Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 18. 09:46
Előzmény: #101279  andras-80
#101280
Nem vagyok ideges (az zavar, ha légből kapott sületlenségek vagy 1db os mintát a lakosságra húznak, mint a kát chatbot koléga), és köszi a 350 en már talán 3 hónapot ha váltanom kell, és akkor már, be se kell fizetnem mert a teljes tőkeösszeg a számlán lesz, majd küldök egy Tobleronét a Matolcsy papának hogy ilyen szorgalmassan segített..(4,5kg os legnagyobbat hátha a torkán akad ) de azért a végén majd kiszámolom milyen volt az átlag váltási árfolyam... És beírom azátn jöhetnek a chatbotok dislikeolni :)
andras-80 2026. 06. 18. 08:58
Előzmény: #101275  EURHUF_goes_to_haven
#101279
Megint elgurult a kék pirula? Higgadj le, tudjuk, hogy a 350-es euró rosszul érint 😆
slash2 2026. 06. 18. 08:34
Előzmény: #101277  EURHUF_goes_to_haven
#101278
Hiába esel nekem, nekem se adták ingyen,két évet vártunk a +50%ra és sokan elmentek közben. Nem vagyok zseni, se osztálytárs,  keményen hajtok,  végre adtak emelést a forint is erős lett mint a bika és végre nem kell a kint dolgozók fikázásait hallgatnom a csodás "Németországban olyan csodás minden" címú mese minden nap.  kurva unalmas volt már. 
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 18. 07:56
Előzmény: #101266  slash2
#101277
Gratulálok 1 emberből statisztikai következtetést vonni és egy komplett társadalomra ráhúzni . Igazi kics Zseni vagy te, Mato osztálytásra voltál vagy Lölöé ? Nekem 2021 elejéhet képest 2022 ben lett 500% os.. igaz ehhez országot váltottam azóta meg nekem is van egy 39% ahhoz képest. De ez nem csak emelés, van benne teljesjtmény bónusz, szakszervezet általi kötelező emelés, és 2 bértágyalás. 
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 18. 07:49
Előzmény: #101248  bronz
#101276
Dunántúl Kapuvár, vasaló gyártó cég elektromos javítóállomáson 250 e nettó... sajnos családból tudom. De persze 500 ak úgy röpködnek nálatok mint a sicc... 21 ben 150-180e nettó volt a Kapuvári kábelgyártó cégnél. Az a nyomorra elég szerintem.
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 18. 07:44
Előzmény: #101240  slash2
#101275
Igazad van, ezt a te hasra bemondott infódra majd el is hiszem... a valóságban meg az élelmiszer 2x es áron van szemben 2020-21 el...  a te 30-50% od lehet hogy igaz egy mocskosul szűk szegmensben , de hogy nem általános az biztos. Mondjuk Lölönek lehet hogy megvolt ;)
EURHUF_goes_to_haven 2026. 06. 18. 07:41
Előzmény: #101234  kkv14
#101274
Hát persze, mindjárt hozod majd a szépen kozmetikázott fegyverpénzzel növelt KSH számokat is... a valóság meg rohadtul nem ez, szinte bárkit krédezek senkinem nem nőtt annyival a fizetése hogy takarja az elmúlt 5 év infálcióját... de persze a te alternatív valóságodban minden IS lehetséges! Ügyes kis AI bot vagy ;)
bronz 2026. 06. 18. 07:13
Előzmény: #101271  Boby
#101273
...és erre a légvárra alapozva nem vonják vissza a 14. havi nyugdíjat és az SZJA mentes anyák programot teljesen.
Boby
Boby 2026. 06. 18. 05:44
Előzmény: #101271  Boby
#101272
Ilyenek hangzanak el a cikkben:'Irgalmatlan mennyiségű elmaradt fejlesztés, igény, társadalmi feszültség van Magyarországon. Biztos, hogy nem fogjuk tudni, nemhogy 4 év alatt, de lehet, hogy 14 év alatt sem ezeket mindet kielégíteni" 
Meg hogy: "Én az elmúlt években elhűlve nézem azt, hogy komoly emberek, a legutolsó – ami egyébként 2-3 évvel korábbi eurostatos statisztikákat jelenti –, ezeket nézik hogy, hú, a gazdasági funkciókra költünk 4%-kal többet, mint az EU-átlag, ott megtakarítottunk azonnal 4%-ot. Mennyi is a költségvetés mérete, nominálisan 95 ezer milliárd forint, hú, majdnem máris megtakarítottunk 4 ezer milliárdot. A kamatok, az 2 százalékkal magasabb, mint a környéken, na ott is megtakarítunk majd 2 százalékot. 5-6 ilyen tételből mindjárt összehoztuk, hogy hogyan lehet a költségvetést megoldani
– írta le a logikát, amit ezek az elemzések követnek."
Boby
Boby 2026. 06. 18. 05:40
#101271
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20260617/laszlo-csaba-komoly-aknak-rejtozhetnek-a-koltsegvetesben-843978
Ha lesz ma egy cikk amit elolvasol, akkor legyen az, ez! Persze csak akkor,ha túl akarsz lépni azokon a közhelyeken,hogy leváltjuk orbánt,kicsit változtatunk a gazdaság irányultságán, majd 4 év múlva közkívánatra csatlakozunk az eurózónához,mert az csökkenti az inflációt,az eladósodási mutatót és felértékeli a béreket. Aztán boldogan élünk míg meg nem halunk.
Boby
Boby 2026. 06. 18. 05:10
Előzmény: #101266  slash2
#101270
Tegyük fel volt egy ember aki 2022-ben albérletben lakott. Havi 300 volt az albérlete és 1 milka a nettója. Ha neki +50%-val emelkedett mind a lakhatása,mind a bére,akkor a bére nominálisan 500-val emelkedett, a lakbére meg 150-vel. Ő még jobban is járt az elmúlt években, havi 350 plusz pénze maradt minden másra. De ez a matek mediánbért keresőknél már nem így van,ők sz*ptak és továbbra is sz*pnak mint a torkosborz,mert a béremelkedésük javát vagy akár az egészet,megette a lakbér emelkedés.
Boby
Boby 2026. 06. 18. 04:57
Előzmény: #101265  Sajtkukac
#101269
Az,hogy ez egy brancs.....lehet,de ez még nem derült ki.
Boby
Boby 2026. 06. 18. 04:56
Előzmény: #101265  Sajtkukac
#101268
Azért van a választás óta új helyzet,mert Magyarral közeledünk az EU-hoz, orbánnal távolodtunk az EU-tól. Teljesen más kockázat az EU-ban egy eus tagállamban befektetni, mint egy EU-n kívüli orosz típusú államban befektetni. Szerintem ez nem szorul bővebb kifejtésre.
slash2 2026. 06. 17. 21:57
Előzmény: #101243  kkv14
#101267
Menjetek, bomba idő jön. Lehet dorbézolni az erős fosrinttal.  
slash2 2026. 06. 17. 21:54
Előzmény: #101244  Sony123
#101266
igen. 2022 májusi  nettómhoz képest ma +50%  nettóm van.  a lakbér is amit beszedek +50%. 
egyszerűen ez van.  
Sajtkukac 2026. 06. 17. 20:53
Előzmény: #101263  Boby
#101265

1. Miért került volna új helyzetbe?
2. Ahogy Pelikán József mondta: "egy brancs maguk mind"... :D
Sajtkukac 2026. 06. 17. 20:52
Előzmény: #101260  Boby
#101264
Azért tartja magasan (és jó sokáig) az alapkamatot, hogy részvényeket szép komótosan eladva (nem egyszerre sokat, hogy ne essen be az árfolyam), át lehessen dodóba vagy euroba pörgetni a pénzt...
Az inflációs cél az süket duma...Elkezdenek esni jobban a tőzsdék, elkezdik majd csökkenteni jobban az alapkamatot is...
Boby
Boby 2026. 06. 17. 20:50
Előzmény: #101262  Boby
#101263
Azzal még kiegészíteném az előző gondolatmenetet,hogy ráadásul a kormányváltással egy teljesen új helyzetbe került a magyar gazdaság. Misi és elqró nem vették ezt észre!?
Boby
Boby 2026. 06. 17. 20:46
Előzmény: #101261  Nandi
#101262
Nem tudom,az okvetetlenkedés, hogy ha azt gondoljuk,vagy esetleg bizonyítottan rossz a magyar gazdaság számára a 330,akkor nem hokizok a takaró alatt, hanem nyíltan csökkentem a kamatot? Magyarázza el valaki,ha adatvezérelt üzemmódban működik a jegybank és 1/2éve!!! szinten és alatta van a követett adat ( infláció), akkor mi indokolja még mindig a magas kamatot? 
Nandi 2026. 06. 17. 20:37
Előzmény: #101260  Boby
#101261
Hóvégi MNB jelentésből tudjuk csak meg. Lehet enélkül már elértük volna a 330-at.
Kérdés lesz e bátor nagyot vágni. 0,25-t nem jelent semmit.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek