Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 05. 21. 21:07
Előzmény: #498  Sigmund
#500
Végső soron az dönt úgyis, hogy egy remekül összerakott, kiválóan muzsikáló cég. 
Ha nagy lesz a feszkó, akkor az alapító tulaj előbb-utóbb kap egy zöld kártyát az elnöktől, úgyis “Trump nagy kínai barátjának” csúfolják néha... :DDD
Milyen időtávra vetted? Lehet, hogy középtávon is remek vétel? 🤔
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 21:01
Előzmény: #497  csilla23
#499
Köszi szépen, csábítóak.
Holnapot megvárom még velük, most már csak nem mozdulnak nagyot.
MO-ba beálltam venni, hátha leszúr 37 alá, nincs annyira messze tőle, még egy ilyen nap és meg is van.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 20:56
Előzmény: #494  AudreyDeak
#498
BAbában amúgy van egy rés ami támasztja, de a buy point és a szép alakzat 216,8-tól felfelé van, és tegnap záróban pont fel is húzták oda, ha ma nem tudják felhúzni, az TA alapon nem szép, de vszínű a jelentés és a kínai feszültség növekedése/csökkenése most felülírja a TA-t. viszont egy szép jelentés után átmegy a 216,8-on és életbe léphet a TA is.
csilla23
csilla23 2020. 05. 21. 20:56
Előzmény: #496  Sigmund
#497
*pár napra. Ma vettem. 
TA szerintem ígéretes, nincs nagy hír benne, hacsak az nem, hogy +10%-kal emelték az osztalékot (ex-dividend jún. 1., ha minden igaz), ami így közelíti az éves 2%-ot... :D 
Viszont a funda komoly, és rendben van, mint ebből is látható. Lehet belőle valami. 
Követem a HON-t és a LMT-t is, többször “majdnem” vettem, de Jó megindulás után az utóbbi 3-4 hétben mindig kifulladtak az erősebb elllenállásoknál. Ma viszont a HON a 136 körül lévő ellenállás felett nyitott, és tartja is magát. Lehet, hogy megnyílt a tér előtte. Friss cél ár is van rá, 158, illetve van egy 3,6%-os osztalék, ami nem tűnik soknak, ellenben betonbiztos? 
AMD nagyon csúnyán fordult ma le, pár napja 56,2-n dobtam, de nem éreztem ma, hogy fordulhatna. A T nem egy gyorsvonat. A legtöbb papír nem ma váltja meg a világot. Szvsz.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 20:37
Előzmény: #494  AudreyDeak
#496
BABA-t vettem minden nap a héten, már 40%-ban abban vagyok, holnap kiderül... :)
még ha bátor vagy, PIND, szintén kínai e-commerce és holnap jelent.
AMD és T kitörés besülni látszik, de tartom még, hátha. Azon kívül csak 3 Reit-em maradt és a VZ, távközlési szektor 1 hete el van hanyagolva, lassan meghúzhatnák azt is.
CHEF-et visszanyomták, esetleg meg lehet próbálni, én kihagyom.
Hadiiparos cég: köszi megnézem.
csilla23
csilla23 2020. 05. 21. 19:18
#495
Én nyitás után “beszálltam” pár napja a “hadiiparba” (NOC), figyeltem már pár napja, jónak tűnik, ha tovább éleznék a kínai feszkót, akkor legalább keressek valamin...:D
Ezen felül szembe mentem a hivatásos “elemzővel”, és ha már beverték egy kicsit, akkor belevettem az SQ-ba. Hátha a TA győz!
Az OHI bivalyerős valóban, nincs egetverő forgalma, de “nem tud” rendesen esni. Per pillanat úgy tűnik, hogy vissza is lehetett bele szállni egy nap után?
AudreyDeak 2020. 05. 21. 18:16
#494
BABA-n gondolkodok egy körre holnapi jelentés kapcsán most hogy kicsit leverték, de az is elég vaktában vétel lenne...
AudreyDeak 2020. 05. 21. 17:23
Előzmény: #492  Sigmund
#493
Nem, sajnos abszolút nincs időm a héten  tőzsdére, mire átgondoltam már elindult. Utánaolvasni nem volt időm, eszetlenül meg belenyúlni nem szeretek semmibe. De a legközelebbi lefele körnél meglépem.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 15:50
Előzmény: #490  AudreyDeak
#492
CAR-t vettél végül? Nagy biznisz lett volna, már 2. napja felrobbant.
Zsolt: köszi, várom akkor 37 alatt, hátha.
OHI-t most épp felfelé járatják meg, spekák szeretik, legközelebb esik 4%-ot mint tegnap, akkor tuti beleveszek. SPG mozgása is gyanús, 55 v alatta mindig jó egy kis körre.
csilla23
csilla23 2020. 05. 21. 15:29
Előzmény: #490  AudreyDeak
#491
Estefelé. Mert most indul a mai menet...
AudreyDeak 2020. 05. 21. 15:25
Előzmény: #489  csilla23
#490
Mely hasonló lehetőségekre gondolsz?
csilla23
csilla23 2020. 05. 21. 15:19
Előzmény: #488  Sigmund
#489
Nézem folyamatosan, de nem az oszti miatt egyelőre (ahogyan én tudom a Vector után a leggyengébb láncszem a dohányos cégek között), hanem arra bazíroznék, hogy 8-10%-ot fogjak rajta ex-dividend előtt, viszont minél kevesebbet álljon benne a zsé. Csinálhat addigra egy tripla tetőt is 42 körül.
Összegezve: a TA kezd alakulni, tegnap szépen muzsikált magához képest, viszont messze még a jún. 12., ezért még nem vettem bele. Vannak hasonló lehetőségek erre a 2-3 hétre. 
Ha például visszajönne betölteni a hétfői rést, akkor ráeshet a választás, lehet menni fog most pár százalékot, de a 38,8-39 megfoghatja, ha visszateszik 36,5 körülre, onnan lenne egy jó köre. Minden feltételes módban, természetesen.
Az OHI-t megint megjáratják lefelé? Marha kiváncsi vagyok. Annyira látszott, hogy tegnap az első órában ideiglenes kiszálló lehet, azoknak, akik szeretnek ugrabugrálni...
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 13:22
Előzmény: #485  csilla23
#488
MO-ról most mi a véleményed?
Korábban tetszett, még 37-en is jó vételnek tűnik nekem 8,9%-os oszti hozammal, jún 12-én oszti, és 55%-ra adja a safedividends, h nem csökken az oszti.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 21. 11:46
Előzmény: #485  csilla23
#487
nem hiszem én se, hogy idáig eljutnának, azért a politikusok odáig nem szoktak eljutni, hogy a tőzsdét bántsák, inkább csak a választási évnek szól szerintem is. Viszont erre hivatkozva meg lehet majd rángatni a papírt. Jelentés után felezem a pakkot, főleg ha jó lesz.
CLNE: figyelem egyelőre, lehet beszállok, tegnapi eladásokból most lett kp.
AMD: én türelmesebb vagyok, bár most se néznek ki jól a futik, lehet nem fog összejönni. FB-nél is a ta-t megtámogatta egy hír (e-kereskedelemmel indulnak, fb-shop lesz), arra mozdult, tegnap azt hittem, a TA működött csak.
McDee 2020. 05. 20. 21:10
Előzmény: #484  Cyberslider
#486
DX nem igazi REIT (eREIT), hanem mortgage REIT (mREIT).
csilla23
csilla23 2020. 05. 20. 21:01
Előzmény: #483  Sigmund
#485
Nem fog. Szvsz.
A kínai hátterű cégek (2-3-at én is követek) kaptak ma egyet. Én nem merek bele venni egyikbe sem. Kezd eldurvulni a feszkó, tegnap a Theodore Roosevelt érkezett meg újra a Kínai-tengerre, most a lithiummal húzzák a kínaiakat. Kezd a kereskedelmi háború hidegháborúba átfordulni.... Le fog ez nyugodni, de most veti a hullámokat rendesen. Térdre akarják kényszeríteni Kínát geopolitikai és kereskedelmi tekintetben is, azt csodálom azért, hogy ebben a szituban is úgy érzik van hozzá erejük, mozgásterük.
A CLNE bosszant: már kétszer kerestem vele +10-15%-ot, sokszor olyan a mozgása, mint a higanyé napon belül is, ismerem, mint a rossz pénzt. Most hiába vettem meg jókor múlt héten, jól bővítettem, aztán hétfőn és kedden is lemaradtam egy napon belüli 5-6%-os játékról. Parasztshortról, magyarosan. Ilyenkor percek vannak dönteni, és elokoskodtam, pedig annyira látszott, hogy meg fogják járatni. Korrekt pluszban ülök benne, de ezekkel a játékokkal kétszer annyit lehet fogni egy traden belül. :-(
AMD és társai: több kitörés kezd besülni, vagy csírájában fojtják el, vagy folytatása nincs. Lehet, hogy lassabb menetek jönnek? Ez most nekem nem fekszik, nem szeretek túl sok napot ülni egy-egy papírban, hátha kitör végre, közben 2-3%-os sávban gyűjti az erőt.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 20. 20:49
#484
Dynex Capital Inc (DX) REIT holnap ex-div date, közel 14% oszti, ha valakit érdekel.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 20. 20:27
Előzmény: #482  csilla23
#483
Csak holnap megint jön egy hír h mindjárt vakcina aztán bottal üthetem a nyomát :))
Baba most szívás, h az a hír h lehet kivezetik a tőzsdéről, szenátuson már átment a törvényjavaslat, mondjuk annyira nem rázta meg az árfolyamot, el nem tudom képzelni, hogy ez megtörténhet.
AMD is úgy döntött, hogy még rajzolgatja azt a fület kicsit :(
CLNE szépen mozog, jók a tippjeitek.
csilla23
csilla23 2020. 05. 20. 20:08
Előzmény: #481  Sigmund
#482
Szerintem a Ventast jól tetted: eladósorba lépett... :-)
Lehet hónapokig ülni papírban, de minek, ha úgyis követi az ember.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 20. 20:02
Előzmény: #480  csilla23
#481
Vettem is, ha már a VZ-ben is vagyok, és nem megy semerre, legyen ilyen is :)
Ventast és IRM-et realizáltam ma, gyáva vagyok, remélem jön egy kis csorgás és visszakapom lejjebb mindkettőt, nem túl magabiztosak most a Reit-ek, most már mindkét irány jó bennük.

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók