MINDENKI ELFORDULT VONA IDENTITÁSÁT VESZTETT PÁRTJÁTÓL
MA MÁR A CORVIN KÖZ IS TÚL NAGY A JOBBIK SZIMPATIZÁNSAI SZÁMÁRA
Gabay Dorka
Nehéz helyzetbe került a Jobbik, a néppártosodási folyamat következtében a radikális szavazói és értelmiségi támogatói elhagyják, miközben belső feszültségek is gondot okoznak. A liberális és baloldali szavazóknak tett gesztusok sem segítettek a párt támogatottságának növelésében.
http://magyaridok.hu/belfold/mindenki-elfordult-vona-identitasat-vesztett-partjatol-2378080/
"Megerősödés vagy pártszakadás jön a Jobbikban? Van olyan képviselője, aki beleköpött a Dunába lőtt zsidóknak emléket állító cipőkbe, másik politikusa listázta volna a kormány és az Országgyűlés zsidó származású, esetlegesen nemzetbiztonsági kockázatot jelentő tagjait. Aztán a radikális Jobbik elindult a néppártosodás útján, amit az előzmények ismeretében sokan kétkedéssel fogadtak, és fogadnak mind a mai napig. Mindenesetre 2018 tavaszára sikerült elérnie, hogy a baloldali vagy a liberális gondolkodók egyenesen arról beszélnek: ha a helyzet úgy kívánja, velük is össze kell fognia az ellenzék többi pártjának. A párt kampányát ezzel párhuzamosan több botrány is kíséri. Ózdi polgármesterükről kiderült, hogy nem éppen a tisztelet hangján beszélt hölgy kolléganőjével, Vona Gábor és az iszlám vélt vagy valós kapcsolata pedig rendszeresen téma a sajtóban. Hosszan lehetne sorolni, milyen összefüggésekben került a Jobbik a hírekbe. Április 8-án mindenesetre eldől majd, kinek lesz igaza: Vona Gábornak, aki újrahangolta a pártot, vagy azoknak, akik emiatt kudarctól féltik a pártot. https://www.hirado.hu/belfold/belpolitika/cikk/2018/04/04/megerosodes-vagy-partszakadas-jon-a-jobbikban
"Mire gondolsz?" Nézd meg Tirpákok történetét. Akkor háború kellet a helyzet kialakulásához. Most "békés" úton is el tudják érni. Ajánlom figyelmedbe milyen feltételekkel sikerült újra betelepíteni az elnéptelenedett területeket. Szerintem még egyszer (a jelen körülmények között) nem tudják megcsinálni. "Aki nem megy a munka után az elégedjen meg a közmunkával." Mennek a munka után. Csak nem maradnak Magyarországon. Pont ezért néptelenedik el az ország egy része. Ha érdekel 10-15 millióért már eladó családi házat tudok mutatni, mert már biztosak az ott lakók, hogy teljesen el fog néptelenedni a település. Szép jövő:((
A visszaléptetéseknél figyelniük kell a min. 27 jelölt meglétére. A DK és az MSZP-P már a jelöltállításnál elosztotta a körzetek. Nem sok lehetőségük maradt a visszaléptetésekhez.
Mire gondolsz? Mindenki a településére munkahelyet kellene telepítenie? Akkor miért adatták el az állami tulajdonú cégeket, miért számoltatták fel a TSZ rendszert? Aki nem megy a munka után az elégedjen meg a közmunkával.
Erre gondolsz:https://uk.reuters.com/article/uk-hungary-election-economy/as-hungary-roars-ahead-orbanomics-leaves-some-of-the-poorest-behind-idUKKCN1H90ET ?
"El kell menni oda ahol munka van!" Az ország egy része elnéptelenedik. Gondolom holnap pedig Erdély visszacsatolását fogod követelni. Nem gondolom a kormány feladata lenne ennek a helyzetnek a megoldása? Ha valakinek száz kilométereket kell utazni munkaért, akkor az valószínű nem marad Magyarországon.
Erről már sokat beszéltünk. El kell menni oda ahol munka van! Ismerek olyan területet ahol 35 km sugarú körön belül válogatni lehet a betöltetlen állások között!
A visszalépésekkel pedig a kis pártok elveszítik a töredékszavazatokat. Mivel várhatóan nagy lesz a részvételi arány így veszélyben lehetnek a küszöb körüli pártok. Amennyi mandátumot elvesznek egyéniben azt visszaadhatják listán. . Mindennek ára van!
Lassan eldől ,hogy min. 3 jelölt lesz minden körzetben. . "Számos helyen lépett vissza az elmúlt hetekben az összes baloldali párt, térképre vittük, hol történtek ezek a visszalépések. A Jobbik mind a 106 helyen indul, a baloldal viszont koordinál, és a térképen jól látható, mely körzetekben számítanak győzelemre.Nehéz már követni, hol, melyik párt, melyik jelölt javára lépett vissza az elmúlt napokban, hetekben. Pedig azért is érdemes ezt nyomon követni, mert jól mutatja, mely választókerületekben számolnak győzelmi esélyekkel az ellenzéki vezetők. Nem hallunk például arról, hogy Csornán, Keszthelyen vagy éppen Sopronban ádáz harcok lennének az ellenzéki jelöltek között. Ezek a körzetek ugyanis fixen a Fidesz-KDNP jelöltjére szavaznak, és ellenzéki összefogás esetén sem lenne esélye nagyon az ellenzéknek. Budapesten és a nagyvárosokban azonban nagyon is lehet jelentősége annak, hogy hány jelölt marad talpon. Az ellenzéki megosztottság ugyanis könnyen mandátumokat vihet el az ellenzéktől. Egy konkrét példát nézve. A Belvárost, a Várnegyedet, a Palotanagyedet és a IX. kerület egy részét magába foglaló Budapest 1-es választókerületben például az összes kutatás azt mutatta, hogy a Fidesz-KDNP-s Hollik István magabiztosan vezet 40 százalék körüli eredménnyel, mivel az ellenzéki jelöltek egyenként 10-15 százalék körül állnak. Összeadva azonban egy ellenzéki legyőzhetné Hollikot. Először Juhász Péter Együtt-elnök, majd Fekete-Győr András Momentum elnök lépett vissza, majd szerdán V. Naszályi Márta is kiszállt a versenyből, így a baloldalon egyedül az LMP-s Csárdi Antal maradt. A győzelme persze nem biztos, de sokkal inkább esélyes, mint pár nappal ezelőtt. A visszalépés-számláló percről percre változik. A legkönnyebb a Jobbik helyzetét átlátni. Ők nem hajlandóak semmilyen koordinációra, mind a 106 választókerületben állnak a jelöltjeik. A térképen így külön nem is tüntettük fel őket, csak azokban az esetekben, ha egy jelölt (LMP vagy Momentum) direkt a jobbikos javára léptek vissza."
VÁLASZTÁS 2018
MA MÁR A CORVIN KÖZ IS TÚL NAGY A JOBBIK SZIMPATIZÁNSAI SZÁMÁRA
Gabay Dorka
Nehéz helyzetbe került a Jobbik, a néppártosodási folyamat következtében a radikális szavazói és értelmiségi támogatói elhagyják, miközben belső feszültségek is gondot okoznak. A liberális és baloldali szavazóknak tett gesztusok sem segítettek a párt támogatottságának növelésében.
http://magyaridok.hu/belfold/mindenki-elfordult-vona-identitasat-vesztett-partjatol-2378080/