Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD péntek, 16:49
Előzmény: #101430  kkv14
#101431
nem arra gondolt hogy nem vagy itt és jobb hely lett az ország, ne értsd félre.
kkv14 péntek, 16:36
Előzmény: #101427  Boby
#101430
Végre?
N0MAD péntek, 15:16
#101429
Fullmindegy eura van e ha stabil a pénznem és megbizható a kormány mnb. 
Ha ezek fennálnak, és senkinek meg se fordul a fejében hogy majd nem igy lesz bárhogy hivhatják a fizetőeszközt. 
Én azért örülnék ha euro lenne, nekem kár gyakorlatilag az van, kivéve a munkajövedelem. 
De nemmis erről beszélgetünk hanem a kockázatokról és a kamatfelárról. 
Boby
Boby péntek, 15:11
Előzmény: #101427  Boby
#101428
"Ahol végre jó élni." Mert ma még a legtöbb embernek nem ilyen hely az ország,bármit is bégessenek Zsiday vagy Magyar után az euróról.
Boby
Boby péntek, 15:09
Előzmény: #101423  N0MAD
#101427
Nem én találom ki, hogy mire jó vagy mire nem jó az euró. Én egy f@sz vagyok,de sok okos embert hallgatok,majd utánajárok, hogy igazat mondtak e vagy nem. Én nem annak szurkolok, hogy Magyarország a spekulánsok kedvence legyen,hanem hogy a magyar emberek kedvencévé tudjon válni. Ahol végre jó élni.
Boby
Boby péntek, 15:04
Előzmény: #101423  N0MAD
#101426
Ausztriában kb 4000 euró a bruttó havi átlagkereset, Görögországban 1400 euró? Euróval fizetnek mind a két helyen, Görögországban mégis sz@r fizetések vannak.
Boby
Boby péntek, 14:59
Előzmény: #101424  Boby
#101425
Miért nem volt közel egyforma sem az infláció a két országban,ha mind a kettőben euróval fizetnek?
Boby
Boby péntek, 14:58
Előzmény: #101423  N0MAD
#101424

Na akkor ez,hogy lehet?Az eurózónán belül 2022-ben a legmagasabb éves átlagos inflációt Litvániában (19,7%), a legalacsonyabbat pedig Franciaországban (5,2%) regisztrálták a Data Commons adatai alapján. 
N0MAD péntek, 14:00
Előzmény: #101421  Boby
#101423
Hát pedig erős a gyanum kisebb lett volna az infláció amikor kilőtt, és egy bizonytalansági faktort kihúzott volna a magyar gazdaságpolitika kockázatai alól. 
De nem vitatkoznék veled.
(oké a bérekben épp a forintgyengülés majd erősödés okozott erősödést devizában nézve)
kkv14 péntek, 12:51
Előzmény: #101416  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101422
Nem ő az egyetlen.Mennek az új vezér után!
Boby
Boby péntek, 12:48
Előzmény: #101420  N0MAD
#101421
Az eurótól nem lesz alacsony az infláció,az eurótól nem lesznek magasak a bérek,az eurótól nem lesz kiszámítható a magyar gazdaságpolitika. Ennyi. Ha felfogod,ha nem.
N0MAD péntek, 12:36
Előzmény: #101419  Boby
#101420
Kösz hogy felhívtad a figyelmet különben bele se gondolok és elhiszem ha euro lett volna nem lett vplna kiszámíthatatlan a fizetőeszköz, meg mato is másképp lett vóna.
De ha nem akkor nem.
Esetleg ha viszzsasírnánk matot lehet végre lehetne örök forintgyengülés, sajnos orbán nem engedte.
Boby
Boby péntek, 11:59
#101419
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260626/magyar-peter-az-euro-szamos-elonyt-hoz-de-meg-is-koti-egy-kormany-kezet-845906
"a magyar emberek tapasztalták, hogy kimaradni az eurózónából együtt jelent a kiszámíthatatlan gazdasági környezettel, a magas inflációval, az alacsony bérekkel és a külföldi befektetők elüldözésével."
Magyar hazudozik az euró bevezetés kapcsán és ez kikezdi a bizalmamat. Amúgy nem értem mi szükség van egy ekkora támogatást élvező kérdésben,még hazudozni is!?
N0MAD péntek, 09:51
Előzmény: #101415  N0MAD
#101418
mármint a feri ellen a fidesz volt a megmentő nyilván, my bad.
kjanek
kjanek péntek, 08:42
Előzmény: #101416  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101417
Nekem a 2023-as "Posványosi" felszólalása tetszett, Bayer Zsóti cimborája csak nézett mint az ökör, senki nem volt felkészülve hogy mit fog mondani. :) Lölö meg a Szíjj kimondottan a kedvencei. :) Persze ez a mostani már nem fideszes vagyok hanem tiszás megnyilvánulása kritikán aluli.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 péntek, 08:08
Előzmény: #101414  Boby
#101416
hanta, kamu, hamuka. ez egy szorakoztatoipari faszjancsi, orban seggeben tenyeszo belfereg. gerince nyilvan nincs, sose volt. az a fontos, hogy most mar tiszas, ja :D 
N0MAD péntek, 08:03
Előzmény: #101414  Boby
#101415
melyik kormány alatti verzióra?
mert most épp a fidesz volt a gonosz és a tisza a megmentő, azelőtt a feri a gonosz és a tisza a megmentő, (lehet feri is volt megmentő gyulától erre nem emlékszem) de ez még változhat sokszor ha sokáig él.
Boby
Boby péntek, 07:47
#101414
https://24.hu/belfold/2026/06/26/pesty-laszlo-eltunes-fenyegetes-orban-magyar-peter-24extra/
„Megfenyegettek, halálosan. Tíz perc alatt összepakoltam a hátizsákba, és tipli” – Pesty László az eltűnéséről és a Fidesz haláláról"
Majd egyszer kíváncsi leszek a teljes sztorira is.
Bandita péntek, 07:30
Előzmény: #101412  N0MAD
#101413
Najo nyilván:DD
N0MAD péntek, 06:34
Előzmény: #101411  Bandita
#101412
Gajdics se?
Bandita csütörtök, 23:29
Előzmény: #101410  N0MAD
#101411
Mérnök csak ne olvasgassa le a grafikont. 
Sőt, senki sem.
N0MAD csütörtök, 20:12
Előzmény: #101409  Bandita
#101410
vajon én beleszóltam vagy csak leolvastam a grafikont?
hajlok rá hogy az utóbbi, ahhoz szerintem egy négyosztályos elemi már elegendő tudást biztosít. Ennek hiányában persze érthető egy kétezertizes évek hetven forintos eur áremelkedése eltörpül az előtte-utána levő húszforintos mellett.
De lehet neki van igaza hogy nem számítanak a tények, trump is a post-truth híve.
Bandita csütörtök, 20:00
Előzmény: #101408  N0MAD
#101409
Pedig a stolz szerint csak az szóljon bármibe bele, aki foximaxin végzett. 
N0MAD csütörtök, 18:00
#101408
úgynevezett tények.
Valahogy ilyenkor eltűnnek, amikor a 2010es években legkisebb pénzromlás kiderül hogy a legnagyobbat romló évtized volt.
A saját maguk által linkelt grafikonról. Most erre mit gondoljon az ember, nem értette a saját grafikonját? Általános iskola alsóban azt hiszem ez már alapkövetelmény.
ngergo1985 csütörtök, 00:02
Előzmény: #101396  Sajtkukac
#101407
Ha már a tényeket sorolod, leírhatnád azt a tényt is, hogy 2025-re egy magyar átlagember tudja a legkevesebb terméket és szolgáltatást megvásárolni a fizetéséből? Tudod, erre a cikkre gondolok:
https://hvg.hu/gazdasag/20260617_szegenyseg-fogyasztas-eurostat-gdp
"GDP arányosan az MSZP kormány alatt szaladt meg az államadósság, és ezalatt az idő alatt szinte semmilyen nagyobb beruházás nem épült."
Ja, és csak a tények kedvéért:
1. Átadták az M6-ot
2. Megépült a Megyeri híd (2008)
3. Köröshegyi völgyhíd 2007
4.M7 Letenyéig 2007
5. M3-as továbbépítése Polgártól Nyíregyházáig, valamint az M35-ös leágazás kiépítése Debrecenig (2006).
6. Pentele híd 2007
6. Müpa 2005
7. Mercedes-Benz 2008-ban döntött a magyarországi gyárépítés mellett, tehát a szocik hozták őket
8. Hankook Rácalmási gyára 2007
A sort lehetne még folytatni. 
Lehet hogy GDP arányosan nem lett nagyobb az államadósság, csak hát kukkants rá a finanszírozására. Kamatban 4,5%-át fizetjük GDP arányosan a hiteleinkre, ami az EU legmagasabb értéke, gúsba kötve a következő költségvetések kezét. Fantasztikus eredményt ért el a fidesz ebben (is). Sikerült a piacról az elmúlt 4-5 évben 6-7%-on euró és dollár papírokat kibocsátanunk. Respect.
Több szerénységet és pontosságot, elvtárs.
Boby
Boby szerda, 22:10
Előzmény: #101405  N0MAD
#101406
Ezért írtam.
N0MAD szerda, 22:08
Előzmény: #101404  Boby
#101405
és így az adósságnövelés is kisebbnek tűnt.
Boby
Boby szerda, 22:07
Előzmény: #101403  bronz
#101404
De a gdp-ét csak megtolta?!
bronz szerda, 22:05
Előzmény: #101401  Boby
#101403
Nagy része NER zsebekben landolt.
Boby
Boby szerda, 22:01
Előzmény: #101400  slash2
#101402
Itt a Mátrában nem láttam milfet csak kertben gazoló öregasszonyt. Először azt hittem a Vidróczki barlanghoz értem, de aztán megmozdult.
Boby
Boby szerda, 21:31
Előzmény: #101396  Sajtkukac
#101401
Jött ide vagy 20 000 mrd eus támogatás.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek