Topiknyitó: helosziaszevasz 2023. 03. 22. 17:45

UCITS ETF  

2024 január 1-től nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény Magyarország és az Egyesült Államok között. Ez azoknak a befektetőknek igazán fontos akik az amerikai piacot preferálják. Az európai bejegyzésű ETF-ek orvosolják a felmerülő problémákat. Ki milyen UCITS ETF-be fektet be, vagy tervez befektetni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:51
#20
Amúgy azt általánossában furcsállom, hogy a legnagyobb cégek (Blackrock, Vanguard stb..) nem másolták le egy az egyben és csináltak UCITS verziót a legsikeresebb amerikai ETF-jeikről. Nagy jelentősége nincs, mert a jelentősebb Index ETF-ek nekem bőven megfelelnek, de ettől függetlenül fura. 
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:41
Előzmény: #18  TitusPullo
#19
Szia. Te milyen ETF-eket preferálsz? 
TitusPullo
TitusPullo 2023. 03. 22. 18:39
#18
ez jó topik indítás, követni fogom érdekeltség miatt.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:31
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Éltem kint. Ez konkrétan így van. 
Sokan a hosszú távot felejtik el. Ha az embernek nem irreálisak az elvárásai, akkor nyugodtan lehet számolni az amerikai piac tekintetében évi átlag 8-10 % átlag hozammal (osztalék visszaforgatással számolva) 30 éves távon. (Persze USD alapon. HUF-ban a forint folyamatos leértékelődése miatt még jobb szám jön ki) A kulcs itt a 30 év. Ehhez idő kell. 
A nagyobb medve piacon meg úgyis átlendít a lefelé átlagolás. Sőt. Aki nem a befektetői karrierjének a végén (bár a vége relatív, mert az én portfóliómat úgyis megöröklik a gyerekek, ergo viszik tovább) van, annak minden medve piac ajándék. 
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 18:25
Előzmény: #14  helosziaszevasz
#16
Hasonlóan gondolkodunk. Az USA polgár két dologra gyűjt életében: gyerek oktatása és saját nyugdíja. És ezt többnyire részvényben teszi. Ha az infláció és ár-bér spirál miatt több pénze lesz, az felviszi a részvény indexeket is. Ez egy hosszú távú dolog, lehet most épp bear piac van, de hosszú távon akkor is felfelé az irány.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:24
Előzmény: #14  helosziaszevasz
#15
Részben ezek miatt sem lesz a kínai, indiai piac kapitalizáció alapon az USA közelében.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:20
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ez így van. Nem hiszem, hogy ez meg fog változni. De az árbevételen túl még jelentős plusz a vállalkozói környezet (+ jogbiztonság), részvény kultúra stb..
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 18:17
Előzmény: #10  helosziaszevasz
#13
USA cégek igazából többnyire globálisak, főleg amik jelentős súllyal vannak SP-ben és MSCI-ben.
Ha a világnak jól megy, menjen nekem is jól, ez a mottóm. Ahogy W. Buffet mondta, nem volt érdemes Amerika ellen fogadni az elmúlt 200 évben, én sem teszem.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:17
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
"Csak long, semmi hedge meg hókuszpókusz." Teljesen egyetértek.
Nekem fura az összes ETC. Persze értem őket, de nekem kell az érzés, hogy a kezembe veszem :D 
Az első bekezdésed is valid. Én is Xetrán veszek mindent hasonló okokból. (esetleg London, ha USD-t kell befektetni). 
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 18:14
Előzmény: #8  helosziaszevasz
#11
Nálam szempont, hogy Xetra Frankfurton veszem az ETF-et, és ott legyen megfelelő likviditása neki, és az első 10 az bizony IShares (azaz az ír Black Rock). Alapvető az UCITS megfelelőség. Adózás szempontjából egyszerűbb az accumulated, tehát azt keresek. Ezen kívül szempont az olcsóság, és hogy képezze le teljesen a piacot.
Csak long, semmi hedge meg hókuszpókusz.
Még amiben gondolkodom, az fizikai arany ETC, de azt még nem léptem meg sose. 
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:09
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Nem rossz döntés. A portfóliónk egész hasonló. Nálam nagyjából 40-40 az sxr8 eunl, arány.  A mardék 20-at lefedi 3 kisebb. (feltörekvőket is tartalmazó világ ETF, Nyugat Európa ETF, Nasdaq). 
Páran szokták mondani, hogy ez jelentős USA (mindent egybevetve 80-85%) kitettség, de engem ez nem zavar. A befektetés jelentős részben hit kérdése. Én az USA-ban hiszek hosszú távon :) 
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 18:02
Előzmény: #7  helosziaszevasz
#9
Kb fele-fele arányban van EUNL és SXR8 nekem, de ezentúl csak SXR8-at fogok venni, mert a költsége alacsonyabb, és kb együtt mozognak.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 18:02
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Valójában nincs nagy jelentősége, csak amik nekem tetszenek azok mind írek. :) Annyi azért mégis van benne, hogy azt konkrétan tudom, hogy az íreknél nincs örökösödési adó veszély. Más EU-s országoknál nem tudom mi a helyzet. 
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 17:59
Előzmény: #3  KrisztinaI
#7
Olajos ETF-eket én is nézek, de a befektetési politikámnak más a fókusza (S&P, MSCI world és a társaik). Maximum akkor szállnék be egy kisebb összeggel, ha a recessziós forgatókönyv élesedik. Ott potenciálisan megvan a 2-3X lehetősége pár év alatt. 
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 17:57
Előzmény: #5  helosziaszevasz
#6
Miért szempont az írországi bejegyzés? Mi az előnye más EU országgal szemben?
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 17:54
#5
Én az alábbi ETF-eket preferálom (különböző arányokban): SXR8, EUNL, VWCE, EUNK, SXRV.
A választás szempontjai:
1. Elviselhető alap költség
2. Írországi bejegyzés
3. Értelemzhető alap méret
4. Legalább 2-3 éve működjön az alap
5. Az osztalékot forgassák vissza
6. Az ETF ténylegesen birtokolja a részvényeket
7. Az adott ETF befektetési politikájával tudjak azonosulni (legyen kellően diverzifikált)
8. Az alap legyen passzív (+csak long), nem kell deviza hedge
9. Csak részvényeket tartalmazó ETF jöhet számításba
10. A kibocsátó komoly vállalat legyen
 
Törölt felhasználó 2023. 03. 22. 17:50
Előzmény: #2  helosziaszevasz
#4
SXR8.
KrisztinaI 2023. 03. 22. 17:47
Előzmény: #2  helosziaszevasz
#3
Gold miners, leveraged commodity ETF-ek, esetleg Oil&Exploration Production ETF.
helosziaszevasz 2023. 03. 22. 17:45
#2
2024 január 1-től nincs kettős adóztatást elkerülő egyezmény Magyarország és az Egyesült Államok között. Ez azoknak a befektetőknek igazán fontos akik az amerikai piacot preferálják. Az európai bejegyzésű ETF-ek orvosolják a felmerülő problémákat. Ki milyen UCITS ETF-be fektet be, vagy tervez befektetni?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek