"Az egyetemi autonomia korlatozasa nemcsak a CEU-t erinti, tobb korabbi torvenymodositas ezt teszi a magyar egyetemek mindegyikevel."
No akkor ezt kérdezem meg, hogy hogyan korlátozza a magyar felsőoktatást ez a törvénymódosítás? Tehát a BME, a SOTE, az ELTE, az Óbudai Egyetem, a vidéki nagyvárosok patinás egyetemein, hogyan is korlátozódik az oktatás színvonala ezzel a törvénymódosítással?
probalok segiteni:konkretan, az adott torvenymodositastol azzal lesz rosszabb, hogy ellehetetlenitik azt az egyetemet, amely-kiemelkedoen sok palyazati penzt hoz Magyarorszagra-kiemelkedoen sok tudost es oktatot csabit vissza Magyarorszagra (gyere haza)-kiemelkedoen sok adobevetelt jelent Magyarorszagnak-kiemelkedo mertekben jarul hozza a magyar tudomanyos kutatashoz, es -amelynek autonomiajat a korabbi, magyarorszagi egyetemekre vonatkozo torvenyekkel nem sikerult korlatozni, leven kulfoldi egyetem, az autonomiajat ezzel a kulon torvennyel kellett korlatozniabba a folyamatba illeszkedik, amely politikailag tamadja az egyetemeket, az egyetemi autonomiat korlatozza, amely egyebkent az elso kozepkori egyetemek ota az egyetemi, azaz kb 'magas' tudomanyos elet alapja es meghatarozoja. Az egyetemi autonomia korlatozasa nemcsak a CEU-t erinti, tobb korabbi torvenymodositas ezt teszi a magyar egyetemek mindegyikevel.
„....A miniszterelnök a Magyar Időknek adott egy kampányízű húsvéti interjút, amelyben azzal indít, hogy a kormánya most is támadás alatt áll. Ha a Fidesz 2018-ban nem jut újra hatalomra, félő, hogy egy olyan Országgyűlés áll össze, amely idegen érdekeket szolgál – teszi hozzá.... A miniszterelnök – akinek gyakorlatilag a pártja sem létezne Soros milliói nélkül, és maga is a Soros Alapítvány pénzén tanult – persze egyetlen civil szervezetet sem nevez meg, amely eltitkolná a támogatásait... Lehetőségnek ebből a szempontból az EU megreformálását látja, a kormányát pedig „reformellenzéknek” tekinti....” PERSZE! MAJD MOSZKVÁBÓL! MI MÁS A TÁRGYA A PUTYINI ZSAROLÁSNAK?
link
"- a törvénymódosítás arra utal, hogy az oktatás minősége nem számít, ezért az egész hazai egyetemi szféra érzi veszélyeztetve magát,
- a lépés illeszkedik a felsőoktatási intézmények autonómiája csorbításának évek óta tartó folyamatába."
Most már megkérdezem, mert kezdem nem érteni a nyilatkozatokat. Tehát konkrétan mitől lett rosszabb a magyar felsőoktatás a törvénymódosítástól? Ez már tényleg érdekel. :)
"Alapvetően téves és rosszindulatú – volt híve válaszolt Orbánnak CEU-ügyben
A CEU elleni hadjárat értelmetlenségéről, a felsőoktatás súlyos
gondjairól és az orbáni politizálás katasztrofális eredményeiről írt
részletes levelet Dr. Király Miklós, az ELTE tanszékvezetője. A CEU-törvény miatt az egész hazai felsőoktatás fenyegetve érzi magát.
Az oktatásban elveszett a jogbiztonság és a kiszámíthatóság.
A kormány felszámolja az egyetemek autonómiáját. Kancellári rendszer, korlátozott hatáskörű rektorok, csökkenő finanszírozás.
Szellemi függetlenséget hírből sem ismerő főiskolát tesz egyetemmé (Matolcsy-egyetem).
„Parancs, értettem” rendszer az értelmetlen Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.
Az eredmény: drámaian zuhan a hazai felsőoktatás színvonala, az utolsó hazai állami egyetem is kiesett a Shanghai top 500-ből.
A tehetséges diákok húznak külföldre."
Tízezrek tüntetnek a CEU-törvény ellen a Parlamentnél