Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MANOPI
MANOPI 2023. 04. 19. 12:21
Előzmény: #101855  Sehmet
#101860
 2 millió  ellenzék,              3 millió  fidesses,                           1,5 millió "hívő" ellenzéki .  1,5-2 millió között fidesses hívő.    EZT írtad most.             NA,         HOL ITT A 2/3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!                   Tudjuk ,hol a többi.   Az adópénzünkből  megvettt  ,  finanszírozott határon túli .............    SZOMORÚ !!!!!!!!!!!!                                      Léptem,nincs miről beszélni. 
Colas 2023. 04. 19. 12:20
Előzmény: #101840  signal2
#101859
A magánnyugdíjpénztári követelés tényleg egy jog, havi járadék jár érte,de magántulajdonnak nem nevezném nyugdíjkorhatár elérése után. Mint ahogyan egy jog az egészségügyi ellátás is, ha fizetsz egészségbiztosítási járulékot, sőt akkor is jog sürgős esetben ha nem vagy biztosított. Mint ahogyan jog az állami nyugdíj is, tehát nem pofára megy, hogy neked adok, neked meg nem. Ez alapján mérlegeltem anno, hogy maradjak vagy visszalépjek az állami rendszerbe. Mivel nem azért szurkoltam, hogy meghaljak nyugdíjkorhatár előtt és a kedvezményezettem hozzájusson a teljes összeghez, így átléptem az államiba.Bár olyan feltételt szabtak, hogy nagyon nem volt érdemes maradni, ráadásul azt ígérték, hogy egyéni számlát fognak bevezetni, ami nem történt meg. De amikor anno a FIDESZ és a MSZP nagykoalícióban megszavazta a magánnyugdíjpénztári rendszert úgy , hogy az újonnan munkába lépőket már kötelezték rá, akkor vakargattam a fejem, hogy a megszavazott rendszerben az állami nyugdíjrendszer fenntarthatatlan lesz. Így elfogadható volt számomra a kvázi megszüntetése, mert az indítással sem értettem egyet és azt gondoltam előbb-utóbb megbukik. Az már más kérdés, hogy a 3000 milliárdot bent hagytam volna az állami nyugdíjkasszában. Ezzel szemben 600 milliárdért MOL részvényt vettek (azt sem tudom azzal mi lett azóta), valamennyit államadósság csökkentésre használtak, a többi meg eltűnt a folyó költségvetésben. 
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:20
Előzmény: #101857  gazmber
#101858
Látom, ezt megint sikerült "megértened". :-D
gazmber 2023. 04. 19. 12:15
Előzmény: #101849  badsector1
#101857

https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230418/szazmilliardokat-csoportositott-at-a-kormany-a-koltsegvetesben-609956
már 'lopják'(?) is a pl.'extraprofitadó' néven cégektől (is) 'lopott'(?) pénzt a 'rezsivédelmi' alapból (is) ? ☺szvsz
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:13
Előzmény: #101854  Colas
#101856
Sokszor nem szándékosan, csak nem érti azt, amihez hozzászól, de azért valami ütőset akar írni. :-D
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:11
Előzmény: #101843  RangerHU
#101855

Az a várakozás az én tapasztalaton szerint csak kevés emberben él, mert úgy 2 millió körül stabilizálódik az ellenzéki szavazóbázis, ás 3 millió körül a fideszes szavazóbázis. Az ellenzéki szavazóbázisból úgy másfél-millió a "hívő", a fideszesekből pedig úgy 1,5-2 millió között. A protest szavazók már nagyjából beálltak valahova, de egy-részük a bizonytalanok táborát növeli. A kormánypárti bizonytalan szavazók ugye nem mennek az ellenzékhez, és egy, választások előtti, számukra kedvező kormányzati intézkedéssel visszamennek. 2018-ban az ellenzéki közvéleménykutatók azt mérték, hogy ha 70 % feletti lesz a részvételi arány a választáson, akkor az ellenzék nyerhet is. Amikor elkerülte délután a 70 %-ot a részvételi arány, az ellenzék már-már ünnepelt. Aztán megindult a következő szavazóhullám, és a szavazatszedő- és számláló bizottsági tagok azt mondták, hogy ezek az emberek azok voltak, akik ugyan kormánypártiak, de eddig nem mentek el szavazni, mert úgyis nyer a Fidesz, de amikor az ellenzéki médiumok - választás napjának délutánján - azt harsogták, lehet, hogy az ellenzék nyer, mert 70 % feletti a részvételi arány, akkor elindultak szavazni, nehogy már visszajöjjenek Gyurcsányék.
A paternalista állam képe még egy-két évig fennmarad, mert ezt hiába is próbálták lebontani 1990 után, a baloldalnak eleve a "több állam" mindenhol a gazdaságfilozófiája, a jobboldal pedig - különösen most, a pandémia és a háború alatt - erősen él az állami beavatkozás eszközeivel. De a paternalista állam iránti igény azért is jelenik meg az emberekben, mert egyrészt még nem erősödött meg az öngondoskodás jelentősége, másrészről pedig a biztonság sok embernek többet jelent - különösen vidéken - , mint az a demokrácia, amit egyrészt nem is ért igazán, másrészt nem tud vele mit kezdeni.
Ennek fényében el lehet gondolkodni az eddig felállított teóriák alapkoncepcióján.
Colas 2023. 04. 19. 11:57
Előzmény: #101841  badsector1
#101854
 Szándékosan hazudsz? Azt javaslom mindenkinek -wgl-nek is-, hogy kérdezzen meg egy magánnyugdíjpénztárt a kérdésről és rögtön kiderül, hogy nem igaz amit írsz. A jogszabályok nem aszerint működnek, hogy ki mire szavazott a múltban. a 2*2= 4 sem azon múlik. Tehát ha pl. egy DK hívő leír valamit az igaz, ha ugyan ezt olyan írja le, aki számotokra nem az elvárásotok szerint szavaz, akkor pedig nem igaz. És ti fikázzátok a fideszes szavazók észbeli képességeit... Az utolsó mondatodat pedig leírtam neked,  ma reggel is említettem, sőt még Te is írtad a biztosítási elvet. De magadnak is ellentmondasz, hiszen ha egy összegben felvehetné a pénztártag, már nem is működne a biztosítási elv, amit te magad is írtál. Egyébként az ég zöld, a fű meg kék? Még nem tudom, hogy nagyon okos vagy és szándékosan akarsz kiakasztani totál hamis kijelentésekkel vagy tényleg igazi okoskodó ostoba vagy (nem hiszem , hogy utóbbi lennél, inkább egy provokátor, aki csak bosszantani akarja a másikat).  Mindenesetre leírtam a valóságot, aki nem hülye az tanulhat belőle. A hülye meg pórul járhat.  
euler 2023. 04. 19. 10:14
Előzmény: #101852  RangerHU
#101853
Időnként be szoktam rakni, nem a vita szándékával, de hátha másoknak is segít megérteni, hogy miben élünk.
Tűpontos, logikus, tömör és érthető elemzés. (Még az én műszaki agyamnak is. :)
RangerHU 2023. 04. 19. 10:04
Előzmény: #101851  euler
#101852
Köszönöm, anno olvastam.
Jó írás.
Ezt is lehet árnyalni, mélyebbre menni, de nem egy fórum keretei között és munkaidőben.
——
euler 2023. 04. 19. 09:57
Előzmény: #101848  RangerHU
#101851
Árnyaljuk ezt egy kicsit, amit kiválóan megtett Orbán Krisztián egy 2017-es remekművében.
Száz év szorongás
Miért ellenségei a magyar rezsimek az ország felzárkózásának?
"Egy rendszerváltáshoz földindulás kell, amit az elmúlt száz évben mindig az ország külső finanszírozásának megingása hozott el."
Száz év szorongás  A NER „csak” egy mélyebb probléma tünete: túlélésükben bizonytalan rezsimek uralják az országot száz éve, és a hatalmuk megtartásáért rendre feláldozzák Magyarország nyugati felzárkózását. Mi kell egy új rendszerváltáshoz? És mi lesz utána? 
Ingarian
Ingarian 2023. 04. 19. 09:50
Előzmény: #101848  RangerHU
#101850
A messiásvárás eddig sem jött be, ezután sem fog. Nyilván ha odavágnak a gazdaságnak, az elégedetlenséget indikál, egy darabig elhiszik az emberek, hogy EU, meg szaknciók, de amikor nem lesz mit ennie a gyerekednek, akkor lehet, hogy ez sem fog érdekelni, főleg ha látod, hogy őket állami Airbus viszi bevásárolni. Ettől függetlenül lehet annyira hülye a nép, hogy ez se számít neki.
badsector1
badsector1 2023. 04. 19. 09:49
Előzmény: #101848  RangerHU
#101849
a ner annyi ellenzéki politikust vesz meg, hogy a maradék meg nem vett ellenzéki semmi érdemit ne tudjon csinálni a fidesszel szemben.
ezért van az, hogy újhelyi vagy hadházy küzd mint malac a jégen, míg kunhalmi és molnár zsolt álvezi az ellenzéki létet.
RangerHU 2023. 04. 19. 09:34
Előzmény: #101847  euler
#101848
Csak arra szerettem volna célozni, h a valódi érdemi változás akkor következhet be, ha a társadalom kormánnyal szembe helyezkedő oldala megszervezi magát politikailag.
Ehhez képest a külső tényezők extrák vagy adott esetben katalizátorok.
euler 2023. 04. 19. 09:29
Előzmény: #101843  RangerHU
#101847
Úgy gondolom azzal, hogy az Unió impotensségét emlegetem, én is arra hívom fel a figyelmet, hogy nekünk kell megoldani a problémát.
.
De. A külső erő jelentheti a külső finanszírozás megszűnését is, akkor pedig nem számít a magyarok igénye a paternalizmusra, mert nem lesz miből finanszírozni. Megszűnik a "gondoskodás", ami már átütheti a tűréshatárt. Ami azért elég magas, ezt elismerem.
 
signal2
signal2 2023. 04. 19. 09:26
#101846
A fideszesek legnagyobb örömére ömlenek a gazdasági migráncsok az országba. A kultúránkat persze nem akarják megváltoztatni, a demográfiai problémáinkat pedig nem migrációval oldjuk meg...
https://hang.hu/magyar-hang-plusz/202315-nyitjak-az-orszagot-a-vendegmunkasok-elott-153745
wgl 2023. 04. 19. 09:21
Előzmény: #101841  badsector1
#101845
Te élvezed a galambbal való vitát???..
FIDESZVAKHITŰvel vitatkozni annyi mint galambbal sakkozni!
Átlépni leszarni  mert külömben te élteteted!!
 Ha reagálsz  legalizálod  tovább hazudozik, ha leszarod elvágod a hazugság cunamit.
---Náluk az alap a gyűlölet: mindenkit gyűlölni aki nem fideszhívő, tehát tények nem számítanak, ezért folyamatosan azt hazudják amit a hazug fidesz mocsok média bemosott a nyakuk főlé.
...Nézd meg sosincs egyetlen saját gondolatuk,  99%-ban személyeskéssel, jelzőzéssel párosulva hazudoznak.
Ingarian
Ingarian 2023. 04. 19. 09:18
Előzmény: #101838  badsector1
#101844
Sok kicsi sokra megy és azért jól jön az olcsó és engedelmes munkaerő (rabszolga)
RangerHU 2023. 04. 19. 09:16
Előzmény: #101831  euler
#101843
Az ellenzék és a kormánnyal ilyen-olyan okokból elégedetlen vagy ellenséges emberek/választok jelentős részében él az a várakozás, h valami külső körülmény vagy erő megrengeti a rezsimet és majd valahogy leváltódik esetleg el is tűnik…csak úgy, magától. Számos történeti példa volt rá elismerem. 
De most nem fog. A cipőfűzőnket nem köti be más. Nem érdeke, nem az ő dolga.
Ez is a paternalizmus egy formája csak ez a protest oldalt jellemzi. 
signal2
signal2 2023. 04. 19. 09:09
#101842
Magyar Posta:
2023.04.14 délelőtt feladtam egy levelet elsőbbséggel. Ebben a pillanatban még nem került kézbesítésre. 
A MÁV és a Posta is teljesen lezüllött. Napi szintűek a működési problémák.
badsector1
badsector1 2023. 04. 19. 09:09
Előzmény: #101809  Colas
#101841
"Azért mert nyugdíjkorhatár elérése után nem örökölhető (csak a felhalmozási időszakban), egy összegben nem vehető fel, "
egy összegben is felvehető, ami szintén örökölhető.
"ha kis ideig vagy nyugdíjas , akkor töredékét kapod vissza a "pénzednek" a havi járadékokban. "
ha hosszú ideig vagy nyugdíjas akkor többet kapsz járadékban.
   
"Semmiről nem tudsz dönteni."
dönthetsz a kp és az életjáradék között.
   
" Ez milyen tulajdonjog?!"
ilyen
  
"Csak egy ígéreted van, hogy majd egy havi járandóságot kapsz."
eldöntheti , hogy kp vagy életjéradékot kér

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek