Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csa-csi
csa-csi 2016. 04. 24. 12:34
Előzmény: #78858  Törölt felhasználó
#78860
Én úgy tudom, hogy a felmentvény azt jelenti, hogy ha egy dologban a közgyűlés egyetértően szavaz, akkor utóbb emiatt a beterjesztő később már nem vonható felelősségre.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 24. 12:30
Előzmény: #78854  Törölt felhasználó
#78859
Kedves Escapist
Igaz én sem vagyok jogból képzett (lást pl. köztéma).
DE nagyon egyszerű ez.

Szóval a tisztségeket viselők, ha nagyon akarnak, így már akadály nélkül mehetnek börtönbe!

Bezzeg nem úgy mint pár éve Béla!
Aki kocsival akart volna betolatni és nem tehette ezt.
Sőt mi több 30e ft helyszíni bírság (köztulajdon állítólag rongálva volt,ja persze !) és 70e ft karosszéria bánta neki.
Tehát már maga a próbálkozás is tetemes költségbe került Bélának !

Megjegyzem, már megint nekik kedvez a történet!
Lásd nantal "fehérgalléros bűnözés" privilégium !
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 12:10
Előzmény: #78854  Törölt felhasználó
#78858
...most "ugrott be"...!

...ha helyes a "rávezetésed", akkor akad itt a Rábánál, "ilyesmi"...!

...a "telek ügyre" gondolok...!

...ugyanis, ennyire "alul értékeltséget" ELFOGADNI, hogy is írjam már le...?

...szóval, éppen az "értékszakértésnek" csúfolt IPARÁG, a másik "fehérgalléros bűnözési" IPARÁG...!

...jogtechnikailag, ezek az IPAROSOK, - CSAK -, VÉLEMÉNYEKET szolgáltatnak, azaz, messze nem BIZONYÍTÉKOKAT...!!!

...ám, a döntést hozók, ezeket "bizonyítékoknak" TEKINTIK, igen sok esetben, ami ALAPVETŐ HIBA...!
...merthogy ezek CSAK, VÉLEMÉNYEK...!!!

...gyakorlatilag, egyetlen döntést hozó sem bújhat ki a felelősségre vonása alól, a szakértői vélemények ELLENŐRZÉSÉNEK ELMULASZTÁSA OKÁN...!
...merthogy, a szakértői vélemények ELLENŐRZÉSÉNEK KÖTELME, a döntést hozókat terheli...!

...a bíróságok esetén rengeteg bíró él vissza, - vízióim és tapasztalataim szerint -, a döntési jogkörébe vont szakértői vélemények megítélésével, az ellenőrzések szándékos, el nem végzéseivel...!

...ám, akadnak "süvegelést érdemlő" bírók is, legutóbb a Veszprémi Bíróságon, a "vörös iszap perben", ahol cca. 10 szakértőből, - talán -, 8 főt zárt ki a bíróság, megalapozatlanság okán...!
...volt olyan szakértő, akit cca. 5 napon keresztül, - egész napon át -, kérdezett...!!!
...és a végén kizárta, az ellent mondásai okán...!!!

...na, ilyen ELLENŐRZÉSEK lettek volna szükségesek a "telek" érték meghatározásai során is...!

...mára, odáig fajult az érték "eltérés", hogy a belvárosi, Duna parti (rekultivációra szoruló) ingatlan értékét cca. 10 eFt/m2-re taksálja a szakértő, míg a külvárosi és nem Duna parti ingatlanok értékei, cca. 30 eFt/m2 körüliek...!
...a rekultiváció fajlagos értéke cca. 2.326 Ft/m2 (1 mrdFt/430 em2)...!
...míg a teljes közművesítés fajlagos értéke cca. 3 eFt/m2...!

...ha ez az oka a "felmentvény" megvonásának, akkor igencsak nem rossz lóra tett, a 74 %-os nagy tulaj...!
...de, ezt miért nem vállalja, (kommunikálja) fel...?

...stb. stb. stb...!
watson
watson 2016. 04. 24. 11:32
Előzmény: #78854  Törölt felhasználó
#78857
Az MNV elvből nem adja meg senkinek, mindenki vállalja a felelősséget később is!
A magam részéről én sem szoktam sehol megszavazni... ;)
Akinek nincs félnivalója annak úgyis mindegy...
Menedzsment meg elvből tisztelje a tulajdonosokat annyira, hogy nem titkol el fontos információkat és jövőre vonatkozó szándékokat (pl. osztalékpolitika)... no meg nem cukkolja őket a parkolással...

"Több tiszteletet a tulajdonosoknak!" ;)
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 11:04
Előzmény: #78854  Törölt felhasználó
#78856
...KÖSZÖNÖM a részleges tapasztalataidat...!

...várom is a "hozzáértő" társaim (tigus, 1702, watson, stb.), - ELIGAZÍTÁSAIT -, hátha nem terhelem túl Őket...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 10:54
Előzmény: #78843  pancserlama.
#78855
...másrészt...!

...a nagy tulaj képviselőjének megítélése, - részemről -, messze nem annyira pozitív, mint a Tiéd...!

...ugyanis, - nekem -, akad olyan "beütésem", hogy például, a "felmentvény" leszavazását, - ott a közgyűlésen -, a 74 % okán, INDOKOLNIA lett volna szükséges, a kgy számára...!

...na most, - JOG IPARILAG -, persze MÁR ezt nem várom el, mert a JOGI IPART, - gyakorlatilag -, úgy kompletten, már régen a "fehérgalléros bűnözés" IPARÁGÁNAK "találom" (horribilis tisztelet a kivételeknek!), - merthogy -, a legtöbb esetben, egyszerűen fogalmuk sincs a TISZTESSÉGES ELJÁRÁS körülményeinek biztosításának kötelmeiről...!

...a konkrét esetben, - a kgy-n -, nem csak "beavatottak" űcsörögnek, hanem "beavatatlanok" is, - ám tulajdonos társak (részvényesek) -, akiknek szükséges a korrekt tájékoztatás, például az ekkora, 74 %-os tulajdonos társ, ELLENSZAVAZATÁNAK INDOKLÁSÁRÓL is, az ELŐTERJESZTÉS elutasításáról...!

...hasonlóan, a módosítások előterjesztéseihez, ahol is, - emlékeim szerint -, jogszabályi előírásokat nevezett meg, a módosítás INDOKÁUL...!

...a "felmentvény" ELŐTERJESZTÉSÉNEK leszavazását követően azonban, az INDOKLÁS elmaradt...!

...itt tehát akkor is HIBÁZOTT a nagy tulaj képviselője, ha akár jogszerűen is járt el a hallgatásával, merthogy az elvárt TISZTESSÉGES INDOKOLÁS, - a szavazás előtt -, a 74 % okán, INDOKOLT lett volna...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 10:54
Előzmény: #78852  Törölt felhasználó
#78854
Nem vagyok jogász, de egyszer szakmai vonalról belecsöppentem egy zűrös igazgatósági pozícióba (mutyis állami vállalat mutyis vezérigazgatóval) és nekem az alábbiak rémlenek.

A felmentvény megszerzése a vezető tisztségviselők érdeke; a felmentvény által lefedett időszakban okozott esetlen károkét felelősségre vonás már nem lehetséges, illetve csak akkor, ha előbb a felmentvény alapjául szolgáló információk, praktikusan az éves jelentés szándékos és jelentős megtévesztő voltát bíróságon igazolták és a felmentvényt hatálytalanították... Úgy tudom, hogy igen ritka hogy nem adják meg.
Ha ezt nem adják meg a részvényesek annak két nagyon erős üzenete lehet; (1) erős nyomás a vezetőkre, hogy figyelünk, csináljátok azt, ami nekünk jó! (2) .... talán itt ez nem aktuális.

Biztos lesz valaki, aki pontosabban is le tudja írni ennek a kérdésnek a jelentőségét.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 24. 10:47
Előzmény: #78852  Törölt felhasználó
#78853
Amnesztia,kegyelem !
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 10:02
Előzmény: #78843  pancserlama.
#78852
...hmm...!

...Te "Béla"...!

...a kgy-n, volt egy szavazás (röviden) a "felmentvényről"...!

...a korábbi kgy-ken, - ez a pont -, már sokszor (cca. 3 - 4 szer) "csont nélkül" átment...!

...őszintén írva, egyszer valamikor "átnéztem" ennek a pontnak a "vonatkozásait", ám akkor sem érzékeltem ennek a pontnak, - a kisrészvényesek irányú -, felelős szavazási kényszerét...!
...a lényeg, hogy ennek eldöntése, - nyilván -, a nagy tulaj "kompetenciája"...!

...most is közömbösen, úgy emlékszem megszavaztam ezt a pontot, ám az eredményhirdetésnél, - "leesett az állam" -, a nagy tulaj leszavazta ezt az előterjesztést és nem jött elő módosítással, mint a többi pont leszavazása során...!

...rögtön Pintére figyeltem és a szeme szokatlanul az asztalra szegeződött, pedig szinte minden szavazás után, a közönségre fókuszált...!

...ebben a kgy-i momentumban "lehet valami", de nincs időm keresgetni, ennek a "felmentvénynek" az értelmét, ám arra emlékszem, hogy ez a menedzsment számára adott "felmentvényt" és ez került leszavazásra...!

...segítsen már valaki...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 24. 00:10
Előzmény: #78850  Törölt felhasználó
#78851
...hmm...!

...csodák, csodája: link
Törölt felhasználó 2016. 04. 23. 18:52
Előzmény: #78847  Törölt felhasználó
#78850
...van még: link

...és még egy: link

...ez meg, - számomra -, "közröhely": link
Törölt felhasználó 2016. 04. 23. 18:10
Előzmény: #78848  MetalHeart
#78849
...hmm...!

...lehetséges összefüggés aközött, hogy mit mutat az excel és a tőzsde, - MNB többségi -, tulajdona között...?

MetalHeart
MetalHeart 2016. 04. 23. 16:09
Előzmény: #78702  pancserlama.
#78848
Most nézem a keddi gyertyát, még szerencse, hogy elmentetted ! Az excel ma már nem is mutatja ezen 1200-as ügyletsorokat !

9:56:10 RABA 1355 -0.1% 53 71815
Ezzel indítja a kötéslistát !!!
Törölt felhasználó 2016. 04. 23. 10:51
Előzmény: #78846  Törölt felhasználó
#78847
...na, találtam egy leírást: link

...és most el kell menjek...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 23. 09:28
Előzmény: #78844  Törölt felhasználó
#78846
...hmm...!

...ezek "mit játszanak a csapatban"...?

link

...TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:
Nyakas Laura, sajtókapcsolati vezető, Trinity Communications Kft.
E-mail: laura.nyakas@trinity.hu

...úgy tűnik számomra, mintha, - a "bal összevissza szaladgáló" -, posztját töltenék be...!

...én ezekkel még sohasem fogtam kezet (akarom kérdezni, honnan akasztották le ezeket?)...!

...még ilyet...!!!

...olvasom a "rendkívüli tájékoztatást" a Rábától link majd utána egy másik pdf, - csupa "dicshimnuszokkal"...!!!

...ezek nem érzékelik, - a "rendkívüli tájékoztatás" -, részvények árfolyamára, - és főképen a Rába Nyrt. HITELESSÉGÉRE -, stb. ható körülményeit...???

...akkor MIÉRT másról "kornyikálnak" dicshimnuszokat...?

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 23. 08:54
Előzmény: #78834  pancserlama.
#78845
...hmm...!

...na, ez a hozzászólásod, - kifejezetten -, alapos lehet...!

...próbálok néhány linkkel, "találgatni":

...link (pdf-ek törölve!)
...link (pdf-ek törölve!)
...link (pdf-ek törölve, 2010 dec. 31.-ig!)
...link
...link
...link
...link
...link
...link
...link (a lényeg: a 2012. április 18. ("Barosó bólintása" /:-)/ )

...ezek a linkek, a "vételi ajánlat"-ig az előzményeket sorolják fel...!
Törölt felhasználó 2016. 04. 22. 21:38
Előzmény: #78843  pancserlama.
#78844
...hmm...!

...háááááát, én nem látom annyira pozitívnak, a nagy tulajdonos szerepét, mint Te, amellett hogy érzékelhetőek ebből is...!

...ezek az opció lehívások és eladások számomra is érdekesek (finoman írva!), ám legalább annyira érdekes, a könyvvizsgáló váltás is, indoklás nélkül...!

...kérdés, kérdéshátán, hogy van ez akkor, amikor valami új tájékoztatási felállást érzékeltem, a mostani hirdetményben...?

...stb. stb. stb...!

pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 22. 20:13
Előzmény: #78842  Törölt felhasználó
#78843
Kedves nantal
Jól írod, találgatások.
Egy patinás cégnél ez nagy gáz !

A lottón az esélyed a főnyereményre 1/45 millióhoz.
Tőzsdén ez a „játék” viselhetőbb kockázat hisz megfelelő kockázatkezeléssel, pl. elemezheted a céget, információkat szerzel be, mérlegelsz vagy például toplossal stb 50-50% ra mérséklődik.
Mindenki a maga vérmérséklete szerint választ kategóriát, vagy részvényt.

Rába mióta államosították kiemelten kockázatos befektetés.
És nem az állami szerepvállalás miatt!

Nézzük !
A Pintér /mondjuk menedzsment/ korszak viszonylag kiszámítható volt.
Persze csak távolról nézve és tömören.

-1997 Csődközel, privatizáció 1500 körül
-2002 Hitelek majd osztalékkal törvényesen kifosztották vagy fordítva leküldték a mélybe, csődközel
-2008 Gazdasági válság, megrendelő tönkremegy,csődközel
-2011 Államosítás 815 ön
-2016 Talajt fogott a cég

DE !
Napjainkra átláthatatlan lépések, tervek, menedzsment kontra IT
Szerintem MNV csak kezel,dolgozik.
Vele nagy gáz nincs, még ha a menedzsment gáncsoskodásnak is érzi ezt.
A menedzsment nem erre a rendszerre van kódolva.
Nem erre a tulajdonosi figyelemre !
Nem ehhez szokott.
Ica (Ő a csapos) kérdezte 2011ben „és a menedzsment maradt”? Részben erre célozva.
Állam, mint gazda lomha, rugalmatlan és szoros nyomon követő. (jellemzés nem negatív simán tény )
Rabosította magát a menedzsment mikor támogatta az államosítást.
Nem mérte fel a jövőt, mert nem volt tapasztalata és most nem tudja kezelni a „stílusváltást”, nem tud váltani.

Káosz !
A játékszabályok felrúgva.
Lapok nincsenek leosztva
Vagy egyesek nem vették (fel) a lapot?

Kisrészvényesek néznek mint a moziban, politikát, mutyit keresnek a történésekben.

Alapok esetleg belső információk vagy segítség alapján tömik magukat.. mondhatni halásznak a zavarosban stb

Átláthatóság, információszolgáltatás, kommunikáció a mélyben, hatalmi harcok, a bürokratikus működéshez nem szokott szereplők.

Emelkedik a kockázat, kezd viselhetetlenül kiszámíthatatlan lenni a befektetés!
Így átmenetileg Béla elköszön, míg számára nem lesznek tiszták, áttekinthetők a történések.
Bélának ez sok!
Addig míg le nem tisztulnak a dolgok orosz rulettet játszik illetve tekintetét a görög tőzsde felé fordítja!

Béla

Törölt felhasználó 2016. 04. 22. 17:06
Előzmény: #78777  Törölt felhasználó
#78842
...hmm...!

...idáig tartott, - mire végig olvastam minden hozzászólást -, ami kimaradt, az EÜ "bekaszlizásom" óta...!

...ezek közül a Tied a leginkább figyelemre méltó...!

...talán, - az összes "találgatás" közül -, kimaradt annak a verziónak a "körül gondolása", ami a kgy.-i változtatások közül, "vissza cseng" (akkor sem értettem, miért került ez bele)...!

...arról van szó, hogy valami javadalmazás során, "természetbeli" ellentételezésről volt szó, amit a nagy tulaj szavazott meg...!

...ismeritek, hogy számomra, - a telek értékelés -, a hozzáértésem főszektora...!

...ebből meg az jön ki, hogy mi van akkor, ha a "természetbeli" ellentételezés, a telekből jönne létre, elővásárlás biztosításával, vagy anélkül...?

...én ezt igen csúnya dolognak tartanám és abban sem vagyok biztos, hogy ez nem-e bünti cselekmény...!

...stb. stb. stb...!

...???
Törölt felhasználó 2016. 04. 22. 14:58
Előzmény: #78682  signal2
#78841
...EGYETÉRTEK a hozzászólásod lényegeivel, KÖSZÖNÖM...!

"...Bizony!

Ha tényleg az a terv az államosított BÉT-en, hogy felpörgessék a magyar tőkepiacot, és bevonzzák a népet a, akkor ezt kellene leghamarabb rendbe tenni..."

...bocsánat a késői válaszért, - ám szó szerint -, "bekaszliztak", egy EÜ "intézménybe", alergia vizsgálatra...!
...most "szabadultam"...!

...:-(((...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek