Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 17:25
Előzmény: #17439  Törölt felhasználó
#17440
620829 pihenésképp benézek a fórumra, ma nagyon sok a dolgom amúgy...
érdekeseket írsz és sokat

egy öreg tőzsdés barátom szokta mondani (ma már ingatlanban utazik), "vágyvezérelt gondolkodás"

ez nagyon tetszett mikor először hallottam...azóta is mosolygok rajt...

Elvéreztek. Sajnos. Mert nem hiszitek, hogy a tőzsdén két irány van.Le meg a fel.
Főleg ott kell óvatosank lenni, amikor felmegy, hogy aztán kétszer annyit essen.

Brumm.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 17:07
Előzmény: #17438  Törölt felhasználó
#17439
csak nem bírom ki....szidjátok és nyomjátok le...akkor fog jó nagyot pattanva elindulni!!!!
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 12:13
Előzmény: #17435  Törölt felhasználó
#17438
A magas olajáraknak pedig hatása van az élelmiszerárakra is a bioüzemanyag miatt.
Szóval a magas olajár ezen keresztül is magas inflációt gerjeszt.

Ez egy nagyon jó cikk erről:
link
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:49
Előzmény: #17428  Törölt felhasználó
#17437
jómagam 12 éve tőzsdzek és találkoztam már a bét-en medvepiaccal....
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:18
Előzmény: #17434  szász
#17436
nem azt akartam mondani, hogy 20 éves medve lesz. nem is szeretném. csak azt, hogy érdemes felhagyni azzal a téves elképzeléssel, hogy long pozícióval nem lehet hibázni, mivel legfeljebb 2 évig kell ülni benne és tutti a nyerő. erre hoztam tulajdonképpen a japán példát, ahol már több mint 20 évben ülnek a vesztő pozikban, akik akkor abban bíztak, hogy 2 év és minden ok

ha ők is írhatnának ebbe a fórumba erről a tapasztalatukról, akkor kevésbé lennének bátrak a gimnazisták.
Törölt felhasználó 2008. 01. 13. 11:15
Előzmény: #17433  Törölt felhasználó
#17435
valóban logikus gondolat azt hinni, hogy a recesszió elvezet az olajár csökkenéshez (mivel csökken a beruházások intenzitása illetve csökken a kapacitás kihasználtság). Csak hogy Kína energia éhsége USA recesszió mellett is ellensúlyozhatja (szvsz) az olaj iránti keresletet.

persze ez egyáltalán nem bizonyos, de nem zárnám ki. akkor pedig nem 1-2 éves "recesszió" köszönt be.

az a meglátásod (is) egyébként teljesen korrekt, hogy az egyik válság kezelése magában hordozza a következő válság okát.

így tanulunk
szász 2008. 01. 12. 23:41
Előzmény: #17428  Törölt felhasználó
#17434
ok, mostmár (talán) értem, hogy 20 éves medvéről beszélsz, mert az az igazi medve. erről viszont azt gondolom, hogy nem aktuális. itt most nem 20 éves medve lesz, csak másfél éves. afféle bocs
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 23:37
Előzmény: #17432  Törölt felhasználó
#17433
még annyit hogy lehetne fogadásokat kötni hogy lassulás lesz, recesszió, stabil növekedés vagy évvégére bikafuttatás:) amúgy sztem sok múlik a FED és Bush adminisztrációba vetett bizalmon mer ha bíznak benne hogy megállítják recessziót nem is lesz. De ha recesszió lesz az olajárakból eredő plusz inflációs nyomás elhanyagolható lesz mivel csökken usa kereslete olaj iránt és mivel usa nagyságrendekkel több olajat használ mint kína, csökkeni fog olaj ára, amúgy ez alapján az olaj ára lassan 90 dollár alá megy pedig még tél közepe van, ez is lehetne recessziós jel de közben már 200 dolláros határidőst is kötnek rá, ami meg évvégére bullt igérne vagy háborút araboknál
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 23:32
Előzmény: #17428  Törölt felhasználó
#17432
fretek, a te "definíciódat' alapul véve a medvepiacra, USA-ban mikor volt medve? Ők sem láttak még?
Egyébként jókat írtál, igazad van.
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 23:23
Előzmény: #17427  Törölt felhasználó
#17431
Szerintem a recesszión már nem nagyon van vita, jön és kész. Aki most longol, az megérdemli, széllel szemben nem lehet pisilni.
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 23:20
Előzmény: #17429  Törölt felhasználó
#17430
tisztában vok ezzel, megugró bubor százalékok meg inflációs nyomás, európát olaj kevésbé érinti mer dollár tovább fog 1 ideig gyengülni, amúgy is sztem araboknak igazuk van így is olcsó olaj, csak hát sok adó van rajta
kamatcsökkentés, gyorshitelek bankoknak segítenek, de beruház döntés főleg kereslettől függ, usa keresletre akar hatni, adócsökkentés erre jó, van esetleg arról is szó hogy több ételjegyet mert mostmár ételjegy mellett is alsóbb osztályok költenek kajára, stb., az a helyzet van kb mint 2001/02ben, lassul gazdaság, recessziós veszély, erre jönnek megmentésre és olyan helyzetet teremtenek ami magában hordozza 1 következős válságot, ez a válság sokban az előző tünetkezelésének köszönhető
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 23:03
Előzmény: #17424  Törölt felhasználó
#17429
bocs, hoy ennyit pofázok, de említenem kell egy csalhatatlan jelét a recessziónak.

a jegybanki alapkamatok és a bankközi kamatok között nagyon kinyílt az olló (bizalomvesztés a kereskedelmi bankok között). a kereskedelmi bankok ugyebár nem betétgyűjtésből szereznek forrást, hanem a bankközi piacon. a beruházásokat végző reálszféra nem a jegybanki alapkamaton kapja a pénzt, hanem a kerbankoktól. utóbbiaknak viszont annak ellenére megnőtt a forrásköltsége, hogy a jegybaki alapkamatok csökkentek. ergo csökkenő jegybanki kamatok mellett is csökken a beruházási aktivitás. ez a recesszió.
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:57
Előzmény: #17425  szász
#17428
sajnálom, ha félreérthető voltam. értem mire gondolsz. csak mint tényt akartam rögzíteni: nem ismerheti nálunk senki a BÉT-en a medvepiacot (szülők sem), ezért nehéz rá felkészülni. Japánra hivatkoztam egyébként, és néhány évtizedről beszéltem. Áruld el nekem, mikor volt Magyarországon medvepiac az előző szűk 20 évben.

Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:54
Előzmény: #17424  Törölt felhasználó
#17427
kamatlábat csökkentik és kész? nem hagyják recesszióba esni?

bocs, de nekem ez kicsit olyan, mint, hogy "emelkedni fog az árfolyam, mert a menedzsmentnek az az érdeke"

szóval: nem vagyok abban biztos, hogy az USA-t a recessziótól megmenti a monetáris enyhítés. utóbbi viszont könnyen inflációs nyomást okozhat.

ekkor előállhat az a vicces helyzet is, hogy a recesszió inflációval és magas olajárral jár majd együtt (utóbbit Kína pörgése tartja magas szinten)

eljátszottatok már a gondolattal, hogy ez mit jelent(het) a tőzsdén?
szász 2008. 01. 12. 22:51
Előzmény: #17425  szász
#17426
száz éves
szász 2008. 01. 12. 22:50
Előzmény: #17416  Törölt felhasználó
#17425
fretek pedig itt már tényleg volt medvepiac. nemcsak 1-1 szektorban, hanem úgy ahogy kell. száz éve távlatokra hivatkozni kelet-euban szvsz illetlenség.
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:35
Előzmény: #17422  Törölt felhasználó
#17424
elnökválasztás van, iraki háború van, lassuló usa gazdaság, sztem nem fogják hagyni recesszióba esni, adó csökkentés lesz valszeg, keresletet növelik, kamatlábakat csökkentik és lassulással megússza usa, az hogy ennek mekkora ára lesz, azt csak már nagyobb szakemberek tudják, meg hogy mennyire későn reagált lassulásra a FED meg Bush adminisztráció még 1 fontos kérdés, kiderül de nyárra sztem már pozitív hangulat lesz
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:20
#17423

fretek írta, hogy akik most túlon túl optimisták vagy naívak a tőzsdén, azok azért teszik, mert bull piacon nőttek fel...ill. az őseik nem tanították tiszteletre stb...ezért a gimnazisták elképzeléseik, reagálásaik éretlenek, felellőtlenek,stb...szerintem ez nem igaz, vagy ha mégis, akkor az mindannyiunkra igaz, szerintem mindenki béna és túlságosan naív a tőzsdézéseik kezdetén..óriási elvárásokkal...aztán nagy pofára esésekkel észhez tértünk..mi is ilyenek voltunk, ezért nem kell őket piszkálni...

a másik, hogy nem hiszek olyan hosszú medvék jelenlétében, amik még (némi cinikussággal mondva..) valamikor a honfoglalás óta, meg még régebb óta van..szerintem japán befektetők bőven talpra állítanák a saját tőzsdéjüket, ha akarnák, mert egyedül is képesek lennének...de ők nagy valószínűséggel más országokba gurítják a pénzüket, ráadásul mentalitásban is óriási különbség van...szóval szerintem japánban más van..
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:08
Előzmény: #17421  Törölt felhasználó
#17422
na ezt nem sikerült megértenem, de az én hibám
Törölt felhasználó 2008. 01. 12. 22:05
#17421

..hm...hááát azért Japánt és az évtizedekik tartó medve piacot egy kicsit torzításnak érzem...ilyen formán Magyarország is 1920 óta vagy legalábbis 100 éve medve piac.... :)) ..mert az akkori gazdasági erőnkhöz, termelékenységünkhöz képest most nulla az ország...Ááá ezt már nem keverném ide a tőzsdei kérdések közé...
..gimnazisták szocializálódása...nem hiszem, hogy az ősöktől tanulja az ember, hanem a saját bőrén....magyarán, ha egy két brilliáns részvényvásárlás után nagyokat bukfencezik az ember...és azt veszi észre, hogy a pénze 30-50%-a hipp-hopp eltűnt...na az már ad némi szerénységet, óvatosságot...nem pedig Apuci és a Nagypapa, akik 90 előtt nem tudtak tőzsdézni...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek