Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 19:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#86280
Semmi
balentum 2018. 02. 25. 19:24
Törölt hozzászólás
#86279
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 19:03
Előzmény: #86276  Törölt felhasználó
#86278
Tudósítók
A vásárhelyi utcákon nagy zakóról beszélnek, épp csak azon megy a vita, hogy ki bukott.
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 18:59
Előzmény: #86274  ferike73
#86277
Erre én sem vennék mérget.Hatalmas szám,de Rába érdekes társaság
Lásd előző teljeség igénye nélkül 
Ui.: Szerintem a telek alsóhangon 6-7 Mrd és ez már 2000+ sajáttőke 
Ehhez 1-2 beruházás utáni jó eredmény .....
Törölt felhasználó 2018. 02. 25. 18:55
Előzmény: #86271  pancserlama.
#86276
Vigyázó szemetek Hódmezővásárhelyre vessétek!
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 18:55
Előzmény: #86272  MetalHeart
#86275
Az elemzők múltból dolgoznak és kockás füzetben 
Nem vázolja a jövőt spec Rába esetében a 12 Mrd fejlesztést a 3 Mrd (évi +30-40 Ft/részvény kb. Évi +2% ) vissza nem téritendöt 
Szóval 2019-20 tól ugrásszerű mutatókat produkál a Rába 
ferike73
ferike73 2018. 02. 25. 18:51
Előzmény: #86267  MetalHeart
#86274
Kedves M.!
Szted nem lesz 6.000 soha?  Azért ne vegyél rá mérget!
wallasz
wallasz 2018. 02. 25. 18:12
Előzmény: #86272  MetalHeart
#86273
Bocs Metal, de hogy hagyhatod ki a telket? Még az elemzők is utalgatnak rá (persze számolni nem igazán mernek vele), ezt nem játszhatják át bagóért valakinek, választások után sem. Persze viszonylag tág határok között árazható, nem is szólva a hasznosíthatóságról, de a mostani nyilvántartott értéke nevetséges.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 02. 25. 18:07
Előzmény: #86270  pancserlama.
#86272
Igen, telek nélkül értettem. 
Furcsa számomra, hogy csak a KBC adott meg ezidáig célárat, majd most bekapcsolódott az OTP is, de mindkettő jelentősen alatta van a 2K+ elképzelésnek, és mindkettő szigorúan telek nélküli, ismert fundára összpontosított.
Igen, csak "döntés" kérdése, hogy felhúzzák az árfolyamot vagy sem... a telket pedig ha vmi érdekcsoportnak akarják átjátszani, az valszeg nem a becsült - köztudatban lévő -  áron fog megtörténni.
Majd meglátjuk mi lesz, hosszú még ez az év...
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 17:44
Előzmény: #86267  MetalHeart
#86271
Tőzsdén ami ma álom az holnap valóság.
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 17:33
Előzmény: #86269  MetalHeart
#86270
“fundásan nem ér többet a cég,“
Gondolom telek nélkül beszélünk 
Szerintem tévedsz illetve a múltból indulsz ki
Most már Rába stabil számítható képet mutat, lehet előremutató árazást is alkalmazni.
2019 től 200/részvényt simán tud a cég
P/E 12
Szektortárs DANA 39 (?)
De a BUX átlag is 17 körül lehet.
Minimum a +2000 es régió megilleti a Rábát
És ez nem is olyan elrugaszkodott gondolat hisz + ilyen közkéz melett további 40 % ot egy hét alatt bele vernek
Nagyon el volt évekig ülve az árfolyam és egy rövid limites időszak volt csak.
Ezzel szerintem idén nincs lezárva a Rába sztori.
MetalHeart
MetalHeart 2018. 02. 25. 17:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#86269
ha eldöntötték a telek "jövőjét", akkor nem kétlem, hogy változás lesz... fundásan nem ér többet a cég, kizárólag a telek az adu ász jelen pillanatban... ez lehet holnap, holnapután vagy 1 év múlva...
balentum 2018. 02. 25. 16:53
Törölt hozzászólás
#86268
MetalHeart
MetalHeart 2018. 02. 25. 16:39
Előzmény: #86266  csongor64
#86267
"1700 már nekem magas lesz"
na ne már... "lesz ez még 6000 is" (egy klasszist idézve)...
:D
csongor64 2018. 02. 25. 16:24
Előzmény: #86265  pancserlama.
#86266
nem köti az orrunkra hogy mikor vesz ML rábát,ez nyilvánvaló,a mozgások majd sejtetni fogják valszeg hogy megjelent egy nagyvevő,hamarosan ez lesz valszeg,már bele kellett volna vennem,sokat nem érdemes már várni,1700 már nekem magas lesz
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 12:45
Előzmény: #86264  pancserlama.
#86265
Erdekes történet volna ha a tulajdonosi szerkezetben megjelenne a Opus  konglomerátum,s a telek is se perc megoldódna ....
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 09:44
Előzmény: #86263  Láma
#86264
A sorsát egy cég de egy részvény sem tudja elkerülni .
Rába felett a viharfelhők elvonultak
Kisütött a nap.
Láma
Láma 2018. 02. 25. 09:25
Előzmény: #86242  pancserlama.
#86263
legyen igazad (én is úgy járnék jobban :-) )
pancserlama.
pancserlama. 2018. 02. 25. 08:59
Előzmény: #86261  ferike73
#86262
Igen
Kezdik a “nagyok” felvenni a Rábát.
Az OTP képbekeülése mindenkeppen biztató jel.
Telek,12 Mrd fejlesztés....
Kiugró ,évekóta nem látott forgalom 
Szerintem is valami elindult.
Míg ki nem derül hogy mi történik a háttérben addig feltétlen tartás. 
Eztkövetően valszeg erős vétel.
A kis közkéz miatt “ki korán kel aranyat..”
Keves pappir van a piacon,sokan lesznek a lemaradók.
ferike73
ferike73 2018. 02. 25. 08:52
Előzmény: #86260  pancserlama.
#86261
Nekem kimondottan az tetszik, hogy elkezdtek az elemzők is foglalkozni a telekkel, ha megfigyelitek évekig még csak meg sem említették itt valami készülőben van ahogy már mondtam..

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek