Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:28
Előzmény: #14579  Törölt felhasználó
#14580
érdekes 20db...nagyforgalom...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:12
#14579
Minden arra mutat jó a papper ,gyár van ,leszz !!:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:06
Előzmény: #14577  Törölt felhasználó
#14578
LÁTJÁTOK A KEZDÉST? 9.06 ÉS SEMMI MOZGÁS....
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:56
#14577
Hali !
RÁBA Nem tudott a tegnapi maximum fölé emelkedni érdemben, így a 2135-2140 –es szint fontossá lett. Az erő jele lesz, ha e szint felett tud zárni. Most még tartás javasolt az olcsón vásárolt részvényekre. Spekik 2%-os záróstoppal védhetik a pár napja olcsón vett részvények profitját ( tehát ha a mai záráshoz képest gyengül két százalékot a részvény, akkor aktiválódik a stop). Hosszú távú befektetők ezt a szintet tarthatják továbbra is 1870-en.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:55
#14576
Figyeljetek ide,
nézzétek meg a raba hisztorikus grafikonját 1 év időtartamra. Egy felfele mutató nyilat láttok, egy év alatt 1 komoly korrekció nem volt a papírban, én szinte már el se hittem, amikor 2200-on hónapokig stagnált, aztán elindult 2800-ig. Ez a papír akkor lyan nyereséget adott 1 év alatt mint a humet vagy philaxia, több mint 100% volt benne. És azért ez szerintem is komoly papír. Már rohadtul itt volt az ideje, hogy legyen 1 óriási korrekció. Én 2120-on szálltam be, mert nem gondoltam, hogy lentebb megy, mint ahogy győr eladta. A másik jó jel, hogy emlékezhettek, 2500-on óriási forgalom mellett felszívta a piac a kbc brokicég szopizását. És szerintem is a raba-ban tényleg komoly jövő van, mert csinálnak valamit a gyárban, és van megrendelés. És azért ez a papír kb. egy áron van a Genezissel, ami mögött még az égadta világon semmi sincs. Érthető, hogy 2000 körül sokan beszartak, és inkább vesztéssel eladták. De menni fog ez még felfele. Én nagyon örülök annak, hogy elvileg a tőke 50%-a megfordult a tőzsdén az elmunt 2 hétben. Mindenki betankolt, aki akart...
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:19
Előzmény: #14574  Törölt felhasználó
#14575
Jól van. GYőzzön a többség.
Akkor legyen eme papír neve mától :
Rába......-tam.
Éljen ! :D

Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:18
Előzmény: #14566  Törölt felhasználó
#14574
egyetértek koival
megjegyzem életszerűbb lenne, ha követnénk
"Occam-borotvájának" az elvét és az egyre kacifántosabb és bonyolultabb összeesküvés elméletek helyett vlmi egyszerűbb dologban keresnénk a magyarázatot
(pláne egyilyen papírban, ahol nincs nagytulaj)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:14
Előzmény: #14572  Törölt felhasználó
#14573
ez egy gazdasági oldal szakmai változata!

az agykontrol,és amire te gondolsz az egy másik forumon van www.noklapja.hu! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:11
Előzmény: #14571  Törölt felhasználó
#14572
gondolod? merev? na fene.... szvsz ne bszéljünk ilyenekről,mégis csak nyilvános fórum ez ...:D

Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:09
Előzmény: #14570  Törölt felhasználó
#14571
DLPH ,lazíts egy kicsit!
túl merev vagy! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:08
Előzmény: #14569  Törölt felhasználó
#14570
ja vagy ugy!
a kisugárzáson múlik minden!
na akkor el is megyek egy kisúgárzásos tanfolyamra hátha akkor meg tudom majd mondani merre megy a rába árfolyama! :)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:06
Előzmény: #14567  Törölt felhasználó
#14569
te koi ne légy már ilyen negatív :))

a kisugárzásod nagyon-nagyon negatív, a karmádra vagy karmodra (ezt nem tudom) figyelj oda jobban

gondold azt , jó ez a rába, jó ez a cég, jó ez a papír, és jó is lesz... :DD

ja és ne idegesíts ...oksa? :DDD
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:06
Előzmény: #14567  Törölt felhasználó
#14568
tömegpszihologia :lásd Genesis! :)))

genesisben még gyár sincs!
árfolyama:2279! :)))

6.oldal margoja!
soha ne Felejtsd el ,hogy tözsdén vagy! :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:03
Előzmény: #14566  Törölt felhasználó
#14567
5 .oldal margoja!
küldj a forumba olyat aki tudja fényezi a céget!
ez a humetnél is bevált!
sőt ,ez még a régi időkben bevált szokás is volt!
közöségekbe küldtek embereket!(d-209) :))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:01
Előzmény: #14565  Törölt felhasználó
#14566
Ami a publikus, de ezt tudjátok. A nagy papírokon kívűl az egyetlen cég ami mögött nem humbug van. van termelés, egy tényleg jó függetelen vezetőség (tényleg), megrendelés állomány, folyamatos fejlődés, biztató adatok, stratégiai elhelyezkedés, kiszámítható évekre biztosított megrendelés

erre csak azt tudom mondani hogy a menedzsment jól fényezi a papírt!
mnt ahogy ez a kijelentés is ad némi csúsztatást a dolognak hogy ez az egyetlen egy cég amelyik mögött nem humbug van!

valoszinü hogy itt a bét en csak a rába mögött van termelés!:)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 07:38
Előzmény: #14564  Törölt felhasználó
#14565
Negyedik oldal margójára....... Mit tudok a rábáról? Egykori miniszterelnökünket idézve D207 ez az a kérdés amire nem lehet az én helyzetemben jó választ adni. HA az mondom semmit (kinevettek), ha azt mondom sokat ( az tiltott piac bef, ben.fent ker, és miegymás) tehát inkább mosolyogni, kételkedni de finoman......és meglátjuk kinevet a végén.

Ami a publikus, de ezt tudjátok. A nagy papírokon kívűl az egyetlen cég ami mögött nem humbug van. van termelés, egy tényleg jó függetelen vezetőség (tényleg), megrendelés állomány, folyamatos fejlődés, biztató adatok, stratégiai elhelyezkedés, kiszámítható évekre biztosított megrendelés állomány, az USD kitettség már nem jellemző, (egyébként az UDS a béka segge alatt) a maradékot védik, optimális üzemméret. Tőkepiac oldalról: vezetői opciós program van, elvileg nincs 20% körüli nagy tulaj,magas közkézhányad, fund alapon jelenleg alacsony ár. + üzemméretéhez képest jelentős hasznosítás előtt álló ingatlanvagyon komoly lehetőségekkel., az ingatlan nem kell a termeléshez, azaz bónusz. ideális felvásrlási célpont.Te megvennéd?, a válasz meg volt csak már sokan vették.

Azt azért nem hisszem, hogy valaki komolyan gondolja mindig, hogy egy -1000 ,forgalom nélküli, senkit nem érdeklő papir (nézd az elmúlt 12 hónap) magától és a hurrá optimizmustól vezérelve felmegy +2800-ra. Az ezt gondoloknak üzenem, hogy akkor essünk neki a HUMETNEK is, mert határ a csillagos ég.....és most elmedtem szervezkedni.....úgy, hogy estig izgulunk.

Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 00:15
Előzmény: #14563  Törölt felhasználó
#14564
Koi én másról álmodom, de az csak felnőtteknek való, úgyhogy psszt :))
Vadvirág :))) Nem rossz..... Neo már gyanakszik :)) ez sem rossz.
Jó ez a fórum nagy ritkán, emiatt pld. most. :D
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 23:31
Előzmény: #14562  Törölt felhasználó
#14563
na még mindig a nagy ,és titokzatos vevőröl álmodunk?
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 23:30
Előzmény: #14561  keljfeljani
#14562
Nyilasi meg hát... kisbefiknek ír a nagyok szemszögéből furcsa egy meglátás..
egyébként 5 éve szajkozza a beszakadást, vagy 10? Na jó..

:)))
keljfeljani 2007. 10. 18. 23:24
#14561
Hát igen!! Jó lett volna a régebbi lapokat is olvasni!! Mondjuk a -1 est, meg a -2est!! Most biztosan többen lennénk! Sajnos a társainktól nem mi vettük el a pénzt!!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek