Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2019. 03. 31. 13:29
Előzmény: #20589  pampa
#20600
Pampa! De még csak arra sincs igény, hogy igényt teremtsenek. :)
   
Már gyermekkoromtól az angol érdekelt. Amit nem találok meg magyarul (hálistennek azért már sok minden megvan), azt angolul keresem vagy svédül. Egyiket sem kényszerítették rám és örülök, hogy megtanulhattam őket. Nagy hasznát veszem. :)
pampa 2019. 03. 31. 13:25
Előzmény: #20595  badsector1
#20599
Igen.
 nem jöjjön ide.
gyártson Japánban autót! majd rakja hajóra és vigye szét a világba! :)
pampa 2019. 03. 31. 13:23
Előzmény: #20591  Peterbond
#20598
A jo termek alatt akkor ertsd azt hogy erre volt van piaci igeny. "

főleg ha kormányzati előírással IGÉNYT teremtük a termékre....
,
nem akarok tippeket adni a hatalomnak, hogy mire lehetne nagyon egyszerűen "igényt" teremteni....
.
 nem tolta senki sem?   :)))

nézd meg a fiatalok "gondolkodását" elég pár CELEBNEK "szakadt" farmerben kilépni a kamerák elé.....
 és a fél világ szakadt farmerben fog járni!   :))))
.
 mondom én, hogy még fiatal vagy és "másképp" látod a világ működését....
.
 nem, nem működik másképp!  :)
úgy működik .....mit  2000 évvel ezelőtt is működött!  :)
 az "alap elv" ugyanaz!
badsector1
badsector1 2019. 03. 31. 13:22
Előzmény: #20549  pampa
#20597
"nézzünk egy durva hasonlatot:
ide jön egy USA üzletemben és fel van háborodva, hogy a cég akivel kereskedne nem beszéli az angolt!!!!
Kimegy egy magyar üzletember az USA-ba  és ott fel vannak háborodva ha nem beszél angolul....."
  
Szerencsére a valóságban nem így történik, mert az USA üzletember avval a céggel kereskedik ahol beszélnek angolul. És nem megy ki az USA olyan magyar üzletember aki nem beszél angolul.
Azt hiszem más probléma nem volt a szösszenetedbe.
Peterbond 2019. 03. 31. 13:20
Előzmény: #20592  pampa
#20596
Na jo ertem en az amcsi utalatodat csak akkor szolj elore hogy ne igyekezzunk mert remenytelen eset vagy.
badsector1
badsector1 2019. 03. 31. 13:19
Előzmény: #20549  pampa
#20595
"az alap "udvariasság" elve alapján az beszél a fogadó ország nyelvén aki odautazik."
  
És azt a problémát hogyan oldanád fel, hogy ha a suzukinál nincs egy ember sem aki magyarul beszélne? 
Akkor inkább ne is hozzon létre Magyarországon autógyárat?
Peterbond 2019. 03. 31. 13:18
Előzmény: #20585  pampa
#20594
"voltak olyan esetek is ahol EMAIL címet kellett megadni, mert azon értesítették  az illetőt...."
.
Tortent ez mar akkor amikor MINDENKINEK volt email cime. A nav meg 3 evvel ezelott nem igyfelkapun hanem CSAK LEVELBEN ertesitett mindenkit. Nekem probalod eladni hogy azert lettek emailcimek mert kotelezo lett? Esetleg neked meg a nagyszuloi korosztalynak. Nekem pl elobb volt 10 evvel bankszamlam mint hogy fizut kaptam volna. Azert terjedtek el akkor a bankszamlak is mert a cegek inkabb arra utaltak? Vagy mert ez egy konnyebb konstrukcio volt es ezt kezdtek el hasznalni a cegek is mert nem kellett annyi keszpenzzel maszkalni? Persze a kp maniasok szerint ez a kormanyzat kenyszerirese miatt volt es a kp volt a jobb termek.
pampa 2019. 03. 31. 13:15
Előzmény: #20590  Peterbond
#20593
Az angolt se tettek kotelezove megis jobban terjedt"
.
 most még!
 de be fog következni!

ezt mentsd el, vagy nyomtasd ki és tedd el!  :)
pampa 2019. 03. 31. 13:14
Előzmény: #20588  signal2
#20592
lehet ezzel "poénkodni".......
.
 de ez attól EZERSZER komolyabb probléma... mint ahogyan képzeled!.
.
MINDENSZENTEK lecserélése HALLOWEENRE! 
FARSANG  lecserélése VALENTIN napra!
.
ne csodálkozz ha egy idő után már nem aug. 20 lesz az ünnep hanem július 4.-e!
Peterbond 2019. 03. 31. 13:14
Előzmény: #20586  pampa
#20591
A jo termek alatt akkor ertsd azt hogy erre volt van piaci igeny. Ha nem mukodne az emberek nem hasznalnak. Pont mint az eszperanto.
.
Az angolnal es a netnel is allami hatszelrol beszelsz de ilyenre meg peldat se tudsz. Mindkettplo az uzleti eletben es a piacon terjedt el. Semmilyen kormanyzati hatszel nelkul.
.
Amugy meg a piacot latva dontom el hogy mi lett egy jo termek nem hogy en mit szeretek. En nem vagyok oda se twitterert se pl instaert. Megis lathatoan jo termekek mert rohamosan terjedtek el. Es nem azert mert Trump keudet el twitterezni. Pont forditva. A nepszerusege miatt kapott ra meg a kormanyzat es a politikusok is. Ugyanigy a facebook eseteben is. Azt se tolta semmilyen allami szerv es kb 2 ev alatt lesoporte meg itthon is az iwiw et.
Peterbond 2019. 03. 31. 13:08
Előzmény: #20583  pampa
#20590
"elég lett volna az ENSZ részéről KÖTELEZŐVÉ  !!!!! tenni a nemzetközi kommunikációban és máris megoldották volna a terjedését!"
.
Latod itt mutatkozik meg a gyengesege. Az angolt se tettek kotelezove megis jobban terjedt. Anno az oroszt kotelezove tettek megse beszeli kb csak par oreg most is. Apam se tudd egy versnel tobbet oroszul meg koszonni.
.
Ha az eszperanto csak ugy tidott volna terjedni hogy kotelezove teszed akkor az egy rossz termek.
pampa 2019. 03. 31. 13:08
Előzmény: #20587  signal2
#20589
 latint, és az is nemzetektől független. "

nem jó erre a célra.
 főleg az orvostudomány és a vallás használja.
.
 az eszperantó lett erre megalkotva.
ami ellen gyakorlatilag a Föld országainak több mint a 90%-nak nem lenne kifogása....

 igény arra van amire "igényt" teremtenek.....

nézd az alpesi sportokat.... az húzta a legtovább ott a németet használták nagyon sokáig.... napjainkban már ott is átvette az "uralmat" az angol!
.
mókás amikor egy osztrák, német, svájci , észak-olasz zsűri angolul megbeszéli a szituációt!    :))))
.
 hiába, nekik is haladni kell a korral....
signal2
signal2 2019. 03. 31. 13:02
Előzmény: #20584  Peterbond
#20588
Szerintem most inkább a tünde nyelvet kellene erőltetni, mert az is népszerübb, mint az eszperantó.
Pampa nem veszi észre, hogy mindenhol máshol a szupranacionális irányok ellen van, ebben a kérdésben meg pont azt erőltetni. Rá akarja erőltetni az emberekre, miközben ők köszönik szépen, de jól elvannak az angollal.
signal2
signal2 2019. 03. 31. 12:59
Előzmény: #20578  pampa
#20587
Ennél még a latin nemzetközi nyelvvé tétele is értelmesebb lett volna. Szerintem az eszperantó kitalálása óta minden időpillanatban többen beszélték a latint, és az is nemzetektől független. 
Az, hogy így alakulr, ahogy a legjobb bizonyíték arra, hogy erre volt igény és/vagy ez volt a legegyszerűbb.
pampa 2019. 03. 31. 12:55
Előzmény: #20584  Peterbond
#20586
elbukott????
.
 adni kell annak is kormányzati hátszelet.....

tudod, az a remek termék amit TE SZERETSZ és HASZNÁLSZ!   :))))
.
van akinek a fű is remek termék.....meg a cigi meg a pia.....
.
rengetegen "használják" mégsem lesz remek termék!
pampa 2019. 03. 31. 12:52
Előzmény: #20582  Peterbond
#20585
pl  az szerinted nem segítette a terjedését, hogy különféle bevallást és jelentést csak ügyfélkapun keresztül tudsz teljesíteni?
.
 ez megint csak egy adalék, pont mint a NEPTUN.
voltak olyan esetek is ahol EMAIL címet kellett megadni, mert azon értesítették  az illetőt....
Peterbond 2019. 03. 31. 12:50
Előzmény: #20582  Peterbond
#20584
A vilaghalo egy remek termek volt. Elterjedt. Az eszperanto egy gyenge probalkozas es elbukott. E moge tobbet latni vicc kategoria.
pampa 2019. 03. 31. 12:49
Előzmény: #20580  Peterbond
#20583
"Es mutatja hogy mennyire rossz munkat vegeztek mert senki se kapott ra. "

ezt is rosszul látod szerintem!

pontosan azt mutatja, hogy van egy LOBBI aki ezerszer JOBBAN dolgozik!!!!! 
.
 elég lett volna az ENSZ részéről KÖTELEZŐVÉ  !!!!! tenni a nemzetközi kommunikációban és máris megoldották volna a terjedését!

még most is megléphetnék!
pl. 2029-től csak az kaphatna  az EU-ban diplomát akinek van eszperantóból nyelvvizsgája.
 nem fogják, erre is mernék nagy pénzben fogadni, pedig pont ERRE a célra hozták létre!
.
pl. neked nem lenne mindegy, hogy a horvát,svájci,görög,török emberekkel milyen nyelven beszél a tárgyalás során?
ahogyan nekik nem lenne mindegy, hogy milyen nyelven beszéltek?
.
 :)))))
Peterbond 2019. 03. 31. 12:49
Előzmény: #20581  pampa
#20582
Hagyjuk pampa. Te latni akarsz valamit es ragaszkodsz hozza. Es jossz a mi volt elobbel. En vegigeltem hogy a vilaghalo a facebook es a tobbi a semmibol elterjedt. Nekem ne ad be hogy azert mert allami es kormanyzati szervek miatt terjedt el.
pampa 2019. 03. 31. 12:40
Előzmény: #20579  Peterbond
#20581
látom továbbra sem nagyon érted a helyzetet.....
.
pl. az okosteló elterjedését is segítette, gyorsította hogy lehetett használni "valamire"....
pl. a facebook is így terjed, van olyan "szolgáltatás" ami ott vehető igénybe.
így még az is létesít profilt aki igazából nem akar, de kénytelen....
.
a NET terjedést is így lehetett "gyorsítani"
.
ezt nevezem ÉN LOPAKODÓ terjeszkedésnek.
.
 utólag jól el lehet arról arról vitázni, hogy mi volt előbb....
 a tyúk vagy a tojás.....
.
lényegtelen!!!!!b   :))))
.
 elterjedt és RÉSZE lett az ÉLETÜNKNEK!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek