Most is hordozhatod offline a coinodat kiírod akármire a kódokat aztán hajrá. Látjátok alapvető dolgokat sem tudtok még róla. A coinok közül meg egyik sem biztonságosabb btcnél ilyen szempontból. Nagy része marketing bullshit annak amit az altcoinoknál hirdetnek.
Ismerősöd alap dolgokkal nincs tisztában, btcnél nem sok lekövethetőbb dolog van. Amúgy a fluktuálása rohamosan csökken, szóval pár évtized múlva ahogy terjed simán lehet egy jóval stabilabb árfolyama is. Jelenleg nem való a pénz klasszikus szerepére. A btc pár nemszeretem időszakon már túl van mégis van és népszerű, pedig összeomlott párszor. Így tulipánhagyma se lehet mert az csak egyszer omlik össze.
Szerintem Nasdaqal a btc is összeomlik 20k környékére onnan meg szépen indul felfelé miközben a gazdaság évekig döglődik majd az infla meg tombolni fog.
Vártam ezt a tartalmas viszontválaszt. Akkor nyugodtan kifejezheted dollárban is a kenyér árát. Ott is többszörösére nőtt, jobban mint az arany, de tőlem hitegetheted magad azzal mennyire értéktároló.
Silver. Igen, SI szokasosan egyuttmozog Gold trendjevel, de SI chartjan nem latok vilagos strukturat. Relativen olcsonak gondolom 22$ arfolyamot, de a chartba tobbfele folytatast bele lehet magyarazni. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20220502v00xn0um9.jpeg . Az utolso 4-5 evben Gold/Silver hanyados 80 volt, ami sokkal magasabb mint a kozepkori 12-20, es magasabb mint az utolso 40 ev atlaga. Ez meglepo, mert Silver kell a jo minosegu elektronikaba is, a nepszeru napelem gyartashoz is, de eddig megse indult feljebbre. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20220502v00xovd1q.jpeg . 2)A szektorok mind gyengen teljesitettek a mult heten, a 96-bol talan csak par tudott pozitiv maradni. Ugyhogy egyelore az 1-3 honapos terkepre lehet csak tamaszkodni. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20220502v00x3b9gf.jpeg
Egyébként az hogy 21 millió vagy mennyi BTC lehet összesen az sem inherensen a technológiából következik, hanem egy konszenzus,benne van a programkódban. Ennek következménye, hogy a BTC network üzemeltetői(bányászok) egyre kevesebb új BTCt kapnak a tranzakciók lekönyveléséért. Ha az új BTCk értéke a fenntartási költség alá menne, akkor az is előfordulhat, hogy a hálózatüzemeltetők úgy dönthetnek, hogy "ideiglenesen" amig a BTC értéke "helyre nem áll" több BTCt bocsátanak ki, stb. Szal az egész kb olyan szilárd, mint ahogy az USD aranyra váltható fix árfolyamon volt 1911 ben. Ha sokan akarják, megváltozik.
Itt az nem számít, hogy a BTC-t hány részre lehet osztani, hanem hogy mennyi coin van a piacon. https://coinmarketcap.com/ -itt már 19 ezer van és ezeket mindet pénznek tekintik. Legalábbis coinról coinra lehet váltogatni. A szakértők szerint a BTC több mint 30%-hoz már nem lehet hozzáférni az elfeledett "jelszavak" miatt. Az én véleményem, hogy a coinoknak nincs értéke, csak ára, amit a coinbárók állítanak be a saját, nem szabályozott tőzsdéjeiken. Az tény, hogy nem lehet senkitől elvenni, de lefoglalni igen. Hallottunk már ilyent, ráadásul a nyomozóhatóság szintén zárolhatja a számlát. Számomra az is fura, mikor a tetherre 10%-os kamatot adnak, de ki hajlandó ezt kifizetni? Valami itt bűzlik.
Nem, aszem százmillió vagy 1 mrd szatosi egy BTC. A lényeg nem az, hanem az, hogy a coinok forkolással duplázhatóak. Tehát elméletileg a bányászok egy csoportja dönthet úgy, hogy leválasztja a saját bitcoin főkönyvét a fősodortól és inkompatibilis tranzakciókat kezdhet el rögziteni. Ez eddig nem volt probléma, pl a BTC Cash létrejöttekor, mert a BTC cash nem vitt el sok nodeot.
Valami nagyon hasonlot szerettem volna irni, ugyanigy latom. Megfejelve azzal, hogy annyi energiat hasznalnak a BTC banyaszatra, mint egesz Lengyelorszag (ha jol emlekszem). Es erre majd jon a valasz, hogy csak megujulot hasznalnak a banyaszatra, ezert ez nem problema. Egyertelmu, hogy jol jart aki befektetett, de semmi nem biztosit abban, hogy aki most fektet be az is jol fog jarni. Egy utolso kerdes, amire nem tudom a valaszt. Igaz, hogy 21 millio BTC van, vagyis lesz osszesen, de ezeket vegtelen szamu darabra lehet osztani nem? Ha jol emlekszem 1 es 2 kozott is vegtelen szamu szam talalhato…
ui. bocs, hogy elírtam a nevedet. Az arany is esik, visszatérve a pénteki beszélgetésünkre Boole-val, csak nehogy oda vezessen, hogy Putin eszkalálja a háborút, akkor mindkettő menni fog....
Értem, amit mondasz, csak elméleti síkon, mi van, ha most nem az lesz, ami volt, de nagyon tetszett a kutyás történeted.:-) @Zedisead igazad van. Erről is beszéltünk a hétévégén, talán pont Clint válaszolt nekem.
Csak szólok, hogy van bitcoin topic. :) Közben itt az olajembargó a nyakunkon, és az olaj ára csak esik. Már amerikában is kezd dizelhiány kialakulni, egy gallon dizel vagy másfél dollárral drágább, mint 1 gallon benzin. Gondolom ezen meg a inomitók fogják betegre keresni magukat.
A náci Németországban is az a zsidó család tudott megmenekülni a családjával, akinek volt aranya, komoly vagyona. A családodat egy darab kenyérrel nem tudod megmenteni. Na, ez az arany értéke és tulajdonsága. Tegyük fel, hogy egyszer egy komoly napvihar következtében az addigi starlink műholdak és a többi is használhatatlanná válnak és az internet besül. Háborús övezetben a tornyok eldőlnek és nincs internet. Neked a zseton most kell per pillanat, mert az életed múlik rajta. Alig hiszem, hogy a Bitcoin, mint értéktárnak akkor van súlya. Na, ettől viselkedik másként az arany. Láttam én már algoritmusért is, hogy vagyonokat fizettek, meg többmilliós felhasználói igényért. Egy ritka bélyegért is vagyonokat fizetnek egyesek, pedig egy kicsi papíron van és ha nem figyel az ember a kutya megeszi. Ettől még sokat fizetnek érte. A Bitcoint is fel kell öltöztetni egyéb hordozó tulajdonságokkal, már ha lehetséges és nem "dobozos termék". :) Úgy tudom, hogy más coinok közül vannak olyanok, amelyek ennél jobb tulajdonsággal rendelkeznek.
A US Forbes-nak van Crypto Newsletterje és webinarokat is szoktak rendezni mindenféle szakemberekkel.Ott egyszer volt egy nagyon jó beszélgetés egy hívő és egy szabályozói környezetből érkező szakember között, és érdekes módon minkdetten hittek a kriptovaluták jövőjében, de nem feltétlenül a BTC-ben. (mellékes megjegyzés volt)Amit viszont az utóbbi úriember jól elmondott, hogy a BTC nem lehet értékmérő: miért? mert hatalmas az ingadozása, nem lehet, hogy a kenyér egyik nap 0.5 BTC, a következő nap pedig 1 BTC BTC-t mindenki szereti, amíg működik, és lehet rajta nagyokat nyerni. Olyan, mint a devizahitel: amíg csak nyerni lehetett rajta, mindenki örült neki, de ha hirtelen baj lesz, akkor hová fognak menni az emberek? Az emberek nem értik, hogy a pénz, mint "koncepció" fenntartása felelősséggel jár.
Személyes élmény: Van egy ismerősöm, aki hasonlóan nagyon lelkes, hisz abban, hogy nem követhető, és majd megleckéztetjük a gazdagokat. Utána pedig elmeséli, hogy ő sem centralizált váltónál (Coinbase, Binance) veszi, de ott fennáll a veszélye, hogy a váltó lelép a pénzeddel..., a másik pedig hogy az árfolyamot ott is a nagyok mozgaták, vagyis nem győzted le a "rendszert", sőt inkább még kiszolgáltatottabbá tetted magadat.
Az első kriptománia alatt lehetett ingatlant, szigetet, nyaralást venni értük. Olyannira, hogy sokat utaztam, és a hotelban reggelente megnéztem a FT nyomtatottt változtatát, aminek az alján hirdetésben árultak ingatlanokat BTC-ért (valószínűleg akkor sejtették, hogy lesz ebből még egy kör felfelé). A hétre én mindkét esetet lehetségesnek tartom: BTC mint "dark horse" elindul fefelé, mert már nincs hová tenni a pénzt, és ekkor "bearer commodity"-ként (lsd arany) fog viselkedni BTC mint spekulatív "hópium" (lsd cash flow-t nem előállító túlárazott tech részvények, amik csak a "reményt" árulják) és ekkor lefelé fog menni az értéke. Egyébként lehet, hogy az arannyal is meg fognak egyszer minket tréfálni, mert annak az értéke is "közmegegyezésen" alapul (gondolj bele: ha lőnek fölötted és éhes vagy, mit szeretnél jobban: egy aranyérmét, vagy egy darab kenyeret)...
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.