Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 19:39
Előzmény: #1158  stock33
#1160
99%-ban egyetértek,de én egy kicsit más ármozgást várok:

A tényleges közkéz kb 100e db-bal nőhetett, az alapok a rejtélyes csütörtöki kötésekkel--mert nem hiszem, hogy más tudna-akarna ekkora mennyiséget venni -- elvihettek 500e db-ot.

Ha csak 20-50 ezret "árcsinálás"miatt vesznek, és ki akarják ugrasztania jegyzésből a kisbüfiket,2800-nál nem fogják tudni megtenni főleg úgy, hogy szerintem sok közepes befektető nem nagyon adja el 10-15% nyerőért.
Akkor tudnak így a tényleges jegyzésből eredő,legnagyobb mennyiséghez hozzájutni, ha 10-20% nyerőnél aláállnak a piacnak,így akár 50-70e db-ot is fognak tudni venni,a kicsik örülnek,sőt legközelebb kétszer ennyit fognak jegyezni vagy venni a sikerélmény miatt.
Így szerintem a debütáláskor 3300-3500 között kiszívják a piacot majd 10-20 ezer darabbal felrakétáztatják 4000-ig és ott hagyják,főleg ha szeptemberben az új projektek és a siker láttán újabb, nagy szereplők akarnak belépni,akik megtartják vagy továbbhúzzák a papírt.

Ha leengednék 3000 alá és onnan indítanák,sokan beszállnának közepes mennyiségekkel az újbóli indulás után,fele annyit sem tudnának venni. De egy átlagos kisbüfinek már 3500 körül újra megremegne a keze és inkább adna mint vennesak béljóslás, de nálam ez a forgatókönyv....
Persze ez c
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 19:23
Törölt hozzászólás
#1159
stock33
stock33 2009. 07. 21. 19:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#1158
Akkor kezdj hozzászokni, hogy akár bukó is lehet a dolgoból. A jelen napokban arról megy a játék a tőzsdén, hogy 3200-on adjam-e el, vagy előtte lehet felhúzzák 4000-ig? Ott azért jobb lenne kiszálni, úgyhogy nem adom 3200-ért.
Namost ez vagy bejön, vagy nem. Ennyi, nem kell túlcifrázni.
A jegyzett papírok tőzsdére vezetése körüli napokban én 2750 körüli árat várok. Ekkor valszeg a spekik jól aláöntik, hogy az elkeseredett kisbüfefncsektől jó árban összeszedjék a papírokat, majd jöhetünk vissza 3k fölé.
Én ennek a scenario-nak adog vagy 80% esélyt. Akkor változik meg alapjaiban minden, ha jön egy hír az új projektekről. Akkor se kell megijedni a kettessel kezdődő árfolyamtól, mert lesz még olyan. Egyszerűen a spekiknek össze kell valahogy szedni olcsóért a papírokat, épp ezért lefele fogják tolni az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 19:09
Törölt hozzászólás
#1157
stock33
stock33 2009. 07. 21. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#1156
Mondom én, kész röhej: egy user, aki szt se tudja mit csinál a cég, aminek a papírjából jegyez :))))))) Ennél már nincs lejebb. Kész. KO.
Ha a következő napokban sokat csuklassz, akkor gondolj ránk. Ezt tuti jópár embernek el fogom mesélni, és szívből röhögjük végig majd a történetet :))))))
stock33
stock33 2009. 07. 21. 19:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#1155
Apropó: sokan leírták, én is többször, hogy a jegyzett papírok bevezetéséig elég érdekes dolgok történhetnek a már tőzsdén lévő aktív közkézzel. Ha nem lesz semmi extra hír a közeljövőben, akkor megnyugtatlak, a tőzsdére vezetés napján közelebb leszünk a 2750-hez, mint a 3000-hez. Mégpedig sokkal.
Te úgy képzelted, hogy majd lejegyzek 2750-en pár részvényt, oszt két hét múlva eladom 4800-on? Hülyének nézed a többi tőzsdei szereplőt?
Simán meglehet, hogy spekik a következő hetekben még 4k fölé tolják az árfolyamot, mert ők így szedik el a kisbüffencsek pénzét. De ezt mindenki tudja, aki nem 2 napja kezdte a tőzsdézést.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 19:03
Törölt hozzászólás
#1154
stock33
stock33 2009. 07. 21. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#1153
Wazzeg, Te az RFV-ről beszélsz????? Nem rossz topic-ba tévedtél? Biztos vagy abban, hogy nem valami más cégről olvasgattál eddig?

Az önkormányzatok az RFV-s projektekhez 0 Ft (euróra átszámítva 0 euró) önrészt adnak. Sőt, az RFV előre kibérli a szükséged infrastruktúrát 15-20 évre, azaz még az RFV ad pénzt az önkoriknak. A projektet meg saját erőből + banki hitelekből finanszírozza.
Megmondanád, hogy kol lépnek be a képbe az EU-s pénzek????

Miért nem tájékozódol egy kicsit a cég körül, mielétt telerottyantod a topic-ot ekkora egetverő baromságokkal? Azt hittem yellostar a mélypont. Tévedtem, ezek szerint vannak olyan tőzsdések, akik hagyján, hogy nem értemek a tőzsdéhez, de még pénzt is fecconlak egy cégbe, amiről a nevén kívül nem tudnak semmi mást.
tigus7313 2009. 07. 21. 18:58
Előzmény: #1151  Törölt felhasználó
#1152
Nos nekem lenne pár kérdésem:

1.Utánanézett valaki, mennyi árbevétel nyereségtermelő a 3,2 mrd-ból?

ugyanis a nyereség két cégtől származik:
RFV Esco üzemeltetés, ez tiszta.
Rfv Nyrt. valószínűsíthetően mérnöki tanácsadásból, de ez a beruházáshoz kapcsolódó eseti jellegű bevétel? (2.)

3. utánanézett valaki, hogy december 31-én mennyivel finanszírozza a csoport a fő tulajoknak eladott RFV Sípálya Kft-? (az alapkezelőknek sem tetszehetett, ez is lehet oka, hogy fő tulajok részvényértékesÍtésének: azaz az eladott részvények árával nem fognak visszaszállni a projeketek finanszírozásába!, hanem remélhetőleg átveszik a Sípálya finanszírozását...)

Üdv:
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 18:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#1151
Hát én igyekeztem nem beleszólni a dolgokba, de ennyi hülyeség láttán tényleg nem bírok nyugton maradni. Előre is elnézést kérek ha a)túl szájbarágós b) túlzottan ingerült leszek, de egyiket sem bírom megállni.

Szóval: mielőtt ebbe kötözködnél, nem vagyok a cég embere/vezetője/munkatársa/fizetett ügynöke, csupán tulajdonosa, mint ahogy Te is az leszel. Nem érdekem fényezni a céget, nem tettem bele az összes pénzem, jelentősebb árfolyamcsökkenés sem rendítene meg ennél a papírnál. (bár persze nem szeretném)

Szóval a cég főleg önkormányzatoknak dolgozik, ám ezért a beruházásokért nem kap pénzt, a saját maga álltal - általában banki hitelből - megfinanszírozott beruházásokból származó energiamegtakarításból eredő jövedelemből osztozik a megrendelővel (általában önkormányzattal) (Szóval hogy ha fele annyiba kerül majd a fűtés mint a beruházás előtt, akkor a lakosság fizeti a régi fűtésszámlát, a képződő nyereség - mivelhogy ugyanannyi bevételhez fele annyi ráfordítás társul - pedig fedezetét képezi a beruházásra felvett hitelek törlesztőrészletének, kamatnak, elvárt nyereségnek stb.)
Nagyjából ennyi. Nem kell csókosnak lenni, pályázgatnia stb. (bár tervben van hogy pályázik is majd, ehez létre is hozott egy projektcéet mielőtt ebbe belekötnél)

Egyenlőre ennyi, de ha kédésed van szívesen ad itt bárki felvilágosítást.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 18:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#1150
Komolyan mondom,veled kár vitatkozni:NEM ÉRTED,HOGY OLYAN NINCS,HOGY RFV MEGRENDELŐ KÖRE?

Ezek NEM MEGRENDELÉSRE dolgoznak, hanem közös partnercégeket hoznak létre az önkorikkal,amibe az RFV hozza a tőkét a bankokon keresztül,az önkorik pedig a megtakarításokból fizetik vissza a beruházást..
Még mindig nem érted, hogy itt közük sincs az Eu-s pénzeknek..Sőt ha már itt tartunk és okoskodva kaparjuk a felszínt....EU-s pénzt már megvalósult projektekre nem is adnak..Tényleg tájékozódj és gondolkozz,mielőtt értetlenkedsz....
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 18:17
Törölt hozzászólás
#1149
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 18:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#1148
"Megrendelők használnak fel EU-s pénzeket"?Mi van?Mire? Az RFV által megvalósított,bankok által finanszírozott projektekre?Érted egyáltalán a saját kérdésedet?Tudod egyáltalán,mivel foglalkozik ez a cég?

Ha szerinted a több milliárd Ft-os projektek szánalmasan kis volumenek, akkor te csak provokációs céllal jöttél ide,pláne, ha azt állítod,jegyeztél papírokat.Ja,és miért is beszélsz többes számban?
Ott a hivatalban jegyeztetek?Ha érted mire gondolok....
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 17:58
Törölt hozzászólás
#1147
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 17:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#1146
Aki hajlandó gondolkodni az már management tag?Vagy a befektetését védi a hülyeségtől, és adott esetben tájékozódik mielőtt beleöl 10-15 millió Ft-ot valamibe?

De a közgyűlésen akár javasolhatnátok is.....ja és ott megkérdezhetnéd, hogy mennyi eu-s pályázaton indultak eddig,mert te úgy tudod,ez a gerince a cég tevékenységének.....megigéred?
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#1145
ha a cégvezetésnek annyi szabadideje lenne mint nekem, elég nagy bajban lennénk. adnám is el minden papírom :D
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 17:02
Előzmény: #1142  Törölt felhasználó
#1144
semmi gond, ettől még teljesen igaz amit írtál.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 17:01
Előzmény: #1119  Törölt felhasználó
#1143
a duplázódás azért túlzás. bár nm sok info van az erdélyi projektről, de a hírek alapján 3500 lakást ellátó hőszolgáltatás korszerűsítéséről/üzemeltetéséről van szó. Sárospatakon kb 800 lakásnál végezték el ugyanezeket a munkálatokat, amiből 2008-ban kb. 340m bevétel származott. durva becsléssel tehát 1500m bevételt generálhat a gyergyói beruházás, ami a 2008-as ~3200milliós bevételnek kevesebb mint a fele. persze ez másfél milliárdos összeg lehet több is, hiszen az árbevételt befolyásolja pl. az energiaárak alakulása is.
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 16:54
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1142
bocs
Törölt felhasználó 2009. 07. 21. 16:51
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1141
phylnél 25 Ft (még).

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek