Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:51
Előzmény: #2399  Törölt felhasználó
#2400
En is eltem mar Europa tobb orszagaban szamomra kihivas es imadok utazni. De attol meg szeretem a hazam nem hinnem hogy barkinek is joga van biralni masokat azert mert kulfoldre mennek...

Mas: Egy hat eves bika piac utan reszvenyeket tartani?
illetve kotvenyeket ilyen eladosodotsag mellett allamok szintjen? www.eudebtclock.org
Batorsag? vagy inkabb Botorsag?
Szerintem kene csinalni egy forumot meghivasos alapon zart korben egy kis szakmai muhelyt :)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:41
Előzmény: #2395  Törölt felhasználó
#2399
daxlisgyuszi es tazsomaru regebbi problemak...
az helyett hogy informaciokat osztananak meg celjuk kulonbozo topikok tonkre tetele ill. olyan forumozok bantasa akik probalnanak a temahoz hozzatenni...

milyen ferdites, hazugsag es kamu duma hogy en elsunyogtam mo-rol, vagy hogy atverek embereket...

Nem sunyogtam en el mo-rol, dolgoztam eltem a vilag kulonbozo reszein es 1 egyszeru logikus dontes alapjan ugy dontottem, hogy mashol konyebben tudom magambol es eletembol a maximumot kihozni....
az en hazam Australia es mo-rol szarmazok...
es jo nehany dologra buszke vagyok a magyar szarmazasom miatt...
es buszke vagyok hogy a vilag legcsodalatosabb orszagaban elhetek...

Akik rendszeresen olvassak a forumot tudjak, hogy kik,ferditenek, keltenek hangulatot, szemelyeskednek...

Stingy peldaul jon hogy 40%-om van aranyban...
ez is ugyanolyan pontatlansag, mint mindenfele feltetelezgetes ill. hogy ki mikor es hol vett...stb.stb...(irtam persze nehez megertenni hogy en adtam 1700-tol lefele es azt is mikor kezdtem venni a banyaszokat ill. a fizikait,de nehez megerteni)
majd jon a szemlyeskedes, felrevezetes...a toppik temajaval kapcsolatban persze nincs igazan velemeny, na nem kocsma jellegu ill. b@szuk szet a topikot cellal...
a gyengebbek kedveert leirom hogy ezustben van kozel 30%-om es fizikai aranyban hamarosan 10% es picivel tobb mint 10% arany banyasz rv-ben es van nehany %-nyi opcioim GDX, GLD, SLW, SLV...

tudjatok mit, koszi szepen daxlisgyuszi,tazsomaru es stingy...
ennek igy nem latom ertelmet en 24h-ra tavozok ebbol a toppikbol...
szoval nyomhatjatok a szemelyeskedest, ferditest es hazugsagot...

Jo szorakozast!
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:20
Előzmény: #2386  Tazsomaru
#2398
:ÐÐ

világos beszéd.

)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:18
Előzmény: #2391  Törölt felhasználó
#2397
inkabb ugy mondanam azt a huszonpar%-os hozamot 10%-os DD-vel, hogy eppen beleszaladtunk egy 5-7 eves jegybankok altal manipulalt es szinte minden eses megvetele kozpontilag a piacon...
nem mondom hogy nem fejlodtel,de lehet hogy hasonlo dolgokra fogsz rajonni par ev mulva mint azt 2000 utan tetted csak 1 kicsiket magasabb szinten...
Tudod mennyien ernek el 25-50%-os hozamokat/ev tokeattetel nelkul csak a rv piacon opciok es hataridos termekek nelkul....ez nem jelenti azt hogy ugyanigy fog folytatodni....
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:16
Előzmény: #2394  Törölt felhasználó
#2396
Egyszóval 9-9.5 éves távon :ÐÐ le is mehet, fel is mehet. :Ð

Köszönjük Mester!! Így már egészen biztos, hogy megint igazad lesz!

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:13
Előzmény: #2364  Törölt felhasználó
#2395
Köszönöm Kisvuk

Jo lenne ez a forum mert van par ember akinek igazan epito jellegü vélemènye gondolatai vannak pont az visz elore hogy kulonbozo emberek kulonbozo nezetei segitenek ravilagitani egy adott temara kulonbozo szemszogbol.

A Szemelyeskedest kene kinthagyni a forumon kivul azt gondolom...
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 10:09
Előzmény: #2385  Tazsomaru
#2394
Ezen mar vegig mentunk parszor....
(nem durrant ki az arany lufi) mivel nem volt lufiban, egy teljesen normalis korrekcion van tul...
Nem vasaroltam se 2011 elott se utana, sot adtam 1700USD-tol lefele 3 kontraktussal...
;)
(igaz hogy kerestem vele szep penzt,de ma mar tudom, hogy rengeteg fundamentalis informaciot figyelmen kivul hagytam)
98-2000 kozott peldaul 1 ounces kitermelesen a nemesfembanyasz cegek majdnem 1,5-2szer tobb hasznot ertek el atlagosan mint napjainkban....
ha valaki raszanja az idot es energiat az informaciok fenn vannak a neten...
mi is es masok is vegeztek tanulmanyokat es hozzaferhetok...akar 7-8$-ert ill. jelentektelen osszegekert nagyon komoly munkakat talalhatsz a neten....

jossz ezzel a grafikonnal allandoan....
nem tudom mit szeretnel kihozni belole,de nezz mar utana 1 piciket a kulonbozo tozsdeindexek arfolyamanak, na nem ugy hebe-hoba es pontatlanul, hanem piciket pontosabban es latni fogod, hogy jo nehany piacon vannak nem 3-4 ev hanem evtizedek ill. tobb evtized amikor az indexek nem kepesek pozitiv hozamot elerni....ez az ingatlanokra is igaz...

link

de volt az usaban is es europaban is amikor 20-25 evre volt szukseg csak hogy break-evenbe kerulj (a osztalekokat beleszamitva)...

nem csak en, de mastol is linkeltem, hogy nagy valoszinuseggel az S&P500 kovetkezo 10 eves hozama kozel 4,5-5,5% lehet (ez a pozitiv varakozas), ez alol kivetel ha hiperinflacio van,de akkor az arany kenterbe fogja verni a legtobb indexet...

Tettem fol videot az altalad aranylufinak velt dologrol is, sot arrol is hogyan manipulaltak lefele az arfolyamot....
(ezustrol ill. annak manipulaciojarol is tettem fel anyagot korabban es riportot is)
kb. olyan szinten olyan statisztikai elmozdulasokkal amire milliard ill. millio evek alatt kovetkezhetne be...
Ne aggodj az indexekre es kotvenyekre is hasonlo elmozdulasok varnak es akkor majd a csordaban lestek mint a borjuk az uj kapura...
(es akkor majd a horda koveteli majd a felelosoket, mint az SNB ugynel), sajnos nem fog tudni majd a magyar allam ujbol mindenkit kimenteni mint ahogy a devizahiteleknel tettek...(ugy nez ki gyorsan felejt a magyar nep is)

Nem tudom mikor es hol lesz ill. volt az arany arfolyam korrekciojanak vege...
es azt se tudom, hol lesz a kovetkezo csucs mielott jon majd 1 hasonlo meretu korrekcio, sem az idejet...
en leirtam a velemenyem, nem csak szamokat,de idot is meghataroztam, sot talan ha emlekszel meg fogadtunk is...bar ne aggodj nem kell majd a vacsit fizetned, mert veled nem ulok 1 asztalhoz...

Nem vagyok fanatikus, sot semmifele aranyekszert nem hordok...(bar 1 jegy gyuru nalam nem szamit ekszernek), sot a csaladban sem szokas nalunk aranyekszerekkel villogni...
(bar van az asszonynak 1 gyonyoru oraja ami tiszta aranybol van es 1-2 fulbevaloja,de a komolyabb ekszereknel nem az aranyat fizeted meg hanem az otvos munkat, ekszeresz munkajat, a gyemantot esetleg rozsaszin gyemanot vagy a gyongy meretet, szinet ill. hogy honan es melyik cegtol szarmazik)...

en tisztan a hozam/kockazat alapjan kezdtem nemesfemekbe fektetni,au banyaszokba lassan masfel eve, fizikai nemesfemekbe tavaly junius ota, mert nalam a "lefele" kockazat es hozam rendkivul jo lehetoseget kinal, ez a velemenyem es van jo nehany ember akik hasonlo velemenyen vannak, nem akarok neveket irni bar tettem fol tobb embertol videot...
(itt most nem olyan kisebb kaliberekrol beszelek mint en ill. 1-2 kisebb befekteto), hanem nagyagyukrol, a vilag leghiresebb es legjobb kereskedoi, befektetoi es jo nehany milliardos folyamatosan gyujtogeti vasarolja a fizikai aranyat, sot az aranybantaszokat...
azsia is vasarolja, sot egyre tobb befekteto vasarolja....
Komoly befektetesi bankok is vasaroljak a fizikait, sot arrol is tettem fol informaciot, hogy az au-ban levo 2-3 legnagyobb cegben hany szaz millio$-ert vasaroltak GS,JPM,CITI,HBSC es tarsaik reszesedeseket, nezz meg ill. hallgass meg eves, feleves jelenteseket ill. kik es milyen kerdeseket tesznek fel...
aztan majd rajossz, hogy folyamatosan megy a hirlevelek,mediabol valo felre tajekoztatas...
mikozben akik 6000 eves lufirol beszelnek, meg petrock-rol, kozben csondben vasarolnak, a comexen es egyebb hataridos piacokon pedig folyamatosan manipulaljak az arakat lefele...
vajon miert???
;)
2011-ben meg jo indulatuan mindenkinek vasarlasra ajanlottak, most meg eladasra...

Nem varok 40-50000$-os arfolyamot, sot 10000$-sat sem,de elkepzelhetonek tartok az en konzervativ megkozelitesem mellett (hogy a kovetkezo 9-9,5 evben a nemesfemek akar 8-10%-os hozamot is kepesek lesznek elerni,de az is elofordulhat kb. hasonlo valoszinuseggel mint ill. nagyobbal hogy tovabbi 20-25% eses vagy, hogy akar 2700-5000$-ig elmozdul az arfolyam ez pedig akar evi 15-17% folotti hozam lehetoseggel kecsegtet..
ez 1 olyan kereskedes ill. befektetesi lehetoseg ami tenyleg csak parszor fordul elo 1 elettartamban 5-10/1-hez kereskedes(hidd el en a 8%-al is boldog leszek mikozben befektetok millioi varjak majd, hogy akar break evenbe keruljenek az osztalekhozamuk mellett)...
nem csak nemesfemekben,de nemesfem banyaszokban, rv-ekben es opciokban is long oldalon allok ebben a szektorban es hidd el eleg turelmes vagyok....
Ne aggodj, majd megirom, ha esetleg fizikai aranyat, esetleg ezustot fogok adni esetleg bitcoint....sot majd azt is megirom mikor kezdek majd S&P vagy mas reszvenyindexet vasarolni megint...
(ez alol kivetel ha kitiltanak)

tudod mennyiert lehetet 98-ban banyaszni 1 ounces aranyat es mennyi volt az ara a piacon??
esetleg 2002,3,4,5 vagy 2011-ben vagy jelenleg???
milyen eselyt adsz annak hogy esik meg az arany arfolyam 40,50,60,70 esetleg 80%-ot???
es milyen eselyt adsz a kotveny ill. a rv piacon hogy hasonlo dolgok tortenek???
es milyen eselyt adsz arra hogy a rv indexek vagy a kotvenyek 8% vagy ennel magasabb hozamot vagy profitot/ev fognak hozni a kovetkezo 10,15 evben...
(szerintem erdemes lenne 1-2 elnagyolt grafikon helyett megnezni a szamokat es fundamentumokat ill. az eselyeidet latolgatni)
mert mi tortenik ha en tevedek, a nemesfemekbe fektetett tokem megorzi a vasarlo erteket???
es mi tortenik ha te tevedsz bukod a kotveny/rv portfoliod 40,50,60,70,80%-at nem baj majd kiulod, mert te JO KERESKEDO vagy???
es mi van ha nekem lesz igazam es csak 8%-os hozamot erek el rajta es mi van ha 10,15% feletti hozamot erek majd el rajta....???
es mi lesz ha te neked lesz igazad es kepes leszel 8-10%-os hozamot elerni...

szoval ki is az aki pontatlan informaciok alapjan ugymond teged idezve "gambler" mert lehet hogy kihuzzak a szamaidat, vagy a golyo eppen a te szamodnal all meg de mi van ha mellette???

Ja japan ujabb recesszioban vagy Kanada es a sort sorolhatnank...

Nyilvan mivel szeretsz az egesz resze lenni es jot tenni masokkal ezert nem osztod meg ha nem is ebben a forumban,de mashol hogy milyen opcois stratikkal probalkozol penzt keresni a piacon...

sokkal konyebb rombolni, meg hangulatkelto hsz-kat irni, ferditeni meg melle beszelni

tovabbra is varjuk a statisztikai adatokat, tanulmanyokat interjukat a temaban...
;)

Legyen szep heted!

u.i.: szerintem hanyagoljuk egymast, mindenesetre en nem irok neked legalabb 1 hetig!!!
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:24
Előzmény: #2391  Törölt felhasználó
#2393
Az FHB 2,5x előtt, volt, hogy napon belül 2x DT-ztem meg (vissza lehet keresni).
Ricsi idén 2 trade +ban lezárva, 3. is +szos.
Tanits mester-:)))))XDDDDDDDDDDDDDDD
DotCOm előtt kivetted, pont, kezed a biliből-:)))))))))))))

Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:20
Előzmény: #2390  Tazsomaru
#2392
Jó, akkor elbaxtam, szerinted...............
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:20
Előzmény: #2389  Törölt felhasználó
#2391
amíg nem tudod megkülönböztetni a befektetést a piros-feketétől, addig nincs miről beszélni...nekem életem trade-je a 90-es évek bull piaca volt "fulltőkével, full" tudatlanul egy vagyont kerestem, és csak azért nem buktam el mind, mert teljesen véletlenül 2000 előtt más üzletbe kezdtem és kivettem a pénzt tőzsdéről.de ettől még nem futtatom magam, h mekkora ász voltam, mert évekig 100% feletti éves hozamom volt, hanem tisztában vagyok vele, h ez volt a mázli.a mostani stabil huszonpár % éves hozam, 10%-os ddvel meg már nem szerencse.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 09:17
Előzmény: #2389  Törölt felhasználó
#2390
ebben a topikban már szállóigévé vált:
mindenki úgy b@ssza el a pénzét, ahogy akarja.
:DDDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:11
Előzmény: #2387  Törölt felhasználó
#2389
Életem trade-je, full FHB volt, idén saját tőke full Ricsi, "értelmetlen" befektetőként, és én is mosolygok.
pomperj
pomperj 2015. 11. 16. 09:10
Előzmény: #2383  Törölt felhasználó
#2388
Ez szo szerint igy volt. En nem mertem csinalni, pedig akkor ez a moka koztudott volt.

Cserebe az altalam ismert legkockazatosabb, de nagyon sikeres befektetesi story:

20 eve egy baratom Malayziaba ment 3 hetre a valasa utan. Ott egy helyi 18 eves srac volt az idegenvezeto, aki elmeselte, hogy elete vagya egy elefantot venni. Es a turistakat annak hatan vinni korbe, nezni a latnivalokat. De apjaval egyutt is csak a fele penze van ra.

"Hany dollar egy elefant?"
"1600"
Adok neked most 800 Dollart. Vedd meg, es a haszont megfelezzuk 3 evig. Utana neked adom az elefant masik felet !"

Hazautazott, es el is felejtette. Aztan minden ev vegen meglepodott, mert utaltak neki penzt, 3 ev alatt 1900 Dollart.
A vegen kapott egy fotot is, az elefant szepen feldiszitve, es mellette a mosolygos malaj.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 09:01
Előzmény: #2385  Tazsomaru
#2387
így működik az elme...a számára pozitív dolgokat kihangsúlyozza, ami meg nem fér bele a világképébe, azt bagatellizálja.
így van ez az aranyban hívőknél is.ezért kell vmilyen érzelemmentes stratégiát kidolgozni annak, aki nem csak hobbitőzsdés, mert az elme gyakran vezet tévútra...

jókat szoktam mosolyogni azokon, akik jól megmondják a tutit, h mikor mit kellett venni a MÚLTBAN és azon mekkora orbitális hozamot lehetett elérni.a szoci rszerben usd-ért vett aranyrudak meg sci fi kategória, nem realitás...
persze az nem számít, h aki 1980-ban vett aranyat, annak kb.25 évet kellett várni, h 0-ban legyen.de pl aki 2010-től idáig vett, az kb mindenki bukóban ücsörög.

az ilyen 50-szerezéseket meg nyugodtan lehet hanyagolni, mivel értelmes befektető egy portfolio részeként tart nemesfémet, ezért hiába 50-szerez az arany,a portfolio, ha jól van diverzifikálva, messze nem megy ennyit.
aki meg ilyen eszement 40% + arányban tart aranyat, az olvasgasson alapműveket a befektetésekről, diverzifikációról.(de elég, ha Paulson nevét beüti a google-ba:)))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:44
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2386
jösz ezzel az FXpiacos süket dumával már sokadszorra.
szerintem mielőtt legközelebb leírod, gondold át, hogy te nem egy piacot hagytál ott, hanem a HAZÁDból sunnyogtál el gyáván és így elég nevetségesen hangzik ez tőled.
mellesleg ugyanúgy kereskedek devizákkal csak a határidős piacokon itthon Magyarországról.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:33
Előzmény: #2374  Törölt felhasználó
#2385
akinek kedve van nezen mar utana, hogy az arany lufiba mekkora vagyonok tuntek el...
ja hogy az arany a 80-as években 50%-os visszaesest szenvedett el...
ott is voltak akik vettek aranyat, sot nehanyan nem mentek csodbe....
25-30 ev alatt mar az arany árfolyama majdnem break-evenbe vannak, persze ha nem nezzuk az inflaciot...
Jo kis befektetes volt, bar szerintem tobb mint 100 millió embernek piciket mas velemenye van errol,de meg lehet kerdezni Spanyol,Argentin es az Usaban is embereket szerintem ott is van nehany millio akik nem csak lehetoseget latnak arany vasarlasban hanem kockazatot is...

ée 2011-ben lehet megint kidurrant az aranylufi...

link
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 16. 08:24
Előzmény: #2383  Törölt felhasználó
#2384
igen, és cigarettát vinni Münchenbe a lágerekben eladni még jobb befektetés volt.

vagy a 80-as évek végén tudni előre a másnapi valutaárfolyamokat és így váltogatva a valutát havi 10-15% az még ennél is jobb befektetés volt.
:DDDD
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 08:16
Előzmény: #2343  pomperj
#2383
"Ha meg az USD arfolyamvaloban 20 korul volt, bar az szerintem a hivatalos MNB arfolyama lehett, de annyiert tenyleg nem lehetett venni valojaban. De akkori "torok buszos" piacon 40-ert, bizony lehetett"

Ismertem olyat, aki amikor megbukott Honecker, nyugat Berlinben 1:1-ben váltották a NDK-s márkát NSZK-sra, amikor a tényleges váltószám 7:1 volt, dúsgazdag lett az ingázásból.
Itthol vette a NDK-st, Berlinből meg NSZK-sal jött haza.
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 08:07
Előzmény: #2344  Tazsomaru
#2382
"magyarországon még a banki kamatokkal is jobb hozamot lehetett elérni hosszútávon, mint az arannyal.
Tazsomaru

A 70-es évek elején, amikor az részbeni átválthatóságát is eltörölték, 1 uncia 30 valahány $ volt, az pedig elég hosszútáv, 50x, meg a banki kamatnál kicsivel-:) nagyobb hozam.
buyandhold 2015. 11. 16. 07:54
Előzmény: #2348  tberki
#2381
" az arany onmagaban csak az erteket orzi, es nem hoz semmit a konyhara."

sajnos a magyarok pont most tanultak meg, hogy a befektetes nem igy mukodik...

Az elmult 6 evben az allamkotveny magas %-ot hozott. volt ev, hogy 12%-ot, mindezt adomentesen, TBSZ-en.
Megis ez lett az egyik legrosszabb befektetes, megpedig magasan. Ha csak dollarban tartottuk volna a penzt, akkor is tobb lett volna a hozam, hiaba nem kamatozott. Ingatlanrol ne is beszeljunk...reszvenyekrol plane ne, ugye azok sem hoznak havi fixet.

Nekem a tanulsag az volt, hogy 5 eves tavon nem csak a havi fix hozam szamit, hanem az arfolyam valtozas is.
Aranynal igaz, hogy a kamat 0, de az arfolyam annal jobban ingadozik.
(igaz nem fial havi penzt, de nem is viszi el, mint a reszveny, vagy akar az ingatlan)

Mint tobben irtak, diverzifikalni kell: ingatlanba es aranyba es allamkotvenybe is.
Nem a vagy-vagy a kerdes, hanem az "es".

KB58 2015. 11. 16. 07:48
Előzmény: #2376  KB58
#2380
Termeszetesen ETF helyett CFD-t akartam irni :-)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 00:48
Előzmény: #2377  pitcairn2
#2379
miert rosszabb befektetes, ha valaki befektetesi alap, esetleg rv vagy mas helyett fizikai aranyat vasarol...
sot jelenleg tobb mint 40%-os korrekcio utan teszi ezt....(ha mar a USD-ba nezegeti az ember)...
ezzel nem eppen keresletet tamasztja...
(amivel talan sikerul, egyes munkahelyeket megmentenie)...
Ki az aki jobban a koz javat szolgalja???
a spekulans, befekteto, esetleg shortos kis kereskedo aki lehetseges nyeresegert cserebe likviditast hoz a piacra ill. tevekenysegevel kiegyenliti a csorda szellembol jovo hangulat alapu elmozdulasokat...
ki az aki az egeszet jobban szolgalja az aki reszt vesz a jegybankok illetve a Wall Street manipulaciojaban es a csordaval egyutt eltolja a rv. ingatlan arakat ertelmetlen szintekre amiert befektetok millioi bukjak el nagy reszet megtakaritasaiknak, nyugdijuknak...

vagy a contrarian befekteto aki eppen a valsagban levo iparagakba, szektorokba fektet be penzt amivel nem csak mas kereskedok befektetok penzet,de munkahelyeket, cegeket, csaladokat menthet meg es egyensulyt hoz a rendszerbe ill. kiegyenliti a csorda orult megnyilvanulasait....

persze a mediabol kiragadott 1-1 interjubol cikekkbol az emberek vegso kovetkeztetest vonnak le es ez alapjan hoznak dontest akar egesz eletre....
en nem szallok versenybe jelenleg hogy ugy vegyek ingatlant, hogy 1 szerencsetlen par elott feltornaszam az ingatlan arat, amit egyebkent is hitellel evek alatt fognak kifizetni, ha minden jol megy...
remelhetoleg nem veszti el 1.-ikuk a munkajat, vagya tulora utan nem alszik el a volannal es okoz balesetet az uton, csak hogy kepes legyen a lakashitelet torleszteni....
Persze ertem en az agymosas lenyeget, mert jo a banknak a magas lakashitel, meg az allamnak a kulonbozo adok miatt, magasabb aru ingatlanra tobb adot illeteket kell fizetni...
kerdes ugyanolyan jo dolog ez a vasarloknak is hogy a bankok adhatnak hitelt ilyen mertekben, mert ha nem adhatnanak akkor is vasarolhatnanak az emberek ingatlant csak valoszinuleg az ar piket alacsonyabban lenne....

a bankok es orszagok hitel lufijai pedig elobb-utobb kipukkadnak....
(mert azt minden ertelmes ember tudja, hogy hosszutavon nem lehet ugy elni hogy tobbet koltok mint amit megtermelek, megkeresek)
es ez nem csak szemelyekre, csaladokra, varosokra de orszagokra is igaz!!!

mindenfele befektetes kockazattal jar...
(azert nem art elgondolkodni dolgokon)
Törölt felhasználó 2015. 11. 16. 00:11
Előzmény: #2375  Tazsomaru
#2378
en nem szoktam mocskolodni,de megvettem a rosszindulatu embereket...
es azokat is akik szandekosan ragalmaznak vezetnek felre masokat ill. tuntetnek fel masokat rossz szinben...
(sajnos te kozejuk tartozol)

a foci valogatottunk folyamatosan reszt vesz nemzetkozi esemenyeken es nem csak a ferfi, de a noi is...bar itt a foci (soccer nem a legnepszerubb sportag, talan a 3.-4. lehet)

egyebkent gratulalok a magyar valogatottnak mert szerintem ezzel sok embernek oromet okoztak, (pl. a nagypapamnak is)....
pitcairn2 2015. 11. 16. 00:03
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2377
sőt ha már a klasszikus "kincsképzésnél" tartunk, a delikvens lényegében az arany, ill ezüst "csecsebecséi" javára - mivel azokban takarít meg - __lemond__ a jelen fogyasztásáról

ergo

erőforrásokat szabadít fel embertársainak, hiszen nem licitál azokra a saját jövedelméből

pl. nem száll be a lakáslicitbe és így nem bas@sza fel az árakat ott...

+

vmikor fogyasztani is fog a nemesfémben felhalmozott megtakarításából, elvégre ez a cél

vagy urambocsá befekteti azokat...

szóval ez a "hoarding" ellenes __álszent__ duma lényegében minden ésszerű alapot nélkülöz...

inkább arról szól, hogy fáj a képviselőjének az, hogy a "goldbug" megpróbál elmenekülni a megkopasztása elől...

(oszt persze lehet, hogy jól megszívja a "goldbug" mivel rosszkor vesz aranyat, de az már egy egészen más történet)
KB58 2015. 11. 16. 00:01
Előzmény: #2361  emerald
#2376
Kedves Emerald!
Kedves fórumtagok!

Érdeklődnék, hogy ma Magyarországon hogyan a legcélszerűbb, legegyszerűbb, legkockázatmentesebb arannyal kereskedni. Fizikai arany vagy virtuális arany, certifikát vagy ETF? Egyelőre nem értek hozzá, pedig a tőzsdéket elnézve lehetséges, hogy hamarosan aktuális lenne aranyban gondolkodni.

Megtennétek, hogy a leglényegesebb tudnivalókat érintően röviden leírjátok a véleményeteket (bocs az egyszerű kérdésekért)?

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 23:42
Előzmény: #2373  Törölt felhasználó
#2375
Tomi, a mocskolódásaidat leszarom.
Végig sem olvasom.
ha nem tudsz értelmesen írni, inkább lazulj, hisz kijutott a válogatott az EBre.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 23:34
#2374
akinek kedve van nezen mar utana, hogy a Nikkei es Japan ingatlan lufiba mekkora vagonok tuntek el...
ja hogy ingatanok ill. a tozsde index 80%-os visszaesest szenvedett el...
ott is voltak akik berbe adtak ingatlanokat, sot nehanyan nem mentek csodbe....
25-30 ev alatt mar az ingatlan berbeadasabol szarmazo jovedelem mar majdnem break-evenbe vannak, persze ha nem nezzuk az inflaciot...
Jo kis befektetes volt, bar szerintem tobb mint 100 millio Japannak piciket mas velemenye van errol,de meg lehet kerdezni Spanyol,Argentin es az Usaban is embereket szerintem ott is van nehany millio akik nem csak lehetoseget latnak ingatlan vasarlasban hanem kockazatot is...
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 23:22
Előzmény: #2368  Tazsomaru
#2373
igy van egesz jo beszelgetes alakult ki!!!
es nem eloszor hangulat keltessel, szemelyeskedessel, rosszindulattal es mindenfele informaciok nelkuli felrevezetessel hantazassal, ferditessel es sunyisaggal ill. alatomos beszolasokkal, probaljak a topik temajat ill. kozosseget tonkre tenni...
nem csak gyuszi,de te is ezt teszed....
ugye megbeszeltuk, hogy hagyjuk egymast...
en nem valaszoltam eddig a te sunyi, alatomos (toled vettem a jelzoket, mert ezzel illettel) ill a butasagaidra....
Probalgatod itt bizonygatni, hogy az arany, fizikai arany nem jo, rossz befektetes...
persze te is vettel, sot meg tanacsot is kertel korabban, majd jossz olyan dumakkal, hogy 1 aranytombol nem lesz ketto...
tenyleg???
1 lakasbol sem lesz ketto???
;000
az igazsag, hogy te vagy az aki kulonbozo topikokba besunyogsz es alatomosan, probalod eloadni a dolgokat....
(vadaszni olyan emberek hsz kozott akik hozzatesznek a forumhoz, majd oket bantani ill. eloadni hogy x-y nem jo kereskedo, mert 1-1 velemenye kereskedese nem ugy alakult ahogy eppen tervezte, vagy meg nem ugy)
Nem vagy te tanulatlan es meg buta sem, de rengeteg felre vezeto hsz-od van hogy ezt direkt rosszindulatbol, vagy csak pontatlansagbol teszed az mindegy...
en nem fogok linkelgetni, hogy az evek folyaman hanyszor tettel ilyen sunyi alatomos dolgot es azt se hogy hany emberrel...
Tazsomaru vagy tadzsomaru..
(mert nem akarlak vegleg megszegyeniteni)
persze te jo kereskedo vagy de azert nem kereskedsz mondjuk az Fx piacon vagy mert nem voltal kepes nyeresegesen kereskedni???
eljatszottad mar ezt korabban az idotavoknal is...(a Dax topikban)
persze jatszod itt az eszed es ferditgetsz...

BTC-mnek nincs hozama 369A$ vettem es az elmult 8honap alatt az ar jart mar 200A$ es 691A$ kozott is jelenleg 458A$...
arany es ezustot amit vettem azoknak sincs hozama korabban irtam hogy mikor hol vettem...es mennyiert....
es az ingatlanomnak sem volt hozama,de miutan eladtam jocskan 15%/eves hozam volt rajta...
es volt olyan ingatlan vallalkozasban reszem ahol szamodra elkepzelhetetlen hozamot ertem el...
de en nem keverem a szezont a fazonnal es nem probalok felre vezetni senkit azzal hogy az ingatlannak hozama van, mert nincs mint ahogy a keszpenznek sincs, ha berakod a bankba, kiadod berbe, befektetted akkor kulonbozo bevetelekre tehetsz szert es ha kedved tartja hivhatod ezt hozamnak....
Ki gatol meg engem abban, hogy holnap vagy egy 40-50%-os korrekcio utan ne csak a sajat penzemert vegyek rv-ket uzleti vallalkozasokat vegyek abbol a kedvezmenyes hitelbol, amit azert vagyok ill. leszek kepes felvenni mert fizikai nemesfem bullionokkal rendelkezek...
es a nemesfem rudakat meg kolcson se kell adnom, csak eleg ha az utolso auditot, esetleg 1 ujjal bizonyitom ill. hogy biztonsagos helyen van orizve...
kell hozza 1 alairas, ceges belyegzo ill. hogy nincs masnak erdekeltsege a rudak folott...

Jossz itt nekunk azzal a kamu dumaval, hogy te 1 nagyobb egesz resze vagy es az ingatlanod berbe adasa ill. az autoszerelessel mennyi emberrel jot teszel...
Kepzeld ha valaki pamp barokat vasarol:
Pamp ceg nyereseget er el, az ott dolgozok is fizetest kapnak, majd adot fizetnek a Svajci allamnak, majd a szallito ceg es a sofor is penzt keres, a Malaysian Airlines sem ingyen szallitja ott is nehany ember reszt vesz a munkaban, majd az itteni hivatalos forgalmazo is es az ott dolgozo emberek is..es ok is adot fizetnek majd a privat vault biztonsagi emberei, takaritok es meg az epulet karbantartok is reszesulnek a nagy egeszbol...most azon ugye nem mentunk vegig hogy hogy kerult a pamphoz az a fizikai arany es mi kellett annak kitermelesehoz....
persze te nyilvan a muhelyedben jot teszel a tanulokkal mert segitesz nekik uj szakmat tanulni..., nyilvan 1-1-ben osztoztok a beveteleken,
Kerlek javits ki ha tevedek!!!
veletlenul sem veszel nagyobb reszt ki a bevetelbol...igazad te adod a muhelyt, szerszamokat es tapasztalatot...
Szoval kerlek ne add itt elo hogy te mennyire jo ember vagy,de mindenki mas vagy peldaul en...alattomos, sunyi alak vagyok aki hazudik ill. felre vezeti az embereket...

Te is es gyuszi johettek konkret adatokkal, statisztikakkal, elemzesekkel akar interjukkal, cikkekkel tanulmanyokkal es megprobalhatod bizonyitani, hogy miert lesz jobb befektetes mondjuk rv/kotveny vagy ingatlan a kovetkezo evekben...
{en megtettem szamodra sot meg linkeltem kesobb 1-2 komolyabb ember nevet akik hasonlo keppen latjak mint en},de nem ezt teszitek hanem jottok a felrevezeto, rosszindulatu hangulatkelto hsz-kal
ingatlannak hozama van aranynak nincs
1 tombol soha nem lesz ketto...
pedig en is pitcairn2 is es meg jo paran ervekkel, statisztikakkal konkret dolgokkal probaljuk elmagyarazni, hogy miert jo lehetoseg ha valaki a megtakaritasnak 1 reszet ebbe fekteti, nem kell egyeterteni, sot kivancsian varom, varjak a topik olvasoi a szakmai ill. konkret velemenyeket...
de hagyjuk mar az ilyen ferditest, hangulatkeltest es felre tajekoztatas hogy a fizikai aranybol nem lesz ketto...
vagy hogy elvakult fanatikus emberek vasaroljak az aranyat aki olyan teveszmekben elnek es arra varnak hogy kihuzzak a szamaikat, mert gamblerek es talan kepesek lesznek kesobb magasabb aron ertekesiteni a korabban vett befekteteseiket...

kozben vasarlod a fizikait, tanacsot kersz...
sot kereskeded is opciokkal, GLD-t, GDX-t, bar nyilvan sokaig azert nem irsz ill. azert nem osztod meg a velemenyed ill. hogy miben latsz fantaziat, mert te sziveseben olvasol ill. hallgatod meg masok velemenyet...
persze megosztani, masoknak segiteni ugye nincs kedved...,de otleteket meriteni van, sot aztan kritizalni, masokat bantani, hazugnak nevezni ill. sunyi alatomosnak vagy eppen rossz kereskedonek...

Gondolkozzal mar el 1 piciket a hsz-on...
aztan johetsz konkret dolgokkal,de fejezd be a ferditest es felrevezetest...ill. masok rossz szinben valo bemutatasat...
Linkelhetsz hany olyan hsz volt a topikban ami konkret tenyekrol szolt es nem sunyi alatomos celozgatas csak...
Te megteheted mert te resze vagy a nagy egesznek es 1 hu de nagyszeru ember vagy mi meg nem...

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:31
Előzmény: #2369  Törölt felhasználó
#2372
így van. ez egy variáció. annyira nem értek hozzá. lelkes amatőr vagyok a témában.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2371
A Dax topikban korábban leírtam, hogy miért kellett új nicket regisztrálnom. Az igaz, hogy neked külön nem írtam meg.

Helyetted is szégyellem magam, alattomos rókakoma.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2370
egyébként, amire itt reagáltál, nem is neked írták és meg sem említenek benne.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:29
Előzmény: #2366  Tazsomaru
#2369
Ez esetleg egy variáció lehet, de nem az egyetlen... :-)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:22
Előzmény: #2367  Törölt felhasználó
#2368
Tomi, már megint személyeskedsz. Egész jó kis beszélgetés alakult ki. Miért élvezed, hogy tönkre teszed a topikot? Ne tedd légyszíves!
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 21:14
Előzmény: #2334  Törölt felhasználó
#2367
- Re: es a vilagossag a sotetsegben fenylik,de a sotetseg nem fogadta be azt...
Nem is igazán értem, kit akarnak átverni ezek a "messziről író emberek" a mulatságos háryjános-történeteikkel... mármint saját magukon kívül.

))

daxlisgyuszi

szerintem eleg kozel van mindenkihez a billentyuzet...

Viszont sokkal mulatsagosabbnak tartom, hogy valaki nem azert vasarol barmilyen befektetest, rv,nemesfemet, esetleg Dax indexet mert szeretne kesobb magasabb aron eladni...
persze ez alol kivetel daxlisgyuszi...a mentorai miatt, egyebkent nem kereskedik nemesfemekkel...
mi pedig az internetes vilaghalo homalyaban megbulyva haryjanos modjara akarunk felrevezetni szamunkra ismeretlen embereket...
remelem nem muszaly feltenni a pf forumara a szamlakat a nemesfemek vasarlasarol...
esetleg amit mult heten vettunk, vagy amit nehany ora mulva fogunk atvenni...
azt meg megertem, hogy nehany embernek ugymond "velemenye" van emberekrol akik nemesfemekbe fektetnek, es nyilvan mi vagyunk a haryjanosok akik vasarlunk, nem az aki se nem vasarol ill. kereskedik ezekkel es egyebkent sem azert vasarol valamit hogy kesobb magasabb aron ertekesitse....

szoval a kerdes ki is a haryjanos vagy munchausenbaro es ki ill. kik azok akiknek tobb nickjuk van taxisgyuszi&daxlisgyuszi es meg sorolhatnank nehany foumozot....

elnezest, hogy felre vezetek embereket azzal, hogy leirom a velemenyemet ill. hogy mult heten a megtakaritasaim 1 reszet fizikai aranyba fektettem ill. nehany ora mulva ujbol megteszem.....ill. hogy ezt megosztom ezt masokkal!

u.i.: bezzeg daxlisgyuszi....
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 21:09
Előzmény: #2365  Törölt felhasználó
#2366
Igazad van. Nincs hitel, csökken a kereslet a lakások iránt ezért csökken az áruk is. Viszont lakni kell, ezért nő a kereslet az albérletek iránt így megemelkednek a bérleti díjjak. ;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:50
Előzmény: #2360  Tazsomaru
#2365
Szerintem a lakásárak feleződése a bérleti díjakra is hatással van...
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 20:43
Előzmény: #2331  Törölt felhasználó
#2364
Sajnalom, hogy ilyen butasagokkal zaklatnak...
van am a pf foruman 1 par erdekes figura...
sot olyanok is vannak akik tobb nickel szerepelnek, sot neha sajat maguknak irogatnak...
(bar 1. en is megdobbentem,de mindenki masban leli oromet, szorakozasat)...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 20:20
Előzmény: #2361  emerald
#2363
ezzel egyet értek veled is és vukival is. ezt többször is írtam már.
elfér egy portfólióban 5% nemesfém.
örököl is az ember ékszereket, vesz is a szeretteinek. GLD-t, estleg GDX-et is lehet tartani, ha elszállna az árfolyam és át kellene súlyozni ne az asszony gyűrűit adja el. :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 20:07
Előzmény: #2356  tberki
#2362
ezeket az ingatlan bérbeadásokat én nem igazán kerestem. csak nyitott szemmel jártam és jöttek néha ötletek és lehetőségek, amiket kár lett volna kihagyni. ha nem lettek volna, én is részvények/kötvények mellett tenném le a voksomat, minthogy ezt teszem is. ;)
emerald 2015. 11. 15. 19:56
#2361
Olvatgatlak Titeket és úgylátom bizony mindkét oldalon van igazság.

Tudjátok mivel foglalkozom, ezért én a nemesfém befektetést részben műtárgyként növelt értékként kezelem ill. a drágakövekbe részletesen nem mennék bele, de nagyon jó befektetésének bizonyult. Átlagosan hatszorozta az értékét, az elmúlt 8 évben, de menekülési áron is minimum négyszerezett. Egy ékszert/díszműt a benne lévő munka, kövek és a nemesfém alapanyag értékének mixe alapján értékelek h alkalmas-e befektetésre vagy sem.

1)Amit Tazso csinál az igazán jó szerintem hosszútávon. Ami viszont nem zárja ki h bizonyos formában nem lehet jó a nemesfém vagy hasonlók.
2)Különválasztanám a jó időket amikor a gazdaság úgy ahogy de működik, és a háborús, polgárháborús, hiperinflációs időszakokat.

Nézzük az első, jó időket:
Valószínű mindkét befektetés működik, főképp ha nem kell hozzányúlni a befektetéshez, azaz ki lehet várni 20-30 évet a jó hozam eléréséhez. Leginkább ezért nem tömböket tartom a legjobb befektetésnek, mert a jó időkben a műtárgyaknak van hozamuk, lehet használni eközben szépségükkel örömet okoznak.

Az ingatlan is jövedelmet biztosít. (Érdekes, anno pont ezt a garázst ajánlottam az öcsémnek, h míg nincs pénze lakásra, addig vegyen egy garázst és adja ki, majd akár vegyen még egyet és később ezeknek a hozamából, plusz az árukból vegyen lákást.-nem fogadta meg)
Régebben Gyuszi irt arról h ahogyan a készpénzt, úgy a készpénzként használható befektetési tömböket is kihúzzák az emberek "zsebéből" h kontrollált körülmények között foszthassák ki
a tömegeket, amit ha sor kerül rá, valószínű már globálisan fognak megtenni. Sajnos reális és közeli problémának látom. Ezért én folyamatosan adok el kis tételekben, és úgy tekintek a befektetésemre mint valami állandó de nem nagyjövedelem forrásra.

Ha jönnek a rosszabb idők:
Visszaolvasva a második világháborús tapasztalatokat, önmagában az sem véd meg mindentől.
Az arany veszített az értékéből 40-50%-ot. Nehéz volt megőrizni ill. magával vinnie az embereknek.
Persze a házukat meg lebombázhatták, a diófa alatti elásott arany meg akár meg is maradhatott. De sajnos a többségtől elvették az értékeiket. Az állam, a katonák, fosztogatók.
Tehát háborús vagy hiperinflációs helyzetben az állam egy tolvonással megakadályozza majd hogy eltünjünk a kis
vagyonunkkkal. Így szemlélve mindenképp jogos ha más féle befektetésekben is gondolkozunk.

Tudjátok én is híve voltam(vagyok is bizonyos formájában, és mennyiségben) az arany befektetésnek, de egyre inkább látom ennek a rizikóit. Vallom viszont h valamennyi kell. Manapság amikor szinte a karikagyűk is készülnek titánból, még egy gyűrűnyi nemesféme sincs sokaknak az szintén a másik véglet.

Az árfolyamról:
link
Ha megnézitek ezt a grafikont, felismerhető benne egy hasonlóság.
Lassan elérkezhet az árfolyam egy olyan szinhez ami után lehet egy 50%-os árfolyam emelkedés is akár. Ami után folytatódhat még akár hosszú ideig a fémek medvepiaca.
Rövidtávon kivárom a téli mélypontot és majd ott spekizek a felpattanásra.

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 19:56
Előzmény: #2354  Törölt felhasználó
#2360
ha valakinek van egy lakása, amit kiad 60ezerért és az ingatlan árak 50%-ot esnek, akkor nem csökken a vagyona. ugyanúgy 1 lakása van amit, kiad 60ezerért és hamarabb tudja megvenni a másodikat, amit kiad. így még hamarabb lesz neki 2 kiadó lakása, ami már 120ezret hoz neki. tehát még gyorsabban nő a vagyona. így lesz 1-ből 2. :DDD
ha van egy arany, vagy ezüst tömböd és ezeknek esik az ára, akkor sem csökken a vagyonod, mert van egy tömböd. viszont ha felmegy az árfolyam 10000szeresére, akkor sem nő a vagyonod, mert csak egy tömböd lesz. soha nem lesz belőle 2.
egyszer majd megérted szerintem.
tberki 2015. 11. 15. 19:53
Előzmény: #2358  Törölt felhasználó
#2359
Varjatok egy kicsit. En azt ami mondjuk amerikaban van - komplett iszonyuan lepusztult berhazak ahol a hazmester ott lakik alul - nem tartom kulturanak. Inkabb arra gondolok hogy jobb helyeken ennek megfelelo torvenyi, szabalyzoi hattere van, ami nalunk nincs.
Meg nem is errol a verziorol beszeltunk hanem egyes lakasokrol
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 19:47
Előzmény: #2355  pitcairn2
#2358
Ebben is tokeletesen igazad van...
Az ingatlanpiac ill. az ingatlanokba valo befektetes 1 kulon temakor es jo nehany kulonbozo szakma foglalkozik vele...
Valoszinuleg mo-on is hamarosn kialakul ennek kulturaja mint a legtobb nyugati orszagban...
pl. tberki hsz-bol is latszik, hogy a mo-i ingatlan berbeadas ha nem is gyerek cipoben jar,de meg eleg nagy hatranybol indul a kis befektetoknel...
nyilvan a kereskedelmi ingatlanoknal,irodaknal es uzleteknel talan mar jobb a helyzet....(bar errol nincs igazan informaciom)....
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:33
Előzmény: #2356  tberki
#2357
1945 előtt volt ennek kultúrája, külön személyzet (házmester) kell a rendtartáshoz aki az adott bérházban él

és az is gyakori volt akkoriban, hogy a háziúr is a szép nagy, akár 4-5 emeletes bérházában lakott

persze nem ő szedte ráncba a plebset, arra ott volt a házmester...
tberki 2015. 11. 15. 19:30
Előzmény: #2352  pitcairn2
#2356
ezt irtam en is. Nem konnyu olyat talalni aki sajatjakent kezeli, mert ugye ezt varod el. Sajnos mint oly sok minden masnak ennek sincs nalunk meg kulturaja. Ezzel egyutt bizonyos szegmensekben jo lehet, de vele valo foglalkozas nelkul en inkabb oszti fizeto reszvenyek mellett dontottem.
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:25
Előzmény: #2354  Törölt felhasználó
#2355
+ az ingatlanpiac meglehetősen diverz

pl. az utóbbi két évben a budapesti panelárak, vagy a belvárosi lakásárak több mint 70%-al mentek fel

link

ezzel szemben még a budapesti agglomerációban is lehet találni olyan települést, ahol ugyanebben az időszakban __csökkentek__ az árak

(a családi ház korántsem volt annyira kelendő, mint egy 30 négyzetméteres panellyuk)

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 19:15
#2354
Sziasztok,

Orulok hogy szepen porog a topik...es volt nehany eleg jo hsz is....
Fontos lenne szerintem azt figyelembe venni, hogy kulonbozo emberek kulonbozo tapasztalatokkal rendelkeznek es hallottunk pro ill. kontra velemenyeket is....
A kerdes szerintem nem arrol szo hogy az ingatlan jo befektetes-e, ill. a rv-ek vagy a nemesfemek, hanem mikor milyen piaci ciklusban melyik teljesit jobban...
Nekem is volt ingatlan befektetesem 98-tol...
a hozam pedig jocskan tobb volt mint 8-10%.
(azonban szerintem a targyilagossag kedveert nem szabad elfelejteni hogy hatalmas penz romlas volt mo-on a 90-es evek vegen)...

Az ugy szerintem meg mindig nem arrol szol, hogy erdemes-e ingatlanba fektetni, hanem hogy erdemes-e nemesfemekbe???
Egyszeru dolognal maradva:
1 csalad rendelkezik lakassal vagy hazzal ill. nyaraloval, vagy 1 kisebb lakassal ami berbe van adva es kesobb a gyereknek, gyerekeknek lett veve (tegyuk fel ennek ezeknek az erteke 30Mft)...
a mi kis csaladunknak van mondjuk 5Mft-nyi megtakaritasa....
erdemes-e az egeszet rv-be, esetleg befektetesi alapokba tenni es mondjuk a mi kis korultekinto csaladunk 5 kulonbozo alapban helyezi el a penzet, az egyik pedig 1 ingatlan alap...
Szoval ki az aki nagyobb "gambler" ill. nagyobb kockazatot vallal.
Az aki a teljes vagyonanak (35MFT)-bol 31MFt-tal az ingatlan arak piaci ciklusainak van kiteve mondjuk szazalekokban kifejezve a teljes vagyon 88% ingatlanok piaci ciklusainak van kiteve...(es akkor meg bele se mentunk abba hogy, lehet hogy az ingatlanok erteke meg ki sincs fizetve teljesen),de ezt most hagyjuk....
Vagy vegyunk 1 masik peldat...a mi kis csaladunk inkabb 1 kisebb lakas hazban el es a megtakaritasainak 1 reszet rv-ekben egy reszet mondjuk nemesfemekben tartja....
(35MFT vagyon) ingatlanban (amiben elnek) mondjuk 20MFT van...10Mft reszvenyekben ill. kulonbozo befektetesi alapokban es mondjuk nemesfemekben aranyban 5MFT...

Ugye azt nem tudjuk, hogy mi fog torteni a jovoben,de elofordulhat-e hogy a vilagban valahol kialakul 1 ujabb valsag ami miatt ujbol az ingatlan arak esni kezdhetnek mert beszukul a hitelezes...es 25-50%-al leertekelodnek az ingatlanok....
1, esetben a 31Mft-os ingatlan kitettsegnel a csalad vagyona akar 30-55%-al csokkenhet
2. esetben 20Mft-os ingatlan kitettsegnel ugyanez 15-28%-os visszaesest jelent a csalad vagyonanal
Nyilvan azokkal a lehetosegekkel is lehet jatszani, hogy a nemesfemek arai is eshetnek ill. a reszvenyeke is...

Szoval azert mert valaki ugy dont, hogy nemesfemekbe fektet ill. abba fekteti a vagyonanak 1 reszet az nem jelenti azt, hogy nincs esetleg nem volt ill. nem fog kesobb ingatlanba vagy masba befektetni....
;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 19:04
Előzmény: #2348  tberki
#2353
"Ha pl arannyal foglalkozo cegekrol beszelnetek maris egyet erthetne a tobbseg azzal hogy egy ciklikus iparag ciklusanak aljan vasarolni a szereploket nem hulyeseg."

ugyan már, azon a ponton szoktak a legvitriolosabb "megjegyzések" érkezni

pedig az aranybányász cégek a szó szoros értelmében a __padlón__ vannak

egy tegnap előtti cikk:

Absurd Gold Stock Levels
link

pitcairn2 2015. 11. 15. 19:01
Előzmény: #2351  tberki
#2352
úgy már korrekt, csak a "hej-de-könnyű-másnak- kiadni" című mesét nem szeretem

anno a háziurak a pesti bérházakban nem véletlenül tartottak __házmestert__ aki __rendet tartott__ a házban

a 70-es évekig az IKV is továbbvitte ezt a jó szokást...
tberki 2015. 11. 15. 18:57
Előzmény: #2349  pitcairn2
#2351
ha nem adod berbe es bene laksz akkor megsporolod a berlet arat :)
pitcairn2 2015. 11. 15. 18:47
Előzmény: #2349  pitcairn2
#2350
jav.:

a nemesfémek árát MEG rövid és középtávon jobbra balra manipulálják
pitcairn2 2015. 11. 15. 18:31
Előzmény: #2348  tberki
#2349
a legtöbben nem adják bérbe az ingatlant...

a nemesfémek árát mér rövid és középtávon jobbra balra manipulálják

szóval sokat is lehet vele nyerni és sokat is lehet vele bukni
tberki 2015. 11. 15. 18:16
Előzmény: #2326  pomperj
#2348
Hmm... elso korben felkaptam a fejem a szamokon. Mivel a sajat emlekezetem addig nem terjed vissza csak sajat peldat tudok, 87ben 650.000huf volt az a lakas ami ma kb 12M-t er. Nem tudom elotte milyen ertekek voltak, igy nem akarlak meghazudtolni, de a tombolo cucializmusban 60 havi atlagkeresert azt gondolom egy teljes lakasra is eleg kellett volna hogy legyen, nyilvan nem mindegy hol. Viszont jo helyen az a lakas sem 20 ma hanem 40M...

Alapvetoen azonban nem errol van szo, hanem arrol hogy az arany onmagaban csak az erteket orzi, es nem hoz semmit a konyhara. Ha az ingatlan erteknovekedesehez hozzaadod az 1970ota kapott berleti dijat amit termel (vagy sporol meg neked) akkor maris mas szamokrol beszelunk ugye?
Ha pl arannyal foglalkozo cegekrol beszelnetek maris egyet erthetne a tobbseg azzal hogy egy ciklikus iparag ciklusanak aljan vasarolni a szereploket nem hulyeseg.
tberki 2015. 11. 15. 18:00
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2347
Persze ertem en hogy nem akarod eladni. A nagyok azt mondjak hogy az ingatlanbefektetesnek 8% koruli haszna kellene hogy legyen evente. Nyilvan ez akkor ervenyes amikor ki van adva es nem kell ra kolteni szvsz. Sajat pelda: kicsi hazikonk volt amit kenyszerusegbol adtunk ki. 1. a berlo esy nelkul futott aztan hisztizett hogy a napi harom mosast bent szaritva peneszedni kezdett az elso hohidnal mikor bent 28 fok volt 100% paratartalommal, no komment. Fel ev alatt ketszer kellett ezert odamasznom, 500km oda-vissza, az egeszet nem fedezte a berleti dij. Utana nem is adtuk ki tobbet, eleg volt.
Ismerosok akik ezzel foglalkoznak hisztiznek hogy a berlok tobbsege tusko, es nagyon durva allapotokat hagynak maguk utan.
Szoval ha te talaltal korrekteket hosszu tavra az ok, orulj neki. En inkabb veszek az ingatlan arabol reszvenyt hosszu tavra, alacsony ertekeltseggel nyereseggel, allando osztalekkal.
McDee 2015. 11. 15. 16:27
#2346
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 15:24
Előzmény: #2344  Tazsomaru
#2345
"félig vagy egészen illegálisan" :DDD
vissza szoktad olvasni, amit írsz?
brutál szar volt a hozam/kockázat aránya.
börtön/pár% hozamért? :DDDD
Most miben utazol?
Nehogy válaszolj! Csak vicc... :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 15:17
Előzmény: #2343  pomperj
#2344
az hogy mit lehetett illegálisan nem érdekel.
szerintem fingod nincs miről írsz.
se usd-t se aranyat (fizikait, mert GLD akkor még nem is volt) nem lehetett venni ilyen mértékben.

magyarországon még a banki kamatokkal is jobb hozamot lehetett elérni hosszútávon, mint az arannyal.
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 14:39
Előzmény: #2330  Tazsomaru
#2343
De bizony, akkoriban is lehetett USD-t is, GLD-t is venni, es aki akart az vett is. Az mas kerdes, hogy felig vagy egeszen illegalisan. Kerdezd meg a nagymamat.

Ha meg az USD arfolyamvaloban 20 korul volt, bar az szerintem a hivatalos MNB arfolyama lehett, de annyiert tenyleg nem lehetett venni valojaban. De akkori "torok buszos" piacon 40-ert, bizony lehetett.

De mindez csak meg inkabb alahuzza a tanulsag lenyeget:

Hosszu tavra, mondjuk 20 eve feletti idotartamra, az arany Mo-on nagy valoszinuseggel megvert eddig minden mas befektetest. Es azt gondolni nem lehet nagy tevedes, hogy most, amikor arany viszonylag olcso, ez a szabaly ismet ervenyesulni fog.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:36
Előzmény: #2331  Törölt felhasználó
#2342
ok, majd linkelj ide printscreent a 10.000%-odról... ha "megtörtént a szitu". :Ð

Őszintén tisztelem a régi és bátor pilótákat (spekulánsokat).

;))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 13:24
Előzmény: #2336  pitcairn2
#2341
Nagymamám tizenéves korától cselédlány volt gazdag családoknál. Gyerekkoromban mindig azt mondta nekem, hogy a szerencsejátékot és a tőzsdét kerüljem. :DDD
Nem hallgattam rá, de egyelőre mindkettőben jól állok. ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 13:16
Előzmény: #2337  pitcairn2
#2340
még albérlőnk is volt és másoknak is a házban. viszont azt nem tudom ez mennyire volt hivatalos.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:14
Előzmény: #2324  pitcairn2
#2339
Nane, ez odab@szott! Ez még a te nívódhoz képest is értékelhetetlen hsz volt. :Ð

felejtsük is el gyorsan...

))
pitcairn2 2015. 11. 15. 13:11
Előzmény: #2334  Törölt felhasználó
#2338
és te kit akarsz átverni?
pitcairn2 2015. 11. 15. 13:10
Előzmény: #2335  pitcairn2
#2337
jav.:

azért azzal ingyennel vigyáznék, jó sokat kellett ahhoz itt robotolni...

pl. NEM LEHETETT elcsángálni nyugatra meg hasonlók...
pitcairn2 2015. 11. 15. 13:10
Előzmény: #2333  Tazsomaru
#2336
ugyanolyan szerencsejátékban utazol mint a goldbug-ok...
pitcairn2 2015. 11. 15. 13:09
Előzmény: #2330  Tazsomaru
#2335
azért azzal ingyennel vigyáznék, jó sokat kellett ahhoz itt robotolni...

pl. elcsángálni nyugatra meg hasonlók...
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:09
Előzmény: #2330  Tazsomaru
#2334
Nem is igazán értem, kit akarnak átverni ezek a "messziről író emberek" a mulatságos háryjános-történeteikkel... mármint saját magukon kívül.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 13:08
Előzmény: #2331  Törölt felhasználó
#2333
neked is és tominak is szurkolok, hogy kihúzzák a számotokat. az ilyennek is tudok örülni.
hajrá! ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 13:05
Előzmény: #2329  pitcairn2
#2332
haragot? én? :DDD
vicces vagy.
ráadásul az "ok"-ra?

ha defektet kapsz, haragszol a gumira, vagy a defektet okozó szemétre? :DDD

vagy nekiállsz megpróbálni kereket cserélni, ha nem értesz hozzá, hívsz egy autómentőt?
esetleg megfordul a fejedben, hogy lehetne egy gumis műhelyt nyitni, vagy autómentéssel foglalkozni?
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 13:00
Előzmény: #2308  Törölt felhasználó
#2331
Kesz vagyok eszmeletlen hivd fel a portfoliot es kerd le az ip cimem honnan potyogok.
2013 aprilisaban szakadt be az arany ezust ra par hetre kezdtem el vele foglalkozni tobb mint 10000% fogok rajta csinalni amikor megtortenik a szitu amire varok majd linkelek egy printscreent ide okszi. utanna lehet szamolgatni idoerteket :))
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 12:58
Előzmény: #2326  pomperj
#2330
70-es években Magyarországon, 3000usd-ért 60-65 uncia aranyat. :DDDDD
3000usd-t nem tudttál venni, nemhogy aranyat. :DDD
lakást meg ingyen is kaphattál, amit rendszerváltáskor fillérekért megvehettél volna.
nem igazán jó példák ezek.
pitcairn2 2015. 11. 15. 12:50
Előzmény: #2327  Tazsomaru
#2329
miért nem a monetáris infláció előidézői felé irányítod a haragodat?!

miért az OKOZATTAL foglalkozol ilyen vehemensen?!
pitcairn2 2015. 11. 15. 12:49
Előzmény: #2326  pomperj
#2328
a 70-es évek elején inkább 20-23 HUF volt 1 USD

csak 1976-ban értékelték le a forintot a 40 HUF/1 USD árfolyamra

link

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 12:46
Előzmény: #2324  pitcairn2
#2327
Te az ingatlanállomány árának a felb@szásáról szólsz, ami lényegében a pénzszűkében lévők lakhatásának megsegítéséről szól. :DDD
ha az ingatlan árából ezüsttömböket veszek, se nekem, se a bérlőmnek nincs haszna belőle. egyedül a kereskedő (PAMP) fog hasznot húzni belőle.
pomperj
pomperj 2015. 11. 15. 12:42
Előzmény: #2320  Törölt felhasználó
#2326
Csak egy sajat tortenet tennek hozza csendesen.

A 70-es evek elejen volt 120.000Ft-om.
Az akkoriban 40Ft/USD koruli valtassal, az olyan 3000 USD volt. Akkoriban azert lehetett kapni 60-65 Uncia aranyat.

Annak az ara ma 1100 USD/Unciaval olyan 70.000 USD. Vagyis baratsagos 20M FT korul. Azon ma lehet egy atlagos 50m2 lakast venni Bp-en.

Persze, akkor ezt egy 50m2 lakas "beugroja"-kent hasznaltam, maga a lakas 38 m2 volt, es ez a penz annak 1/4 reszere volt eleg. Vagyis vettem rajta kb. 10m2 lakast.

Szoval, aki aranyba fektette, az nagyjabol 4-5-szot jobban jart, 50 ev alatt, mint aki ingatlanban. Aki masba, pl. bankba, alighanem ennek a toredeket sem latta hozamkent.

Az teljesen mas kerdes, hogy persze lakni is kell valahol; itt azonban a kulonfele befektetesek relative josagarol van szo. Nos, az arany egeszen jo ertek-megorzo.

pitcairn2 2015. 11. 15. 12:37
Előzmény: #2319  Tazsomaru
#2325
különben nem igazán értem az aranyfóbiádat...

miért nem az OKKAL foglalkozol azaz a monetáris inflációval és azokkal akik előidézik...

ne a goldbug-okat okold, hanem azokat akik elindítják a folyamatot...

annál is inkább mivel ez rád is komoly veszélyt jelent...

jelentéktelen kis porszem vagy csak a játszmájukban

akkor gázolnak rajtad keresztül amikor az érdekeik azt diktálják...

olyannyira nem foglalkoznak veled, hogy észre sem fogják venni azt amikor tönkretesznek
pitcairn2 2015. 11. 15. 12:33
Előzmény: #2322  Tazsomaru
#2324
pedig pl. ingatlanbefektetések mellett korteskedsz, ami lényegében a szűkösen rendelkezésre álló ingatlanállomány árának a felbas@zásáról szól

no ennyit a humanizmusodról...

Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 12:31
Előzmény: #2320  Törölt felhasználó
#2323
valójában a róka egy sunyi, alattomos állat, :DDD
de maradjunk annyiban, neked inkább néhány megnyilvánulásod volt az.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 12:25
Előzmény: #2321  pitcairn2
#2322
Hidd el, hogy örülnék neki, ha képes lennék ilyesmire. :DDD
pitcairn2 2015. 11. 15. 12:13
Előzmény: #2319  Tazsomaru
#2321
azzal, hogy felbas@zod az ingatlanárakat?

ez most komoly?

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 12:13
#2320
es en vagyok sunyi es alattomos???
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:53
Előzmény: #2316  pitcairn2
#2319
számomra igen, számodra meg nem. :D
ez így működik.
Te gyűjtöd tovább a csillogó fémeket.
Én pedig tovább próbálkozom mások kedvében tenni úgy hogy mindenki jól járjon.

Én nem vagyok egy tanult ember. Autószerelő a szakmám. Tegyük fel van egy műhelyem, ahol emberek problémáin tudok segíteni, fiatal alkalmazottat tartok, aki még tanul is tőlem. lakatosnak, fényezőnek, villamoságisnak és sok más helyre munkákat küldök. Alkatrészt vásárolok, amit futár hoz a műhelybe. Része vagyok egy rendszernek, ami növekszik, fejlődik. Ez jó érzés.
Ha azon a pénzen, amit ebbe FEKTETEK, aranyat, ezüstöt vennék, akkor ezt nem érezném.
Ezt elhiszed?
;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:39
Előzmény: #2317  Tazsomaru
#2318
szvsz

jó sansz van arra, hogy mindenkit ki fognak rabolni a sztori végén...

sokkal mélyebb válság jön mint 2008-ban...
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:36
Előzmény: #2314  pitcairn2
#2317
:DDD ott a pont!
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:36
Előzmény: #2315  Tazsomaru
#2316
"abszolút elhanyagolható, hogy mennyiért lehet majd eladni. "

és ezt most el is higgyük? :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:31
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2315
"ilyen logikai alapon semmit sem lenne erdemes venni befekteteskent, ha nem hiszuk hogy valakinek magasabb aron tudjuk majd ertekesiteni kesobb barmilyen fajta befektetesunket... "

Ha ingatlanba, vállalkozásba, részvény, kötvény ETF-ekbe fektetek be, abszolút elhanyagolható, hogy mennyiért lehet majd eladni. Nem azért fektetek be, hogy azt majd magasabb áron eladjam, hanem mások igényeit kielégítve, hónapról hónapra profitáljak belőle. Az aki valamit megvesz és drágábban akarja eladni az a kereskedő, de még ő is kielégít bizonyos igényeket, mert valahonnan beszerzi, tárolja, leszállítja, stb. Az aki megveszi, otthon a plüssök között tárolja, és drágábban akarja eladni, az meg a spekuláns, vagy nevezhetjük gambler-nek is. Megteszi a tétjét és várja, hogy kihúzzák a számát. Egyébként ez egy remek játék. Én is szeretem játszani. ;)
pitcairn2 2015. 11. 15. 11:27
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2314
mindeni úgy bas@sza el a pénzét ahogy akarja:)

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 11:12
Előzmény: #2311  Tazsomaru
#2313
:)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 11:09
Előzmény: #2310  Tazsomaru
#2312
:)

Minden elismerésem.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:08
Előzmény: #2302  Törölt felhasználó
#2311
ezt hihetetlen jól megfogalmaztad!
teljesen egyetértek.
;)
Kíváncsi vagyok, hogy vukinak az ezüstök a plüssmaci ölében milyen hozamot érnek el AUD-ben vagy BTC-ben.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 11. 15. 11:03
Előzmény: #2300  tberki
#2310
Mint írtam nem igazán érdekel az ára. Nem akarom eladni, hisz folyamatos pénzforrás. Persze, hogy kell rá költeni, de a 60.000Ft-os bérleti díj 97-ben 20.000volt és lesz az 120.000 is. ;)
Van pár garázs is, amit bérbe adok 12-14ezer/hó. Szerintem jó bolt. Kevés gond van vele és ezekre sem jellemző, hogy csökkenne a bérleti díj, sőt. :D
Családi ház is, de nem nagy értékű és nem a fővárosban. Inkább ilyen vidéki házikó az agglomerációban.Egy Erdélyből idetelepült rendkívül tisztességes magyar srác bérli. Kertész a szakmája és teljesen karbantartja a házat és a kertet, mintha az övé lenne.
Egyelőre eszem ágban sincs megválnom bármelyiktől is, hisz szép bevételt termelnek, ami megy a részvény/kötvény-be.
Képzelheted, hogy ezek után csak mosolyogni tudok azokon az embereken akik csillogó fémlapokat őrizgetnek a szekrényükben otthon és várják, hogy felmenjen az ára. :DDD

más:
Idén nyáron találkoztam az Airbnb-vel. Egy hétfő délután regisztráltam lefoglaltam egy komplett lakást Nizza belvárosában és másnap délelőtt 11-kor várt egy tündéri anyuka a kislányával a ház előtt, hogy átadja a kulcsot és megmutasson mindent. Még arra is gondolt, hogy a hűtőszekrényben ásványvízzel és egy üveg finom francia borral megajándékozzon minket. Picit tátva maradt a szám. Kifogástalan volt a lakás, mindennel ellátva. Hűtő, sütő, mikró, kávéfőző, plazmatv, internet. Mindez 70euró/éj + 10euró a teremgarázs (Nizzában lehetetlen parkolni). Megnéztem itt Budapesten is szép számmal található már hasonló és nagyon gondolkodok belevágni itt a belvárosban, esetleg Balatonon egy kis ház a part közelében, egy kiadó vitorlás a kikötőben.
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 10:35
Előzmény: #2308  Törölt felhasználó
#2309
nincs mit kedves taxis&daxlisgyuszi...
Tudod olvastam mar erdekes hsz-kat a neten az evek alatt, de az arany malna dij neked jarna...
(szerintem 1 jo ideig te hsz-odat nehez lesz felulmulni)
daxlisgyuszi aki nem azert vett korabban rv-eket ill. Dax indexet mert szerette volna kesobb magasabb aron eladni....

u.i.: remelem nem veded le, mert szeretnem majd kesobb megosztani masokkal,...
van am mas vilaghiru velemeny is bar nem befektetesekkel ill. kereskedessel kapcsolatban...
link
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 10:08
Előzmény: #2307  Törölt felhasználó
#2308
ok, thinker(r) from "London".

:ÐÐ)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:58
Előzmény: #2306  Törölt felhasználó
#2307
ezert longolgatod a Dax-ot ill. longoltad???
(mert nem hiszel benne hogy kesobb sikerul majd valakinek magasabb aron ertekesitened)
mennyit is vartal 14000-et...
;)

csondben neked elarulom mert valaki fizikai aranyat vasarol nem jelenti azt 100%-san hogy long oldalon van elkotelezve...
(de tudom hogy ennek majd neki kell am ulnod...)
pedig jo parszor feltettem a pf forumara a videot melyben a a comex hataridos kontraktusok eladasaval, a GLD-ben levo kisbuffik megijesztesevel es a fizikai arany vasarlasaval lehetet profitot elerni, mondhatni arbitrazs jelleggel...
es meg arrol is beszeltunk, hogy eppen az ilyen manipulacios eljarasok miatt nem erdemes napon belul kereskedni a nemesfemekkel....

Na most ebbol csak ket dolog kovetkezhet:
- nem figyeltel....
- a mentorok nem magyaraztak el szamodra ill. elmagyaraztak, de nem sikerult megertened...

Egyebkent gyonyoruen megfogalmaztad a hsz-t, latszik hogy sokat olvasol, bar nem artana megerteni ill. elgondolkodni azon amiket olvasgatsz kulonben mi ertelme az egesznek ha csak olvasol de nem erted amit olvasol...

u.i.: velem is elofordult, hogy ujra olvastam dolgokat nehany evvel kesobb es egesz mas megvilagitasba kerulte a dolgok...

Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:29
Előzmény: #2304  Törölt felhasználó
#2306
"Ki az aki reszvenyt vasarol, halmoz fel ha nem hisz benne ill. nem tartja valoszinunek hogy kesobb valakinek magasabb aron kepes lesz eladni????

hmhmhm "

:ÐÐ

részvényt, részvényindexet, papíraranyat szerinted csak longolni lehet, mint a fizikai aranyat?

)))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:21
#2305
A te hsz-eidből nagyon kiüt, hogy sohasem volt igazi mentorod. Ezt nem is csodálom, mivel mentort nem lehetséges készletre "vásárolni".

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:16
#2304
"Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét"

Ki az aki reszvenyt vasarol, halmoz fel ha nem hisz benne ill. nem tartja valoszinunek hogy kesobb valakinek magasabb aron kepes lesz eladni????

hmhmhm

ilyen logikai alapon semmit sem lenne erdemes venni befekteteskent, ha nem hiszuk hogy valakinek magasabb aron tudjuk majd ertekesiteni kesobb barmilyen fajta befektetesunket...
;)

Ha elsore nem sikerul megerteni, talan majd a mentorok segitenek...
;)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:04
#2303
piciket eltertunk a tematol,de mivel ugy latom ezzel sokan gondolkodnak erdekesseg keppen megemlitenek nehany erdekeseget:
Tudjatok ill. tudtattok-e hogy a vilag szamos nagyvarosaban jo nehany magyar csalad el ingatlanok tovabbi berbeadasabol...
Ez nem csak itt au-ban (Sydney,Brisbane, Melbournbe),de jo nehany Europai nagy varosban ill. Svajcban es Angliaban egeszen biztosan tudom, hogy Londonban is elnek magyar parok csaladok akik ilyen (hivatalos, felhivatalos) uzleti vallalkozasbol elnek...
Most a Tajfoldi,Kanadai es Kozep es Del-Amerikai regiot hagyjuk mert ott maffia szintre emelkedett az egesz...
Az ingatlan viszont berbe adasa kb. ugy nez ki, hogy kiberelnek fel ev, evre 1 lerobbant lakast hazat, piciket helyre pofozzak majd kiadjak turistaknak, diakoknak...
Kb. 8000-20000$ kezdeti koltseg amibe (a deposit, takaritas, esetleg festes ill. egyszerubb butorok es az elso par het berleti dija tesz ki)...
es konyen heti 200-1000$-t kepesek kitermelni belole....
(de ez nem igazan ingatlan befektetes), sokkal inkabb vallalkozas....
kb. szerintem hasonlo felre ertesnek tartanam mint a befekteteseknek, keszpenznek van hozama aranynak meg nincs...
penz, ingatlannak nincs hozama ahogy az aranynak sincs, csak ha valamit csinal vele az ember (berbe adja, befekteti stb.stb.)
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 09:03
Előzmény: #2292  Törölt felhasználó
#2302
"...Jelen allas szerint nallam az arany ezust kombo nyomott aron valo tarazasa amit mar harom eve folyamatosan veszek joval atraktivabb befektetes mint egy ingatlan mert boven extra profittal kecsegtet."

a pénznek időértéke is van, amit a befektetők 95%-a (vagy még több) egyáltalán nem vesz tekintetbe. :))

a fenti mondatod alapján te már eleve 3 év hátrányból indulsz... ha meg még azt is hozzávesszük, hogy 2012-ben jellemzően 1050-1100 GBP között volt az arany unciája, ahonnan folyamatosan csúszott lefelé a mostani 700-as szintre, akkor azt mondhatjuk, hogy ez a befektetés nagyon "nem-intelligens"... legalábbis a Ben Graham által lefektetett elvek alapján biztosan nem az.

A fizikailag felhalmozott arany és ezüst semmilyen értékképző munkára nem fogható, osztalékot, kamatot nem fizet, tárolásáért fizetni kell. Ha pedig esetleg "kölcsönadnád", ahogy az itteni down-under "alapkezelőnk" javasolta korábban, akkor onnantól a kockázatodat nem ismert mértékben növelted... ergo ugyanott vagy, mintha spekulálnál a papírarannyal. Aki magánszemélyként ennek ellenére a felhalmozása mellett dönt, annak egyetlen, tulajdonképpen már szektariánus hiedelem az alapja: hogy később akad majd olyan balek, akire drágábban (és nettó nyereséggel) rásózhatja a készletét. Tehát tulajdonképpen abban reménykedik, hogy valamilyen irracionális hype révén az arany ára elszakad a fiat pénzekben denominált napi cserearánya által determinált általános árszínvonaltól.

Nagyon erős szektás hitre van szükség a fizikai aranyba fektetők részéről ehhez a fajta "biznisz"-hez...

))
Törölt felhasználó 2015. 11. 15. 07:27
Előzmény: #2300  tberki
#2301
Sóstón lakom, itt 3000-3500 fő/éjszaka árak vannak.
100%ban fűrdőszezonban zajlik, július közép-augusztus vége tartományban, főleg polák, tót, ukrán vendégekkel.
20-25 millát kell adni egy lakásért, 1 1/2 millát tudsz kiszorítani belőle.
Ha nincs értéknövekedés, akkor a tőzsde jobb, persze olyannak, aki benne van.
Én is gondolkoztam rajta, de maradok itt.

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók