Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 11:27
Törölt hozzászólás
#45240
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 10:32
Törölt hozzászólás
#45239
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 10:28
Törölt hozzászólás
#45238
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 10:09
Előzmény: #45236  tigus7313
#45237
Szerintem sem.Viszont most nagyon kéne az srv ahhoz,hogy meginduljon.
tigus7313 2011. 07. 05. 10:04
Előzmény: #45223  tomalex
#45236
szerintem, nem volt srv.
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 10:03
Törölt hozzászólás
#45235
richiem
richiem 2011. 07. 05. 10:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#45234
Sztetek érdemes ma belevenni? mivel fullon vagyok mindennel, így csak 10 napos hitelkeretre vehetnék, szóval daytrade esélyes lenne
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 09:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#45233
Az egy lehetőség. ;)
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 09:51
Törölt hozzászólás
#45232
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 05. 09:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#45231
Mi mi ?:))
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 09:38
Törölt hozzászólás
#45230
atikasz 2011. 07. 05. 09:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#45229
egyszer biztos,de nem a héten.
Törölt felhasználó 2011. 07. 05. 09:25
Törölt hozzászólás
#45228
atikasz 2011. 07. 05. 09:07
Előzmény: #45226  pancserlama.
#45227
mindegy csak ez mennyen:-)
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 05. 08:59
Előzmény: #45224  pancserlama.
#45226
link

Ez már felettébb cikis !
Mi lesz ma ?!
watson
watson 2011. 07. 05. 08:45
Előzmény: #45224  pancserlama.
#45225
Gratula a cégünknek, csak további ilyen üzleteket!
Firenzében olyan buszt fényképeztem... Kisebb mint a Rábás várbuszunk ;)
Ha végig kóstoltam pár Chiantit teszek fel képet a jövő héten :)
pancserlama.
pancserlama. 2011. 07. 05. 08:07
Előzmény: #45221  Törölt felhasználó
#45224
Jó reggelt !

"mire ezeket az alapokat sikerült valamilyen szinten megérteni,"

Bővebben ?
tomalex 2011. 07. 04. 23:41
Előzmény: #45221  Törölt felhasználó
#45223
Na meg az is kérdés, hogy a mai kicsit nagyobb forgalomból mennyi volt a sajátrészvény vásárlás. Majd meglássuk. Kicsit csalókák tudnak lenni a saját részvény vásárlások, persze feltételezhetjük, hogy a cég azért veszi magát mert mélyen alulértékeltnek tartja magát és ez mindenképpen pozitív. Természetesen ez se garancia de mindenképpen pozitív mint negatív.
Johnny178 2011. 07. 04. 23:24
Előzmény: #45221  Törölt felhasználó
#45222
"néhány kisbefektető tartja, kis forgalommal emeli az árfolyamot."

Miután a mnyp-ak már nem veszik most a cég saját rv vásárlásai húzzák fel az árfolyamot, reméljük hogy többet tudnak állami v külföldi megrendelésekről, mint mi.
Törölt felhasználó 2011. 07. 04. 23:15
Előzmény: #45217  pancserlama.
#45221
Kész van a mű.
3 napig kutakodtam az interneten, mire ezeket az alapokat sikerült valamilyen szinten megérteni, és ebből kreáltam ezt a kis kezdetleges grafikont.
Kéretik nem röhögni a kezdőn, inkább szívesen fogadom az építő jellegű észrevételeket, biztatást. Remélem nem rajzoltam túl nagy hülyeségeket, de így tapasztalatlanul én így látom a helyzetet.
Szóval mutyi úr egy sávot lát a grafikonon, ami kb. tavaly december eleje óta tart.
Az alja és egyben erős támasz 780 Ft.
A teteje és egyben erős ellenállás a 860 Ft.
E két érték közt mozog, szenved, kóvályog, idegtépően az árfolyam, tipikusan, mint egy eredménytelen, gazdátlan cég papírjának az értéke.
Ez hosszabb távon így is marad, egészen addig fog ebben a sávban maradni, amíg masszív nyereséget fel nem tud mutatni a cégvezetés.
Rövid távon, most van egy kis lanyha felfelé mozgás a grafikonon, majdnem rámondaná aki nem ismeri, hogy bika a papír, de erről szó sincs, kijött pár hírecske, ami annyira elég csak, hogy néhány kisbefektető tartja, kis forgalommal emeli az árfolyamot.
Semmi extra erő, semmi olyan ami rallyra emlékeztetne.
Ezt a lanyha forgalom is visszaigazolja, az emelkedés néhány száz vagy ezer darabbal visszaborítható. A vevők még nem bíznak a cég pozitív eredményességében. Spekulációs mozgások ezek.
Lent rövidtávú támasz a 800 Ft, következő ellenállás a 832 Ft.
Az MACD indikátor vételi jelzést mutat ugyan, de az RSI 62, ami a Rábánál már erős túlvettséget jelez, illetve a Bollinger felső szalagját is megtolta az árfolyam, amiből kisebb visszarendeződésre számíthatunk a következő napokban, de ha a relatíve ilyen élénkebb marad a héten a forgalom, akkor talán esélyes lehet a sáv tetejének a tesztelése is akár. Nehéz menet lesz az még odáig is, mert beragadtak tömkelege, illetve rövid távú, néhány %-ra játszó spekulánsok várják a szabadulást a papírból.
Ezeknek a kitisztításához a mostani vételeknél 2-3 szor nagyobb napi forgalom kellene.

link

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek