Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2026. 06. 15. 18:07
Előzmény: #101179  bronz
#101180
Óvatoskodtak, hogy nem akarnak rossz üzenetet küldeni a piacnak stb., sajnos a kormányban nincs olyan akiben lenne némi spekuláns tapasztalat. Mindegy, a piac úgyis kikényszeríti, Varga fejreáll akkor is, csak nem mindegy hány hónapig, vagy vagy akár évig fizetünk több kamatot annál mint amit muszáj lenne. 
bronz 2026. 06. 15. 17:52
Előzmény: #101172  totoro
#101179
Vargát is el kellene takarítani.
1. A Fidesz embere.
2. Az utóbbi 6 év bukott költségvetése neki köszönhető.
3. Igen jó eséllyel tudott az MNB kifosztásáról.
Mi szól mellette? 
Semmi.
bronz 2026. 06. 15. 17:50
Előzmény: #101172  totoro
#101178
Ugyanazt csinálja, mint a fideszes komcsi Járai egykor.
Boby
Boby 2026. 06. 15. 17:18
Előzmény: #101174  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101177
Barni intejúban szerepelt, hogy piacon kívül. 
Nandi 2026. 06. 15. 17:16
Előzmény: #101173  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101176
"Fel lesz tolva 400-420..." 
Hát persze. Realitásérzék már szabira ment? 20% forintgyengülés?
kkv14 2026. 06. 15. 17:14
Előzmény: #101172  totoro
#101175
Hallottál olyat ,hogy a kormány nehezményezte ezt?
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 15. 17:12
Előzmény: #101167  Boby
#101174
hol valtja? ha nem "piacon", akkor faszert nem valtja vegtelenbe? minek akkor a kozeparfolyam? 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 15. 17:11
Előzmény: #101171  Nandi
#101173
Hö? Nandika mit mondasz? Vigyazzal magadra kisfiam. 
totoro
totoro 2026. 06. 15. 17:09
#101172
Az ok hogy a jegybank elnök ne legyen a kormány spanja, de könyörgöm a kormány legnagyobb ellenségének se legyen a tagja. Nem vagyok összeesküvés elmélet hívő, de hogy Varga direkt nem csökkentett már eddig kamatot, csak hogy kibasszon a Tiszával, annak látom egy igen erős valószínűségét.
Nandi 2026. 06. 15. 17:05
Előzmény: #101166  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101171
Ez nettó vágyálom, a posztoló önleértékelése.
Boby
Boby 2026. 06. 15. 17:02
Előzmény: #101169  Boby
#101170
Szerintem pont ez a lényeg. Hiába erősítik az égbe a forintot,ettől önmagában nem olcsóbb,hanem drágabb lesz a hazai termelés,de az nem ingatlan árak sem fognak csökkenni.
Boby
Boby 2026. 06. 15. 16:54
Előzmény: #101165  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#101169
Szerintem nem a túl erős forint miatt,inkább annak ellenére.
Boby
Boby 2026. 06. 15. 16:51
Előzmény: #101164  labdaszedo
#101168
"A kormány nem akarja gyengíteni?"
Én ilyet sehol nem hallottam. Arról talán volt szó, hogy túl erős a forint,de trendszerű gyengítést senkitől nem hallottam. 
Boby
Boby 2026. 06. 15. 16:49
Előzmény: #101164  labdaszedo
#101167
Az eus pénzeket nem feltétlenül a piacon váltja át az mnb.
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 15. 16:42
Előzmény: #101164  labdaszedo
#101166
Nagyon nem mindegy, hogy az a 6000 milliard 5800 milliard lesz forintban, vagy esetleg 6700 mrd. Annak a 800-1000 milliard forintnak lenne helye a gazdasagban. Az atvaltas idejere fel lesz tolva az arfolyam 400-420-ra, en erre szamitok. Utana mehet vissza 360-390 savba a kovetkezo 3 evre. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2026. 06. 15. 16:40
Előzmény: #101162  Boby
#101165
kamatcsokkentes. a lakossagot mar beszopattak 1%pont csokkentessel, ideje az alapkamatot is letolni 4%-ra. 400 lenne az egeszseges egyensuly, nonszensz milyen draga minden Magyarorszagon a tul eros forint miatt
labdaszedo 2026. 06. 15. 16:39
Előzmény: #101162  Boby
#101164
A kormány nem akarja gyengíteni?Korábban volt róla szó, hogy az exportnak fáj az erős forint. Amikor megkapjuk az EU-s pénzeket itt nem számít hogy milyen árfolyamon váltják át? A belföldi szolgáltatás nem lesz versenyképes a külföldivel....
Boby
Boby 2026. 06. 15. 16:38
Előzmény: #101162  Boby
#101163
A 370-380 meg nem fordulat,csak normalizálódás.
Boby
Boby 2026. 06. 15. 16:32
Előzmény: #101160  labdaszedo
#101162
Mi lenne a fordulat,370-380?! Amíg a kormányzat elkötelezett tgja az EU-nak,és kiszámítható,prudens gazdaság politikát fog folytatni,addig a trendszerű gyengülés nem fog visszatérni.
x2029J 2026. 06. 15. 16:24
Előzmény: #101160  labdaszedo
#101161
Az őszi falevelekkel hullik majd a forint is.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek