Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
AudreyDeak 2020. 05. 27. 14:29
Előzmény: #539  csilla23
#540
Azért ez a tudatosság meg a gyerekek nevelése nem semmi! Taps taps!
csilla23
csilla23 2020. 05. 27. 14:10
#539
Nem semmi nap volt tegnap. Gratula annak, aki nyomja a REIT-eket!
Én pénteken lekötöttem minden zsét, de a java keddre ért át... :-( Pénteken elkezdtem venni a hadiipar/űrtechnológiát, de ugye az SPCE-ről lemaradtam, a NOC meg keddre tekintettel nem a legjobb választás volt.
A hosszú hétvégén átgondoltam a dolgaimat. Rá kellett jönnöm, hogy ugyan van “rendszerem”, de nem eléggé jó. Összerendeztem a gondolotaimat, átrendeztem a +70 “jegyzetmappát” a gépen. Elmélyedtem kissé az eddig át nem látott területek (tech szektor, retail különböző területei), és tisztába raktam, hogy például mi a különbség a software application és a software infrastructure cégek között.  Egy “kis” melóval 20 csoportra (jellemzően industry bontásban) osztottam a kibővült figyelőlistát, 3-6 papír csoportonként. Ezekből külön TA-s és fundás jegyzeteket is csináltam. Eddig is megvolt, csak egyben, így követhetetlen lett. 
Csak ezeket (kb. 100) fogom figyelni, amikből csináltam 4 csoportot: day-trade, swing, long (folyamatos lekövetése az árfolyam hullámzásának, átmeneti ki-beszállók kihasználásával), osztalékos papírok. Utóbbiról eldöntöttem, hogy osztalékra tartósan megvenni szeptember után fogok bármit (REIT, TOBACCO, ENERGY, HEALTCARE).
 A TA-s rendszerezés jó volt arra, hogy “rájöttem”: hadiipar és űrtech még mindig -25%-ban van idén, és éppen átlépték az MA50-et. Miközben pörög a világpolitika és az űr téma is.
Kedden bevásároltam: NOC bővítés, HON, GD indító pakk. Kaptam SPCE-t is majdnem a pénteki árban, nap eleji leszúrásban (csábított, hogy eladjam 300 dolcsi pluszban napon belül, de megtartottam, tekintettel a mai SpaceX-es eseményre...), plusz a TA-Ja tökéletesnek tűnik naposan. Igazi speka papír, kb ennyire bízom a TA-ban...
Ma megveszem a HON-pakkot is, naposan a TA éppen fordul, és ez egy kicsit lemaradt, mint a NOC is.
Lett TSLA is, ülök benne a mínuszban, de hátha kitör. Azt is követni akarom “évekig”.
ATVI-ban későn tettem be a stopot, de elment, megvárom mi lesz vele réstöltés után. ADM ugyanaz, kivárás.
Vettem V-t, mini pakkot, ha már a bankokról lemaradtam.
Az SQ-t bővítettem, hosszúra vettem, lehet, hogy rövidesen “virtuális bankká” alakul át.
Kiemelten figyelem retail-ben az AMZN-t és a WMT-tot, elférne bennük egy kisebb 5-10%-os korrekció most. Lehet, hogy reménytelen. Mindkettőn aranykereszt van. Az AMZN két éves konszolidációs zónából (1800-200) tört ki egy mega gyertyával. A WMT meg egy kisebb korrekció (MA50 - 122, MA200 - 118) után mehet folyamatosan...
Ma HON mellett kicsit bővítek a SIRI-n. Veszek DIS-t, mert hétvégén leültettem a három gyermekem, egy kis “tőzsdejátékra”: elmondtam miből válogathatnak, melyik cég mivel foglalkozik, van-e osztaléka, stb. A nagyfiam (15)  Airlines mellett döntött, de azt nem vettem +15%-on, helyette lett az SPCE, azt is favorizálta, kisebbik lányom (9) TSLA mellett döntött, a nagylányom (12) a DIS-t választotta, amit kedden nem vettem meg... Megbeszéltük, hogy az esetleges árfolyamnyereség az övék, és ők “döntik el” mikor adjuk el, vesszük vissza. A javaslatomra... :-D A haszonról meg ők döntenek. Hátha kialakul egy kis pénzügyi tudatosság bennük...👆
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 26. 15:04
Előzmény: #534  Cyberslider
#538
Reitek és a bankszektor néznek ki a legjobban, verem a fejem a falba h NHI-t nem vettem vissza, +7,6%.
OHI 5,64%, SPG 4,6%, most h pár napig nem tudtak részvényt venni, mindenki ma akar :)
AudreyDeak 2020. 05. 26. 14:28
Előzmény: #536  Cyberslider
#537
De az mit takar más néven, hogy "csódvédelmet kért"---- esdeklik a bail out -ért? Az első esetben részvények mindenképpen kuka? Kivezetik őket egy minimál áron vagy? Bocs de nem vagyok otthon a céges csődökben ilyen tőzsdei cégeknél...
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 26. 12:49
Előzmény: #535  AudreyDeak
#536
Csődvédelmet kért. Van azért 1 milliárd dollárja de persze az 0 a hitelhez képest, de működik tovább, a csődvédelem az amerikai piacot érinti, EU, stb megy tovább. Két lehetőség(?) ez a cég így repül, lesz egy új, Hertz marad, részvények kuka. 2. történik valami csoda. Nem vettem sokat hálég, úgyhogy nem zavar, így 1 dollár körül tuti nem szórom ki, nincs értelme.
AudreyDeak 2020. 05. 26. 12:42
Előzmény: #528  Cyberslider
#535
Üdv fórumtársak!
 Sajnálom a HTZ belenyúlásodat, ez most nem tűnt a megfelelő színválasztásnak a ruletten. Egyelőre. De egyébként mi van most pontosan a céggel, nem tökéletesen értem az aktualitásokat. Pénteken zárás után akkor hivatalosan csődöt jelentett vagy csődvédelmet kért? Meddig lesz még kereskedés a papírjaival , vagy most bail-out -ra várnak? Vagy még ez az összes kérdés túl korai... (nem pozícióból kérdezve) -- 
A Robinhood accountos-ok közül most sokan megtanulják, hogy a tőzsde azért felnőtt játék:
"...Number of Robinhood accounts holding Hetz shares 2 weeks ago - less than 1,000Number as of Friday ? - 40,000 ...."
Spg szerintem is lehet a hét nagy győztese , a mai napé biztosan. Kérdés kitart-e még a hétre a hangulat. (nem pozícióból mondva)
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 26. 12:24
Előzmény: #533  Sigmund
#534

Szia! Hertz szopacs, én már leírtam, de még feléledhet, hagyom...
AMD-ben bízom. A többi is jól néz ki, robog a vonat.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 26. 11:48
Előzmény: #530  Cyberslider
#533
Lehet ma lő ki az SPG, +5,33%-ban a futija.
AMD is szép 56,4, újra van csésze, T is kitörésre áll.
Hertz-re leszek kíváncsi ha kinyit.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 26. 10:15
#532
Futik szépek, Erste mai kommentár:
A piacok a mai napon felfelé tervezik az elmozdulást, s ez rendben levőnek tűnik, még annak ellenére is, hogy továbbra is drágának találjuk a piacokat. Ezzel az S&P500 árfolyama visszatérhet a 200 napos mozgóátlag fölé, azaz újra a bika piaci tartományban mozoghat az index. Olyannyira változik a hangulat, hogy Mark Hulbert is bedobta a törölközőt, s átfordult medvéből bikává. Szerinte elszámolta magát a VIX index alapján, s az elkövetkező 3 hétben már nem valószínű, hogy a mélybe zuhannak az indexek. Hát ettől ijedtünk meg! Amikor a vén öreg medvék is bedobják a törölközőt, az egy komoly figyelmeztető jel. Ha elkezdik elkölteni a partvonalon parkoló pénzeket, akkor jöhet egy szárnyalás, de aztán már csak a kételyeink és aggodalmaink, na meg a részvényeink maradnak velünk, miközben „üres a zsebünk”. Azaz szárnyalhatunk a piaccal, amely éppen örömünnepet készül ülni, de fél szemünket folyamatosan tartsuk a befektetéseinken és piacon, mert egyre inkább veszélyessé válhat  a pálya.
csilla23
csilla23 2020. 05. 22. 22:11
#531
Végülis meg lehet becsülni az ilyen ingermentes napokat is... :-)
Szép hétvégét mindenkinek! Keddtől rali...😏
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 22. 21:58
Előzmény: #529  Sigmund
#530

Biztos! :) Gyenge szegény, de egyszer kilő majd az is.
Ez a nap eléggé korrekciós volt. AMD talán erőt gyűjt a következő támadásra.
Na én elteszem magam, jövő héten telek, úgyhogy nem sok időm lesz erre, azért félszemmel sasolom nehogy öntés legyen :)) Jó hétvégét kívánok mindenkinek!
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 22. 21:50
Előzmény: #528  Cyberslider
#529
az rulett :) hajrá
most Fauci pozitív volt az újranyitásról, vettem végül SPG-t, hátha egyszer eljön annak is az ideje.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 22. 21:03
#528

Hát én ma nem látok semmi érdekeset, hanem betoltam egy kis money-t, két sör után vettem spekára Hertz-et. :D
Elvileg ma jár le a hitelezői határidő, ha kapnak még haladékot, vagy jön valami befektető, megmenekülhet, ha nem akkor megy a levesbe. :) Rulett! :)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 22. 19:21
Előzmény: #526  csilla23
#527
Köszi, megnézem őket. ATVI-t figyeltem, de nekem nem meggyőző.
Van olyan papír, ahol szoktam, Reit-eknél többnyire bent van, NHI-ból úgy szálltam ki, de pl Babánál és AMD-nél nem tettem be, tuti volt h rángatás lesz. Pind-et meg én adtam el, gondoltam biztos beverik, és utána le is ment, csak csodával határos módon 60-on megfordult és elment 66-ra napon belül, érdemes lesz figyelni a jövőben.
AMD szedi össze magát, lehet 51.1x-en volt dupla alj és most fordult.
SPG-n gondolkodok, ütik ma, jövő héten visszaránthatják, bár max 5% van benne szvsz.
csilla23
csilla23 2020. 05. 22. 19:08
Előzmény: #525  Sigmund
#526
Igen. SIRI-t (5,98-on szálltam ki pár hete, most megindult 5,24-en visszavettem), ATVI fele pakkot (75,8-on ment ki, ha jól emlékszem, de ennek utána kell néznem, most 72,73-on jött vissza), nagyon beszűkült egy háromszögben. El kellene indulni, valamerre. CLNE pakk 2/3-át elpasszoltam nullán, elcseszett trade volt, pár napja +5%-ban is volt. Megvan az SQ, NOC. Szenvedgetnek, nálam éppen pluszban. Az AMD-t keddre hagyom.
Ja, és lemaradtam az SCPE-ről, éppen belevettem volna, plusz 1,5%-ban volt, bevittem az ajánlatot, amikor kitépték. Stopos vételt kellett volna betenni. Megint. Plusz 4,5% lett mire eszméltem, ott már nem vettem...
Ott nagy hinták szoktak lenni.
Nem volt egy nagy hetem, nekem sem. 
Nem szoktál stopot használni, amit mozgtasz az emelkedés alatt? 
Nekem nem mindig veszi be a rendszer, de van amikor működik, és hasznos.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 22. 18:26
Előzmény: #521  csilla23
#525
Na vettél vmit? Egyelőre kivárós napnak tűnik.. kár h a nyerő Pinduoduo-t dobtam el +3%-on, nem értem mire megy, felemás jelentés + kínai félelem és +10%-ban van majdnem, tudom ez is megtörtént már mindenkivel, nincs szerencsém a héten :)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 22. 15:54
Előzmény: #523  csilla23
#524
Hétvégén lesz, köszi.
Baba talán fordult 200-ról, fingers crossed...
AMD is jön vissza 0-ba, érdekes nap lesz ez.
csilla23
csilla23 2020. 05. 22. 15:05
Előzmény: #522  Sigmund
#523
Ha van időd, kedved, javaslom a stocktwits letöltését. Amennyiben még nincs meg. Egyrészt a watchlist-edhez kapcsolódó “beírásokat” (kvázi fórum) érdemes olvasgatni, nemcsak azért, mert egy-egy chart is van fent. Én tegnap is szétröhögtem magam zárás után, annyian átkozódtak az AMD-n, egyeseken rögtön világvége hangulat lett úrrá. A kisbüfik ugyanolyanok mint itthon mi... :-)
A napi hírlevelük egyenesen fenomenális: laza, humoros, némi plusz infóval.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 22. 14:44
Előzmény: #521  csilla23
#522
javul a hangulat, abban a fél órában is javult ami eltelt a 2 hozzászólás között, de azért a nagyon jótól még messze van :) AMD egyelőre +0,11%, még nem látszik a szélirány. De legyen igazad, én még kivárok egyelőre.
Baba úgy néz ki most nem nyert, nagy forgalommal adják, bár még mérsékelt az esés.
csilla23
csilla23 2020. 05. 22. 14:20
Előzmény: #520  Sigmund
#521
Szerintem a hangulattal nincs baj, sőt! A NASDAQ-ot és az S&P-t is visszahúzták zöldbe az utóbbi 4 órában, pedig eléggé meg voltak feküdve. A NG masszív zöldbe került, nagy mínuszból, és a CL is visszajött +3%-ot...
Akár jól is indulhat a mai kereskedés, más kérdés, hogy nem fordul-e át, mint tegnap. Végülis kedden nyit megint a börze, de sokszor pont annak az ellenkezője történik, amit az “ész” diktálna...
Én ma ATVI, AMD, SIRI visszalépést tervezek, ha jó a szélirány.

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek