az a helyzet a magyar gyógyszercégeknél, hogy beszartak a korábbi veljú drájverek:
- orosz piac
- gyenge forint
- erős dollár
- magyar piac
és jönnek az indiaiak (ez lesz még a nagyon durva)
Richter
A vállalat fundamentális alapjainak megítélésben nincs teljes egyetértés a különböző brókercégek között. Ez a tény a brókercégek érdekeinek eltérésén kívül azért arra is rámutat, hogy megbomlott a Richter fundamentális alapjainak értékelésére vonatkozó konszenzus (túl nagy az eltérés a célárak között).
Technikailag:
1. Havi chart: az elsődleges növekedési ciklus 23,6%-os szintjét teszteli vissza az árfolyam, célba véve a 38,2%-os szintet (ez utóbbi kb. 35500 ft). (SZVSZ március végén talán el is érheti.) Indikátorok: MACD magasan a 0 pont fölött a szignálvonal alá esett. A TRIX szeptemberben felülről keresztezte a szignálvonalat, azóta távolodik tőle. (Az előbbi a long zárását, az utóbbi a short pozíciók nyitását jelzi.) PPO még bőven a 0 központi vonal fölött, de már felülről metszette a 9 napos EMA-t és irányt vett a 0 felé.
2. Napi chart: ferde nyakvonallal fej-váll alakzat alakult ki, amelynek a nyakvonalát a csütörtöki kereskedési napon forgalommal törte és pénteken már alatta nyitott-zárt. Az alakzat célárfolyama: 36.300 ft. Az árfolyam rátapadt a Bollinger alsó szalagjára, ami erős trendet jelez. A trendcsatorna alja egyébként most éppen olyan 36 000 ft körül van, de szvsz lehet, hogy épp most alakul ki egy másik trendcsatorna, amelynek a tetejét a 11.14.-12.29. közötti csúcsok összekötése adja, alját pedig a 12.11. mélypontra húzott párhuzamos egyenes (ennek másik pontja még nincs). Az ez alapján számított alj most kb. 38 000 ft.
Pénteken egyébként 38500 ft-os árfolyamnál erős vételi erő jelent meg, ami nem engedte az árfolyam további csökkenését. A gyertya alsó árnyéka ezt elég világosan jelzi. Rövid távon elképzelhető a nyakvonal visszatesztelése. Indikátorok: MACD az indikátor vonal alatt, és felülről metszette a 0 központi vonalat is. TRIX felülről keresztezte az indikátorvonalat és a 0 központi vonal alá került. PPO szintén. CCI indikátor a -100 érték alatt. RSI az alsó extrém érték közelében. CMF felülről szinte rázuhant a központi 0 vonalra, de egy kis visszakunkorodás figyelhető meg, nem metszette. A/D az árfolyamesés ellenére sem esik, hanem oldalaz. PVO alulról üti a zéróvonalat, ami vételek megjelenésére utal.
3. Órás chart: érdekes alakzat, fej a váll a fej a vállban. A nagyobbik kialakulása 12.14. és 01. 09. között alakult ki ferde nyakvonallal, 38500 ft-os célárral. A nyakvonal törése 01. 09-én volt meg, majd 17-ig a nyakvonal visszatesztelése történt meg, pénteken pedig elérte a célárat. Innen jelentős vételi erő megjelenése 39 000 ft-ig vitte fel az árfolyamot. Itt egy kis szimmetrikus háromszög alakzat alakult ki, de nem tudom eldönteni, felfele, vagy lefele számítsam-e ki a célárat.
Richter topik