Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 14:25
Előzmény: #101875  signal2
#101880
Végzett banki tevékenységet, hitelezett, stb., de ez téged úgysem érdekel. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 14:24
Előzmény: #101877  Madeinhungary
#101879
Én sem unatkozom jobban, mint itt bárki. :) És troll sem vagyok, mivel általában a hozzám intézett kérdésekre és megjegyzésekre válaszolok. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 14:22
Előzmény: #101872  signal2
#101878
Nekem nincs sem hitelem, sem lízingem, sem olyan egyéb megállapodásom, ami alapján az ingatlanomra jelzálogot, a gépkocsimra pedig zálogjogot jegyeztek volna be, valamint a lízing miatt ne lenne az én tulajdonom. De életbiztosításom sincs, a "vagyonom" másban van. Mindenki addig takarózzék, ameddig a takarója ér.
Én pedig csak azt akartam érzékeltetni, hogy a tulajdonjogot több minden korlátozhatja vagy jogszabály, vagy szerződés alapján. Az in rem védelmű dologi jogok mindenkivel szemben védelmet élveznek, de közérdekből és arányosan korlátozhatók, a kötelmi jogok pedig csak meghatározott személyekkel/jogi személyekkel szemben. A római jogban az in rem védelemben részesülő jogviszonyokat már Gaius is külön részként tárgyalta könyvének a "De rebus" fejezetben (én a Marton, valamit a Brósz-Pólay szép zöld római jog tankönyvből tanultam).Nem akarok külön hozzászólni a "milyen ember" kifejezést tartalmazó kommentedhez, de elmagyaráznád nekem, hogy mit jelent a jogállam jogállamiság (a német Rechtsstaat, és az angol Rule of law) történetileg két alapvető fogalma az, hogy sem contra legem, sempraeter legem ne legyen eljárás, figyelemmel a jogbiztonság, stb. elveire, és ezt ki, hogyan és miért töltötte fel különböző filozófiai és egyéb tartalmakkal, amivel most jönnek ellenünk és aminek mindenki általi elfogadottsága nincs meg eddig még sehol, csak magyarázkodása?
Madeinhungary 2023. 04. 19. 14:10
Előzmény: #101875  signal2
#101877
Hehe, te még mindig viaskodsz vele? Egy unatkozó trollal hadakozol 😵‍💫
Törölt felhasználó 2023. 04. 19. 14:08
Előzmény: #101873  signal2
#101876
Konkrét hozzászólás informatív színvonalára írtam, amit írtam, és nem a hozzászóló nick bármiféle pozitív etikai minősítésére.
Amiről te írsz, azt semmilyen szempontból nem tudom minősíteni.
signal2
signal2 2023. 04. 19. 14:07
Előzmény: #101874  Sehmet
#101875
Ha végzett volna valódi banki tevékenységet, talán nem kellene kémbanknak nevezni.
Persze Soros-bérencezni, azt hazudni, hoyg a baloldal háborúba vinné az országot vagy migránsokkal árasztaná el az országot, vagy LMBTQ-propagandát akar terejeszteni az óvodákban, hogy a rezsiár 7-szeresére melése az a rezsicsökkentés megvédése, a dollárbaloldalazás nem butaság, igaz? 
Nem hát, szimpla aljas hazugságok.
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 14:01
Előzmény: #101818  euler
#101874
Ezért is butaság "kémbanknak" nevezni az IBB-t. A külképviseleten dolgozók szépen lefedik ez a részt, de köztudott, hogy minden állam külképviselete folytat "információszerző" tevékenységet a fogadó országban, amihez nem kell "sok munkatárs", hanem jó technika. Most egyébként úgy 40 diplomata státuszú személy dolgozik a budapesti nagykövetségen, még Bécsben 77, és ehhez hozzájön még a különböző nemzetközi szervezetekhez akkreditált diplomaták száma. Egyébként Prágában 27 orosz diplomata és 67 alkalmazott dolgozik a nagykövetségen, és többen a különálló orosz konzulátuson. Varsóban is most már közel 40-en vannak, miután 2022-ben a kiutasított 45 orosz diplomata egy részét "visszatöltötték". A varsói 12 diplomata még akkor maradt, miután a 45-öt kiutasították. Szlovákiánál is ugyanez a helyzet, tavaly márciusban utasítottak ki 35 orosz diplomatát, de utána szép lassan "visszatöltötték" azokat, így ott is 30 feletti a diplomaták száma. Mindezekhez természetesen hozzájön az adminisztratív és a technikai személyzet is, akiknek funkcionális diplomáciai mentességük van. Megjegyzem, hogy a konzulok egy része sem rendelkezik diplomata útlevéllel, mivel nem diplomaták, mentességük tevékenységükhöz kapcsolódó funkcionális mentesség és csak külszolgálati útlevéllel rendelkeznek. Persze, van olyan, ahol a diplomaták látják a konzuli tevékenységet, ott diplomatáknak minősülnek. A konzuli jogot az 1963 évi bécsi egyezmény szabályozza, a diplomácia jogot pedig az 1961-es bécsi egyezmény.
signal2
signal2 2023. 04. 19. 13:37
Előzmény: #101869  Törölt felhasználó
#101873
Kérdés, mennyire lehet jó ember, aki fáradhatatlanul véd egy a hatalom kisajátítására nyíltan törekvő, a joguralmat el nem ismerő, évi százmilliárdos nagyságrendű közpénzből aljasan uszító és rágalmazó, a teljes államigazgatást saját céljára használó maffiaszervezetet...
signal2
signal2 2023. 04. 19. 13:35
Előzmény: #101870  Sehmet
#101872
Szerintem ebbe kár belemenni, mert akkor ugyanígy korlátozott a unit linked életbiztosításodban lévő vagyon, hiszen 3 éven belül 0 Ft-t tudsz kivenni belőle, vagy az ingatlanod/ kocsid, ha jlezálog van rajta, stb. Nem tudsz velük szabadon rendelkezni. Ez van, ha célhoz kötötten használod a pénzed. Jogi kötelmeket vállalsz a vagyonod terhére.
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 13:28
Előzmény: #101869  Törölt felhasználó
#101871
Ich mag diese Leute und ihre Meinungen, auch wenn ich ihnen nicht zustimme! :)
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 13:25
Előzmény: #101866  signal2
#101870
Szerintem Colas azt akarta írni, hogy a magánnyugdíjpénztárban lévő pénzed korlátozott magántulajdon, amivel nem rendelkezhetsz úgy, mint az önkéntes nyugdíjpénztárban lévő pénzeddel, azaz nem vehet ki 10 év után, stb. - hanem azt a nyugdíj kiegészítésével kapod vissza, kvázi járadékszerűen. Annak azért örülök, hogy itt nem vitatod a magántulajdon ilyen fajta korlátozását, amit végül is a kevésbé tudatos öngondoskodó magatartással rendelkező nyugdíjasok védelme érdekében korlátoztak.
Törölt felhasználó 2023. 04. 19. 13:20
Előzmény: #101862  Sehmet
#101869
Herr Schechmeth, Sie san zu guat diesen Leut'n.
MANOPI
MANOPI 2023. 04. 19. 12:50
Előzmény: #101865  Sehmet
#101868
 BE.EG ember ( kisbetúvel ) vagy.        Ilyenekre nem pazarlom az időm.           :-)           Léptem.                       Mégegyszer nézz utána :             NSZK !          NDK !          Melyik mögött melyik "tábor" állt és hol milyen minőségben éltek.          Mégegyszer megírom neked .                    SZOVJETUNIÓ ÉLETKÉPTELEN volt.           MEGSZÜNT  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!                       :-) :-)       
badsector1
badsector1 2023. 04. 19. 12:47
Előzmény: #101854  Colas
#101867
"Szándékosan hazudsz? "
   
ezt kell csinálni-e, csaje? a fenti szöveg tipikus fideszes értékrendű kommunikációja. :))
te a fidesz által kiherélt manyupról beszélsz, amivel felesleges foglalkozni, én meg az eredetiről, ahol még nem tiltotta meg a fidesz az egyösszegű kifizetést.
"De magadnak is ellentmondasz, hiszen ha egy összegben felvehetné a pénztártag, már nem is működne a biztosítási elv, amit te magad is írtál."
nem értetted meg, a biztosítási elv akkor lép életbe ha járulék szolgáltatást kértél.
signal2
signal2 2023. 04. 19. 12:45
Előzmény: #101859  Colas
#101866
"de magántulajdonnak nem nevezném nyugdíjkorhatár elérése után" - nyilván nem lehet megántulajdonnak nevezni azt, ami nincs. A nyugdíjbavonuláskor az MNYP fogja a teljes egyenleget és befizeti egy biztosítónak egyszeri díjas járadékbiztosítás díjaként. Innentől ez a biztosítsi kötvény úgymond a tulajdonod.  Kapísi?
Amíg van egyenleged, addig a magéntulajdonod. Benne van a törvényben.
Sajnos próbálod magyarázni a magyarázhatatlant, csak nem értem, hogy miért.
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:44
Előzmény: #101863  MANOPI
#101865
Inkább pihenj egy kicsit, és nézd meg, hogy mit jelent a kommunista. Hasznos információ lehet ahhoz, amiket itt írogatsz megfelelő felkészültség nélkül. Persze, mint a saját látásmódodban megjelenő saját igazságodat tiszteletben tartom még akkor is, ha köze nincs a valósághoz. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:42
Előzmény: #101860  MANOPI
#101864
Szomorú, ha a tudatlanságból ilyen következményeket von le valaki. De akkor nézzük a tényeket:
https://www.valasztasirendszer.hu/?p=1943608
MANOPI
MANOPI 2023. 04. 19. 12:41
Előzmény: #101862  Sehmet
#101863
           Kövér .      KOMMUNISTA  !!!!!!!!!!!!!       Soroljam a többit is ???
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:39
Előzmény: #101860  MANOPI
#101862
Ez, a mai, un. vegyes választási rendszert az utolsó kommunista parlament hozta létre. A választási törvény igaz, hogy a nyertest jutalmazza, de az nincs beleírva, hogy a Fideszt. :)
1994-ben az MSZP 1.780.009 szavazatot, az SZDSZ pedig 1.064.788 szavazatot kapott, de az alig több, mint 2,8 millió szavazat 72 %-os, tehát majdnem háromnegyedes parlamenti mandátumot hozott a két pártnak. Akkor ez nem volt gond??? Az sem, hogy még ugyanebben az évben a kis rosztovi pufisunk az önkormányzati választások előtt pár hónappal egyrodulóssá tette az önkormányzati választást, mert kiszámolta, hogy akkor nekik ez a jó. Ezt ugye a fenti aránnyal a szadesszal meg tudták szavazni.
Nézzük meg, hogy 2018-ban az alábbi, két, nagyon liberális nyugati demokráciában ilyen szavazati arányokkal, mint nálunk, hogyan szerepeltek volna pártjaink:
Az egyesült királyságban  az országot választókerületre osztják, mindenütt a győztes jut mandátumhoz. Amennyiben a pártok népszerűsége egy 199 választókörzetre osztott Magyarországon is hasonlóan oszlana meg, mint a jelenlegi 106 választókerületben, akkor ilyen képet mutatna a törvényhozásban a pártok aránya: Fidesz-KDNP 85,85%, MSZP-P – 7,55%, DK – 2,84%, Együtt, Jobbik, LMP, Független – 0,94%-ot szerzett volna.
Franciaországban szintén többségi választási rendszer van, de kétfordulós. Ha valamelyik jelölt az első fordulóban megszerzi a szavazatok többségét és a regisztrált szavazók legalább negyedének szavazatát, akkor győz. Ahol nincs így, ott második fordulót tartanak. Mivel Magyarországon  csak egy forduló van, itt csak tippelhetünk. A 106 választókerületben április 8-án mintegy 50 fideszes (47%) győzött úgy, hogy a szavazatok több mint felét kapta. A francia rendszer szerint körülbelül a választókerületek felében tartottak volna 2. fordulót, ha ezekben a Fidesz csak minden másodikban győz, akkor is minimum 72%-a volna a parlamentben.
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 19. 12:23
Előzmény: #101853  euler
#101861
Ha valóban nemcsak elolvastad, hanem meg is értetted, akkor igen, pontos elemzés, amiből a következtetés nem Orbán 2023-as bukása! :)

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek