Topiknyitó: lehoka 2007. 03. 07. 16:00

TIPPSAROK  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpmcwap
bpmcwap 2007. 12. 20. 16:17
Előzmény: #101938  Törölt felhasználó
#101940
wouw, ez nem semmi... :) köszi JP! Azt meg külön köszi, hogy fel kerültünk mi is a fára... :)
prfecó 2007. 12. 20. 16:14
Előzmény: #101938  Törölt felhasználó
#101939
Kedves JP !

A Januári Vérengzés ugye nem twekintendő pesszimista jóslatnak :-)))

Klassz a fa , jó helyen gyakoroltál.....
Törölt felhasználó 2007. 12. 20. 15:58
Előzmény: #101937  -bubu-
#101938


||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| Minden Spekuláns |||||||||||||||||||||||||||||||*||||||||||||
|||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||
||||||||||||||||||||||||||*|||||||||Kollegának és KOlleginának||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||Szivbõl kivánok|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
||||||||||*||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||| ||||||| |||||||||||||||||||||||||||
||||||||||||||||||||||||||||||||Békében,Szeretetben,ajándékokban,||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||
|||||||||||||| ||||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
||||||||||||||||| ||||||||||Boldogságban teljes Karácsonyi ünnepeket! ||||||||||||||||||||||||||||||*|
|||||||||||||||||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||||||||||*|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|||| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||| ||||||||||||||||| |||||||||||||||||||||*|||||

................................................ *
............................. .................. |
........................ ......................./|/
............................................ ..//|//
.................. ...........................///|///
................... ......................... ///|///................................
...................... ..................... ////|////.... ............................
..................................í ......../////|///// ...... í........................
................................../////o////////|////////o///
......................................../////////|////////........... ........
......................................///////////|//////////.................. ..........
......................... .í...... //////////////|/////////////.....í ...................
................... ... .//////////o////////////|//// ////o////////// ......
.................................////////////////|/// link //////// .................... ....
..............................////// ////////////|//////////////////// ....................
.................í....//////////// ////o////////|////////////////////o/// ..........í ...
................///////// link ///// /////////////|//////////// //////////////////////// ...
...................... .// link //// /////////////|//////////////////////////// ............
............í... ///////////////o// ////////////|////////////// //////o///////// ........í
...........///////o////////// //////////////////|/////////o/ /////////////////////////////
..............///////////////// ///////o////////|/// link //// //////o/// link /////// .....
......////////// link //////////// ///////////////|//////////// ////////////////////////// ///////
... í...////////////////////////////// //////////|///////////////// ///////////////////// //....í .....
...//////////////////////////////// ////////////|||//////////////// ///////////////////// ///////// ...
............................. ..................T.... link .................... .... ..............

Es meg egy jo kivansag Mindenkihez !

Kivanom, hogy a a karacsonyfan talalhato ajandeklinkekben, Mindenki a szamara legjobb hireket olvassa ....kicsit ez abszurdum, de ne legyunk pesszimistak !
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 13:52
Előzmény: #101936  -bubu-
#101937
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 09:49
Előzmény: #101935  Törölt felhasználó
#101936
Örülök ha segíthettem :o))
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 09:33
Előzmény: #101934  -bubu-
#101935

Rendben, felebrdtem,magamhoz tertem mar :-)
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 09:30
Előzmény: #101933  Törölt felhasználó
#101934
Kérjünk megerősítést!!!!!!!!!!!

De ennyi! 26535 volt a teteje és 26150 en zárt!!!

Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 09:28
Előzmény: #101932  -bubu-
#101933
Ez komoly bubu ?
Amugy tenyleg koszi, csak nem jon, hogy elhigyjem.
-bubu-
-bubu- 2007. 12. 19. 09:26
Előzmény: #101931  Törölt felhasználó
#101932
26150-en zárt hétfőn!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 19. 09:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#101931
Tudja valaki, hogy mennyin zart a hati bux tegnapelott, hetfon ?

Koszi elore.....
kissherceg 2007. 12. 18. 11:45
Törölt hozzászólás
#101930
suti 2007. 12. 17. 12:47
Előzmény: #101928  suti
#101929
Egyre pesszimistábbak az elemzõk
Lassúbb növekedést várnak, viszont emelték inflációs elõrejelzésüket a Reuters decemberi felmérésében megkérdezett szakértõk. Az elemzõk mindegyike a jegybanki alapkamat szinten tartását várja decemberre és januárra.
suti 2007. 12. 17. 12:46
Előzmény: #101927  Törölt felhasználó
#101928
Magyarország nem került fel az AT Kearney nemzetközi tanácsadó cég által most közzétett, a legvonzóbb és legmegbízhatóbb befektetési környezetet és potenciált kínáló top 25-ös országok listájára.
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 00:11
Előzmény: #101926  Törölt felhasználó
#101927
Van a tozsdenek annyi baja......mintha egy amputalt labura azt mondanak....megszurom a bokad !
Törölt felhasználó 2007. 12. 17. 00:07
Előzmény: #101925  Tbarna
#101926
Holnap sztrájk lesz.
Holnap este megtudjuk, hogy reagál erre a tőzsde. :)))
Tbarna 2007. 12. 16. 09:41
Előzmény: #101924  spade
#101925
Való igaz Spade, nincs igazán vita közöttünk.
Ciklusok vannak/voltak/lesznek. Max azon lehet vitatkozni, hogy mennyi ideig tartanak.
Gyakran hallom mostanában 7 éves peiódust. Nos szerintem ez már manapság rövidebb és szerintem egyre rövidebb is lesz..
De most nem ez a téma. Nem is akarom ebbe az irányba elvinni.
Vakmajommal -mint mondtam- alapvetően egyetértek, csak példát nem talátam túl jónak, illetve életszerünek.
De ez is csak részletkérdés.A cikk jó volt és amit írt alapvetően igaz.
spade 2007. 12. 16. 08:40
Előzmény: #101923  Tbarna
#101924
Először is a Vakmajom cikkről amit JP idézett be ide.
Kissé ellent kell mondanom Tbarnának, mert bizony vannak gazdasági ciklusok amik időbeli lefutásúak, és nyilván e ciklusok jelentkeznek a tözsdén is.
Tehát időben se mindegy mennyi ideje van Bika egy piacon. A gazdasági ciklusok pedig a világban mindenlit érintenek no place to hide.
A Japán példa meg egy szimptóma, hogy is néz ki egy buborék. Érzésem szerint valszeg a tetőn fogják kitömni a nyugdij megtakarítókat.

AMi pedig a poltitkai helyzetet illeti gepidával értek 100%-ig egyet. Örülök hogy más is leirta amit én is soxor már leirtam.
Tolgyessyinek igaza van Gyurci egy politika kalandor a gyáva fajtából mert ha ellenállást lát mindig meghátrál.
A tehetségtelensége a szemfényvesztései az immoralitása egy kilátástalan zsákútcába vitték az országot.
Szellemi elődjeként Talán Rákosi Mátyást lehetne megnevezni a magyar történelemből.
Ez nem reform ami van hanem a sorozatos elbaltázások története, a skandináv adó elvonásokat sikerül konbinálni az afrikai szolgáltatási szinvonallal.
Ez lenne a hatákonyság hogy 2-3 órákat kell várni csak arra hogy befizesse valaki a vizitdijjat a 300 FT-t??? Utána ugyanennyit amíg a kezelésre sor kerül. Elment a józan easzük ????
Hát hol él ez a garnitúra kinek van erre ideje??? még a nyugdijasnak se mert rosszul lesz addigra... Ez annyira jellemző erre az egész kormányzatra hogy a szocik uj reklám arca lehetne a 8 órát sorban álló beteg....jelszó vissza a gyökerekhez...ami a szinvonalat és a politikusokat egyaránt jellemzi persze...
Tbarna 2007. 12. 16. 08:33
Előzmény: #101922  bpmcwap
#101923
Na ez baromi hosszú lesz, ráadásul a végét még nem is igen látom.
Így hát Kedves Szerencsétlen Olvasó már előre is elnézést kérek! Hm. Könnyen lehet, jobban jársz, ha bele se kezdesz...:)))

Az a szép az Internetben , ami egyben jó, az rossz is. Hihetetlen gyorsan tudsz kapcsolatba lépni emberekkel kommunikáltok , véleményt cseréltek arcmimika hangsúly testbeszéd nélkül.
A baj az, hogy figyelmesen olvasás ellenére is ezek hiányában nagyon könnyen félremegy egy beszélgetés

Fentiek mellett azért is, mert ki fenének van kedve részletesen kifejteni a dolgokat? Egy vélemény leírásakor feltételezed a másikról, hogy tudja ezer százalékig pontosan te mire gondolsz. Így van ez az élőbeszédnél is, de ott viszonylag hamar korrigálni lehet.

Egyébként az állatvilágban tényleg nagy szemétségek vannak. Szerintem a méheknél dolgozónak lenni…Na az, az egyik legnagyobb szopás.!:))))

Nahát még egy pár szó a nyugdíjrendszerről. Mee hogy a dolog valahol itt kezdődött…:))

Több megközelítés létezik, több oldalról és stílusban lehet vizsgálgatni.
Én azt mondom, hogy alapjaiban van elrontva.
Mert hosszútávon életképtelen.
És ha felülről nézed a végeredmény ugyanaz egy fejlett országban, mint egy fejlődőben.
Nevezetesen: nem működik,
Erre a pontra, hogy nem működik több úton is vezet
A szegényebb országokban besegít a korrupció, az élesebb és nagyobb társadalmi igazságtalanságok az elosztási rendszerben.
A gazdagabb országokban meg éppen a jólét a magas életszínvonal a megszokott és folyamatosan javuló életkörülmények és az ezzel járó, ebből következő elöregedési folyamat.
Azt gondolom, hogy lehetne ezt vesézgetni a különböző országokban ki, hogyan jut el erre a pontra, de a lényeg az akkor is ugyanaz.
A rendszer nem hosszútávon nem működik.
Amikor azt állítottam/állítom, hogy a világ összes tőzsdéjén sem lehet annyi pénzt elégetni, mint amit a nyugdíjbiztosítókon keresztül elfolyt elsősorban erre gondoltam. Ha az utolsó 20 év tőzsdeire fektetett összegei lennének az egyik oldalon. A nyugdíj címén befolyt összegek lennének a másik oldalon. Nem lennének kétségeim a nyugdíjaknál nagyobb pénzmennyiség volt. Ellenben ha az ebből keletkezet pénzmennyiséget vizsgálgatjuk, hát ugye megint csak érdekes eredményre jutnánk. Elég lenne csak azt megvizsgálni, hogy mennyi ment el a nyugdíjbiztosítók működés költségeire. Ide most mindent vegyünk bele az intézményi rendszert, az ingatlanokat a fenntartási költségeket, az alkalmazottakat bérét stb.stb.
Szörnyű számot kapnánk. Nagyobbat, mint ami valaha világ tőzsdéin befektetésre került. Na és természetesen jóval nagyobbat, mint a tényleges nyugdíjfolyósítás is.
Na, most ha ezt számot fogjuk és megszorozzuk a világ tőzsdéinek eltelt 20 évének hozamával hát akkor nem lennének kétségeink. És akkor a pénzlopás, pazarlás korrupcióról még nem is beszéltem. A csökkenő népesség és az infláció a folyamatosan emelkedő létszükségleti körülmények mellett a dolog hosszútávon nem képes működni.
A megoldás csak egy lehet.
Az öngondoskodás.
Ez alatt azt értem, hogy jövedelméből mindenki szabadon eldönti mikor mennyit hova tesz el, fektet be ilyen céllal.
Na és persze hagy döntsem már én el, meddig dolgozom aktívan és mikor nyugdíjazom magam.

Nézzetek meg mi van az öngondoskodó Japánban! Zéró közeli kamatláb zéró közeli fogyasztással és baromi sokan élnek kb. mint Marci Hevesen vagy 100 évig.
:)))

Tehát kedves Gepida és Pénznyelő!

Tök mindegy, hogy pénz kamatra megy vagy egyszerüen ellopták . A hiba a rendszerben
van. A hiba maga a rendszer.


bpmcwap
bpmcwap 2007. 12. 16. 00:26
Előzmény: #101919  Törölt felhasználó
#101922
JP barátom ezen témában még 6korsó sőr sem segitene.... 3 különböző "osztály" találkozott egy témában való vileménynyilvánitás kapcsán..... :) Egy a jobb fajtából való arisztrokrata, egy nagypolgár meg egy szabocsi parasztgyerek aki két kapálás között egyszer eldöntötte hogy az ő gyereke nem fog 10évesen kapálni.... :) na ná hogy máshogy látjuk a dogokat, de -és ez legyen a végszó;) - egy dologban hót tuti fix hogy egyetértünk mind a hárman - pénznyelő már jelezte gepida majd rám szól ha nincs igazam- még pedig abban hogy az állami aparátust igen erőteljesen meg kell nyirbálni!!!! (A lehetséges eszközöket egy másik hszben boncolgatnám egy másik forumon... ;) :DDDD)
Törölt felhasználó 2007. 12. 16. 00:19
Előzmény: #101920  Törölt felhasználó
#101921
Kellemes vasárnapot! Jó éjt! Léptem.

Topik gazda

lehoka
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek