Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
user01
user01 2021. 09. 01. 14:05
Előzmény: #11378  totoro
#11380

Én Erste-nél kezdtem a tőzsdézést. Onnan mentem a Portfolióhoz, kb. fele díjakkal dolgoztak. Miközben az is ugyanúgy Erste volt. Mindenben, telefonszámban, brókerben, szolgáltatásban. És ez talán a mai napig így megy, párhuzamosan.
Utána lettem KBC-s, majd RC-s.
 
Nem hiszem, hogy az Erste-Portfólió minta alapján az RC-t kezdené az Erste vegzálni.
Dexcar 2021. 09. 01. 14:02
Törölt hozzászólás
#11379
totoro
totoro 2021. 09. 01. 13:59
#11378
Ó basszameg, ez nagyon nem jó hír. Ne legyen senki naiv, ha az eddigi nagyobb verseny nem kényszerítette az Erste-t árversenyre, akkor a monopolizáltabb helyzet még annyira sem fogja. Meg különben is hogy nézne ki, hogy házon belül mi Randomosok a régi brokidíjakon, jobb feltételekkel kereskedhetünk mint az ős-Erstések. Nekem dt-snek ez kurva nagy érvágás lesz :(
keszezs 2021. 09. 01. 13:57
Előzmény: #11375  bube
#11377
Tőzsdézés közben is elvárod, hogy részvényesként megkérdezzenek mindenről a nagyvállalatok? :):):) Az élet nem mindig dob jót, de azért baromságokat ne írjunk már.. :D
bube 2021. 09. 01. 13:56
Előzmény: #11373  Hathor
#11376
Megirná valaki neki miért jó, Szolgáltató az ir ami neki kedves....
bube 2021. 09. 01. 13:53
Előzmény: #11369  bube
#11375
Végezetül részemről még azt, hogy ez akkor lenne tisztességes velünk szembe máshová rakni minket, ha véleménykutatást csináltak volna az ügyfelek bevonásával.
Persze ebbe sz országban jó ideje a magasabb érdekek számitanak, meg ki tudja hányan vagyunk alaposan sértettek, xy módon kezeltek adott esetekben. Na ez van.....
Zsimo
Zsimo 2021. 09. 01. 13:52
Előzmény: #11373  Hathor
#11374
Hatalmas csalódás, nem leszek Erstés! 
Hathor
Hathor 2021. 09. 01. 13:46
#11373
Hello Erste!
Tudtuk, hogy ennek a pillanatnak el kell jönnie. A Randomnak szüksége lesz egy olyan partnerre, amely megfelelő háttérrel biztosítani tudja a gyors növekedést. Mára elértünk egy határhoz: magyar, magántulajdonú társaságként már nem vagyunk képesek lépést tartani ügyfeleink bővülő számával és igényeivel. 
A megfelelő szolgáltatási limitek biztosítása, az új termékek bevezetése, a szolgáltatások bővítése, a folyamatos fejlesztések olyan erőforrásokat követeltek meg, amelyeket középtávon már nem tudtunk volna finanszírozni. Be kellett látnunk: az ügyfeleink érdeke is az, hogy a Random szabadon növekedhessen, innovációs képessége kiteljesedhessen. Lépnünk kellett.Olyan partnert kerestünk, amely értéket lát bennünk. Amely a tudását akarja tovább fejleszteni. Velünk, közösen. Kiemelten fontos volt, hogy az új tulajdonos vigye tovább, amit elkezdtünk, támogassa a sikeres növekedést. Egyrészt tudja, hogy mit vesz, és méltó módon képviselje ezt a hatalmas belföldi állományt. Másrészt sikeresen legyen képes a Randommal ötvözni, átalakítani saját online szolgáltatásait, és tovább fejleszteni, szélesíteni az ügyfeleinknek kínált megoldások körét.Az Erste számunkra az első számú alternatíva volt. A befektetési piac egyik legnagyobb szereplője, banki hátterű, de mind a mai napig önállóan működő brókercég, a legszélesebb hazai termék- és szolgáltatási palettával és kiegyensúlyozottan működő online kereskedési rendszerrel. Ez egyesítve a Random egyszerűségével és gyorsaságával, kiemelkedő dinamizmusával olyan magas minőséget hoz létre, amely mind a két társaság ügyfelei, mind pedig a teljes magyar tőkepiac előnyére válik.Nekem Cselovszki Róbert személye erre garancia. Az Erste Befektetési Zrt. elnök-vezérigazgatóját húsz éve ismerem – azért őt kerestük meg, mert tudom, mit gondol a világról, a tőkepiacokról, a magyar tőzsdéről, a brókercégek működéséről, az online befektetések lehetőségeiről, az ügyfelek kiszolgálásáról. Tudom, hogy nála a Random Capital tudása, értékei, ügyfelei jó kezekben lesznek.  Örülök annak, hogy a következő időszakban közösen dolgozhatunk egy olyan kiszolgálási modell létrehozásán, amely a megszokott gyorsaságot és egyszerűséget megőrizve a befektetési lehetőségek még szélesebb tárházát kínálja majd ügyfeleinknek.
Virág Ferenc
Alapító-tulajdonos
Random Capital
Csákó 2021. 09. 01. 13:30
#11372
Na szuper. Elüldöztek a KBC-től, most meg ez is. Valamit meg kell érteniük az Erste-s f.szfejeknek: nem, nem fizetek többet. Azért jöttem a Randomhoz, mert nem szeretem, ha lehúznak jutalékkal, számlavezetéssel, állományi díjjal. Nem fizetek tőzsdei vételért 0,3% jutalékot, jó nekem a 0,1% is. Nem fizetek se számlavezetésért - pláne nem számlánként - se állományi díjat, meg semmit, amit az unatkozó termékfejlesztőitek kitalálnak. Nem, én nem az a célcsoport vagyok, aki az Erstéhez önszántából menne, nem vagyok se digitális analfabéta, akit lehúzhattok, se vidéki bácsika, akinek a városában csak az Erste van, se milliárdos, akinek persze tisztára nyalnátok a hátsóját. Két dolog számít csak: olcsóság és jól működő kereskedési platform. Ez utóbbi NEM böngészőben futót jelent, hanem windows alatt önállóan futót valamint normális mobiltelefonos platformot. Semmi más nem érdekel, tojok a banki hátteretekre. A Random ezt nyújtotta, ha bármelyikhez hozzányúltok, én lépek azonnal. Hogy hova, az jó kérdés, talán IB-hez vagy Virág fater gondolom idővel csinál egy új diszkontbrókert... Most játszátok a jó fiút, egyből nem mertek hozzányúlni se a díjakhoz, se a platformokhoz, de úgyis ezt akarjátok, gondolom 1-2 év... Akkorra meg lesz alternatíva. Az a bosszantó, hogy ezt másodszor játszák el velem, a KBC pontosan ezt csinálta: díjat emelt, majd megszüntette a normális platformot. Esetleg elgondolkodhatnátok azon hogy máshogy is lehetne: meghagyni az alacsony díjakat és nem megszüntetni, hanem megőrizni és fejleszteni a jól működő platformokat. Vagy átgondolni, hogy miért van az, hogy az ügyfelek a ti platformjaitokat egy kalap sz.rnak tartják, a Random platformjait meg imádják. De nyilván nem gondoltok át semmit, mert ugye az egyéb üzleti érdekek... Rohadjatok meg.  
Kvazir 2021. 09. 01. 13:27
#11371
Szerintem engedjétek el, hogy most milyen szar és drága lesz a jelenlegi random szolgáltatás. Még az ügyfélszolgálat is marad. Ráér mindenki akkor matekozni, amikor számára valami negatív dolog történik akár árazásban, akár kereskedői felületben vagy bármiben. Persze sokunk számára megnyugtatóbb lenne, ha maradt volna a Random önálló, mert hát azért a napizókból - a Telexen megjelent cikk szerint - , azért volt szépen bevétel. Én mosolyom sem volt őszinte a hír olvasásakor, de amíg nem változnak a díjtételek addig nem gondolkodok váltásban. 
bube 2021. 09. 01. 13:20
Előzmény: #11369  bube
#11370
Meglátásom szerint erős magán  érdekeltség van a háttérbe, nem más!!!!
bube 2021. 09. 01. 13:14
Előzmény: #11366  Jesse_L
#11369
Hasonló a tapasztalatom véleményem! Miért nem lehetett sokkal előbb erről értesiteni a randomos ügyfeleket, továbbá a véleményüket megkérni!!!
tipci007
tipci007 2021. 09. 01. 13:11
#11368
Akkor ideje körbenézni a piacon, külföldön. 
Jesse_L
Jesse_L 2021. 09. 01. 13:03
#11366
**csába ezzel a szarral... Végre otthagytam az erste-t tavaly és jönnek utánam...
Az erste-s brokik jobbnál jobb tanáccsal akarják ellátni az ifjú padavanokat szólok előre :)))
Kva anyjukat :D
gaben500 2021. 09. 01. 13:02
Előzmény: #11364  keszezs
#11365
Remélem áthozzák azt ide hogy árupiaci termékekkel is lehet kereskedni!Mert azt nagyon hiányolom a Randomnál se a Wti se Brent azonnali piacot nem lehet kereskedni...
keszezs 2021. 09. 01. 12:57
Előzmény: #11363  kexelo
#11364
Egyetértünk! Ha nem akarnak mindenkit külföldi szolgáltatókhoz üldözni, akkor virítani kell valamit platform téren díjnövelés előtt... Keserédes, de úgy legyen! hajrá Erste :):
kexelo
kexelo 2021. 09. 01. 12:44
Előzmény: #11358  Kopejkabá
#11363

a certisek örülni fognak ennek! ;)
amúgy lehetne pro/kontra írni erről a sztoriról napestig, az első véleményem maradt, de meghagyom a lehetőséget 1 pozitív csalódásnak, hátha...
szal hajrá erste, lepj meg minden randomost! ezt kívánom mindenkinek! :)
user01
user01 2021. 09. 01. 12:37
Előzmény: #11359  casual
#11362

Nekem a céges AXA bankszámlámat 5 éve migrálta be az OTP.
Ezen a céges számlán most az utalás költsége 107 Ft + tranzakciós orbán adó. 5 éve 99 Ft + orbán adó volt.
Tud valaki most ennél jobb céges számlát, amit most lehetne nyitni, és korlátlan számú utalással ez afeltétel?
És ez az OTP-nél van, azóta se piszkálják.
Majd meglátjuk, hogy az Erste mit lép.
Hathor
Hathor 2021. 09. 01. 12:36
Előzmény: #11358  Kopejkabá
#11361
"Keveseket érint"
Az igen Buxer úr :DDDDDDD
Mondjuk én nem várnám úgy mindig a TBSZ lejártát, ha így lenne, aznap feltörném :)

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek