Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 19:50
Előzmény: #78817  csa-csi
#78820
Csa-csi
Nem bírom kihagyni .
Próbáltad a menedzsmentnél ?

Watson
Szerintem sem lehet egyértelműen szétválasztani a menedzsmentet IT
Viszont szerintem valami ebben a történetben nem stimmel
Annyi az ellentmondás hogy ez nem életszerű
IT nem jár közgyűlésre , nem foglalkozik a céggel
Ez nem életszerű már arra is gondoltam rákenik a balhét mert kollektív ,anonim szóval elvisel mindent
DE ott van Wáberer tőzsdére lépés előtt
Osztalékpolitika visszatartása dezinformálás nem odaadó munkavégzés stb
Ilyesmiket nem hiszem tőzsde nyitás előtt felvállalna !

Valami ebben a történetben nem kerek !

Pár éve megmenteték a céget a külföldi befektetőktől !
Most az IT vagy a menedzsment visszajátsza nekik !?
Lásd intézményi részvények db száma !

Szerintem újabb támadás készül a Rába ellen !
Ujra alapok és külföldiek kezében van a Rába ?!

IT vagy menedzsment volt óvatlan ?
Azért kiváncsi volnék hova ment az opció 200 e db?
Lehet hogy ujra a Maláj befektető támad ?

atikasz 2016. 04. 21. 19:09
Előzmény: #78796  pancserlama.
#78819
"B.Esetleg nehogy eufórikus állapotok uralkodjanak el a kereskedésben ? )"

mint ahogy ma is?:)
watson
watson 2016. 04. 21. 17:51
Előzmény: #78800  tigus7313
#78818
"IT és a menedzsment... különbség" ezt egy kicsit maszatolásnak érzem, noha értem és részben el is fogadom az érvelésed. Egy "száj" elég hogy közzé tegyék... ;)

Tehát senkinek nem kétséges hogy mind IT mind menedzsment tagok ismerték az osztalékpolitikát, és (amellett hogy volt pofájuk nulla osztalékot javasolni) ennek tudatában kereskedtek bennfentesen 18-19-én. Mindezt pedig tetézték még ezzel a piacbefolyásoló 1200-as magyarázat nélkül hagyott árral, és titokzatos vevővel.

Önmagában gusztustalan hogy egy fikarcnyi tulajdonosi szemlélet nem szorul beléjük és rögtön borítanak minden tulajdonosi 'adományt' és még nagyívben le is szarják a tulajdonosokat... =beleharap abba a kézbe aki neki enni ad

"az állam által delegált tagok vannak benne (IT) többségben, akik értelemszerűen nem individuálisan döntenek"
No ha ez így van, akkor a nem individuálisan hozott döntéseiket miért kell a közgyűlésen mégegyszer nem individuálisan felülbírálni???

Azt meg mondjuk ki hogy az It-FB-AB-ból az összeset el kéne zavarni a jó búbánatba amelyik még a pofáját is képtelen odatolni egy évben egyszer a közgyűlésre!
csa-csi
csa-csi 2016. 04. 21. 17:09
Előzmény: #78814  Germilio
#78817
Olvasgatva a szakértői hozzászólásokat, gondoltam megkérdeznék valamit: Szeretnék vásárolni Rába részvényt a piaci ár 80 %-ért.
Mi ennek a módja? Kinél lehet alkudni? (értékpapír számlámon van rá fedezet)
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 16:53
Előzmény: #78810  JOJO
#78816
Az nem lehet hogy a Maláj befektető vette vissza a céget !
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 15:25
Előzmény: #78814  Germilio
#78815
Szerintem van és valóban az I.T maszatol.
Nagy gáz volna ha nem.

Germilio
Germilio 2016. 04. 21. 14:43
Előzmény: #78810  JOJO
#78814
Csalás az egész cég, miért is ne lenne? Csalás az egész ország. jól mutatja a cég helyzetét és jövőbeni pozícióját is az opció eladása a vezetők részéről. A nagy titkolózás az osztalékpolitikáról - ha létezik egyáltalán- is jól mutatja, hogy mutyi az van, abban biztosak lehetünk ha másban nem is....
fxboy
fxboy 2016. 04. 21. 14:37
Előzmény: #78810  JOJO
#78813

Én kiáltom már egy ideje itt, hogy mutyi, de a fórumtársak azt mondják, nincs igazam, mert minden OK.
fxboy
fxboy 2016. 04. 21. 14:34
Előzmény: #78810  JOJO
#78812

+++

pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 14:26
Előzmény: #78810  JOJO
#78811
Hát nem is tudom.
Szerintem nem itt a gond.
Ha jól emlékszem az MNV s hölgy szorgalmasan megszavazta a mérlegbe kerülés első lépését.
Kicsit mutogatás íze van ezeknek az érveknek.
Vagy valakik nem mérték fel még mindig h. kinek mi a jó.
Eddig úgy tűnik a bürokráciának az a jó, ha növekedik a cég saját tőkéje!
Szerintem ha korrekt a leltár , mindenre kiterjedő aprólékos és tisztességes értékeken van akkor továbbra is igennel szavazgat !

Lehet hogy ezt kéne vagy kellett volna mérlegelni !
JOJO 2016. 04. 21. 14:10
Előzmény: #78809  pancserlama.
#78810
Nem 1 elnökből és 4 MNV tagból áll az igazgatóság. 7 IG tagból 4 az állami delegált tehát 3/4 az arány. A 4 állami delegáltból csupán 1 MNV igazgatósági tagot kellene meggyőzni, hogy kárt okozó az IG kisbefektetőkkel szembeni magatartása a Rába esetén. Ha van még a mundér alatt becsület…
A 7 IG-ból elég lenne 1 tagnak elmondania a KÖZPONTNAK (MNV)
az ingatlanokat a mérlegben valós piaci áron minél előbb kell szerepeltetni
mert , több ezer keményen dolgozó magyar kisember vagyonkáját szedik el árfolyam manipulációkkal jól felkészült külföldi befektetők
fenti okokból a valós egy részvényre eső tőkeértéket (mint minimumot) a FŐ tulajdonosnak az MNV-nek védenie kell mind árfolyam karbantartás eszközével mind verbálisan. Minden tulajdonos ezt teszi vajon az MNV miért ennek ellenkezőjét ?

A létrejött Magyar Nemzeti Tőzsdének nem lehet célja, hogy a magyar állam nevében eljáró RÁBA tulajdonos ( MNV) külföldi befektetőknek adjon teret magyar kisbefektetők vagyonának valós ár alatti „ elszipkázására”, oly módon hogy MNV érték alatt tőzsdén kezeli a rábizott Rába vagyont

A Rába NYRt a magyar ipar utolsó magyar zászlóshajója (emlegetik állami vezetőink)…… így ????
az ingatlan probléma, az osztalék lebegtetési probléma az egyszerű emberek inger küszöbét is megüti, a kisbefektetők és családjuk fülét még inkább, mert ŐK Öngondoskodók a nyugdijukról a gyermekeik egyetemi tanításáról, az átlagtól felkészültebbek tudatosabbak ők a biztos választó polgárok . Vajon a fentiek ismeretében ŐK is mutyit kiáltanak már ???

Elég lenne 1 embernek is az IG-ból felhívni a központ (MNV) figyelmét az akkut problémára arra, hogy az a 4000 kisrészvényes is elfog egyszer menni …. szavazni a …családjával.. a barátaival

„s rendezni végre közös dolgainkat” J.A A Dunánál
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 13:28
Előzmény: #78807  tigus7313
#78809

Tigus kinek is ?
Sajnos nem sajnos a menedzsmentnek !
Ha szembe megy,bürokratikus eszközökkel átgázolnak rajtuk !
Észre sem veszik és szét szadizza a bürokrácia az agyukat !

A jelenlegi menedzsment nem állami mechanizmusra kódolt !

Van a korcsmában innen nyugdíjba ment illetve aktív vendég aki erről tudna mesélni !

Ez egy darálógép sok sok kicsi fogaskerékkel
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 13:14
Előzmény: #78807  tigus7313
#78808
Ez van !
A kérdés ki nem tud kivel együtt dolgozni ?!

Mi tud történni ? Kérdés naív .

Vagy befejezi a menedzsment a IT re MNV re mutogatást vagy megy az MNV ?

Szerintem menedzsment megfog törni és az ambíciója igazodik .

Nem ismered az állami vállalatok működését ?
Amíg nem privatizálják a céget ez van !

El volt rontva ez az egész
Ha céget "felértékelik" kisebb vagy nulla az államitulajdon !
Hiba volt telket (ket) nem bepakolni ,nem felhúzni az értéket ,konzervatívan kommunikálni
Menekült mindenki,örültek hogy végre valaki veszi
Menedzsment szorgalmazta javasolta hogy szolgáltasák be a közösbe
Itt az eredmény
A köz nem hálás gazda !

tigus7313 2016. 04. 21. 12:56
Előzmény: #78806  pancserlama.
#78807
Nincs DE.

Ezt kellene megérteni.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 12:48
Előzmény: #78805  tigus7313
#78806
Tudom tudom
De azért ez mégsem jó így !
Van posta,futár,galamb,okostelefon

Osztalékpolitika elméletileg van csak vissza van tartva (mint a lélegzet) !

Gondolom ennek azért nyomos oka van !
Ez tulajdonosokat érintő információ.
3/4 év !
1-2 alap megszedte magát !

Nem piacbarát viselkedés ez .
tigus7313 2016. 04. 21. 12:31
Előzmény: #78802  pancserlama.
#78805
Az elnöknek egy szavazata van, az államnak négy...
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 10:59
Előzmény: #78795  watson
#78804
Ha jól számolom.
A bel-kül intézményi/társaságnál és a cégnél
kb 85 % részvény van ?

A kisebbségiek kezében 10 % körüli van ?

Ilyenkor már nem illik információt visszatartani,dezinformálni..!
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 10:44
Előzmény: #78795  watson
#78803
Opcióval 500 e db
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 10:36
Előzmény: #78800  tigus7313
#78802
Persze hogy az !

Nem nem álnaív.
Legyen az alcím :
Az IT hozza a döntéseket ahol a vezérigazgató (menedzsment) az elnök
Nem egy ember a közös a "fejek" a közösek.

Ha nem együtt mozdulnak, akkor gáz van!
Lehet alá fölé rendeltség, de a célnak közösnek kell vagy azzá kell válnia !
Pintér ha jól emlékszem az IT elnöke !
Nem feltételezem, hogy „csak” báb volna !
Értem amit gondolsz, de ha így van akkor ezt rendbe kell tenni különben a cég eredményességére jövőjére megy.
Érzékelem és mindenki érzékeli a feszültséget a súrlódásokat, de ez nem jó !
Valakinek előbb utóbb bekel majd „törnie” !
Szerintem idő meg is fogja oldani.
/Borítékolom a megoldást /.
pancserlama.
pancserlama. 2016. 04. 21. 10:36
Előzmény: #78800  tigus7313
#78801
Persze hogy az !

Nem nem álnaív.
Legyen az alcím :
Az IT hozza a döntéseket ahol a vezérigazgató (menedzsment) az elnök
Nem egy ember a közös a "fejek" a közösek.

Ha nem együtt mozdulnak, akkor gáz van!
Lehet alá fölé rendeltség, de a célnak közösnek kell vagy azzá kell válnia !
Pintér ha jól emlékszem az IT elnöke !
Nem feltételezem, hogy „csak” báb volna !
Értem amit gondolsz, de ha így van akkor ezt rendbe kell tenni különben a cég eredményességére jövőjére megy.
Érzékelem és mindenki érzékeli a feszültséget a súrlódásokat, de ez nem jó !
Valakinek előbb utóbb bekel majd „törnie” !
Szerintem idő meg is fogja oldani.
/Borítékolom a megoldást /.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók