Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 19:04
Előzmény: #12618  Törölt felhasználó
#12620
mindíg van egy ügyeletes kötözködő nagyarcú ezen a fórumon
k...ra unom
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 19:03
Előzmény: #12616  Törölt felhasználó
#12619
Drop,
valami ilyesmire ertettem en is azt .hogy "amig a menedzsment kezeben van a dontesi jog minden jogrol" -t. Hat mit csinaljunk ? Ez van. Induljon be az omv, es 100ezerig vasarolja fol ezt a vazelinest...azutan adja el darabonkent az o baratainak, es akkor johet a kgy-s szcenario a szavazassal. De nehogymar en mondjam meg, hogy mit kene csinaljanak ruttensdorferek. :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 19:02
Előzmény: #12615  Tbarna
#12618
"pedig még klimax se volt.. ej ej ej..
ugye dlph
stoky "

mit szeretnél nekem mondani a klimaxaiddal immár nem először mesterem?

tudod kissé kezdem unni a beszólásaidat
én ugyam nem tudom mikor mit csinálsz, mert azt elfelejted ideírni ....

ma vettem kb 10K -t 2310-es beker áron.
és pofátlanul kiüt a stoppom 50 körül, ha megint elkezdik önteni , és hazaviszem szépen azt a 400 000 forintot egy nap alatt

te meg ejjejezz tovább öreg, de nekem, mert mint fentebb már írtam, rohadtul unom

vetted remélem
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:59
Előzmény: #12615  Tbarna
#12617
Szeva Barnim :-)
Tudod, hogy mondja a mondas : Ha az Olajkiraly nem megy a JPMorgan-hez, akkor a JPMorgan megy az Olajkiralyhoz.

En csak az eszt osztom Barnikam, kulomben mi lenne veletek nelkulem ?! :-)

Amugy meg watsonnak valaszoltam.Neki mond , hogy ez itt raba topik. En jol el vagyok itt is :-)

Ja es Barnim: Miert, kellett volna vegyek ? olajkiraly :o)
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:59
Előzmény: #12613  Törölt felhasználó
#12616
watson, JP,
nem működik a kölcsönadás. A lex MOL szerint az összetartozó részvényesi csoportok is max. 10%-ot kapnak. Ki az összetartozó csoport? szvsz azt a management dönti el, de ebben nem vagyok biztos, de ki más dönthetne.
Tbarna 2007. 10. 09. 18:52
Előzmény: #12614  Törölt felhasználó
#12615
Szeva Jp-kém!
Ez itten a Rába topik!
Üdv
Az olajkirály

Ps.remélem belenyúltál ma
(mármint a Molba)!
:))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:47
Előzmény: #12613  Törölt felhasználó
#12614
elirtam egy k.... betut.Igy heleyes na:Amig a menedzsment kezeben marad a "szavazati jog", vagyis a dontesi jog minden jogra.........
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:45
Előzmény: #12601  watson
#12613
Hello Watson!

Amig a menedzsment kezeben marad a "szavazati jog", vagyis a dontesi jog minden jokra, addig nem sok esely lehet egy komolyabb jatszmara ellenuk. Amugy tok logikusnak tunik nekem is az amit irtal: peldaul, a skot omv tenne egy 40000es veteli ajanlatot a reszvenyeseknek -kivancsi volnek Hernadiek ennyiert odaadnak e a ceget -, es mivel lassan mar a fele aranyban a Mol a tuajdonos onmagaban, jobbara mar csak a masik felere kene tegyen veteli ajanlatot a skot omv.Nem hinnem el , hogy ne aratna nagy sikert a veteli ajanlataval :-) Azutan meg szepen kolcsonadogatna ennek, meg annak, oszt johet a kozgyules; fiuk ott legyetek, es szavazzatok! :-)
TrendMan 2007. 10. 09. 18:42
Előzmény: #12610  stoky
#12612
És ha ez a klimax ? Vagy csak egyszerüen sokan úgy érezték, hogy a jövö májusig vezetö emelkedö trendben a papir nagyon elöreszaladt ?

Az is lehet,, hogy Egon sokkal több szálat mozgat, mint gondolnánk :-)
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:42
Előzmény: #12610  stoky
#12611
hát a gyorsjeli könnyen lehet hogy sz...r lesz. de azért ismerjük el, sokat ment már felfelé, sok benne a spekipénz, nem ártott egy kis korrekció. azért egyelőre a visszajövetelbe is volt erő.....

meg aki 2500 felett szállt be a momentumba, az is stoplossolhatott.
stoky 2007. 10. 09. 18:39
Előzmény: #12609  Törölt felhasználó
#12610
pedig még klimax se volt.. ej ej ej..
ugye dlph
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 18:34
#12609
Biztos hülye kérdés, de egy esetleges felvásárlás egyenlõ a tõzsdérõl való kivezetéssel?

biguc
Tbarna 2007. 10. 09. 18:17
Előzmény: #12602  Törölt felhasználó
#12608
:))))
Na ne már!
Csak azért mert kontraktusonként 100.000Ft-al drágább az alapletét, ezért nem igen szoktunk kiszállni egy poziból.
Főleg nem egy 5% feletti tulajdonos.
Ennyire azért nem kispálya a dolog.
Főleg úgy nem, hogy "normálisék" tulajdonképpen a fedezetet DKJ-ben vagy valami pénzpiaci befektetési jegyben teszik le
A nagy zakóban éppen nem voltam gépközelben, de így utólag , ahogy elnézem valahol 2450-nél pattant el egy húr..
Akkor már azt sokkal inkább el tudom képzelni, hogy szépen kivéreztették. a pf kft-t.. (na ja a tőkeáttétel szépségei):)).
Valahol itt lehetett a stop.

De őszintén szólva ebben se igen hiszek. Ismerve a madzsar ugart, továbbá tekintettel arra , hogy a Rába igazi madzsar papír(azaz külföldi kb.1% benne és az is román):)) én inkább arra tippelek, hogy iszonyú szar lesz a gyj.
Micsoda? Hogy ez nem tud kiszivárogni?!
Hát nem háá!. De Győr oly messze van.
Ráadásul a "tornatanárpolgármester" is már megaszonta, hogy drága a Rába.
:)

TrendMan 2007. 10. 09. 17:47
Előzmény: #12606  kenyeres
#12607
Az október egy rázós hónap jó beszállási pontokkal, aztán majd év végére megint megy fel.
A Rába egy jó részvény, de várható volt, hogy év vége közeledtével a nagybüfik is hasznot akarnak realizálni benne.
Az Önkormányzatnak meg szintén év végére kellett a pénz, hogy betömje a lyukakat. Ezért most azt mondja drága, hogy a saját döntését megmagyarázza.
A rv. azonban novemerben már útra kel a 3000-es régióba:-)
kenyeres 2007. 10. 09. 17:07
#12606
Holnap a tűzhelygyár SVT. WAMSLER is eladja, öntés lesz, 10%-k-nál többet birtokol.JAJ-JAJ-JAJ.Jön abaj csőcstül.
kenyeres 2007. 10. 09. 17:04
#12605
tigus7313 2007. 10. 09. 16:58
Előzmény: #12603  Törölt felhasználó
#12604
Szia IP!

Q3 semmi különös, nyári leállások miatt kisebb árbevétel, árfolyamok terén semmi jó.

A fedezeti ügyleteken lehet nyereség (mindkét valuta 10 FT-ot gyengült a kötés óta), mely ellensúlyozhatja a hitelek árfolyamveszteségét és a kamatkiadást.

Ingatlan fronton nem történt sokminden (legalábbis bejelentés nem volt).

Összegezve 0 körülre várom a negyedévet, inkább kicsi mínuszt. (az ingatlan javíthatja, ha mégis volt...)
EBIDTA elmaradás továbbra is fennmarad.

Ha mégis plussz lenne az üzemi eredmény(ingatlan nélkül) az további bizonyíték, hogy jó felé halad a cég, és folyamatosan javul a hatékonysága.
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 16:47
Előzmény: #12601  watson
#12603
szevasz tigus!

hogy látod a 3. negyedet??

szerinted mennyi fedezeti ügyletet nyitottak a gyenge forintnál?
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 16:46
#12602
Tök logikus volt a mai esés. Az Erste határidős pozijainak birtokában 5% feletti tulaj a Rábában. De a Keler ma kinyögte, hogy alapletétet emel, amit 11-ig kell teljesíteni. én is kaptam ilyen felszólítást azért tudom :-)
Szóval azt tette, amit én is. Eladott.
De más is eladott, akinek nem lett volna muszály. Ha rafkós az Erste, akkor eladta mindet és olcsóbban be is vásárolt. Ő valszeg tartja. De fene tudja, biztos holnap is lesz még aki határidő fedezet miatt parázik, vagy holnapután :-)
a végén még Egonnak igaza lesz :-)
watson
watson 2007. 10. 09. 16:44
Előzmény: #12600  Törölt felhasználó
#12601
2.389

Szerintetek mi értelme a lex MOL-nak?

Ha megveszek valamit akkor nem szavazhatok? És ha 10%-ékonként kölcsönadom a haveroknak, és leváltjuk a menedzsmentet, akkor az ellen mit tudnak tenni?

Asszem ezzel csak a politikusok festettek le rossz képet magukról...

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek