Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rincewind2 2023. 02. 27. 18:14
Előzmény: #38076  Bandi_ujonc
#38080
Úgy tűnik bezárt a hivatal....
RangerHU 2023. 02. 27. 18:02
Előzmény: #38072  Matthias_Fo_Rex
#38079
Mind szép csak azt nem értem miért nekem írod…!?
Sok_az_allja 2023. 02. 27. 18:01
Előzmény: #38077  TitusPullo
#38078
Igen, utasította a képviselőket, hogy majd szavazzák meg, csak azt nem mondta, hogy mikor lesz róla szavazás... hozott is, meg nem is... és erre kimegy a küldöttség, hogy sértődött feleség módjára pöröljön azokról a sérelmeiről, amiknek a keletkezésekor még eszébe se jutott...
TitusPullo
TitusPullo 2023. 02. 27. 17:52
#38077
kiszámítható, társadalmi vélemény, kontroll alatti törvénykezés: orvosi kamara 1 nap alatt kampó. időközben minden szart rendeleti úton hoznak meg a háborós veszélyhelyzetre hivatkozva, ezt a szerencsétlen nato ratifikációt, ami igazán háborús dolog, azt jó hosszú törvénykezés hozza meg, ha meghozza. 
Bandi_ujonc 2023. 02. 27. 17:51
Előzmény: #38074  Törölt felhasználó
#38076
Elvtárs-nertárs, tessen már máshol téríteni.
Törölt felhasználó 2023. 02. 27. 17:30
Előzmény: #38064  TheSnake2020
#38074
A befektetésre alapban mindig igaz, hogy
A nagyobb kockázat/hullámzás >> nagyobb esély.
Az ütemérzéktől-szerencsétől függ, hogy a nyereség/haszon irányban érsz-e célba.
-----
A magyar táj most a NAGY lehetőségek helye :-)
Vagy agyonnyered magad vagy nagyot buksz.----Ugyan ez van egy "nyugisabb" helyen-országban is!
Ahol a kisebb mozgás miatt kisebb a nyereség/bukta is.
De biztonság ott sincs... valójában.
Ott is ellehet bukni lazán bármit egy rossz döntéssel. 
***********
HA biztonság kell akkor meg a Magyar Állam jelenleg és várhatóankb. semmivel nem bizonytalanabb más menőbb hitt államoknál.
Ide értve még Svájcot is.
***********
Magyarország egy stabil kormányzású EU tagállam.
(kb. esélytelen a  kormányválság, ahogy a kormányzat váltás is egyelőre).
.
Mégpedig az EU-ba integrált magyar gazdasággal!!!
Ami jól tartja magát, nem várható recesszió sem, érdemi tuti nem.
.
 Az állam tudja magát finanszírozni is!!!
- hazai adókból is (dől a pénz)
- külföldről is könnyen
- belföldről is könnyenNincsenek fizetési gondjai évekre előre sem a mai tudás szerint.
--------
Lassan kipörög a covid/háborús/szankciós pánikból és EU balfaszkodásból is az ország.
Ledolgozza-leírja a közelmúlt extra költségeit és kész, ennyi volt, új fejezet jön.
megj: ha a háború nem zavar be
---------
Nem nagyon értem, hogy de akkor a várhatóan javuló helyzetben.....
Miért is kéne gyengülnie a HUF-nak?
Miért nem itt érdemes inkább itthon befektetni a "külföld" helyett..Csak mert van egy hangos ellendrukker kisebbség?
Ők lényegtelen hangemberek, nem állnak a kormányrúdnál.
-
Brüsszelt sikerült ugyan némi hazaárulás-hazudozás árán felhergelniük, de már múlik az is.
Nyílik fel brüsszel szeme is, lassan de biztosan.
Kezdik megérteni, hogy nem a hazájuk ellen tempozó árulók a jövő megoldásai számukra sem!
.
Mert a becstelen megélhetési brigantik azok is maradnak amik.
Megbízhatatlanok, bármikor-bármit eláruló megélhetési senkik.
.
Ezért nem bízhat bennük brüsszel sem már soha többé.
Eljátszották az esélyt.
TitusPullo
TitusPullo 2023. 02. 27. 17:25
Előzmény: #38072  Matthias_Fo_Rex
#38073
Csak a dollargyengülés miatt erősödünk és ha a fed nem lesz hawkish akkor usd 340 eur huf 370 ala vagy meg jobb. Holnap marad a kamatszint.
Matthias_Fo_Rex 2023. 02. 27. 16:55
Előzmény: #38058  RangerHU
#38072
A dollár gyengül, itt most Orbán szavai nem sokat módosítottak, mert éppen nem vezetett be újabb adót, vagy nem Brüsszelezett, Moszkvát támogatva.
Törölt felhasználó 2023. 02. 27. 16:49
Előzmény: #38062  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#38071
Talán jobban kellet volna noszogatniuk 
az ursula féle kekecbizottságot bosch-éknak,
hogy ne gátolják a magyar EU pénzeket az eulibsik...
---
Most eljön a kasszához járulás.
HA nem EU közös pénzben, akkor német pénzben.
De fizetni kell valahogy az ocsított munkaerőért hansinak.
remete53 2023. 02. 27. 16:33
Előzmény: #38030  geza77
#38070
"Üzletet üzemeltető mesélte, hogy a nagykerben piaci áron veszi az étolajat és literén -800FO$rint buktája van"
Mond meg neki ne hazudjon!
RangerHU 2023. 02. 27. 16:28
Előzmény: #38066  minort
#38069
“Hatékonyabb eszköz egyébként mi lenne?”
————
Az elmúlt hónapokra visszatekintve ezeket mind használta:
- kamatemelés
 - kamatfolyosó kinyitása(alapkamat overnight kamat közötti különbség)
- külker mérlegben a szükséges külföldi energia vásárlások  deviza igényének MNB leváltása
- a bankok számára előírt  kötelező tartalékráta megemelése
- diszkont kötvény  aukciók 
Általában  a HUF mennyiség csökkentése a piacon/ gazdaságban.
Ha hirtelen kell lépni, de egyik jegybank se szereti+ szóbeli és piaci intervenció(de ez devizába kerül).
———
“Azért elég furcsa ez a gyengülés utáni azonnali felszúrás napok,hetek óta! “
Ezek szerint nem vagy forex kereskedő. Ebben nincs semmi fura. Technikai mozgás.
————
Fundás elemzésbe nem megyek bele egy fórumon, ezen a fórumon, mert felesleges(idő,energia)haszna semmi.
Röviden ahogy írod Te is mindennek ára van…
HUF erősödésnek is van, lesz.
kszsah1 2023. 02. 27. 16:22
#38068
májusban 400 frt kell lennie a frt-nak
C0lumb0 2023. 02. 27. 16:13
#38067
Készülnek a március 3.-ai minősítésre.. Meg a holnapi kamatmeghatározó is érdekes lesz.. Ha valaki elfeledte volna..
minort 2023. 02. 27. 16:07
Előzmény: #38065  RangerHU
#38066
Azért elég furcsa ez a gyengülés utáni azonnali felszúrás napok,hetek óta! Természetesen meg lehet nézni majd a deviza mérleget. Össze lehet mókuskodni,láttuk ez előzőt! Hatékonyabb eszköz egyébként mi lenne? Még további kamatemelés? Én ezt látom benne ez az én véleményem! Egyébként ha hiszed ha nem örülnék az erősödésnek ha az az árakban meg tudna látszódni de nem igazán hiszek ebben,max kis mértékben tudom elképzelni és ennek ezért ára lesz.Akár elbocsátás hullám is indulhat ha a Ft tovább erősödik!
RangerHU 2023. 02. 27. 15:57
Előzmény: #38060  minort
#38065
Napi árfolyam mozgásban nem szükséges mindenhol az MNB-t látni.
Hatékonyabb eszköze is van MNB kezében HUF árfolyam erősítésére, mint a napi kereskedésben interveniálni, pláne hogy ez utóbbi devizába kerül. Ez utóbbi   - ha megtörténik- egyébként utólag látható a havi deviza forgalmi mérlegben, melyet később kiad MNB. 
TheSnake2020 2023. 02. 27. 15:56
Előzmény: #38047  Törölt felhasználó
#38064
Hát én ideges nem nagyon vágyok, sőt mivel itt elek és a megtakarításaim nagyobb része most forint (nem volt mindig igy) jelenleg élvezem a magas kamatokat. Azt azonban eldöntöttem, hogy befektetni én nem fogok már ebben az országban. Persze lesz más, aki befektet, csak a végén az egyenlega fontos. Persze lehetünk komp ország megint, csak én nem hiszem, hogy ebből jól fogunk kijönni. Hallgasd meg Szabó Lacit a Holdnál. Én szurkolok neked félre ne érts, hogy legyen igazad és ez most más , de tudatosan készülök arra, hogy lesz rosszabb. Most ott vagyunk , hogy volt egy nagy hullám fel, van egy ellentetje. Remélem, hogy mindenki olyan szilárdan megy bele a következő hullámba, hogy átvészeli. Ha a hullámzás erősödni fog, akkor baj lesz. Van rá esély. Ennyi. Különben a stílusodon szerintem javítsál egy kicsit. Ha visszanézel látod, hogy én is számtalanszor voltam ellenszélben is, de a másik nem ellenség,  vagy ellenfél,  csak más szemszögből nézi talán a dolgokat. Sőt lehet, hogy néha, többször igaza is van és én tévedek,  lásd kommentjeimet a másik topicban. 
Madeinhungary 2023. 02. 27. 15:54
Előzmény: #38062  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#38063
370-ig nehogy válts! Majd alatta tudsz higítani 😆
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2023. 02. 27. 15:53
Előzmény: #38061  Madeinhungary
#38062
Hajra 230, ha nem a gyenge forint, akkor majd az eros bedonti ezt a szarhalmazt.
Hogy fog tapsolni a nagy Bosch, miutan megadta a 20% fizu emelest, amit a 410-es euroval szamolt es 20%-ot bukik az eros forinton. biztos tapsolnak a nemet multik :)
Madeinhungary 2023. 02. 27. 15:50
#38061
És tovább le! Mondtam, hogy 400 közelében se leszünk egy darabig. Majd 370 alatt lehet elmélkedni

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek