Topiknyitó: lea39 2021. 01. 25. 09:52

Akko fórum  

Moderált topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:36
#320
Ádámosi csak a vagyona be-kimozgatásával bőven jól jár. A részvény beker-kikerjével meg grátisz nyert (lásd: sok OTC). Annyi eredménye meg mindig lesz a NEO-nak, hogy a hosszú, elnyújtott 15 éves hitelt visszafizesse az OTP-nek, ha meg gáz van, majd az eszközállományából ad el a NEO és abból fizet az OTP-nek, ha szükséges. Szerintem rendben van a deal és ügyes. Peti84 meg időben szólt már ősszel, hogy érdemes eladni és partvonalra állni. Szóval a kisbefektetők is el lettek kényeztetve, időben lettek tájékoztatva.
https://www.youtube.com/watch?v=QI7BoVOCwRg
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 11:33
Előzmény: #312  Sumarton
#319
Honapokkal ezelott irtam, hogy az irany mar nem jo (annak aki nem bennfentes), pedig nagyon szepen indult. 
Zipfer 2021. 02. 20. 11:24
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#318
Ha nem fogja tudni az Akko törleszteni, mert nem lesz akkora bevétele akkor az az OTP-nek sem jó.
Zipfer 2021. 02. 20. 11:22
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#317
Szerintem még egyenlőre Ádámosi a legnagyobb részvényes.Tehát akkor ő bukta eddig a legnagyobbat az üzleten.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:10
Előzmény: #314  Zipfer
#316
OTP szépen kapja évenként a tőketörlesztést és a kamatot a hitel után, ő sem veszít a dealen.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:08
Előzmény: #313  Zipfer
#315
Nem Ádámosira sózta rá Veres a Neo-t, hanem az Akko Invest Nyrt-re;) Három különböző fő jogi személyről beszlünk: Akko, Veres, Ádámosi. Nem Ádámosi a vevő a Neo dealben, hanem az Akko, de azt hittem ez világos.
Zipfer 2021. 02. 20. 11:07
Előzmény: #313  Zipfer
#314
Remélem az OTP sem fog ráfaragni a 12 yardos hitelre, mert akkor azok is futhatnak a pénzük után :-)
Zipfer 2021. 02. 20. 10:55
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#313
Sajnálom szegény Ádámosit, hogy egy ilyen túlárazott céget így rásózott Veres:-)
Sumarton 2021. 02. 20. 10:26
Előzmény: #310  Peti84
#312
Elillant az örök optimizmusod ? Metis papa mit szól ehhez????
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 10:21
Előzmény: #310  Peti84
#311
Igen, szépen megláttad, hogy ilyen 10-20%-kat lehet "nyesni" kisbefektetőként hullámokban, és időben kiszálltál, bölcsen realizáltál, és lám még Te sem számoltál akkor azzal , hogy VERES KISZÁLL az Akkoból a Neo-ügylet után. Nyilván ezért kellett a fügés hókuszpokusz előtti őszi felhúzás, a NEO-s rkgy halogatása, hogy aztán lehessen realizálni, és ja nem dicsekedtek a NEO-ügylet számaival egyből, de befutottak a héten végülis, majd hétzárás után a VERES KISZÁLLÓ híre is megjött. Én mindenképp gratulálok Neked, a Wing-nek és az IT-nak, szerintem parádés munka volt. Szépen lezongorázták, gond nélkül. Nekünk meg lehet most már nyugodtan USA-zni (esetleg itthon SET-ezni, Nutexezni, most ezek mehetnek idehaza), aztán évek múltán ha megtörténik itt az esetleges hígításos tőkeemelés és itt lesz valamilyen további deal, akkor Akkot  is meg lehet majd piszkálni. AW-nál meddig is ment le az árfolyam? Névérték 2-3X-ig a hígítás (vagyis tőkeemelés) után? Valami ilyesmire emlékszem. Szerintem USA nyerőből ezt is lehet majd piszkálgatni majd, h él-e még. Szundizhat tovább nyugodtan az App-pal és GS-Parkkal együtt.
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 08:46
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Nem panaszkodnek. Ezert is raktam be a Neo szamait es ezert is voltam nagyon kivancsi a vetel árra (es mar ertem, hogy miert nem akartak dicsekedni vele), es amikor ugy gondoltam hogy a vétel ár durvan magas a Neohoz, akkor nekem tavozni kellett a papirbol. A Dayton reszesedes csokkentese meg brutal kockazat már nalam (az én elméletem nem ugy szolt, hogy Dayton reszesedet csokkent). 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 08:18
Előzmény: #279  Peti84
#309
