Topiknyitó: Portfolio 2017. 04. 10. 08:43

Valószínûleg hiába tüntetett 80 ezer ember  

Ugrás a cikkhez
Mintegy 70-80 ezer fõ tüntetett ma azért, hogy Áder János államfõ ne írja alá a CEU ellehetetlenítését célzó törvénymódosítást. A Magyar Nemzet információi szerint azonban hiába: Áder - amilyen késõn csak lehet - aláírja a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 18. 12:13
Előzmény: #309  salve
#310
salve 2017. 04. 18. 12:12
Előzmény: #189  Dehogynincs
#309
"Az "elmúlthétévben" miért nem volt sürgős a CEU diplomáinak ügye?" ezt régóta tudjuk: 5 évenként viszgálják felül a külföldi egyetemek Mo.-gi működését. ez volt az alapvető ok hogy az utolsó 5 éves ciklus most járt le. és van egy aktuálpolitikai is valóban, az pedig az a szemmellátható tény, hogy migránsügyben valóban Sorosék felől fúj a szél (csak a ballib oldalon szándékosan nem akarják ezt észrevenni, hiszen ők is részben vagy egészben Soros kottájából játszanak, vele szimpatizálnak). "Én például a tiszta kezekre alapítanék pártot, bár már egy ilyen párt erre alapozva hatalmasat bukott, mert a választók nem hitték el, hogy megvalósítható" ez tetszik, a végén le is írtad a lényeget!!!! alább erre még visszatérek "Az már csak hab a tortán, ha emellett antikommunista is. Nem rejtegeti a pártállami dossziékat és nem oroszbarát. " régen elmagyaráztuk a német és más exkommunista országok példái kapcsán is, hogy a magyar ügynökkérdés speciális eset és mivel a 90-es években - amikor még tényleg komolyan érdekelte a magyarokat - nem sikerült megnyugtatóan lerendezni (és ebben minden akkori pártnak felelőssége volt kivétel nélkül), 27 évvel a rendszerváltás után ki kell mondani, a rendezés lehetőségének a hajója végleg elment. senkit nem érdkel, meghalt az érintettek 2/3-a legalább, csak ksi pártok rángatják elő a témát politikai tőkekovácsolás reményében - és hogy megnyugodj, minden rendszerváltó párt érintett volt ügynökügyben ami természetes hiszen az egyész társadalmat átszótte a hálózat azaz igazából senkinek nem volt érdeke egy teljes nyilvánosság (de ami nem is volt lehetséges a 90 előtti iratmegsemmisítések után). az oroszbarátságon is kár ugrálni, csupán arról van szó amit írtam: a nayghatalmak azok egyik kutya másik eb, de k-k európai ország kormánya nagyon buta lenne, ha nem akarna normális kapcsolatot ápolni egy szomszédos nagyhatalommal. az "oroszbarátság" egy pragmatikus együttműködés, semmi több. "Ami eredményeket fölsorolsz, az aprópénz az ellopott ezermilliárdokhoz képest" nem tudod/akarod továbbra sem felfogni/megérteni amit írtam: a választópolgárok többségét (aki szavazni szokott) már nem nagyon érdeklik az "elloptt milliárdok"! miért? mert 1. tudja hogy bárki kormányoz, -na, -zott eddig 90 óta, ez többé-kevésbé mindig mindig így volt, - és kb. 98% az esélye hogy nem fog változni - majd talán változhat úgy kb. 60? 70? stb. év múlva de csak akkor, ha addigra elérhetné Mo. és k-k Európa úgy kb. legaláb a mai osztrák életszanvonalat, ok? de addig ez illúzió! mert aki ellenzékben van az kiéhezve várja, h. még többet lophasson, h. megjutalmazhassa a kihezett talpnyalóit, bérkommentelőit, sajtóját, stb. 2. választópolgár maga is tudja, hogy a valóságban ő sem sokkal különb mint a politikusai, lásd pl. a szállodák jelentéseit: nem a csóringer szegények töltötték meg most hétvégén sem (és már sok éve) a 3-4 csillagos hoteleket hanem a középosztály, ugye? és évek óta jelentik a szállodák hogy pótolni kell a sok ellopott törölközőt és füdőköntöst, meg még pár dolgot, nem vicc, utána lehet nézni!
gambadoro 2017. 04. 17. 23:14
Előzmény: #307  berlini
#308
komoly?:) csak nem a rokont?:)))) vagy ilyen sok magyar nyert?
berlini
berlini 2017. 04. 17. 23:01
Előzmény: #302  Phylaxa
#307
Pedig én is ismerek olyan ausztriában lottó főnyereményt nyerőt, akitől az adóhivatal évekkel később itthon a büntetéssel és a kamatokkal kb annyit akrt behajtani, mint a nyeremény maga volt.
Alilou3 2017. 04. 17. 12:40
Előzmény: #305  gambadoro
#306
Doktorok meg a profok országa , döbbenetes link
gambadoro 2017. 04. 16. 21:08
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
:)))))) gondolom, ha habonnyal üzletelne nem lennének ilyen problémái vagy ha a ceu-n végez
Törölt felhasználó 2017. 04. 16. 20:55
Előzmény: #303  gambadoro
#304
Miért sajnálja a pénzt a nemzet testvéreitől? Tessék fizetni, mire gyűjt, örökpanorámás sírhelyre?
gambadoro 2017. 04. 16. 20:40
Előzmény: #302  Phylaxa
#303
itt vagy nekünk mint szakember adj számot felhívnak segíts segíts hiszen ezt is jobban tudod
Phylaxa 2017. 04. 16. 20:32
Előzmény: #301  gambadoro
#302
Tehát az elmúlt 30 évben mindenki duplán adózott a lottónyereményéből, amit kinn nyert. Ok, sorry, de nem hiszem el. Hívd fel az adóhivatalt és kérdezd meg, hogy vegyél-e lottószelvényt Ausztriában, vagy pedig a kinnti után itthon megadóztatják! Ha nekik sem hiszel, akkor szerintem hagyjuk.
gambadoro 2017. 04. 16. 20:12
Előzmény: #299  Phylaxa
#301
te a médiából tájékozódsz nem ismerősöm hanem közeli rokonom másrészt krvára nincs közöd hozzá harmadrészt a kettős adóztatás a szerencsejátékok tekintetében akkor nem volt szabályozva erre hivatkoznak na ennyit rólad
ts3 2017. 04. 16. 20:06
Előzmény: #296  pitcairn2
#300
Putyint az ukránoknak próbáld elmagyarázni, hogy csak egy mumus.
Phylaxa 2017. 04. 16. 19:56
Előzmény: #298  gambadoro
#299
Írd már le légyszíves, hogy az ismerősödön kívül mennyien nyertek külföldön a lottón és miután ott levonták az adót mennyit fizettek be belőle a magyar államnak ismételten adóban. Köszi! Ja és hogy a médiában hányszor volt téma a kettős adóztatás olyan országok között, ahol szerződés szerint nem létezik. Ezt is köszi! :)
gambadoro 2017. 04. 16. 19:28
Előzmény: #297  Phylaxa
#298
megint rendkívül okos vagy jobban tudod esetleg megadhatnád a számod továbbítom hátha megoldod az ügyet mert még tart
Phylaxa 2017. 04. 16. 09:42
Előzmény: #295  gambadoro
#297
Tehát attól, hogy itthon már adómentes, ha kinn adóztatva lett, attól még fel kell tüntetni. Na így már igaz lehet. De, hogy itthon is megadóztatják, az tuti nem igaz.
pitcairn2 2017. 04. 15. 23:44
Előzmény: #294  ts3
#296
"Nem kell már ez migráncs rettegés." a migráncs rettegés elengedhetetlen kellék az EU további centralizálásához legalább olyan fontos mint a putyin mumus
gambadoro 2017. 04. 15. 23:40
Előzmény: #288  Phylaxa
#295
milyen újság? netto kapta na képzeld el vett egy házat itt amilyen hülye volt több 100millióért majd a nav megkérdezte miből megmondta be is perelték, házat széljegyezték, számlát zárolták, mondjuk azon nem volt sok pénz szerintük önadózással be kellett volna jelentenie
ts3 2017. 04. 15. 22:25
Előzmény: #293  Phylaxa
#294
Nem kell már ez migráncs rettegés.
Phylaxa 2017. 04. 15. 22:10
Előzmény: #292  ts3
#293
Akkor szerintem mind a ketten értjük amit mondunk. :) Apropó: a külföldi diákoknak (Akik lementek kerítést bontani) ugye elmondták, hogy hozzá ne nyúljanak, mert bűncselekményt követnek el? Mindegyik demokráciában így van, a spanyolokhoz sem megy senki kerítést bontani, mert rögtön becsuknák. Nem szabad félrevezetni senkit azért mert szeret repdesni. :)
ts3 2017. 04. 15. 21:55
Előzmény: #291  Phylaxa
#292
Én sem értem, hogy mit nem értesz. :))
Phylaxa 2017. 04. 15. 21:53
Előzmény: #290  ts3
#291
Ott találod abban amit írtam: ha pénzt akarnak mosni, akkor vesznek államkötvényt, ha nem akkor pedig egyszerűen deklarálják. Továbbra sem értem a problémádat. :)
ts3 2017. 04. 15. 21:50
Előzmény: #289  Phylaxa
#290
1.) "Ha a szervezetet olyanok támogatják, akik nem tetszenek, akkor a szervezet sem érdekel, teljesen mindegy, hogy mit csinál. Az, hogy ráadásul pénzmosásra használhatják, az már a hatóságok érdeklődését is felkeltheti, tehát a büntetőjoghoz van köze. :)" 2.) "A pénzmosás mindig is volt, van és lesz is minden egyes országban. Tisztelet a kivételnek. Nem legalizálta senki, inkább szűkítették hivatalosan, minden egyes törvénnyel új kiskapukat nyitva. Én nem vagyok felháborodva, azon csodálkozom inkább, hogy van aki igen. " Szóval ha a civil szervezetről azt gondolod elfogultan, hogy esetleg pénzmosásra használják az zavar (1. pont). Szóval ha a drágalátos kormányod hoz egy törvényt, hogy bármilyen ismeretlen eredetű pénzt, akár drogból vagy bármilyen más bűncselekményből származik, berakhatsz a Stabilitási Megtakarítási Számlára az nem zavar téged (2.pont)
Phylaxa 2017. 04. 15. 21:43
Előzmény: #287  ts3
#289
Engem nem zavar sehol, mert a kiskapukkal megoldják. Tehát sosem hittem el. Leírnád, hogy konkrétan mi a problémád? :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 21:42
Előzmény: #286  gambadoro
#288
És ott a netto-t kapta, majd itthon is levonták belőle az itthoni adót? Na ezt nem hiszem el. Nem gondolod, hogy már régen újságcímek lennének belőle? Ugyanis nincs kettős adóztatás a két ország között. Szerinted mennyien nyertek már az EU-ban itthonról? Valami nem stimmel a sztoridban. :) Mit miért kellene deklarálni? A lottó nyereményt nem kell deklarálni, mert automatikusan rákérdeznek amikor érkezik. Az illető ország adóhivatala igazolja, hogy az adó levonva. Te miről beszélsz? :)
ts3 2017. 04. 15. 21:40
Előzmény: #285  Phylaxa
#287
Civileknél zavar, kormánynál nem? Kognitív disszonancia?
gambadoro 2017. 04. 15. 21:31
Előzmény: #284  Phylaxa
#286
nincs ?? hehehehehe mert ezt is jobban tudod közeli nagyon közeli rokon nyert sok pénzt ausztriában lottón évekig perelte a nav na ehhez mit szólsz miért kellene deklarálni? érted a szó jelentését egyáltalán?
Phylaxa 2017. 04. 15. 21:28
Előzmény: #283  ts3
#285
Engem nem zavar, már leírtam. Olvasd el! :)
Phylaxa 2017. 04. 15. 21:24
Előzmény: #272  gambadoro
#284
Szerintem te nem vagy tisztában a következővel: Ha támogatsz kintről valakiket, akkor azt deklarálni kell. Ha jól értem ez az új törvény vagy javaslat. Senkit nem érdekel, hogy te mit képzelsz erről, persze elmondhatod, én is elmondhatom és ennyi. Pénznyelővel megbeszéltük, hogy igaza van és ugyanezt a benti támogatásokra is érvényessé kellene tenni. Nem Orbán Viktornak van köze a kintről érkező pénzek adóztatásához, hanem a magyar adótörvényeknek. Ezt kérdezd meg olyantól, aki ért hozzá. Én ebben nem tudok tanácsot adni. :) Megjegyzés: Ha nyersz a lottón az EU-ban és ott a nettót fizetik ki, akkor Hazánkban már nem kell adóznod belőle. Ugyanis nincs kettős adóztatás. Azért írtam, mert valamikor írtad. Ne higgy el minden hülyeséget!
ts3 2017. 04. 15. 20:27
#283
1.) "Ha a szervezetet olyanok támogatják, akik nem tetszenek, akkor a szervezet sem érdekel, teljesen mindegy, hogy mit csinál. Az, hogy ráadásul pénzmosásra használhatják, az már a hatóságok érdeklődését is felkeltheti, tehát a büntetőjoghoz van köze. :)" 2.) "A pénzmosás mindig is volt, van és lesz is minden egyes országban. Tisztelet a kivételnek. Nem legalizálta senki, inkább szűkítették hivatalosan, minden egyes törvénnyel új kiskapukat nyitva. Én nem vagyok felháborodva, azon csodálkozom inkább, hogy van aki igen. " Szóval ha a civil szervezetről azt gondolod elfogultan, hogy esetleg pénzmosásra használják az zavar (1. pont). Szóval ha a drágalátos kormányod hoz egy törvényt, hogy bármilyen ismeretlen eredetű pénzt, akár drogból vagy bármilyen más bűncselekményből származik, berakhatsz a Stabilitási Megtakarítási Számlára az nem zavar téged (2.pont)
pitcairn2 2017. 04. 15. 20:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#282
apropó: a __forradalom export__ igazi amerikai hagyomány:) "A filibuster or freebooter, in the context of foreign policy, is someone who engages in an (at least nominally) unauthorized military expedition into a foreign country or territory to foment or support a revolution. " Filibuster (military)link igen profitábilis biznisz volt ez már a XIX. századtól:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 20:02
Előzmény: #277  gambadoro
#281
ez mindössze a shit-show aktuális része:) és legalább olyan "jó" mint az előzők:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 20:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#280
már a felépítésükben is aktívan részt vettek Amtorg Trading Corporationlink a jól feltőkésített Trockij elvtárs is New York-ból indult meg - amerikai útlevéllel - forradalmat csinálni Pétervárra:)
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#279
a szélsőséges kommunista imádok meg a Wall Street-en és a londoni City-ben leledzettek:) nem véletlenül gyüttek ott létre az első szovjet külképviseletek és nem véletlenül kolbászoltak ott a kommunista emigránsok:)
-pny 2017. 04. 15. 19:54
Törölt hozzászólás
#278
gambadoro 2017. 04. 15. 19:47
Előzmény: #276  pitcairn2
#277
és akkor mi van? mindenki tudja,h lenint is finanszírozták és? mit akarsz ezzel?
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:26
Előzmény: #273  gambadoro
#276
a SZU és a keleti blokk sohasem jött volna létre az anglo-amerikai elit néha hallgatólagos, néha meg teljesen nyílt támogatása nélkül...
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:25
Előzmény: #272  gambadoro
#275
a norvég alap EU-s irányelvek mentén költött de facto EU-s közpénz ergo ezek a "civil" szervezetek afféle EU finanszírozott EU-bábként funkcionálnak Euro Puppets: The European Commission’s remaking of civil societylink
pitcairn2 2017. 04. 15. 19:22
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#274
az EU-ban vagyunk... ez maga az EU...
gambadoro 2017. 04. 15. 19:20
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#273
minek vitatkozol egy sehonnai moszkovitával? az istene 10 éve még a szovjet ellen prüszkölt, ma meg szopogatja na, ezt teszi ő is ha holnap vudu lesz orbán szerelme, csirkét is véreztetni fog a kossuth téren ennyi
gambadoro 2017. 04. 15. 19:19
Előzmény: #252  Phylaxa
#272
te sok mindennel nem vagy tisztában jótékony célra kap külföldről a magyar civil szervezet pénzt, hogy magyar emberek javára költse mi köze orbánrogánhabonynak ahhoz, hogy ez a pénz honnan van? nem itt keletkezett ez a jövedelem nulla köze van hozzá az meg külön mókás, hogy az én adományomat amit adózott pénzből adok akár (ha nem 1 százalék) még leadóztatják egy segítő szervezettel ez a te rezsimed
Vazsmegyei 2017. 04. 15. 18:38
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
Na ennyit a modern történelemhamisítók módszereiről. Bárgyú egy hasonlat, aminek semmi köze Magyarországhoz!
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 18:23
Előzmény: #267  Vazsmegyei
#270
Megint hazudsz. Se a nyugat, se a demokrácia NEM változott. Orbán változott és vitte magával a híveket is félázsiába. Az országot viszont nem hagyjuk oda vinni, Európához tartozunk. Aláírás: a magyarok.
Vazsmegyei 2017. 04. 15. 18:23
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#269
Békés, Boldog Ünnepeket Kívánok!
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 18:21
Előzmény: #267  Vazsmegyei
#268
troll!
Vazsmegyei 2017. 04. 15. 18:21
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#267
Értelmezzétek mégegyszer a beszédet! Az a nyugat már nem az a nyugat, demokráciája már nem az a demokrácia amit ma követni kellene! Igy lehetnek félrevezetve a mai nagy ésszel megáldott utcai tüntetők!
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 18:16
Előzmény: #265  Vazsmegyei
#266
sajnálomtrollt nem etetek
Vazsmegyei 2017. 04. 15. 18:15
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#265
Egyedül vagy ezzel! Ma ünnepre való felkészülés van és nem fészbukók magánrandalírozásának kellene lenni. Akinek ez tetszik, annak szüksége lenne a józan észre!
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 18:14
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
Megszólalt Orbán Viktor a színpadon Pontosabban a miniszterelnök hangja. Egy tíz évvel ezelőtti beszédét vették elő, amelyben ilyeneket mondott Orbán: A jövő ne engedje, hogy a demokráciából demokrácia nélküli többpártrendszert csináljanak. Magyarországon ma épp a demokrácia lényege, a felelősség és az elszámoltathatóság hiányzik. Tartsanak ki a nyugatos Magyarország mellett, ne engedjék, hogy erről az útról Magyarországot letérítsék, szeressék, hogy Magyarország egy nyugatos ország. Az oroszoknak ajtót mutattunk, és azt üzenjünk a jövőnek, ne hagyja, hogy visszamásszon az ablakon. Nem szabad megengedni, hogy a Gazprom legvidámabb barakkjává tegyék Magyarországot. Hatalmas az üdvrivalgás a téren.
Vazsmegyei 2017. 04. 15. 18:11
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#263
Úgy van! Tudod honnan fúj a civil szellő! Nincs mit csodálkozni ezen: Azért lettek a "civil" törvények, hogy javítani lehessen rajtuk!
Törölt felhasználó 2017. 04. 15. 18:03
#262
link jó lesz ez ))))
-pny 2017. 04. 15. 17:24
Törölt hozzászólás
#261

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek