Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 21:35
Előzmény: #319  csilla23
#320
azóta is csorog, lehet jó az óvatos taktika... hosszú távon azért ezen a szinten tuti vétel, de lehet még leakciózzák egy 30%-kal... :)
6 reit-em és már a BABA is minuszban, nem vagyok büszke magamra :( de 75% cash nekem is, így mindkét irány jó valahol. 
Ma amúgy a T-t is rendesen beadták, TA alapon irtó csúnya, azt figyelem, hátha elkapom a fordulatot benne. ha még 2 napig így esik, meglesz neki a márciusi mélypont, legkésőbb ott veszek bele, hátha dupla aljat csinál.
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 21:02
Előzmény: #317  Sigmund
#319
Nem vettem/veszek ma OHI-t végül, napon belül +7%-ot ment, nem akartam a veszett fejsze nyele után kapkodni. Illetve attól is tartok, amit írtál. Igazából a rés aljára kellett volna beállni nap elején... Aztán dobni +5% felett. Egy kisebb pakkal ragadtam az AMD-ben, de nagyrészt cash-ben vagyok, és inkább kivárok...
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 20:47
Előzmény: #317  Sigmund
#318
mármint az OHI amit TA alapon tökéletes.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 20:41
Előzmény: #315  csilla23
#317
Fordult szerintem, ahogy írtad, 24.46-ról pattant egyet, utána stabil, bár most csorog vissza picit, lehet vettél is azóta...
az a baj ha holnap is ilyen lesz a hangulat akkor elnyomja, Public Storage pl szintén pozitívba volt, de lenyomták már azt is, eszetlenül adnak, kockázatos, bár TA alapon tökéletes vétel.
SKT még ami szintén fordulatnak néz ki, visszajött a "halálból", napi maxon, az is érdekes lehet, bár oszti nélkül nem tudom, kinek kell, speka gondolom.
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 19:16
Előzmény: #315  csilla23
#316
Bakker! Úgy döntöttem, hogy veszek, de éppen kirántották 25,5-ig, kétszer is lemaradtam róla (kb 2-3 secundummal)... Várok, hátha megpihen, és visszateszik 25,3 körülre... 
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 19:08
Előzmény: #314  Sigmund
#315
Úgy értettem, hogy marad a távoktatás...
Hadd kérdezzem már meg: szerinted OHI-ban csak korrekció van, vagy fordulhatott? Mert a TA-n az órásan éppen határon van, viszont nagy a volumen! 🤔 Döntésképtelen vagyok...
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 18:54
Előzmény: #313  csilla23
#314
Köszi, nem volt időm utánanézni, csak az árfolyam volt fura, már tegnap is kb vezette az esést, ma néztem, hogy fordul-e, de megint vezeti, még az osztalék nélküli Tangert is lepipálja az esésben 2. napja. Akkor lehet Fauci szavait vitte tovább valaki, azért meglepne, ha vakcináig nem lenne egyetemi oktatás, akkor kb 1 teljes tanév megy a kukába, bár lehet az USA-ban jobban működik az online.
Izgalmas napok jönnek, mint általában, kíváncsi leszek, várok én is, pedig jó lehetőségek vannak most, aki bátor :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 18:34
Előzmény: #312  Sigmund
#313
Csak annyit tudok róla, hogy egyetemi kollégiumokkal foglalkozik, de ugye ez a nevéből is kiderül. Viszont tegnap olvastam valahol, nyilatkozott valaki (pontosabbat nem tudok... :D), hogy valszeg nem tudják elkezdeni az egyetemi oktatást szeptemberrel. Az oka, hogy amíg nem lesz vakcina (!!!), addig az egyetemek nem nyitnának ki...
Plusz valahol szintén olvastam, de ez is csak egy emlékkép, hogy áprilisban még fizették a kollégiumi bérleti díjakat (mintha külön-külön szednek be az egyetemistáktól?), de májustól lehetnek gondok ezzel is...
Na, jól leszakadt az ég, megint egy pillanat alatt. Megfordult minden, megértem beszántani a mai pozikat, meg a nullás BMY-et. Lehet, hogy rosszul tettem, de most inkább kivárom a mai napot, hacsak radikálisan nem fordul északnak megint az irány. Az OHI viszont szépen megy. Hmmm!
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 17:53
#312
ACC-ről tud valaki valamit, miért vezeti ma az esést? Eddig egész stabil volt. 
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 13. 17:48
Előzmény: #309  csilla23
#311
Köszi a tippet, csippentettem, mostmár ez is van a puttonyban :)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 17:48
Előzmény: #308  csilla23
#310
hú jól nyomod, szép. nem lehet mindenbe benne lenni, annyi jó papír van.
Ma már nem merek venni semmit, de jövő héten lehet beleveszek, ha nem száll el.
Még az Alibabát is sikerült lefordítanom minuszba :D
OHI: Ta alapon tökéletes, jó nagyot is pattant nap közben, de szerintem a hangulat most felülírja a Ta-t egyelőre. minden esetre figyelni kell, robbanni fog ha jó lesz a hangulat. ez is tanulságos lesz, működik-e a ta ilyen helyzetben.
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 17:11
#309
Nos, lehet itt van egy kis OHI-vételi opció: órásan nagyon szépen fordult, ha jól látom, akkor ma rést is betöltötte... 
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 16:45
Előzmény: #306  Sigmund
#308
Cisco ma jelent zárás után, azt biztos érdemes kivárni. Nem volt annyira rossz vétel, csak a tegnapi utolsó órás esés miatt csökkenteni akartam a kitettséget, ezért ahhoz nyúltam. Az AMD nagyon megy, a indikátorok is jók, és egy klasszis egy classic “füles csésze” is van benne: https://twitter.com/traderstewie/status/1260251289444704262/photo/1
Persze, az ATVI-ba kellett volna visszaszállnom, ahogyan terveztem a tegnapi 74,8-as eladás után, de a franc gondolta, hogy ma egy óra alatt megcsinálja a kis korrekcióját (72-ről 75-re...). Pedig látszott nyitás után 5-10 perccel, csak már addigra áttettem másba azt a pénzt. Azok is jó vételek voltak, de nem annyira, mint az ATVI visszavétel lett volna... :-( Több is veszett Mohácsnál!
TurpUrfi 2020. 05. 13. 16:26
#307
tegnap SPG 9% plusszban nem dobtam ki , ma 7% minusz. Szerencse hogy kis összegekkel szálltam be.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 16:25
Előzmény: #305  csilla23
#306
Igen én is olvastam 1-2 cikket róla, meg nem értem, h az Amazan 20+%-ban van idén, Alibaba meg -9%-ban, nekem ebben nincs logika, persze annyira nem értek hozzá.
Cisco-val én is szemeztem, azt ajánlják az elfogadható osztaléka miatt is.
Amd-be továbbra sem merek belevenni, pedig az megy... Lehet a Bux-on szocializálódás miatt, h ami így megy az gyanús h nem megy soká.
SPG-t vettem 51.1-en, nem bírtam ellenállni, de már ki is lépek a számlámról :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 16:13
Előzmény: #304  Sigmund
#305
Azt ajánlgatják az Amazon helyett egy ideje. Ha jól emlékszem irtózatos célára van...
Én tegnap nyitás után kipakoltam az ATVI-t, gyógyszer lett belőle (BMY) és Cisco, utóbbitól meg is szabadultam zárás előtt. Abból, ami felszabadult bővítettem a BMY ill AMD pakkomat nyitás után. 
Mintha bizonyos papírok megindultak volna ma, a NASDAQ már át is fordult, a DJI-nak sem kell sok... 
REIT-ek viszont rejtélyesen szenvednek.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 15:59
Előzmény: #303  Sigmund
#304
Lett is szakadás, így lenne ötösöm a lottón, sajnos nem szórtam ki pre-marketben mindent, pedig akkor még emelkedett mind a 6 Reit.
vettem ma Alibabát, próba szerencse :))
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 13:06
Előzmény: #302  Cyberslider
#303
Portfolio is írt közben egy cikket, hogy miért estek, és szerintük nem lesz nagy szakadás most... ez kontraindikátor :) Lehet 1 napot várok, mi merre, és csak pénteken veszek.
Közben a Ft is gyengült, váltani se a legjobb most.
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 13. 11:03
Előzmény: #296  Sigmund
#302
Szerintem leginkább a járványügyi óvatosság miatt estek. Pl. Los Angeles július végéig nem nyit, ami az ott tevékenykedő retail REIT-eknek (melyek azok?) szerintem nem túl jó hír. Mondom, mint laikus, csak ugye jár az agyam. Ez semmiképpen nem jó, hiszen eddig azt áraztuk, hogy itt a nyitás. Viszont a félelmek nem múltak el, és paráznak a járványügyi szakemberek. Nagyon döcögős lesz ez a nyitás, és benne van, hogy újra támad a mars. Akarom mondani a vírus! Ne így legyen! De szerintem ezért most nem lesz még emelkedés. Nézzük optimistán: van még idő vásárolni.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 09:27
Előzmény: #296  Sigmund
#301
Shell amúgy 04.30-án vágott osztit, azért is van annyira lent, 3,38% az osztija csak (yahoo-n rosszul van fent még), szóval az inkább speka lenne, nem oszti portfolió építés.

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek