https://hvg.hu/gazdasag/20250722_byd-szegedi-gyar-elhalasztjak-a-tomegtermelest-autoipar-gazdasag-elektromos-autogyartas-autogyar
------------------------
A fejlemény – ha bebizonyosodik, hogy helytálló az értesülés – még inkább romba döntheti a kormányzat gazdasági növekedésről szőtt álmait.
Az MNB az év eleji inflációs jelentésében még azzal számolt, hogy csak a három nagy hazai autóipari beruházás – a debreceni BMW-, illetve CATL-gyár, valamint a szegedi BYD-üzem – 0,6 százalékkal növelné meg az idei GDP-t.
Ezt alighanem újra kell számolni, bár nemcsak a BYD-vel kapcsolatos mostani hírek, de a CATL-lel összefüggő korábbi fejlemények alapján is (miszerint felfüggesztik a debreceni gyár második ütemének megépítését).
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)