Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 17:12
#16000
Én Genesist vettem akkor mikor 2800 után visszament 2400-2500köré,itt jól bevásároltam!Hónapokig bennt ültem majd a lejtmenetben 2250-nél eladtam jó részét!Beszáltam ecoba mondván lesz ami lesz 207-en,kb 1hét mulva 217-en eladtam!!Bár mindenki további száguldásra számito,nem igy lettt!És kész a veszteség realizállasa!!!!Azota spekizek!!
matgab 2007. 11. 16. 17:05
Előzmény: #15998  Törölt felhasználó
#15999
jó fundájú cégnél, nem érdemes, rossz fundájúba meg kár betenni...
nyereségem meg csak ott volt, ahol türelmes voltam...
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 17:00
#15998
Szerintem nem szabad eddig várni!Idönként tudni kell bukóba kiszállni ,hogy utánna könyebb legyen realizálni a veszteséget!!!
matgab 2007. 11. 16. 16:52
Előzmény: #15996  matgab
#15997
Azt hiszem 2 napnál tovább egyik papír sem volt nyereségben...
Pedig mindegyiket übererős bikatrendben vettem...
matgab 2007. 11. 16. 16:51
Előzmény: #15995  Törölt felhasználó
#15996
nincs és nem is volt ricsim mostanában...
Attól még mehet, hogy nekem nincs...

Viszont ami van arról legalább elmondhatom, hogy szépen esik, azóta mióta megvettem...

MOL 28,4
Syni: 1880,
Rába: 2550-2110
Danu...Nahát ezt nem is merem leírni, de bőven 10k felettről...
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 16:46
Előzmény: #15994  Törölt felhasználó
#15995
MATGAB !

Nem szóltál , hogy fogsz eladni ricsit ,mert gondolom azért indult be...jövő héten meg lefelé majd!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 16:44
Előzmény: #15993  Törölt felhasználó
#15994
A végére azért kezdett volna beindulni...a záró most nevetséges......nem is kell vele foglalkozni...egy kis brokerbalhé....mert ők is venni akarnak...de nem fentebb!!
Pedig lejjebb már nem kapnak!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 16:37
Előzmény: #15991  Törölt felhasználó
#15993
Kedves Mindenki !

Kehet , hogy 3000 előtt többször ki és be....de
én a bluchippekkel befejeztem , hacsak óriásit nem buknak....lassan teljesen kiárazódnak...nincs bennük erő.....a ricsi most kavar .....de ha valaki megnézi a grafikonját , és megkérdezné azokat , akik most gyorsan eladják...érdekes(több hónap)számok jönnének ki a végén.

Én a rábában látok most sok fantáziát.
Eco még nem esett egy igazán nagyot...de majd fog...
humet ma ment de speki papír

így vagy külföld lesz lassan vagy a nagy semmi!!!!
A gdp 1, 5%-os azért ez jelent valamit!!!!!!
matgab 2007. 11. 16. 16:35
Előzmény: #15991  Törölt felhasználó
#15992
Az biztos...Nekem pl. 2550 felettről van és abszolút nem izgat, hogy most 2200 vagy 1900...:)
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 15:57
#15991
a legnyugisabb papir
tigus7313 2007. 11. 16. 15:43
Előzmény: #15988  sailor
#15990
Sailor, jobban össze se lehetett volna foglalni:-))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 15:34
Előzmény: #15974  Monster
#15989
Kezd lenyugodni a RÁBA . Ezt jó látni.
Látom vagyunk egy páran akik már régóta tartják. Én az utóbbi egy hónapban továbbra is "elfelejtettem" eladni. Kitartás mindenkinek. A 2400 év végére pont jó lenne. Nem hiszem, hogy a gyors emelkedés feltétlenül egészséges...
sailor 2007. 11. 16. 15:17
Előzmény: #15987  Törölt felhasználó
#15988
Ne tekintsetek nagyon messzire, mert ..."aki a messzi távolba mereng könnyen megbotlik"

Bocsi az okoskodásért........de fogadjuk el amit Pintér mondott már november közepe van és az éves terv meglesz. (Nem égetné magát ha nem lenne 100% biztos) 2008 tovább nő az árbevétel, erős költségkontroll , kockázatok vevőkre hárítva, ill .deviza fedezve. A tőzsde a jövőt árazza tehát az alapvető irány UP. Kis kilengés persze mindig benne van
SZVSZ 2,4K év végére
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 14:59
Előzmény: #15986  Törölt felhasználó
#15987
Jah, és még vmi, nekem a rába utóbbi 1 hónapos viselkedése azt mutatja, h egy igazi defenzív papírral van dolgunk. Stabilan tartja magát! A 2800 -> 1900-as expressz meg jórészt a felsőbb erők (önkormányzat) szemétkedésének tudható be. De ezt úgyis mindenki tudja..
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 14:56
Előzmény: #15985  Törölt felhasználó
#15986
vmi izgalom kell?

Miért nem mész el sziklát mászni, raftingolni, vagy akármi.. Monitor kikapcs, a maci is téli álomra vonul, Rába meg stagnál majd szépen még egy darabig, mert hiába a Bét egyik legszebb papírja, a klíma most a legszebb szavakkal kifejezve is xar...
Ebben a papperban ülni kell, és kész!

Üdv:
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 13:47
#15985
Talán elindulunk le végre valami izgalom lenne!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 13:44
Előzmény: #15980  Monster
#15984
620829:

mire 3000-re ér te,én , és még sokan mások már töbször eladtuk és visszavettük.........:::)))))))))))
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 13:34
#15983
Remélem Amerika plusszos lesz ma!!Sokat segitenne!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 13:28
Előzmény: #15981  Törölt felhasználó
#15982
Kedves Monster !!!!

ÚGY LEGYEN!!!!!!!!!!ÚGY LEGYEN!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 11. 16. 13:24
Előzmény: #15978  siemens
#15981
légvár fogalma:
Nekem a légvár eddig egy szép ballon volt ami elvitt egy magasabb ,jobb helyre...(lsd:eco,phyl)Ja , hogy vannak akik szinten utazni akartak csak sajnos kifogyott a kraft egy időre...!!

Lufiban aza hülye aki évekig ül !!Nem az aki utazik vele egy kicsit!!:))

Ja és még egy gondolat ,
Nézd meg hány papír forog reálértékén és annak többszörösén !
Jó , ha van funda ,de nem minden...l

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek