Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szalatibi 2009. 07. 22. 00:06
Előzmény: #1178  szalatibi
#1180
Na bocs az érintettektől, de szét idtam ma magam.
Törölt felhasználó 2009. 07. 22. 00:04
Törölt hozzászólás
#1179
szalatibi 2009. 07. 22. 00:00
Előzmény: #1177  szalatibi
#1178
Legalábbis a phylaxiával fúzionáló "Tobb dimenzios tokeorientalt-attetes kereskedesi rendszer"- be ez is beleférne. Igaz is, jobb a tőkeáttét, mint a rákos
szalatibi 2009. 07. 21. 23:54
Előzmény: #1176  Törölt felhasználó
#1177
Mert szeretnéd visszavenni. Ez személyeskedés? Akkor bocs. Különben ideje , hogy kad_design és csapata kilépjen 3050-nél.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 23:49
Előzmény: #1175  szalatibi
#1176
naaa:) ne személyeskedjunk szerintem. Megmondta h nem ért hozzá és már bánja hogy jegyzett, pedig nem is RFV tehet róla hogy baj van a jegyzéssel. Ha most 4k lenne az árfolyam nem írna ilyeneket.

Holnapra mit gondoltok ? Én azt hiszem h lenéz 3200 re.
szalatibi 2009. 07. 21. 23:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#1175
A napi termést átfuva hadd kérdezzem meg már röviden: miért jegyeztél RFV-t? Talán hülye vagy? Esetleg mazochista? Talán nem is jegyeztél, csak a vetélytársak béreltek fel erre a gagyi dumára? Egyéb?
És mi fáj? Nem tudtál ma kereskedni meg még jó ideig?
Mindegy is.
Volt ma egy ötlet az egyik honlapon számodra(talán pénzcentrum). Ha szerinted ez egy fos cég, lehetőséged van határidős kereskedéssel fedezni balga döntésedet. Gondolom nem érted miről írok, de mindegy is. Le vagy sz...a.
Szia
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 23:08
Törölt hozzászólás
#1174
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:41
Előzmény: #1171  Törölt felhasználó
#1173
A gázkazán 2mrd Ft volt amit a lakók fizetnek lakásonként 4000 Ft /hó val vagyis a fűtésszámlán belül ennyi lett a megtakaritás ami a lejárat után megmarad nekik
tigus7313 2009. 07. 21. 22:30
Előzmény: #1167  Törölt felhasználó
#1172
ez igaz, de a Beruházó csak csoporttagnak számláz, azaz a konszi árbevételben már nem szerepel (ki kell vezetni a csoporton belüli halmozódást), ellenben az RFV Józsefváros 302 M árbevétel mellett -69 eFt-ot, míg az RFV Sárospatak 643 M árbevétel mellett -14 M ft-ot ért el, Veszprém 33M 2M eredmény, azaz az Önkormányzattal közösen létrehozott cégek 0 szaldóra vannak belőve, de az árbevételt növelik.
vagyis új projekt indulásakor jelentősen megugrik az árbevétel, de ennek csak egy része nyereségtermelő a másik "nonprofit", csak az árbevétel tömeget növeli.
ezért vigyázni kell az árbevételarányos mutatók alkalmazásánál.

az Esco valóban 138 m eredményt termel, viszont nem igazán hozták nyilvánosságra, hogy az RFV Nyrt. akkor mit is csinál, illetve a mérnöki tanácsadáson túl (amit valszeg a beruházáshoz ad?) ő is számláz közvetített szolgáltatást? 328M ft-os eredménnyel.
a munkamegosztás nem derül ki a két cég között, ki mit számláz, milyen alapon?

és végül (3.) a kevésbé szép megoldásról:
a fő tulajok névértéken! megvették december végén az RFV Sípályát, azonban a finanszírozást az RFV csoportban hagyták, ami 2008.december 31-én 350M !! Ft volt, azaz a Fejér megyei projekt saját erejének megfelelő összeg.
na már most ebben a kevésbé szép az,
egyrészt ha megveszik a saját cégüktől a leányvállalatot, nem hagyják benne a finanszírozást (kitolás az egyéb tulajokkal)
másrészt ha 350 M-t elköltöttek a projektre, miért csak névértéken került átadásra. hiszen általában ha hitelből beruháznak, azért teszik, mert a létrejövő eszköz többet ér a hitelnél.

ezért gondolom azt, hogy a részvényeik eladását indokolhatta, hogy ezt a finaszírozást megszüntessék, de ez valszeg csak 2009 végi beszámolóból derül ki.

egyébként maga az alapötlet szimpatikus, főleg az előrefizetett bérleti díj (mint "kenőpénz") mézesmadzag, mely meg tudja puhítani az önkormányzatok döntéshozó szerveit.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:22
Előzmény: #1170  Törölt felhasználó
#1171
Nekem úgy rémlik hogy valami jogi probléma van ezzel, ugyanis a társasházaktól nem lehet jogi úton behajtani az állami támogatást amit az Rt lényegében megelőlegez (valami elég furcsa társasági formájuk van, de nem lehet őket felszámolni), így ez a terep nagyon macerás. Meg nem tudom hogy ez a nagyságrend mennyire vonzó a cég számára. (Most láttam egy ilyen paneles támogatást, ott 15-15 mFt-okat kaptak társasházanként felújításra az Önkormányzati Minisztériumtól és úgy tudom hogy ez a felújítás harmada volt, a többit az önkormányzat és a lakók dobták (volna) össze) Mondjuk nem tudom hogy a panelprogram nem csak a nyílászárók kicserélését jelenti, ebben fűtéskorszerűsítés is van?
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:16
Előzmény: #1169  Törölt felhasználó
#1170
Amennyiben ráállnának biztos sok pénzt lehetne összekaparni mert nem oly régen tették lehetővé a leválst távfűtő barátainktól
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:14
Előzmény: #1168  Törölt felhasználó
#1169
Az RVF csoportban van egy RFV Panelrekonstrukciós Kft. elnevezésű cég, amely pont a panelprogramból profitálna, de nekem úgy rémlik hogy tavaly ebből nem igazán jött be nagy összeg.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:05
Előzmény: #1166  Törölt felhasználó
#1168
Nakk:

Segítségképpen az alábbiak szerint néz ki egy ilyen konstrukció:

Rokonaimnál banki hitelből a ház (jelen esetben RFV szerzi a banki hitelt) vásárolt egy kazánt. A fűtés ára megmaradt ugyanannyi mint amennyi volt, de annak egy része már nem a távfűtő müvekhez megy (megtakarítás) hanem a banknak amivel törlesztik a kazán árát.
Itt annyi a lényeg hogy nem a ház hanem RFV intézi a hitelt rajta keresztul megy minden. Feltételezem nekik fizeti valaki az eddigi dííjakat amiből ő törleszt. + a karbantartásból is csurran cseppen valami. Hosszú távon nagyon megéri.

Szerintetek RFV panel házaknak is tudna intézni fűtés korszerüsítést, esetleg már csinált is? üdv
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 22:01
Előzmény: #1152  tigus7313
#1167
"1.Utánanézett valaki, mennyi árbevétel nyereségtermelő a 3,2 mrd-ból?

ugyanis a nyereség két cégtől származik:
RFV Esco üzemeltetés, ez tiszta.
Rfv Nyrt. valószínűsíthetően mérnöki tanácsadásból, de ez a beruházáshoz kapcsolódó eseti jellegű bevétel? (2.) "

Az éves jelentés szerint 688 mFt volt tavaly a RFV Beruházó Kft. tevékenysége (és ehez társult 36 mFt veszteség, mivel ez a tevékenység tényleg csak viszi a pénzt.), az Esco bevétele 682 mFt 138 mFt-os adózott eredménnyel és 247 mFt EBITDA-val.

3. utánanézett valaki, hogy december 31-én mennyivel finanszírozza a csoport a fő tulajoknak eladott RFV Sípálya Kft-?

Mivel a Sípálya Kft. már nem része a cégcsoportnak ezért én a konszolidációs adatokban nem találtam erre vonatkozó adatot, bár lehet hogy az összevont tájékoztatóban volt erről szó, de most azt nem lelem.

Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 21:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#1166
"Azt még senki nem mondta neked, hogy az energiamegtakarítás nem jövedel, hanem kiadácsökkentés, ami nagyon nem ugyanaz az önkormányzatok esetében?!"

Érdemben csak erre a részére szeretnék a hozzászólásodnak reagálni, mert az azt megelőző néhány sor tényleg arra utal hogy sem a cég/BÉT honlapján lévő nyílvános információkat, sem a jegyzéshez kiadott öszevont tájékoztatót, sem a portfolió és egyéb gazdasági honlapokon lévő összegzéseket, gazdaság elemzéseket, sem ezen topik elmúlt bejegyzéseit nem olvastad el, vagy pedig igazán jól játszod azt a tájékozatlan figurát aki az alapján választ részvényt hogy éppen mire bök a ceruzájával. Ugyanis ezt az általad hajmeresztőnek nevezett konstrukciót már alkalmazza egy ideje a társaság.

Szóval tisztáan vagyok azzal hogy az önkormányzatok nem profitorientált társaságok. Azonban az általuk alapított társaságok igenis lehetnek profitorientáltak (amúgy a non-profit társaságok éves jelenésében is van vállalkozói tevékenységből származó jövedelem sor, csak hogy tágabb megvilágításba helyezzem a dolgot.) Egy profitorientált társaságnál pedig működik a profit=bevétel-költség, bár az igaz hogy pongyolán fogalmaztam, így jövedelem helyett érts profitot, vagyis plusz profitra tesz szert az adott projekt társaság hogy ugyanannyi bevételhez kevesebb költség társul.

Amúgy én sem akarok bántani - első felbuzdulásomban írtam az előző hozzászólást is - sem senkit meggyőzni hogy ez ultra jó cég, tegye ide minden pénzét és miliomos lesz 2 nap alatt, csak dühít hogy ilyen kevés felkészültséggel ilyen messzemenő következtetéseket vonsz le dolgokból. Ha neked büdös a társaság, vagy nem bízol benne el kell adni a rv-ket amint megkapod, még ha buksz is rajta, de hogy az utolsó 30 beírásból 15 Tőled származik és arról szól hogy hülyeség az egész és ilyen állat nincs is, az már nem éppen konstruktív dolog. Főleg ha ilyen kevés az igazságtartalma.
stock33
stock33 2009. 07. 21. 20:41
Előzmény: #1164  Magicmaan
#1165
Sok ilyen van a világban, körülöttünk, sokan (lásd pl. ebben a topic-ban is elmondható, hogy egy csecsemőnek minden vicc új) médse veszik észre, vagy csak nem tudják összerakni a képet.

Pl. lakáshitelezés, annó minimális, soxor 0%-os önerővel.
Adott az emberke, akinek élnie, laknia kell valahol. Mit tehet? Pl. kibérel egy lakást, havi 100e+rezsiért. Vagy???? Vagy vesz egy lakást, aminek hiteléhez a havi törelesztés 100e.
Tudom, nem ugyanaz, mint amit az RFV csinál, de próbálja meg valaki elmagyarázni ezt valaki olyannak, miért életszerű az RFV tevékenysége, aki csak lakásbérlésről hallott, és még életében nem gondolt arra, hogy hitelt felvéve meg is vehetne egy lakást úgy, hogy a hitel törlesztőrészlete kb. annyi lenne mint a lakásbérleti díj.... Tudom, önerő, meg egyéb csalafintaságok. Ezért nem ugyanaz a példa, de aki ismeri ezt a "hitelezéses" jelenséget az egy fokkal közelebb került az RFV üzleti modelljének megértéséhez.
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 21. 20:28
Előzmény: #1162  Magicmaan
#1164
Még annyi pontosítást hozzá, hogy természetesen a Megrendelő havi 90 Ft adott ki a 4 év Szerződéses viszony alatt! (10 Ft-tal már így is kevesebb volt neki, az addigi 100 Ft helyett)

A 90-ből 70-et a fogyasztásra, 20-at meg nekünk.

Boavista 2009. 07. 21. 20:11
Előzmény: #1161  Törölt felhasználó
#1163
Egyetértek Formerplayerrel a várható árfolyammozgással kapcsolatban! Nem szabad elfelejteni, hogy majdnem 2x-es túljegyzés volt, tehát jelen állás szerint 3K alatt sokan látnak benne fantáziát, tehát miért menne bőven alá???
Szerintem is az a forgatókönyv valószinüsíthető amit alább olvashattunk!
Üdv.
Magicmaan
Magicmaan 2009. 07. 21. 20:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#1162
"Hajmeresztő az a konstrukció, amit leírtál..., találkoztál már olyannal, aki beveszi?
Szóval, a cég dúsgazdag magyar és erdélyi önkormányzatoknak dolgozik puszira, aminek hasznából majd részesül, addig forrás sem kell neki, csak költ, csak költ...!?
Azt még senki nem mondta neked, hogy az energiamegtakarítás nem jövedel, hanem kiadácsökkentés, ami nagyon nem ugyanaz az önkormányzatok esetében?!"

Én eddig türelmes voltam Veled, ne haragudj, de szerintem jobban jársz ha abbahagyod a tőzsdézést, mert finoman szólva elég naiv vagy...
Vagy nagyon jól játszod a hülyét!
(ezért se fogok foglalkozni ezentúl Veled)

Még egy utolsó erőlködés:

Képzeld én (villamos)mérnök-üzletkötőként dolgoztam pár évig és pontosan ilyen konstrukcióval, mint az RFV!
Ugyanúgy megtakarítás.
A lényege az, hogy:
1. Mi saját költségen adtunk-beszereltünk egy berendezést a Megrendelőnek, amivel villamos (meddő)energia fogyasztást takarít meg. (a meddőenergia ott kell, ahol pl. sok motoros fogyasztó van)
2. Amíg nem volt berendezés, addig mondjuk 100 Ft-ot fizetett (/hó), berendezéssel csak 70 Ft-ot.
A 30 Ft megtakarításon osztoztunk X évig. A Megrendelő, hogy már az elejétől legyen egy kis "öröme" kapott a 30 Ft-ból 10-et, a miénk meg 20 Ft volt.
A berendezés mondjuk 500 Ft-ba került. Kötöttünk vele egy 4 éves szerződést, azalatt nekünk bejött 4x12hóx20Ft=960 Ft.
Ki lett fizetve a berendezés, meg hasznunk is volt rajta.
A 4 év után a szerződésnek vége lett, a berendezés a Megrendelőé lett meg a teljes 30 Ft megtakarítás, az addigi 10 Ft helyett.

MINDENKI JÓL JÁRT!!
Megrendelőnek 0 Ft (0 Euró) azaz nulla kiadása volt!!!

Kapisgálod???
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 19:40
Előzmény: #1160  Törölt felhasználó
#1161
Az utolsó sor valamiért kicsit összecsúszott,de remélem érthető..:)

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók