50-60M részvény forgott meg az alacsonyabb árszinteken. Ennek egy része napi trade, igazából nehéz megmondani, mennyinek kéne itt kiforogni, hogy egy erősebb vétel már csak áremelkedés mellett tudjon teljesülni. Szerintem 15-20M közötti. A napos RSI még mindig 67-en áll, és a mozgóátlagok közül még mindig a 200 napos van felül (az nem jó). Szóval vagy hirtelen jóhír kell, vagy türelem...
teljesen hülyék. ilyenkor lenne jobb csendben maradni és nem csinálni semmit (Moodys). A Wizz vezetés meg letehetne már a mániákus növekedési sztoriról, és kiizzadhatnának egy előrejelzést magából 2027-re, mert alapvetően az a gond, hogy nem adnak semmit a befektetők kezébe.
A Moody's Ba2-ről Ba3-ra rontotta a Wizz Air hosszú távú vállalati adósminősítését – jelentette a Bloomberg. Az úgy nevezett corporate family rating nem egy konkrét kötvényre vagy hitelre vonatkozik, hanem a teljes vállalatcsoport általános hitelképességét és csődkockázatát mutatja meg. . A Ba3 szintre történő leminősítés a következőket tükrözi: » a vártnál gyengébb pénzügyi teljesítmény a 2026-os pénzügyi évben, » a jövedelmezőségre és az eladósodottságra (tőkeáttételre) nehezedő folyamatos nyomás, » valamint a kereslet és a versenypiaci dinamika körüli megnövekedett bizonytalanság. . Ugyanakkor a nagy amerikai hitelminősítő a magyar gyökerű fapados légitársaság pénzügyi kilátásait negatívról stabilra változtatta.
Mondjuk, volt a WizzAir 3580 is, jelenleg meg 4760. Szóval volt egy jelentős (kb 33%-os) emelkedés. De a pár hónapos csúcshoz (~6350 Ft) képest így is jelentős minuszban vagyunk. (Közben a HUF is erősödött 10%-ot. Ha kivennénk a forint erősödést, akkor kb 5300 lenne)
A meglévő, kevésbé működő tűzszünetet hosszabbították meg, persze az Izraeliek ott maradnak Dél-Libanonban. Csak tartson ki egy ideig, jó lenne már egy Wizzair emelkedés.
Most egy kicsit bedurciznak majd az Irániak, de nem lesz az a nagy fájdalom, amit az amerikaiak ne tudnának megoldani egy kis extra pénzel. Trump meg a végén megmagyarázza, hogy milyen jól megoldotta. Ha Libanonon és Izraelen múlik még hetekig fogják egymást lőni.
CNN has reported Israel carried out a wave of deadly strikes across Lebanon Friday in response to a Hezbollah attack that killed four soldiers in southern Lebanon – despite the US-Iran agreement declaring an end to the conflict on all fronts.
Miután a libanoni milícia a dél-libanoni Nabtíja város közelében izraeli csapatokat rakétázott, Izrael légitámadásokat indított a város és a környező települések ellen.
Wizz Air részvényesek topikja
Azért nyitottam ezt a témát, hogy a Wizz Air részvényesekkel meg tudjuk beszélni az aktualitásokat a vállalattal kapcsolatban.