Nem is annyira vad gondolat, bár szerintem ez a része a dolognak inkább Ádámosi hasznát képezné vsz (ha tételben nem is ennyi). Vagy a 6 mrd-os önerőt simán tartozik-követel tétellel szerepeltetik a felek  és majd egyszer rendezik, évekig is görgetve a mérlegben, szerintem ez nem gond elszámolni. Veres és Ádámosi pedig a kezesség/garancia miatt volt meghatárzó részvénytulaj, ami érthető és logikus. Jogszerűen végigzongoráztak egy 10 MRD+ os bulit, amivel jól járt mindenki. Most pár évig pihi lesz, ahogy App.-ben is van most (pedig ott Jellineken keresztüli repcsitér volt belebegtetve, nem szanitertakarító cég). Akkoban meg Veres most szépen kiszáll (részben/egészben), hogy lement a Neo-ügylet. Pont. Te sem panaszkodnál, ha egy 10 millió értékű lakást, amin van 8 millió teher, 18 millióért adnád el...10 évnyi bérleti bevétellel sem tudnál ennyit szakítani, pláne ha most megkapod a zsét, nem?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 07:24
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
Sőt: az Ádámosi vagyon saját tőkeállománya (5.6 MRD) nagyobb mint a NEO-é (2.3 MRD), azaz ha az Ádámosi vagyon kikerül (illetve ennek ellenvételára nem éri el az 5.6 MRD-ot), akkor még csökken is az Akko saját tőkeállománya, de igazából a NEO eddig bőven-bőven be volt árazva az Akko rvárfolyamába, még most is, szépen ki lehetett szállni nyerővel kisbefektetőknek is, nem volt a céggel gond sohasem szerintem. 2019.januárjában volt az árfolyam 697 forinton, 2020 januárjában 440 körül, 2021 januárjában 400-430. Ennek közbeni hullámoztatásával, mézesmadzag-huzogatással szép pénzt lehetett keresni nagyban (Ádámosi-Veres-Wingholding), két évre meg ki van tolva a tőkeemelés ráér kigondolni lehet-e még valami ilyesmit durrantani, ahogy meg Peti84 szokta volt mondani, ha más nem adóoptimalizálásra mindig jó az Akko év végén (szerintem az App is):). Hát igen. A Wingholding meg tényleg el van a kötvényszekcióban, max pár cafrangot el ad még az Akkonak a saját tőke többszöröséért. Lehet nem a hímzőőszakkör a NEO, de nem is az egyik ingatlanfejlesztő/hasznosítórészlege a Wingnek. Ha  Masterplastot letűzépezték a kritikusok, akkor a NEO-t lebuditakarítózhatják, na ez van most az Akkoban 6X sajáttőkeáron. Hát nem tudom.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 06:57
Előzmény: #280  Zipfer
#307
Peti84 megválaszolta és be is linkelte a NEO adatait. A Neo egy (legutolsó beszámoló alapján) kb. 2,3 MRD-os saját tőkéjű cég, 10,3 MRD-os eszközértékkel és mindössze 1,3 MRD-os adózott eredménnyel. Ehhez képest a Wing kapott érte 18 MRD (!!!) forintot az Akko-tól, hülye lett volna nem eladni a Wing ennyiért. Ahogy az Autowallis túlárazva (átlagolásos apportálás formájában) névértékes részvénynyomda formájában került be az Alteraba, úgy a NEO busásan kelt el az Akkot behitelezve, amit az Akko-váz vett meg horror összegen. Ahogy Peti84 leírta ezen már brutális kápét nyert a Wing, megérte túladni rajta ilyen áron (Wing lebegtetéssel), ilyen bizonytalan ingatlanpiaci időkben (értsd: koronavírus örökre velünk marad, félelemből nem lesznek úgy teletömve a kereskedelmi és irodai ingatlanok). Megszabadult a NEO hitelétől (kb. 5MRD) is. A bennfentesek el OTC-ztek melyek beker, kiker árairól valóban semmit nem tudunk. Ehhez képest az Akkoba, mint most kiderült végig csak a NEO volt bekalkulálva, elég keményen, de ahogy Opusban vagy App-ban nem feltétlenül lesz magasabb az árfolyam attól , hogy nő az eszközérték. Lásd App, ott az eszközérték harmadán forog az árfolyam. Ugyanakkor itt a Wing, mint esélyes volt előárazva, de egy max 3 MRD nettó eszközértékű cégről volt végül is szó (NEO) végig a nagyoknál. Bár Peti84, Lastdeposit szólt, hogy nem jön a Wing (lásd 1 évig nem tett ételi ajánlatot, de mézesmadzagnak jó volt), mindenki legyintett. Most a Dayton eladja a részesedését. Ennyi. Nincs ebben semmi különönleges. Az AW árfolyamtörténetét meg mindenki ismeri.
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:54
Előzmény: #305  Peti84
#306
Ok.
Peti84
Peti84 2021. 02. 19. 23:34
Előzmény: #304  MACROn
#305
Hatarozati javaslatokat 02.23ig kozzé kell tenni. Ezert irzam a datumot, hata abbol is kiderul valami.....
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:19
Előzmény: #303  Peti84
#304
3.  án vagy 4.én.
Peti84
Peti84 2021. 02. 19. 23:17
Előzmény: #301  MACROn
#303
Igy is van 23an, de legkesobb 24-en tovabb lehet majd gondolni a tortenetet......
TomJerry86 2021. 02. 19. 23:13
Előzmény: #300  pakk
#302
Remeljuk nem remegnem meg ettol es dontik be hetfon az arfolyamot... de ha ennyi volt, akkor mire kellett a modizas ?
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:11
Előzmény: #300  pakk
#301
Jövö utáni Szerdára kiderül!

Topik gazda

lea39
lea39
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek