Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2022. 08. 25. 11:26
Előzmény: #176634  Törölt felhasználó
#176640

Nekem az egyik rokonom költözött úgy be egy használaton kívüli házba, hogy fél évig nem kellett nekik fizetni. Nagyon őszinték voltak, a bérleti díj többszörösét tolták bele a házba, hiszen mégiscsak maguknak csinálják. Még én is dolgoztam ott segítőként, mikor a tetőcserepeket cserélgettük. Fürdőszobát is csináltak, mert az nem volt a házban.
Igaz, tíz évig ott laktak és pontosan fizették a bérletet és mikor elköltöztek, több saját bútort is otthagytak. Mikor elköltöztek, több helységet is kifestettek, nehogy megszólják őket, hogy koszosak.
Ilyen bérlőre vágynék.
OTP69
OTP69 2022. 08. 25. 11:20
Előzmény: #176622  lacikonyha
#176639
Van is ismerős , beszélek vele, ingatlan jogász 
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:19
Előzmény: #176579  infin
#176638
Haver ugyanezt csinálta... Most nem kirívó. Az a közös teraszos lakás amiről regéltem nektek fél éve még a "biztosan nem adjuk el " kategória volt. Iszonyatosan turbulens minden, egy csomó tulaj napi szinten nézi az összes faktort : ingatlan árak / energia árak / támogatási bejelentések / más kormány - rezsim bejelentések / háború alakulása / forint árfolyam / covid hírek -- meg mittudomén mit .... kiszámíthatatlanság fullon totálba tolva. Ez van.
OTP69
OTP69 2022. 08. 25. 11:17
Előzmény: #176630  lacikonyha
#176637
Erősebb kutya?
lacikonyha 2022. 08. 25. 11:17
Előzmény: #176634  Törölt felhasználó
#176636
azért kivéncsi lennék arra a jelenleg hatályos torvényi helyre ami plusz jogokkal ruházza fel a kiskoruval rendelkezo bérlot
szieszta 2022. 08. 25. 11:13
Előzmény: #176630  lacikonyha
#176635

Nálunk a cigányok nagyon értik ezt. Munka nélkül leélni az életüket. Érdekes, hogy számolni nem tudnak, de mondta a tanító néni, hogy pénz számolásban a legjobbak az osztályban. Azok a feladatok mennek nekik, mikor pénzt adsz és mennyit kapsz vissza.
Az összes segélyre jogosultságukat pontosan tudják.
A gyerekeiket már kis koruktól fejfájással hordják az orvoshoz, így mire felnő, már van igazolása, hogy munkaképtelen. A hivatalba hangoskodva, büdösen járnak, így a hölgyek inkább kitöltenek mindent, csak már tűnjenek el. A fehér, csendes, alázkodó embert meg ezer helyre küldik, beszerezni a százféle igazolást.
Törölt felhasználó 2022. 08. 25. 11:12
Előzmény: #176632  szieszta
#176634
Mikor kiderült, hogy nem költöznénk oda, az egyik kedves szomszéd nekünk is azonnal ajánlott egy családot, akik szívesen jönnének a kádár kockába, és felújításért cserébe ott laknának. Köszöntük de elutasítottuk. 
Néha az jár a fejemben, hogy kívülről nézve valamiért én egy balek lehetek, akivel lehet próbálkozni. Látens dolgok ezek, a testtartásom, járásom, mozdulataim, hangnemem okozhatják.
AudreyDeak 2022. 08. 25. 11:11
Előzmény: #176629  OTP69
#176633
A szerencse tényező az egy létező jelenség. Nekem is volt 10 évig problémamentes bérlőm. A problémamentességet 2 féle képpen értem. Első, hogy nagyon korrekt kapcsolat volt és úgy is kezelte a lakást. Ez személyes véleményem szerint mindenek előtt személyiség kérdése. Értékek, emberi tényező. Mindkét oldalról. Persze ez is változhat ha az ember körülményei nagyon drasztikusan változnak. Erről szerintem a Breaking Bad tud a legjobban mesélni. Egész sorozatnak ez a fő szála. ----- A második, hogy meddig marad. Ezt szerintem nagyon erősen meghatározza a bérleti díj. Gyakorlatilag végig piaci ár 70 % -n bérelt!
szieszta 2022. 08. 25. 11:03
Előzmény: #176624  seniortrader
#176632

Nekem éppen most ajánlottak egy családot, ahol 2 fogyatékos gyereket nevelnek és az asszonyka testére is valamilyen fogyatékkal él. A férj egy építkezési vállalkozónál jólkereső dolgozó.
Állítólag az államtól óriási támogatást kapnak a betegségük miatt, csak már kinőtték a bérelt lakást és kertes házba szeretnének költözni, éppen a gyerekek miatt.
A lakásuk bérbeadóját hiába kérdezem, biztosan nem mondaná el az igazat, ha meg akarna szabadulni tőlük. Ahogy én sem mondanám azt, hogy a mostani ritkán fizető bérlőim miért is akarnak elköltözni.
AudreyDeak 2022. 08. 25. 10:59
Előzmény: #176573  berlini
#176631
A németnek van egy jó szava erre : "fernweh" - távolság fájdalom szó szerint :))) Elvágyódási, utazási igényre mondják igazából de azért nem rossz :)))
lacikonyha 2022. 08. 25. 10:56
Előzmény: #176621  szieszta
#176630

az igazságszolgáltatás kifejezés sok naiv embert megtéveszt
nekem 54 évesen esett le a tantusz, hogy nem szabad szo szerint érteni
kicsit szégyelltem is magam hogy annyi évet leéltem ilyen tévedésben, mert pl egy jozsefvárosi vastagnyaku már 10 évesen is tudja a helyes értelmezését, másrészt buszke voltam hogy ilyen orbitális tévedés ellenére is leéltem annyi évet
OTP69
OTP69 2022. 08. 25. 10:55
Előzmény: #176622  lacikonyha
#176629
Akkor az 5 év kiadással szerencsénk volt, mondjuk ismerős volt és piaci ar alatt lehetett ott…
Second Wave 2022. 08. 25. 10:54
Előzmény: #176617  szieszta
#176628
Mondjuk viszonylag könnyen rádpirítanak egy hamis tanúzást, amivel csináltál egy polgári ügyből egy btk-sat.
OTP69
OTP69 2022. 08. 25. 10:54
Előzmény: #176624  seniortrader
#176627
Igen ez kizárva, 24nmre egy főt fogok keresni és lehetőleg irodistat és lányt..
AudreyDeak 2022. 08. 25. 10:53
Előzmény: #176472  tothjoco
#176626
Júliusban voltam Badacsonyban szokásos éves hétvégénkre. Borút félig tele, lent "rablósor" - büfésor szintén félház.
Second Wave 2022. 08. 25. 10:52
Előzmény: #176588  mr_bob
#176625
Van egy kialakult jogi háttér, amiben elég jelentősen a bérlőnek lejt a pálya. Ilyen városmindenkié-szerű szervezetek és ideológiában hozzájuk közel állók próbálják a pályát tovább lejtetni, amitől persze a normális bérlők szívnak ezerrel :-)
Jelen jogi szabályozást tudomásul véve a felek szabadon állapodnak meg a legtöbb részletről, szóvel lehet pattogni, de minek. Ha a bérlő rádob a piaci árra 20-30% felárat, olyan bérleti szerződést is köthet, amiért már hotelszerű ellátást kap. De többnyire minden bérlő diszkontáron szeretne szerződni, és azért luxus kiszolgálást kapni. Csak balekok vállalkoznak ilyenre (bérbeadóként). 
A .com-nak van most egyetemi albérlet programja, az se normális, aki bérbeadóként abba benevez. Minden feltétel a bérlő javát szolgálja :-)
seniortrader 2022. 08. 25. 10:49
Előzmény: #176621  szieszta
#176624
messze nem vagyok naprakész ingatlan bérbeadás témában, de annyit tudok, hogy sokan nem adják ki olyannak, aki gyerekkel költözne, pont azért, mert nagyon védi őket a törvény.  
szieszta 2022. 08. 25. 10:46
Előzmény: #176620  DAXHU
#176623
Akkor még örülhetsz, mert még az is előfordulhatott volna, hogy hoz szemtanút, hogy te mentél bele, hátulról. :-)
lacikonyha 2022. 08. 25. 10:44
Előzmény: #176618  OTP69
#176622

a lakásbérbeadás kockázatos ugylet, nem tudod ugy korbebástyázni magad, hogy nulla odafigyelés mellet se érhessent még csak horzsolásnyi sérulés sem
nem valo bárkinek,
menj eloszor ugyvédhez kiokosodni, láthatoan van mit tanulnod tole
szieszta 2022. 08. 25. 10:44
Előzmény: #176618  OTP69
#176621

Én is azt gondoltam, hogy a szerződés majd engem véd, úgy is lett megfogalmazva. Aztán kiderült, hogy a törvények máshogy rendelkeznek. Pontosan ez volt a baj, hogy mikor megkapták a felmondást, szépen kiokosították őket a hivatalban, hogy nekik jogaik vannak, így szépen hátradőlve tárgyaltak velem. Felírták nekik a pontokat, miért nem rakhatom őket az utcára.
Hiába írtuk a szerződésbe, hogy ha nem fizetnek, egy hónapon belül el kell hagyniuk a házat, a törvény máshogy rendelkezik. Én meg nem az a fajta vagyok, aki "bészbolütővel" kihajtja őket, gyerekestül.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek