Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-bubu-
-bubu- 2019. 06. 19. 08:40
#130159
 
 
Nemzetközi részvénypiaci hírek
 
Nagyot mentek tegnap a tőzsdék. Az amerikai tőzsdeindexek közül az S&P 500 0,97 százalékot, a Nasdaq 1,39 százalékot, míg a Dow Jones index 1,35 százalékot emelkedett, köszönhetően a kereskedelmi háború felől érkező pozitív hírnek, mely szerint Donald Trump tegnap telefonon egyeztetett Hszi Csin-ping-gel arról, hogy a G20-as csúcson egy hosszabb találkozójuk lesz. A mai napon a Fed kamatdöntését és a jegybanki kommunikációt kíséri kiemelt figyelemmel a piac. Az ázsiai tőzsdéken is pozitív hangulat uralkodik ennek megfelelően. A Nikkei 1,8 százalékos, a Shanghai Composite 0,7 százalékos, a Hang Seng index pedig 2,5 százalékos plusz környékén mozog a ma reggel folyamán. A Samsung részvényárfolyama több mint 2 százalékot, az SK Hynix chipgyártóé 4,57 százalékot emelkedett. A határidős indexek alapján az európai tőzsdék minimális pluszban nyithatnak.
 
Hatalmas megrendelést kapott a Boeing a párizsi légi bemutató második napján. Míg az Airbus 123 új gépre kapott megrendelést a hétfőn kezdődött légi bemutatón első napján, a Boeing egyetlen új rendelést sem jelentett. A Boeing vezérigazgatója a CNBC-nek adott interjújában kiemelte, hogy a légi bemutatón való részvétel nem elsődlegesen rendelések szerzése volt a cél hanem inkább a fogyasztói bizalom visszaállítása. Megváltozott azonban a helyzet a második napra, az IAG ugyanis 200 db Max repülőgépre adott le rendelést. A bejelentést követően 5 százalék feletti emelkedéssel zártak a Boeing részvények.
 
Demokrata képviselő a Facebook új kriptovalutájának felfüggesztését kéri. Maxine Waters tegnap arra kérte a Facebook-ot, hogy függesszen fel minden fejlesztést a tegnap bejelentett kriptovalutájával, a Libra-val kapcsolatban, melynek bevezetését 2020 elejére ígérte a vállalat. A képviselő a vállalat problémás múltjával magyarázza a moratóriumot, amit további szabályozói kivizsgálásig és jóváhagyásig fenntartana.
 
A PG&E-nek sikerült megállapodnia az önkormányzatokkal a kártérítéssel kapcsolatban. A csődeljárás alatt lévő kaliforniai közmű cégnek 1 milliárd dollárt kell fizetni a 14 önkormányzatnak, azonban erre a csődfelügyelő bírónak is rá kell bólintania. A mostani megállapodás nem érinti azokat a kereseteket melyeket magánszemélyek, vagy cégek nyújtottak be ellenük, és ott jóval magasabb kártérítést követelnek a cégtől. Valamint a helyi ügyészség továbbra sem vettette el, hogy büntetőjogi eljárást kezdeményezzen a cég ellen. A hír után a zárás utáni kereskedésben felpattant a részvény azonban percekkel később visszaesett tegnapi záróár alá.
 
Rákkeltő anyag lehet a Novartis egyik gyógyszerében. Egy online amerikai gyógyszertár, a Valisure, figyelmeztető levelet küldött az amerikai gyógyszerfelügyeletnek, amiben felhívják a figyelmét arra, hogy a megengedettnél jelentősen magasabb dimetil-fomamidot, rákkeltő anyagot találtak a Valsartan nevű, vérnyomáscsökkentő gyógyszerben, melyet a Novartis más gyógyszercégekkel közösen gyárt. A Novartis a közölte, hogy nem használnak DMF-t a gyártásuk során, de lehetséges, hogy a felhasznált alapanyagok útján bekerülhetett a gyógyszerekbe a vegyület, a megengedett dózisban.
 
Jelentősen emelkedtek a Nomura részvényei miután a cég bejelentett egy részvény visszavásárlási programot. A bank 1,4 milliárd dollárért vásárolja vissza részvényeit és bejelentette, hogy visszavágja a vezérigazgató jogköreit, ezzel is elősegíti a demokratikusabb működést, és erősíti a többi vezetőt a cégen belül. A bank nemsokára tartja az éves közgyűlését és ezekkel a lépésekkel szeretné nyugtatni a részvényeseket, akik közül egyre nagyobb számban vannak, akik szeretnének új vezérigazgatót a cég élére. Az elégedetlenség akkor indult, amikor kiderült, hogy az egyik Nomura alkalmazott szenzitív piaci információkat szivárogtatott ki. A mai hírekre közel 10 százalékot emelkedett a cég részvénye.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Wall Street Journal, Portfolio.hu, Equilor Elemzés
 
Devizapiaci, makrogazdasági hírek
 
Monetáris lazítást lengetett be Mario Draghi. Az Európai Központi Bank elnöke a jegybank kétnapos fórumán meglehetősen galamb-hangvételt ütött meg, és kijelentette, hogy amennyiben az inflációs kilátások nem javulnak, további monetáris stimulusra lehet szükség az eurózónában, mely lehet kamatvágás, vagy újabb eszközvásárlási program is. Hozzátette, hogy továbbra is jelentős, lefelé mutató kockázatok állnak fenn, ezek között elsősorban a kereskedelmi háborút emelte ki. A jegybank tervezi az iránymutatás továbbfejlesztését, nagy valószínűséggel a Fed terveihez hasonlóan, szcenáriókat fognak a későbbiekben felállítani. A jegybankelnök szerint fiskális oldalról is támogatni kellene a növekedést, az elmúlt években előfordult, hogy egyes államok restriktív fiskális politikája kioltotta a laza monetáris politika előnyeit (itt alighanem Németországra célzott). Az euró gyengülni kezdett a beszédet követően, a részvényindexek pedig felpattantak, mivel a legutóbbi közleményben szó sem volt monetáris lazításról, és Draghi a sajtótájékoztatón is csak annyit válaszolt egy újságírói kérdésre, hogy nem biztos, hogy a következő lépés kamatemelés lesz, illetve megemlítette, hogy az ülésen szóba került a kamatvágás lehetősége is.
 
A Fed üzeneteire figyelünk este. Ma este ér véget a Fed kétnapos kamatmeghatározó ülése, 20 órakor a kamatdöntéssel egy időben megjelennek a frissített előrejelzések, és az új Dot Plot ábra is. Jerome Powell sajtótájékoztatója 20:30-kor kezdődik. A várakozások meglehetősen felfokozottak, így fennáll a veszélye, hogy amennyiben a jegybank óvatos üzeneteit nem tartja elégségesnek a piac, dollárerősödés, amerikai hozamemelkedés, és részvénypiaci csökkenés indul. Az elmúlt hónapokban beérkező makroadatok alapján látható, hogy az az inflációs folyamatok gyengülnek, és a gazdasági növekedés üteme is lassul, ugyanakkor a munkaerőpiaci folyamatok pozitívak. Emiatt nincs egyetértés a jegybankárok között sem a beavatkozás(ok) szükségességét illetően, több nyilatkozatban arra hívták fel a figyelmet, hogy a beérkező adatok nem adnak okot különösebb aggodalomra, és további adatok beérkezésére van szükség ahhoz, hogy egyáltalán tárgyalás alapját képezze a kamatvágás lehetősége. Az egyik legfontosabb kockázat, a kereskedelmi háború március óta még inkább elmérgesedett, a Mexikó ellen belengetett, folyamatosan emelkedő vámtarifák lehetősége után emelkedtek érdemben a kamatvágási spekulációk a piacon. Jerome Powell, a június 4-5-én tartott konferencián elmondta, hogy szoros figyelemmel követik a kereskedelmi háború fejleményeit, és a megfelelő módon fognak reagálni a gazdasági növekedés, a teljes foglalkoztatottság, és a 2 százalékos inflációs célszint elérése, illetve fenntartása érdekében. Ezt a mondatot több befektető úgy értelmezte, hogy megnyílt a kapu a kamatvágási ciklus előtt. Valóban történt némi váltás, hiszen korábban kiváró álláspontra helyezkedett a Fed, de ez még nem jelent automatikusan monetáris lazítást, a beérkező adatok függvényében fognak dönteni. Donald Trump próbálja folyamatos nyomás alatt tartani a jegybankot, Powell-t hibáztatva a tavalyi kamatemelések miatt, de – remélhetőleg – a döntéshozók teljesen figyelmen kívül hagyják az amerikai elnök felől érkező jelzéseket. Várakozásunk szerint a közlemény szövegében megjelenhet az erősödő, lefelé mutató kockázat, míg a márciusban megjelent hangvétele inkább semleges volt. Ennél több konkrétum azonban nem igazán várható a rövid közleményben. Sokkal fontosabb lesz a frissített makrogazdasági előrejelzés, itt különösen a Core PCE indexre, és a GDP-növekedésre érdemes figyelni, ezekben várható kismértékű negatív módosítás. Ezen kívül érdemes figyelni a Dot Plot ábrára is, itt lefelé tolódást várunk, de a mediánérték csak abban az esetben mozdul lefelé, ha legalább 9 jegybankár kamatvágást vár az idei évre.
 
Japánban találkozhat az amerikai és kínai elnök. Donald Trump és Xi Jinping tegnap telefonon tárgyaltak, és megegyeztek, hogy lesz egy hosszabb találkozójuk a G20-as csúcson. Trump azt is mondta, hogy a delegációk már korábban megkezdik a tárgyalásokat, és Trump optimista a fejleményekkel kapcsolatban. Szerinte a kínaiak meg akarnak egyezni, és eddig minden úgy alakul ahogy ő eltervezte. Természetesen azért azt is mondta, hogy ha a tárgyalások nem megfelelően alakulnak, akkor nem lesz megállapodás. Az ING elemzői szerint amíg tartanak a tárgyalások addig nem valószínű, hogy lesz újabb vám emelés, ez pozitívum, de nem látja, hogy hogyan lehetne előrelépni a mostani helyzetről.
 
Boris Johnson a második körben is győzedelmeskedett a brit konzervatív párt választási folyamatában. 126 szavazatot gyűjtött a 313-ból Boris Johnson a kedden tartott előválasztáson. A második helyezett Rory Stewart lett 37 szavazattal. Stewart már korábban kijelentette, hogy megválasztása esetén megállapodás nélkül nem fogja kivezetni az Egyesült Királyságot az EU-ból.
 
Nem várható a japán kamatszint módosítása. A Bank of Japan - hazai idő szerint - holnap reggel tart kamatdöntő ülést, ott sem várható a kamatkondíciók módosítása, azonban a jegybank egyre nehezebb helyzetben van. A növekedési adatok megnyugtatóak, az inflációs folyamatok azonban továbbra is visszafogottak, meg sem tudja közelíteni a jegybank 2 százalékos célszintjét. Tegnapi parlamenti meghallgatásán Haruhiko Kuroda jegybankelnök elmondta, hogy szoros figyelemmel követik a kereskedelmi háború japán gazdaságra gyakorolt hatásait, és szükség esetén be fognak avatkozni. Ugyanakkor nem árult el részleteket arra vonatkozóan, hogy milyen további intézkedésekkel tudnák az inflációt serkenteni. Amennyiben ezzel kapcsolatban kiderülne valamilyen részlet a közleményből, gyengítheti a jent, de nem tartjuk valószínűnek, hogy idő előtt felfedné lapjait a jegybank.
 
Július elsején kezdődik várhatóan az OPEC+ csoport következő találkozója. Az OPEC+ olajtermelők már közel jutottak a megállapodáshoz a következő találkozójuk időpontja kapcsán, melyet Bécsben terveznek megtartani július első két napján. A mostani javaslat már a harmadik felmerült időpont, miután előzőleg Oroszország kérésére elhalasztották a júniusi időpontot.
 
Forrás: Bloomberg, Reuters, Financial Times, Equilor Elemzés
 
 
Hazai hírek
 
Mérsékelt pozitív tartományban nyithat a Budapesti Értéktőzsde a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően. Továbbra is kritikus szinten mozog az OTP árfolyama, melyet tegnap is sikerrel tartott meg a 11 800-12 000 forint közötti támasz-zóna. A következő ellenállás a 12 200 forintos szinten húzódik, amely szignifikáns áttörése esetén további tér nyílna az emelkedés előtt. A MOL jelentősen esett a tegnapi napon, végül csak minimális mínuszban zárt, hiszen a 200 napos mozgóátlag megtartotta az árfolyamot a 3 146-os szinten. Ma kereskedik először osztalékszelvény nélkül a Richtert, amely felfelé tört ki a korábbi 5 000-5 100 forintos szűk sávból. A Magyar Telekom a 425 forintos szint sikertelen áttörése után a tegnapi napon csökkent.
Az euró-forint árfolyam továbbra is a 322-324-es sávban tartózkodik, a ma esti Fed kamatdöntésre érdemes figyelnünk, mely akár nagyobb mozgásokat is okozhat.
 
Mától prémium kategóriában forognak a 4iG részvényei a BÉT-en, miután az informatikai vállalat teljesítette a bekerüléshez szükséges feltételeket. A 4iG tegnap kötelező vételi ajánlatot nyújtott be a részvényeseknek , mivel Jászai Gellért elnök vezérigazgató a két ütemben végrehajtott tranzakciókkal 33 százalék feletti, irányító befolyást szerez a cégben. Az ajánlott ár részvényenként 676 forint, tegnap 1100 forinton zárta a kereskedést a papír.
 
Forrás: Bloomberg, VG, Portfolio, Equilor Elemzés
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 19. 08:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#130158
ne álmodozzál 
nincs, és nem is volt, még 2007ben se, mint neked "500" 
))
TAmecenas 2019. 06. 19. 08:30
Törölt hozzászólás
#130157
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 19. 08:24
Előzmény: #130155  tibbi60
#130156
tibbi60
tibbi60 2019. 06. 19. 07:04
Előzmény: #130154  certibalazs
#130155
jó reggelt!
persze vhogy ki akarja kényszeríteni a kamatcsökkentést,mert oda a következő választási ciklus
certibalazs
certibalazs 2019. 06. 19. 06:23
Előzmény: #130153  _Macika_
#130154
Jo reggelt
A feher haz este bejelentette, hogy van egy legalis modja annak hogy a powellt levaltsak. Fed tag maradna de nem elnok. 
Re drogos tozsdek, bolond vilag
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 20:29
Előzmény: #130152  _Macika_
#130153
tibbi60
tibbi60 2019. 06. 18. 17:06
Előzmény: #130150  _Macika_
#130151
igen,este,addig  lehet egy hami erzsikének söpöben,
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 17:01
Előzmény: #130149  tibbi60
#130150
majd holnap fed
tibbi60
tibbi60 2019. 06. 18. 16:50
Előzmény: #130145  _Macika_
#130149
34-36 lehet elég mára
-bubu-
-bubu- 2019. 06. 18. 16:41
Előzmény: #130147  _Macika_
#130148
mindenki stimulál :
EKB
FED
BOJ 
ausztrálok kamatot akarnak vágni 
annyi a pénz hogy belefulladnak :o) 
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 16:39
Előzmény: #130146  -bubu-
#130147
nyomják a robotok a kraftot bele a piacba
-bubu-
-bubu- 2019. 06. 18. 16:36
Előzmény: #130145  _Macika_
#130146
buzz lyker azt mondaná erre, hogy : a végtelenbe és tovább :))
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 16:27
Előzmény: #130143  -bubu-
#130145
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 16:25
Előzmény: #130143  -bubu-
#130144
nincs sok izgalom benne egyelőre
oldalazik
-bubu-
-bubu- 2019. 06. 18. 16:19
Előzmény: #130142  _Macika_
#130143
_Macika_
_Macika_ 2019. 06. 18. 16:18
Előzmény: #130141  -bubu-
#130142
-1%ból jött vissza, közben a dax repked mint a sirály
-bubu-
-bubu- 2019. 06. 18. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#130141
0.19%, tényleg szép :)
ennyit is ér kb 

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek