Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 21:09
Előzmény: #25559  JeGeMeLOV
#25560

JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 12. 20:49
Előzmény: #25557  Törölt felhasználó
#25559
Dunakeszibe autókáztam el a hétvégén Budáról, már a Váci külső is egy gyalázat, a frissen felújított Margit-híd egy gyalázat (kátyús), Dunakeszi útjai gyalázat, 2-es út gyalázat. És ez a legmenőbb aggló kisváros a legtöbb ingázóval. Nincs az az isten, hogy én Budapesten kívülre költözzek
Placi82 2020. 07. 12. 20:26
Előzmény: #25556  Törölt felhasználó
#25558
Ok :) 
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 20:23
Előzmény: #25554  Törölt felhasználó
#25557
"...par dolgot nagyon szeretek itt nyugaton es ez nem a katyumentes ut..."
 
pedig a kátyúmentes út "Nyugaton" az úgynevezett európai értékek első számú letéteményese!!!...:)... Németországban és Ausztriában bármilyen 2 falu között olyan minőségű úton autózhatsz, ami Magyarországon sehol sem létezik... de pld. a lesajnált franciáknál is olyan minőségűek az utak, melyek itthon 50 év múlva sem lesznek... :(
 
Többször kellett idén M.országon vidékre utaznom... egyszerűen szégyen és gyalázat az utak minősége... meg merem kockáztatni, hogy 10-20 éve egyszerűen semmi előrehaladás nem történt ezen a téren. Budapest útjai pedig olyanok, mintha kb. a II. vh. után lennénk (időben)... minősíthetetlenek!!
 
Minden országnak olyanok az útjai, amilyeneket megérdemel...
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 20:07
Előzmény: #25555  Placi82
#25556
Szerintem beszéljük meg mailen, akkor nem offolunk: 
ahivottfelnemkapcsolhato@gmail.com
 
Placi82 2020. 07. 12. 19:56
Előzmény: #25550  Törölt felhasználó
#25555
Merre felé horgászol a Balatonon és milyen a kapás? Csonakbol nádi peca vagy mást technika? Elnézést mindenkitől az off kérdésért így vasárnap delutan 😀
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 19:31
Előzmény: #25546  Törölt felhasználó
#25554
Nem tudom, hogy vagy vele, par dolgot nagyon szeretek itt nyugaton es ez nem a katyumentes ut (van egyebkent boven katyu), hanem pl. az a kepsseg, amivel egy celra koncentral valaki. Szerintem ne vonulj vissza, hanem egyszeruen ignore modba kell kapcsolni. Azzal te fogsz tobbet nyerni. Engem nem zavarnak oldalnyi zagyvasagok, durcogasok: ignore es tschüss.
Persze megertelek, szoval jo horgaszast.
kukker 2020. 07. 12. 18:36
Előzmény: #25552  Törölt felhasználó
#25553

Elnézést, én nem úgy értettem, hogy ésszel nem érted. :)
És nem is emberi minőségedben kritizállak - vagy, hogy egyáltalán kritizálni akarnálak - sőt ellenkezőleg: nagyon-nagyon is sokra tartalak és még te sem látod magadban azt, hogy milyen sok is vagy.
De majd megérted ezt, legyen most bármilyen bonyolult az értelemnek és tűnjön összevisszaságnak. :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 18:20
Előzmény: #25551  kukker
#25552
A baj az, hogy pontosan értem. És bizonyos dolgokat pont azért nem csinálok, mert értem.
Amikor nem állok be a sorba mindig lesajnaloan azt mondják, hogy szegény nem érti...
Sajnos értem, nagyon is.
kukker 2020. 07. 12. 17:57
Előzmény: #25548  JeGeMeLOV
#25551

Nem "hópihe" ő, csak nem érti még, hogy miért érzi azt a világról, amit.
De meglátja majd teljességében, hogy mi van a világban és nem lesz olyan, hogy "hópihe", hanem helyre kerül minden nála is, egészében. :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 17:17
Előzmény: #25549  Placi82
#25550
Nekem ez ideális, lévén hogy megszállott horgász vagyok. Sajnos az utóbbi 10 évben nem tudtam hodolni a szenvedélynek, de most potlom. Remélem ősszel tartani fog még a karantén, és akkor egy szép őszi időszakot is eltölthetőek itt. 😄
Placi82 2020. 07. 12. 16:01
Előzmény: #25546  Törölt felhasználó
#25549
Hát nincs akkor nagyon jó időd a balcsin, idáig a nyáron, én vissza is jöttem , max horgászni lenne érdemes :), de azt meg a család többi része unja. Na majd ha a víz 26 fok felett lesz akkor pancsi. :) 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 07. 12. 14:14
Előzmény: #25546  Törölt felhasználó
#25548
Szia! Nekem is hiányoztál, én szerettem olvasni az írásaidat. Az kiderült, hogy fiatal vagy, 30 alatti, szerintem ne legyél ennyire "hópihe", bocs a megjegyzésért. Ennél jóval durvább dolgokat is el kell majd viselni az életben, mintsem egy ismeretlen ember negatív visszajelzéseit. Szerintem a többség kedvel téged, én legalábbis örülnék, ha ismét írnál. Minden jót addig is!
kukker 2020. 07. 12. 13:07
Előzmény: #25546  Törölt felhasználó
#25547

Hali!
Na, örülök, hogy jól vagy.
Érdekelt a sorsod, mert úgy érzem, sok mindent hasonlóan gondolunk illetve inkább - ezt is - érezzük a világról, ami van a világban.
És "mindössze" tudni akartam, hogy oké-e minden veled.
Most kicsit megnyugodtam, örülök, ha jól zajlik az életed. :)
Annyi dolgot még, ha megfogadsz és nem tartod sértőnek: amit érzel a világgal és a dolgok alakulásával kapcsolatban - ami sokkalta mélyebb, mit holmi tőzsde meg matek és ilyenek - az úgy van, ahogy érzed.
És arrafelé menj, amerre az érzéseid visznek, hogy menni kell, mert úgy van.
Lehet, hogy kicsit - "kicsit" :) - ez így furcsának tűnik, de ezt le kellett írnom.
Akkor hát még egyszer örülök, hogy rendben vagy és vigyázz magadra és legyen szép napod! :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 12:19
Előzmény: #25540  kukker
#25546
OFF.
Szava. Abbahagytam a fórumra írogatást, inkább leköltöztem pár hónapra a Balaton partra :). 
Önmagában, hogy valakivel nem értek egyet az nem zavar. Az, hogy az illető arcosokdik, az még elmegy. Az, hogy önmagának egy poszton belül háromszor ellentmond magának, az még elviselhető, legfeljebb átugrok a posztjain. De a sunyi személyeskedést nem szeretem. Éppen ezért nem írok ide.
Valamiért mindig triggerelődött az illető a posztjaimtól, úgyhogy megkímélek mindenkit tőle, hogy olvasni kelljen a sehova nem vezető eszmefuttatásokat.
Mindenkinek további sok sikert. 
pomperj
pomperj 2020. 07. 12. 11:12
#25545
A tozsde Indexek ciklikussaga es relativ teljesitmenye tema
,
1)2007 nyaran is ugy nezett ki, hogy a EM piacok teljesitemenye olyan stabil es eros, 
hogy elkepzelhetetlennnek tunt,  hogy vege lehet. 
Ha a vilag tobbi tozsdeit (EASEA), es az USA tozsdejet (SPY) kulon neztuk, akkor az EASEA Index (amiben EEM a nagy sulyu)  10 ev alatt  ketszer gyorsabban novekedett mint SPY.
Akkor  az USA  es EEM piacok ertekeltsegi mutatok (PE, PB, CAPE stb) nagyjabol azonosak voltak.
Az olaj ara 148 USD csucsra futott,  a Buza ara 1000 folott; ma a felenek is orulnenek a termelok.
Es meg ehhez hozzaadodott, hogy az EUR es mas devizak kb. 60%-al erosodtek a dollarhoz kepest.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200712v00szmm2v.jpeg
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200712v00s4zg0z.jpeg
,
2)Azota eltelt sok ev, es a helyzet gyokeresen megvaltozott. 
Az olaj ar kepes volt 6.5 USD-re esni,  es a Buza ara 400 ala. 
A tozsden is minden megvaltozott. 
Az USA Index SPY eloretekinto  szama most PE=23, az EEM piacokon pedig 12. 
Az USA tozsde 13 eve  evi  atlagban +7%-al tulteljesitette a tobbit, hala a FED folyamatos elenkito programjainak. Szoval, a relativ tozsdei teljesitemenyek szinte elkepzelhetetlen fordulatot vettek azota.
Akkor az EEM piacok voltak buborek ertekeltsegen, de most az SPY van ott.
A varakozasom az, hogy a relativ tozsdei teljesitmenyek 2020ban ujra megfordulnak.
A fordulatok jellemzoen a valsagok idejen tortennek, a multban 1980, 1990, 2007 volt ilyen fordulat.
,
3)A Piacoknak hosszutavon az a szokasuk, hogy kovetik az "atlaghoz visszateres" szabalyat.
Igy tekintve, az elso lenyeges kovetkeztetes az, hogy a kovetkezo 10 evben jo esely van arra,
hogy  EASEA(EEM) es SPY indexek kozti kb. 100% ertekeltsegi kulonbozet bezarodik. 
Ha igy lesz, akkor erdemesebb most az EEM piacokba invesztalni, mint SPY-ba. Mert a varhato relativ teljesitmenye evi 6-7%-al magasabb lehet.
.
4)A masodik lenyeges kerdes, hogy vajon mely szektorokba mutatkozik a legnagyobb kulonbseg?
Nyilvan erre a szektoroknak az Indexben levo capitalizacios sulyaranya a jellemzo szam. 
Nos, Ed Yardeni szerint az USA-EASEA indexek kozott ket szektor van drasztikusan elteroen ertekelve mint az EEM piacokon: 
az Info-Technolgia es a Financials. De egymassal eltero iranyban !
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200712v00sk0di5.jpeg
.
Szoval, a masodik lenyeges kovetkeztetes az, hogy EEM piacokon a technologia szektor felfutasa a valoszinubb es varhatoan legnagyobb lesz a tobbihez kepest.
A  Financials pedig a legkevesbe vonzo szektor ott.
Talan meg jobban alahuzza ezt a kovetkezo abra:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200712v00su5134.jpeg
.
5)Mindez  a gondolkodas persze akkor ervenyes, ha BULL piacok vannak es maradnak is.
De ha nem? es jon egy elhuzodo BEAR piac?
AZ utolso 50 evben a BEAR piacok idejen az EEM jellemzoen ugyanugy vagy kisse rosszabbul teljesitett mint SPY.  Peldaul a 2008-9 bear piacban SPY=-55% es EEM=-63% esest lattunk. Ez eleg kis kulonbseg 10 eves tavlatban nezve.
Igen am, de mint elobb lattuk, az SPY es EEM Index CAPE ertekeleseben oriasi az elteres most, 
majdnem 100%. 
Ha az EPS mindkettonel 50%-ot esik egy BEAR piacban, akkor az USA piacona CAPE kb. 15, EASEA Indexben pedig 8.  Ez viszont olyan alacsony, ami a 2009 tozsdei melypont eveben volt, szoval eleg kevesse valoszinu.  Szoval, meg egy BEAR piac eseten is erdemes EEM piacokon a tozsden lenni az SPY-hoz kepest.
.
6)A sulypontok ilyen athelyezodese persze athelyzi az EEM orszagokat  ranglistan,
igy a nyersanyagokat termeloket is, a kovetkezo 10 evre a nyero oldalra. az E
Most ez a kiindulo helyzet. A terkepbol eleg vilagos, mit is akarok mondani: 
vigyazo szemunket EEM orszagokra, kiemelten Russia+Kina, 
szektorokban a Technologia es Kommunikacio temara erdemes fokuszalni.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200712v00sprc2n.jpeg
pomperj 2020. 07. 12. 11:09
Törölt hozzászólás
#25544
lngnl 2020. 07. 12. 10:57
Előzmény: #25515  Placi82
#25543
Ugyan en a teslat nem tradelem mert nem is ertem ami az arfolyamma tortenik. De ha a tesla emelkedik akkor kis kesessel a lithiumosok is mennek fel. Radasul europai autogyartok es lassan hozzak ki az elektromos autokat is a lithium demand csak novekedni fog. 
Down
Down 2020. 07. 12. 10:55
Előzmény: #25539  Törölt felhasználó
#25542
Pc arra utal, hogy egy évtizede erőszakolja a piacot a fed és társai vagyis nem a piac saját mozgása szerint működnek a dolgok. Amit látunk, csak egy vezérelt piac. Törvényszerű lesz a bukta. Minél később, annál fájdalmasabb.
Törölt felhasználó 2020. 07. 12. 07:17
Előzmény: #25532  Törölt felhasználó
#25541
OSX alatt mit értesz, gondolom nem az apple rendszerét?

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek