Topiknyitó: cashattack 2020. 04. 29. 00:45

REIT USA  

Ideje indulnia egy ilyen topiknak, remélem van akit érdekel a téma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 14. 11:53
Előzmény: #338  csilla23
#340
erre hajlok én is, bár mindkettőnek helye van a portfolióban, de VZ-ből legalább 2x annyit tervezek venni. 
Simplysafedividends a T osztalék biztonságát 65-re (safe) értékeli, VZ esetén esetén 87 (very safe), ez is erősíti az álláspontod.
Persze a T 7,4%, a VZ 4,48%, % alapján a T jobb most még, kérdés meddig.
Qualcomm-ot megnézem majd, köszi
Cyberslider
Cyberslider 2020. 05. 14. 11:15
Előzmény: #335  Sigmund
#339
Szerintem a kettő megfér egymás mellett. Én is sokat vásárolok online, de sokat járunk a családdal vásárolgatni is. Sőt Amazonnál sem kizárt fizikai jelenlét. A bevásárlóközpontok vásárlási és komplex szolgáltatásokat is nyújtanak. Sokat fejlődött az online értékesítés az elmúlt évek alatt (volt honnan), de a reiteknél sem látok árfolyamban csorgást, sőt...! Alibabában amúgy tényleg van lehetőség, megvárom nyáron merre az arra, hátha elcsípek egy jó beszállót.
csilla23
csilla23 2020. 05. 14. 11:09
Előzmény: #336  Sigmund
#338
A VZ vs. T témán gondolkodtam. Arra jutottam, hogy a VZ egyszerűen “szexibb”. 
A T egy olyan telkó óriás, mint a DT, a 19.sz-ban (!!!) alapították, akkor kebelezte be a Bell Systemet, monopóliuma volt a sokáig, nagyot kaszált a 2G-n, 3G-n. Egy “dinoszaurusz”. 
A VZ-t egy leányvállalatából alapították 1997-ben, folyamatosan terjeszkedett a T piacán. Most az 5G-ben megosztva futhatnak, a TMUS-szal. A VZ friss, modern, rugalmas. Szvsz.
Én a Qualcomm-ot nézegetem, amelyik mindkettőt kiszolgálja pl. 5G területén, ha telkó vonalon nem osztalékról van szó, akkor lehet ilyen cégeket kell keresni, amik a nagy telkó óriásokból élnek meg?
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 11:08
#337
A retail REIT-eket 4-5 éve féltik az elemzők az Amazontól és társaitól, mondván már csak napok kérdése és mindent is online fogunk vásárolni. 
Nos a szektor legjobb mérleggel és legjobb menedzsmenttel rendelkező zászlóshajója, az SPG, köszöni szépen, az elmúlt 4 évben 25 %-kal növelte az FFO-ját, 37 %-kal az osztalékát. Köszönhetően annak, hogy a bérlői az online shopping armageddon ellenére valami csoda folytán évről-évre növelik az eladásaikat...
Persze folyamatosan változik a bérlői összetétel. De ezt láthatjuk, ha bemegyünk itthon egy plázába, akkor is. Én mondjuk ritkán járok, de azt látom, hogy a csajok most már nem, vagy nem csak az új ruciért mennek, hanem kozmetikushoz, zumbázni, hasi ultrahangra, stb...
Szóval a magam részéről megveszem az újraépítési költség 2/3-án, aztán megvárom melyik plázában nyit először fizikai üzletet/átvevő pontot/Whole Foods boltot az Amazon:)
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 14. 10:56
#336
Itt egy jó cikk, témába vág:
https://www.investing.com/analysis/this-4stock-crisis-portfolio-pays-up-to-104-with-upside-200523658
legérdekesebb nekem a CCI reit grafikon, osztalék 46%-ot nőtt, árfolyam 84% (máj 5-ei cikk, azóta azért volt mozgás, de nagyságrend érdekes). Szóval az árfolyam előre szaladt, be van árazva az osztalék növekedés, ettől függetlenül ajánlja, mert annyira biztos az oszti növekedésben, bár jelenleg csak 3,13%.
mellékesen itt is ajánlják a T-t :)
érdekes lehet a VRZ is, ez a Lost által betett "leading" szektorban (XLC) egy jelentős szereplő, 4,44%-os osztalékkal, szimpatikus, tegnapi napot is jobban viselte, mint pl a T.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 14. 10:49
Előzmény: #332  csilla23
#335
Jó gondolatok, valóban kérdés, hogy valaha helyreáll-e a "régi élet", vagy az emberek pl shoppingolás helyett évről évre többet vásárolnak majd online, innen Magyarországról különösen nehéz ezt megítélni. Pont ezért vettem az Alibabát is, tényleg ez a jövő.
Reit-eknél én úgy látom, válogatni kell, SPG pl lehet tényleg sose megy vissza a korábbi szintekre már, de most 16% körüli az osztalék, ha a fele lesz hosszú távon (2022-től), még úgy is jó biznisznek tűnik, bár egy folyamatosan csökkenő osztalék hosszú távon is lent tarthatja az árfolyamot is esetleg, szóval extra kockázatos.
 ACC is hasonló, lehet hosszú távon velünk marad a távoktatás.
Healthcare reit-ek pl más kategória, ott nem látom, hogy mi változna, bérleti díjak csökkenhetnek persze, de pl az idősotthon mindig is biznisz lesz, és az emberek várható élettartama nő, egyre több idős stb, így Ventas miatt hosszú távon sem félek.
IRM-nél se látok semmi veszélyt.
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 14. 10:16
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#334
Köszi szépen, ez nagyon hasznos tényleg. Át kell gondolni a stratégiát rendesen, ne legyek az "álmodozó" kategória :)
csilla23
csilla23 2020. 05. 14. 09:22
Előzmény: #314  Sigmund
#333
Itt a magyarázat: Fauci szenátusi meghallgatása: https://www.mediaite.com/tv/trump-surprised-by-fauci-comments-on-school-reopenings-not-an-acceptable-answer/
Ez az esés is onnan “jött”. Elmegy a francba, de tényleg. Össze-vissza beszél már a pasi...
csilla23
csilla23 2020. 05. 14. 09:14
Előzmény: #331  cashattack
#332
Igen. Biztos kell REIT-et tartani egy jó osztalékos portfolióban. Viszont mindannyiunkat egyre égetőbben foglalkoztatnak azok a kérdések, hogy mennyit, mit és mikor vegyünk meg.
Van azonban egy sokkal mélyebb, rendszerszintű érzés is. Az utóbbi 5-10 évben a szemünk előtt alakul át a világ. A materiális, kézzel fogható, hagyományos “értékek és javaik” (itt nem erkölcsi kérdésekről beszélek) át fordítva gazdasági szereplőkre egyre sérülékenyebbek, egyre könnyebben devalválódnak. Aminek első, és legjobb fokmérője a tőzsde. A digitális, megfoghatatlan, helyhez nem kötött “értékek”, vagy ehhez kapcsolódó, vagy ezeket kiszolgáló materiális javak pedig exponenciálisan értékelődnek fel, izmosodnak.
Vajon a Járvány nem ezt a folyamatot gyorsítja fel, radikalizálja éppen? Vajon nem azt látjuk valójában, hogy az okos tőke áramlik ki az egyikből, és ömlik be a másikba? 
Egy egyszerű példa: Retail. 
Az USA-ban már tavaly azt jósolták, hogy 250k kiskereskedelmi egység fog megszűnni 2025-re. Nézzük meg az e-kereskedelmi cégek bevételnövekedését. Hogyan szűkül be jól láthatóan a retail REIT-ek piaca, és hogyan bővül nem csak az Amazon, Shopify, de a Peloton, és általában a home consumer árukat előállító, forgalmazó cégek piaca. A küzdelem egyre egyenlőtlenebb, az előbbiek úsznak az adósságban, míg az utóbbiak dúskálnak a szabad tőkében. Folytathatnánk hosszan a felsorolást akár az energetikai, akár az ipari, akár az egészségügyi (!) szektorban. Jól meg kell néznünk hosszú távon mibe tesszük a pénzünk, de már a rövid időtávú mozgások kihasználásánál is könnyen becsaphatja az embert a szeme. Mentem “tanítani”... 👌
cashattack
cashattack 2020. 05. 14. 08:09
Előzmény: #326  csilla23
#331
A reit-ek osztalékok kezdenek csökkenni, néhol egyelőre tudják tartani (spg), az eddigi jelentések elfogadhatók voltak. A következő negyedév már valszeg gyengébb lesz. Nagyon sok a kérdőjel, hogy mikor tudnak visszatérni a régi jövedelemtermelő/osztalék szintjükhöz. Ezért csökkennek most ezek a papírok. Hihetetlen olcsók, de nem szabad elfelejteni, hogy van bennük kockázat. Biztos lesznek olyan cégek akik csődbe is fognak menni(pei) de még a legnagyobbakat is megtépázza. Sajnos nem lehet látni a problémák végét még egyelőre. Az szerintem nem kérdés, hogy hosszú távon (1-2év) nagyon jó beszállási lehetőség a mostani. Gondolj bele, lesz egy olyan papírod(pl.spg), ami 10-15 % körüli éves osztalékot hozhat évente. Persze ha minden jól megy...
KisEmber7 2020. 05. 14. 02:29
Törölt hozzászólás
#330
csilla23
csilla23 2020. 05. 14. 01:10
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#329
Köszönöm! A regisztráción már túl vagyok, ahogy látom azt a chart típust előszeretettel használják “kint” is. A híreket mindenhonnan halászom ill. kapom, rendszerezéssel együtt rendesen viszi az időt, ésszerűsíteni kell azt is... 👌
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 00:03
Előzmény: #327  csilla23
#328
Néhány hasznos oldal a mindennapokban:
.
https://tinyurl.com/ybsrxh67
.
https://tinyurl.com/y66mlcac
.
https://tinyurl.com/yc5jh8zh
.
A Sctor Summary-ben elérhetőek a legerősebb részvények listája (regisztráció nélkül csak az első 10-et látod):
.
https://tinyurl.com/y927ul2p
.
Az egyik legjobb híroldal:
.
https://thefly.com/news.php

csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 23:55
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#327
Nos, nézem, nézegetem, de inkább érzem, mint tudom. Mert itt a technikai hadviselés folyik ezerrel, ebben még szegényes az arzenál... :-) 
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 23:52
Előzmény: #323  Sigmund
#326
Egy sokkal kevésbé szofisztikált - még számomra is elsőre érthető - áttekintés, “industry“ bontásban. Érdemes végigpörgetni a napi, 1 heti, 1 havi, “és a többi” teljesítményt. 
Basszus, a REIT-ek, és nem csak a hotel & motel, retail, diversified, office területen, de a healthcare is a béka segge alatt figyelnek. Innen szép győzni, de nem tudni, mikor fognak talpra állni az árfolyamok. 
Tudom, hogy semmi köze az osztalékhoz, viszont, ami nekünk annyira csábító, az ottani befektetőknek miért nem az? Mert, ha az lenne, akkor vennék a papírokat, és tartanák magukat sector/industry szinten is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 23:43
Előzmény: #324  csilla23
#325
A szektor rotációt folyamatosan figyelni kell, főleg, ha swing trader vagy. Soha ne az aljat vadászd, mint a sok álmodozó. A stockchart.com a legalkalmasabb erre (https://stockcharts.com/freecharts/rrg/ - 1 hónap trial period). Ami ma zöld volt a listámon, azok többsége bivalyerős részvény:
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200513v01s8to0l.png
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 23:26
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#324
Nincs mese! Ráfaragott a kisebbik lányom, megy jövő héten a nyugger tan’tó néni nagymamához egy hétre megint, legalább bepótolják az utóbbi két hétben elmaradt ének-zene házikat... :DDD
Ugyanis be kell magamat íratnom magamhoz továbbképzésre. 
A napközbeni 4-5 órás, “magántanulós, távoktatásos, átlaghoz képest kétszer annyit adok fel házit, szétszívatunk gyereket/szülőt, elit iskolát játszatunk otthon” életvitel mellett képtelenség a napi rákészülés, így a kereskedés lemendzselése is. Nemhogy sok éves olyan tudásbeli elmaradás bepótolása, amire a BÉT-en aztán nulla szükség volt.
Igen, érezhető volt, hogy a “kommunikációs” szektorban a például a “games” papírok igen jól tartották magukat. Annak is meg lehet a magyarázata, hogy egy VZ miért bírja jobban a nyomást, mint egy T. 
Hiába esett ma látszólag a minden is, de az nem mindegy, hogy egyes szektorok a márciusi mélypontot közelítik, más szektorok meg ATH közelében kicsit visszaadják az emelkedést. A TA-juk is totál más. Ketté vagy három felé szakadt a mezőny, eléggé rendesen. 
A kérdés, hogy a “mozgó“ tőke hová áramlik “most”, és hová fog “holnap”. Ha belegondolok én is olyan cégbe tenném a tőkém, ami láthatóan most is, és várhatóan holnap is termelni fogja a pénzt, ha esik, ha fúj. 
Valszeg a pénz útját kell követni, nem? 
Sigmund
Sigmund 2020. 05. 13. 22:46
Előzmény: #321  csilla23
#323
majdnem napi minimumon zárt a T, elképesztő. Ezek egyszerűen too big to fall kategória, bankok is agyon vannak verve, elképzelhetetlennek tűnik, hogy itt maradnak az árfolyamok 1 éves távon.
2 nap múlva ilyen ütemben egyébként az SPG és az NNN is foghat dupla aljat, ott %-ban távolabb vannak, de az esés üteme is nagyobb. IRM is 22,82 és 21 az alja, ott is előfordulhat, és neki volt egy nagyon jó jelentése is.
érdekesség, hogy a Hertz pl nagyon simán átment a korábbi éves mélypontján ma, tehát lehet az se garancia semmire, bár ott tényleg csőd-esély van, de azért 20,25 - 2,6 durva, pár napja még 3,5 is volt.
Törölt felhasználó 2020. 05. 13. 22:41
#322
Figyelni kell a szektor rotációt: jelenleg az XLRE/XLU/XLP/XLF a "Lagging" (lemaradó). Olyan szektorban érdemes kereskedni, amely zöld a "Leading" szektorban (XLK/XLC):
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200513v01sm34so.png
.
Az XLRE (Real Estate szektor) esetén a Bullish Percent, a 20/50/200 MA felett lévő részvények aránya mind extrém alacsony ( kevesebb, mint 30%) tartományban van. Amíg ez nem javul, a szektorban óvatosan kell vásárolni:
.
http://schrts.co/KTFgXBmN
csilla23
csilla23 2020. 05. 13. 22:10
Előzmény: #320  Sigmund
#321
Én is nézegetem már a márciusi mélypontokat, például a W&F már alatta van jócskán, lassan “ingyen” lesz. Értem, hogy veszélyben a bankok idei osztaléka az USA-ban is, de csak nem fogják felszámolni. A T kb. 6%-ra van a dupla aljról... Ha ezek a cégek, és még mennyit tudnánk sorolni, bedőlnek, akkor az egész világ is csődbiztos fog kérni. Az engem nem zavar, ha idén egy cent osztalékot nem adnak, majd 2022-re visszaemelik. Úgy vélem, “soha nem visszatérő lehetőség”, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen átlagárral kerül felépítésre a portfólió...
Az OHI-ban egyébként zavarő, hogy márciusban leszúrt 13,4-ig, még igazán nem merek fickándozni benne. 

Topik gazda

cashattack
cashattack
0 0 0

aktív fórumozók


friss hírek További hírek