Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 16:55
Előzmény: #177  salve
#180
Most úgy áll a helyzet, hogy Orbán doktor végül megfutamodik és a CEU működni fog. A CEU önmagában nem túl fontos. Engem például nem mozgatott meg annyira, hogy utcára menjek miatta, de észre kell vennünk, hogy a netadóval átszakadt a gát és változó ügyekkel ugyan, de viszonylag rendszeresen más is tud az utcára vinni tömegeket. Paks2 miatt én is kimennék. Itt annak is van hatása, ami a Kádár rezsim bukásakor történt. Az emberek mást tapasztalnak a való világban mint amiről a kormánypropaganda szól. Kádár népe (akinek Orbán doktor is játszik), most a saját szemével lát tízezres tömegeket, amiket Orbán doktor mozgósított maga ellen. Van az úgy, hogy egy picike hatalom is eltorzítja az embert. Láttam én már változást olyan embereken, akik hatalomhoz jutottak: kinevezték csoportvezető helyettesnek vagy rajparancsnoknak. Olyat is láttam, hogy fölnőttek a feladathoz.
salve 2017. 04. 13. 16:53
Előzmény: #173  Dehogynincs
#179
"Polgártól nem lehet elvenni a magántulajdonát, csak megfélemlített alattvalóktól" itt megint kifelejtettél egy nagyon fontos részletet: én magam is tudom mert részese voltam, hogy NEM KÉRDEZTEK MEG BENNÜNKET 2007-BEN arról Horn gyuláék, akarunk-e belépni a manyup-ba? merthogy KÖTELEZŐ VOLT BELÉPNI, ha tetszett, ha nem! és ezt az emebrek nem felejtették, el tudod? és azt sem mygaráztad meg továbbra sem, hogy van az hogy ez a "baromi jó" manyup rendszer soha sehol iylen formában, sőt azóta sem működik sehol, sem Európában, sem máshol, és mindenhol megszüntették ott ahol be lett vezetve, pl. a lenygeleknél is? nyilván annak féynes bizonyítékaként, hogy "hihetetlenül sikeres és jó rendszer volt" valójában persze sem sikeres, sem jó nem volt és az általad emlegetett "megfélelmlített alattvalók" is ugyanezen státusban voltak hiszen ismétlem, KÖTELEZŐ VOLT BELÉPNI a manyup-ba!
salve 2017. 04. 13. 16:46
Előzmény: #177  salve
#178
helyesbítem magam : "megkérdezték a jónépet hogy akartok migránsbetelepítést vagy nem? a válasz egyértelműen az volt hogy NEM
salve 2017. 04. 13. 16:45
Előzmény: #172  Dehogynincs
#177
figyelj tök mindegy milyen szakzsargont használunk és ki mivel próbálja magyarázni a bizonyítványát, kormány és ellenzék. az is mindegy hogy népszsvazási törvény szerint mi volt érvényes, mi nem - a lényeg az, megkérdezték a jónépet hogy aakrtok migránsbetelepítést vagy nem? a válasz egyértelműen az volt hogy igen, és ez a gyakorlatban kb. 3,5 millió szavazat volt. és most mi van? rendszeresen ki tud vinni az utcára 80 ezer embert a Ceu ügy azok közül, akik a migránskvóta mellett, vagy érvénytelenül szsvaztak, vagy bojkottáltak tavaly októberben. ennek a topiknak is épp ez a címe: "Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember"
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 16:42
Előzmény: #174  upgrayeddAKS
#176
Van ilyen. A brexit-népszavazás is arról szólt, hogy tele van-e a hócipőd a hatalmon levő politikusokkal. link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 16:06
Előzmény: #173  Dehogynincs
#175
Teljes mértékben egyetértek.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 16:05
Előzmény: #161  Dehogynincs
#174
Sztem a 2008-as népszavazás azért volt olyan "sikeres", mert Fletó addigra nagyon lenullázta magát, és a zemberek bosszút álltak. Nem érdekelte őket a konkrét téma, csak szimplán indulatból leverték a javaslatot. Konstruktivitás: -100% :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 16:05
Előzmény: #170  upgrayeddAKS
#173
Az mszp a rendszerváltás után beleült a készbe. Itt maradt az országban Kádár népe, a kádári mentalitásával. Orbán doktor erre a kádári lelkületre játszott rá a vizítdíjjal vagy a nyugdíjpénztárak kifosztásával. Polgártól nem lehet elvenni a magántulajdonát, csak megfélemlített alattvalóktól.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 16:01
Előzmény: #167  salve
#172
Pontosan azt mondtam én is, hogy az érvénytelen népszavazásra találták ki az Orbán rezsim propagandistái a "politikailag érvényes" fogalmát meg a "fényes sikert". Meg azt is, hogy a vizitdíjas népszavazásnál semmi szükség nem volt ilyesféle fogalmi akrobatikára. Akkor átvitték az 50%-os küszöböt.
salve 2017. 04. 13. 15:59
Előzmény: #164  gambadoro
#171
támogatja a fene én 1990 előtt a nyugati rádiókat hallgattam és antikommunista voltam is, vagyok is 90-ben sokan hitük azt (Bayer Zsolt is maga is ezt mondja és sokan vagyunk még ezzel így), hogy a volt szovjetunióhoz képest a "demokratikus nyugat" egy megváltást hoz, az lesz, az EU-ról nem is beszélve -ám csalódnunk kellett és nagyot, hogy ezek 2004-rea mikor csatlakoztunk, mennyire eltorzultak korábbi önmagukhoz képest! olyan ez kb. mint az amerikai demokrácia: messziről nézve csodálatosnak tűnik de hidd el, én ismerek oylan maygar órásmestert aki évekig kint élt ott egy távoli rokona révén és dolgozott, és ott a rokon azt mondta neki (kivándorolt magyar aki tudta bőven milyen volt a kádárrendszer valósága), hogy "hidd el, itt nálunk az Usa-ban sok szempontból még nagyobb ám a kommunizmus, mint nálatok kádárnál, mert itt tökmindegy mely párt nyer a 2 nagy közül, mindkettő mögött uyganazon aljas lobbicsoprt húzódik meg, és csak nüanszokban csinál más politikát! - és csodálkozva néztek rá hogy ő az óra minden részéhez ért és nem oylan szakbarbár, mint az ott tanult órások, ez nem vicc, megtörtént eset! elfogultságodban kiabálsz be a pálya széléről hidd csak továbbra is azt h. én "moszkovita vagyok, csak azt bizonyítod vele hogy semmit nem értesz sem a kádárizmusból, sem aból ami itta rendszerváltás óta történt..
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 13. 15:58
Előzmény: #165  Dehogynincs
#170
Pofázni ők is pofáznak rendesen, de ők nem építettek fel évek "kínkeserves "munkájával"" :) (mert azért ezt nehéz munkának nevezni) egy zombi-hadat. Előttük is ott volt a lehetőség, szóval ez nem mentség a mai ellenzék számára. Esetleg azzal még tudnak takarózni, hogy ők nem voltak olyan gátlástalanok, stb., de tiszta sor, hogy ez a savanyú a szőlő esete lenne. :)
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 15:58
Előzmény: #166  gambadoro
#169
Én aztán végképp semmit nem akarok tőle. Szavaztam én rá valaha?
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 15:56
Előzmény: #156  gambadoro
#168
A magyar megfenyegethető. Hárommillió pénztártagot fosztottak meg fejenként egymillió forinttól. Pedig csak el kellett volna menni a nyugdíjbiztosító ügyfélszolgálatára és nyilatkozni arról, hogy pénztártag marad. A Gyurcsány kormány alá tartozó rendőrség 2006-ban rárontott arra a nagygyűlésre, amelyiket védeni kellett volna. Aki véresre veri a polgárokat, aki csontokat tör, aki gumilövedékekkel lövöldöz, aki viperázik, arról nem hiszem el, hogy fontos neki a polgárok egészsége.
salve 2017. 04. 13. 15:50
Előzmény: #138  Dehogynincs
#167
ez mellébeszélés. érvénytelennek lehet h. betű szerint érvénytelen volt a tavaly októberi kvótanépszsvazás, de fogd már fel, hogy totális kudarc volt mégis az ellenzék számára, mert bebizonyosodott hogy a választók elsöprő többsége, 3,5 millió ember - legalábbis kvótaügyben - támogatja ezt a kormányt! Paksól meg tényleg csak annyit: én pénzbe merném veled lefogadni, hogyha ma ballib kormány van, már ugyanígy rég alá lenne írva az oroszokkal Paks2! és függetlenül attól h. mekkora hitelfelvétellel jár (csak ellenzékben fáj nagyon a ballibeknek h. mire megy a közpénz meg mekkora az eladósodás - ehhez képest amikor kormányoztak, leszarták ezt az egészet és lazán vették fel a hiteleket, az Imf seggét fényezve)! Gyurcsány azzal szokott terelni manapság h. "amikor ő volt jóban Putyinnal akkor még az nem ment el antidemokratkus irányba, így indokolt volt a jó viszony" ami netó csúsztatás hiszen a csecsenföldi orosz bevatakozáson már akkor is rég túl voltunk! csupán annyi történt h. azóta a ballib oldal ellenzékbe került, és ellenzékből úgy gondolja az a jó, ha mindent ellenez amit a kormány akar, így Paks2-t is! ennyi! ahogy Orbán is ellenzékben sokáig oroszelleens volt, majd rájött hogy energiaügyben mégis jobb vele jóban lenni mert más választásunk nem nagyon van.. és közben az amerikaiakban meg jó nagyokat csalódott, a kettő együtt elég volt ahhoz h. megpróbál az oroszokkal is jóban lenni, ennyi ja és tévedsz ha azt hiszed, az emberek többsége úgy általában annyira paks-ellenes lenne! biztos sokan félnek is az atomtól, de hogy a többség az kevésbé hisz a megújulókban mint az atomban (mint stabil forrás), én ebben majdnem teljesen biztos vagyok (de ha van vmi statisztikád erről és meggyőzöl az ellenkezőjéről, semmi gond). szerintem az emberekt csak az érdekli, van áram stabilan vagy nincs? és hogy miből, honnan, az mellékes nekik
gambadoro 2017. 04. 13. 15:46
Előzmény: #161  Dehogynincs
#166
mit akarsz gyurcsánytól áruld el köszi
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 15:46
Előzmény: #154  upgrayeddAKS
#165
Akkor már csak azzal maradtál adós, hogy ha állítólag ellenzékből olyan könnyű pofázni, akkor az elmúlt hét évben mi akadályozta meg ebben Orbán doktor ellenzékét.
gambadoro 2017. 04. 13. 15:45
Előzmény: #163  salve
#164
mi az érzelmi abban, hogy moszkovita vagy? egy moszkovita rendszert támogatsz akkor te is az vagy szégyen de tény
salve 2017. 04. 13. 15:35
Előzmény: #139  gambadoro
#163
ez full érzelmi politizálás a részedről, nem reagálok rá mert kb. az a szint amikor a félrészeg drukker beordít a bírónak a pálya széléről, hogy hülye... szerintem el vagy rugaszkodva a valóságtól, még valahol kb. 2010-11-ben élsz és tartasz érzelmileg..ideje lenne felébredned
salve 2017. 04. 13. 15:32
Előzmény: #142  Dehogynincs
#162
nem kell magadra venned azt hogy "nálatok", ha nem akarod. a politikai kasztról pedig csak annyit mint a népról: értsük meg, ez van, ezt kell szeretni, nincs más! legfeljebb a Momentum és a hasonlók, de rég megírtuk róluk is más topikokban hogy az igazi, érdemi programjukat nem nagyon lehet látni egyelőre.. tény persze h. a politikai elit az részben vagy egészben a választásokon azért leváltható! a nép viszont nem az.. egyébként nem is kérdés, símán elfogyhat még majd a levegő egyszer Orbán körül is, mert ő is követ el hibákat. ez a Ceu ügy sem használ neki az biztos, de még nem jósolható meg (szerintem legalábbis) hogy ezen mennyit bukik, vagy éppen nyer..
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 13. 15:29
Előzmény: #158  ts3
#161
Bármilyen egyszerűnek is tűnik utólag, de a kérdésfeltevésnél el kellett találni azt, hogy mire vevő Kádár népe. A kvótanépszavazás érvényességéhez nem volt elég az a kérdés, hogy utálod-e a migránsokat. Fogadjunk, hogy Gyurcsány ellenzékben sem táltosodik meg! Ugyanolyan kártékony politikus marad, mint amilyennek eddig ismertük.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek