Matolcsy arról beszél, hogy az átlépők által áthozott egyéni megtakarítás állományból 540 milliárdot a nyugdíjkassza-deficit finanszírozására fordítanának.
Ha elköltünk az állományból, akkor egy idő után mi lesz az állami rendszer egyéninek mondott számlái mögött? Ígérvény? Hát ennyit a hatékony állami nyugdíjvédelemről.
Mekkora mélységű naivitás kell ahhoz, hogy örökölhető, egyéni számlán nyilvántartott megtakarításokat egy ilyen rendszerbe önként átvigyen valaki?
Szerintem teljesen félreértettél. Nem mondtam, hogy a kifizetés nem biztos. Azt mondtam, hogy ez a rendszer legalább annyira kiszámíthatatlan, mint a másik. Bizonyára emlékszel, hogy Bajnaiék is ki akarták forgatni a sarkából 2009. decemberben, csak Sólyom megvétózta.
Tehát mi a fenétől is kiszámíthatóbb? Kormányok jönnek-mennek és csavarnak rajta saját felfogásuk vagy egyéb érdekeik szerint.
"A táblázat szerint egy férfi, minimálbér után, 35 éves munkaviszonnyal, 29 961 Ft-ot kap. Abban az esetben, ha belépett a magánnyugdíjpénztárba akkor csak 22 153Ft-ot, de ekkor kiegészíti a magánnyugdíj-pénztári járadék, mely havi 11 960 Ft-ot tesz ki. Tehát ekkor is, csak összesen 34 113 Ft."
Öngól.
Ez éppen az MNYP melletti érv. +14% nem kis különbség.
Az hogy nominálisan kevés, az ebből a szempontból mindegy, a fizetése is az volt az embernek a havi br. 65-tel. Tehát ez nem érv. A különbség arányaiban, az érv. De az pont nem téged igazol.
"Nézzük meg ugyanezt, 150 000 Ft bejelentett keresetre.
Magyarországon olyanból már jóval kevesebb van, aki 35 éven keresztül ennyit keres, persze reálértéken.
Ő havi 62 852Ft-ot fog kapni. Amennyiben belépett a magánnyugdíj rendszerbe akkor az államtól 46 474Ft-ot, a nyugdíjpénztárból pedig 25 092 Ft-ot kap, ami összesen 71 566Ft."
+14%.
Ismét magad ellen érveltél keményen.
Ja és hol marad a kiinduló állításod igazolása ami alapján maga a kifizetés se biztos? Mert ezt állítottad... Most meg számokkal jössz, ami meg pont nem téged igazol. De azért köszi, hogy megkikerested:)
A magánnyugdíjjal kapcsolatban elkértem az egyik bank számolótáblázatát, ami tartalmazza mindkét pillérből származó nyugdíjkifizetést.
A táblázat szerint egy férfi, minimálbér után, 35 éves munkaviszonnyal, 29 961 Ft-ot kap. Abban az esetben, ha belépett a magánnyugdíjpénztárba akkor csak 22 153Ft-ot, de ekkor kiegészíti a magánnyugdíj-pénztári járadék, mely havi 11 960 Ft-ot tesz ki. Tehát ekkor is, csak összesen 34 113 Ft. Nem mindegy az az 5 ezer forint ahhoz képest, hogy 35 évig pakoltunk a magánnyugdíjpénztárba és még egy garzon rezsijére sem lesz elég?
Nézzük meg ugyanezt, 150 000 Ft bejelentett keresetre.
Magyarországon olyanból már jóval kevesebb van, aki 35 éven keresztül ennyit keres, persze reálértéken.
Ő havi 62 852Ft-ot fog kapni. Amennyiben belépett a magánnyugdíj rendszerbe akkor az államtól 46 474Ft-ot, a nyugdíjpénztárból pedig 25 092 Ft-ot kap, ami összesen 71 566Ft.
Íme egy hétköznapi, de annál sokkolóbb példa:
Egy ma 50 éves férfi, 150.000 Ft-os fizetéssel, amennyiben megéri a nyugdíjat, 51 292Ft-ot kap az államtól. Abban az esetben, ha belépett a magánnyugdíj rendszerbe, akkor 37 925 Ft-ot, a magánnyugdíjból pedig ha 10 éve lépett be 4 027Ft-ot ha 15 éve akkor 7 914Ft-ot, 20 éve akkor 11 759Ft-ot ha 25 éve akkor 15 419Ft jár neki.
Tehát egy 50 éves ember aki magánnyugdíj-pénztári tag mondjuk 15 éve, akkor ő kap összesen 45 839Ft-ot, ez viszont 6 000Ft-tal kevesebb mint az állami, de természetesen ebből sem fog megélni.
Ezért kell magunkról gondoskodni, úgy a fiatal, mint az idősebb korosztálynak.
Vagyis akár állami akár magánnyugdíj, az önkéntes ágat kell erősíteni és premizálni adókedvezményekkel.
A pénztárak garancialapja garantálja a befizetések után az inflációval növelt értéket. Ez a teljes felhalmozási ciklusra vonatkozóan vállalt garancia, nem az éves kimutatást kell nézegetni hozzá.
Törölt felhasználó2010. 10. 30. 23:09
#28
Védjük meg a a befizetéseket a magánnyugdíj pénztáraktól és a pénzeket és azok esetleges hozamát lenyúló érdekcsoportoktól.
"Azt garantálja, hogy a befizetések inflációval növelt értékét legalább megkapod."
Ezt nem garantálja. Sőt a tőke nominális értékét sem. (erre mondjuk lehetne törvényt alkotni, hogy valamiféle legalább részleges tőkegarancia legyen, vagy legyen a válaszható portfólióban tőkegarantált).
Írd le légyszíves, hogy milyen szabályok és számítási mód alapján lesz a befizetéseidből nyugdíj. Konkrét jogszabályhelyi hivatkozások sem ártanak hozzá.
"Azt garantálja, hogy a befizetések inflációval növelt értékét legalább megkapod."
Na ne már! Hol garantál ilyet? Ránéztél az egyéni számládra 2008-ban? Ha igen, akkor nem mondanál ekkora hülyeséget a hatalmas összegű negatív hozamot látva.
A kifizetés rendjét illetően is tévedsz. 2013-ig felvehető egy összegben, azután pedig már csak járadék formájában.
Azt garantálja, hogy a befizetések inflációval növelt értékét legalább megkapod. Ez jóval tisztább helyzet mint az állami rendszer esetében.
A kifizetések menetrendjéről: korábban úgy volt, hogy akár egyösszegben is felveheted az egyéni számlád egyenlegét. A 2008-as váláság után viszont ezt a részt megváltoztatták és csak járadék formában lehet felvenni.
Védjük meg a nyugdíjakat - az államtól!
Ha elköltünk az állományból, akkor egy idő után mi lesz az állami rendszer egyéninek mondott számlái mögött? Ígérvény? Hát ennyit a hatékony állami nyugdíjvédelemről.
Mekkora mélységű naivitás kell ahhoz, hogy örökölhető, egyéni számlán nyilvántartott megtakarításokat egy ilyen rendszerbe önként átvigyen valaki?