Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 04. 02. 12:19
Előzmény: #9099  Murdoch
#9100
Azért a Huawei sztori első felét sem felejtik, és az nekik nagyon pozitív.
Murdoch 2022. 04. 02. 12:12
Előzmény: #9098  Istvan78
#9099
És pont ezért fog a kelet összezárni. Nem fogja nagyon Kína a Huawei sztorit sem elfelejteni, sem a fenyegetéseket. Ahogy lehet, megszünteti az import függőségét, szvsz. Exportra meg éppenséggel rá lesz szorulva az USA.
https://www.theregister.com/2022/03/10/us_warns_chinese_chipmakers/
Istvan78 2022. 04. 02. 11:49
Előzmény: #9094  Törölt felhasználó
#9098
Én azt gondolom, hogy Kína látva a nyugat határozott magatartását az oroszok ellen, most nem fogja Tajvant megtámadni. Egyébként katonailag se olyan kockázatmentes, mert nem tudni az amcsik meddig mennének el Tajvan segítésében, de főleg gazdaságilag lehetne fájdalmas nekik. Kína nagyon is függ az USÁtól, mert exportja jelentős része oda megy, Trump idején is részben meghunyászkodott a gazdasági háborúban, pedig csak megemelték az amcsik a vámokat bizonyos cikkekre, de már ez is fájt Kínának.
Phylaxa 2022. 04. 02. 11:04
Előzmény: #9092  LVN
#9096
Az, hogy kinek fáj jobban a szakítás az éppen az aktuális állapot és a közeljövő megitélésének kérdése. Sajnos az üzletbe bármikor beleköphet a politika ezen a szinten. Ezt láthatjuk most éppen Ukrajna kérdésében.
Phylaxa 2022. 04. 02. 11:01
Előzmény: #9091  LVN
#9095
Egy hitelviszonyban a hitelező diktál. Az egymásrautaltság biztosítja, hogy mindkettő jól járjon. Ez az értelme, ezért kötik a szerződést.
Törölt felhasználó 2022. 04. 02. 10:33
#9094
Mindenesetre Kína,látva,hogy hogyan jártak az oroszok,kétlem,hogy megmerné támadni Tajvant,ezek után,Na nem azért mert nem tudná megnyerni a háborút Tajvan ellen,hanem azért mert ami utána jönne az ezerszer jobban fájna neki,mint az a tény,hogy Tajvant elfoglalta.Kína ezer szálon függ a nyugati piacoktól és még ha a nyugat is függ Kinától,egy esetleges gazdasági háborút egyértelmű,hogy a nyugat nyerne Kína ellen pont úgy mint az oroszok ellen.Egyébként nem zárnám ki,hogy az oroszok megpróbálják rávenni Kínát,hogy rohanja le most Tajvant,talán a lavor elvtárs ezért utazott Kínába legutóbb.Az oroszoknak jól jönne,ha nyugatnak két fronton kellene harcolnia,persze kétlem,hogy a kínai vezetés olyan hülye lenne mint Putyin volt,amikor megtámadta Ukrajnát.Putyin szövetségesei kihátrálnak mögüle,nem akarnak vele együtt a süllyedő hajóra kerülni.
LVN 2022. 04. 02. 09:33
Előzmény: #9090  Phylaxa
#9092
úgy értem, Kína is függővé vált az USAtól ezzel, és neki fájna jobban a szakítás
LVN 2022. 04. 02. 09:30
Előzmény: #9090  Phylaxa
#9091
hmmm én máshogy tudom. Egy hitelviszonyban egymásrautaltság van, és az erőviszonyok határozzák meg, kinek fáj jobban a status quo bedöntése. 
Phylaxa 2022. 04. 02. 09:23
Előzmény: #9089  Istvan78
#9090
Kína jegyezte le az amerikai kötvények hatalmas részét mondjuk 1990 óta. Tehát az USA Kínától függő viszonyba került. Emlékszem, amikor a macro előadásokra jártam, a tanárom azzal kezdte, hogy ha Tokyóban pusztító földrengés lenne, akkor mi történne, hiszen a japánoké volt az USA államkötvényeinek egy hatalmas része. Amikor globális dolgokról beszélünk, akkor bizony a finanszírozási oldal nagyon fontos.
     
Én úgy vélem, hogy egy hülyeség miatt (1990 óta nem rendezték Ukraina és Oroszország közötti fontos kérdéseket) nem akarják feldúlni a világ működését, mert az bizony nem egy egyszerű recesszió lenne.
Istvan78 2022. 04. 02. 00:15
Előzmény: #9086  LVN
#9089
Szerintem Oroszország presztizse nagyot fog csökkenni a háború után, kevesen fogják keresni vele a szövetséget, Kína meg aztán főleg nem. Kína egyedül akar meghatározó, lehetőleg a legerősebb lenni, az oroszok legfeljebb átmeneti szövetséges lehet nekik.
WLM 2022. 04. 02. 00:06
Előzmény: #9086  LVN
#9088
Tisztelem a szellemi képességeidet, de a világnézeteddel nem értek egyet. Nincs olyan, hogy ti vagy mi, emberek vagyunk, más véleményen lévő emberek. Én nem érzek irántad haragot amiért másképpen látod a világot, neked sem kellene és hiába beszélsz acsarkodásról az inkább a magát elfogadónak tartó, a sokszínűséget hirdető emberek örök velejárója. Ők az álliberálisok, ne légy te is ilyen. A témáról: igen, szerintem Amerika lőtt öngólt és ezzel a bakival távol kerültek a globalizációs elképzeléseiktől, de nem zárom ki azt a lehetőséget sem, hogy nem olyan türelmesek, mint a Sagrada építői és még életükben szeretnének valami végeredményszerűséget látni, így lemondtak a lehetetlenről. 
Törölt felhasználó 2022. 04. 01. 23:56
#9087

https://www.portfolio.hu/global/20220401/oroszorszag-megerositi-nyugati-hatarait-a-legitamadas-utan-537141
.
Egyre röhejesebbek az oroszok,megtámadják a nyugati szomszédukat de a vele szomszédos határaikat meg nem erősítik meg kellően,miközben állítólag azért támadták meg őket,mert veszélybe vannak.És még azt sem tudják,ki is támadta meg őket.Mondjuk lehet,hogy részeg oroszok voltak,csak a sötétben célt tévesztettek :))Egyre inkább kezd ki csúszni a talaj az orosz hadsereg alól.
LVN 2022. 04. 01. 22:37
Előzmény: #9085  WLM
#9086
Na akkor nézzük, merre haladunk. Lesz 2 nagy blokk a világban. Az egyik Kína vezetésével Oroszország, néhány isztánvégű ország, Belarusz, ESETLEG India. A másik az USA és hagyományos szövetségesei, EU, angolszászok, Japán. A globalizáció is e két blokk mentén fog konszolidálódni, és ahogy nézem, nem lesz forgalom a két blokk között. Mindenki kialakítja a saját nyersanyag és gyártókapacitását  két blokkban, egymásra támaszkodva lesz 2 párhuzamos globalizáció. Aki úgy gondolja, hogy az előbbi lesz sikeres, tartson jüant, rúpiát és majd rubelt ha lehet kapni, aki az utóbbira szavaz, tartson dollárt meg kis eurót. Majd 15 év múlva megnézzük a 2 kosár értékét egymáshoz képest. A fórumon írogató ruszkifanok gondolom már úgy betáraztak ezekből a most még olcsó egzotikus devizákból, melyek világvezető szerepre törnek, mint én az elmúlt 10 évben dollárból. A többi csak szájkarate. A téteket kell megtenni elvtársak, mindenki a maga szerencséjének a kovácsa. 
A tévedés jogát egyetlen esetre tartom fent. Ha putler cár véletlenül nem hal meg 1 hónapon belül. Márpedig ennek adok jelenleg nagyobb esélyt, mert a fenti jövőképet sokan látják maguk előtt a kiépülő vasfüggöny mögött, akik nem akarják ezt a szép új világot. A kocka el van vetve, az óra ketyeg. Kérem a téteket megtenni, nem itt acsarkodni, mert az idő ellenetek dolgozik!
WLM 2022. 04. 01. 20:39
Előzmény: #9084  Murdoch
#9085
Köszönöm. Én is arra akartam, ironizálva utalni, nem valószínű, hogy a "császárnak" ökölbe szorul a gyomra, vagy a lába a félelemtől, miután közlik vele a madárijesztő direktíváit, max befosik a röhögéstől. Hihetetlen, tisztára, mint egy Ben Stiller vígjáték. 
Murdoch 2022. 04. 01. 20:29
Előzmény: #9083  WLM
#9084
Sorry. Kb. nem tudok semmihez nyúlni, ami nem kínai. Sok értelme van fenyegetőzni...
WLM 2022. 04. 01. 20:23
Előzmény: #9082  Murdoch
#9083
Bocsánat, ez nem teljesen tiszta. 
Murdoch 2022. 04. 01. 20:15
Előzmény: #9081  WLM
#9082
Min hívta fel a figyelmet? 'Made in China' mikrofonon?
WLM 2022. 04. 01. 20:11
#9081
https://www.portfolio.hu/global/20220401/az-eu-figyelmeztette-kinat-537097
Na, hála az égnek minden fasza, a kínaiak kipipálva, Ursula nővér odaszólt. :) 

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek