Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:30
Előzmény: #96  tokos.
#100
tokos

Bocsi:))
pampa 2007. 08. 07. 14:29
Előzmény: #96  tokos.
#99
Van elképzelés ami a láncszavazást megszüntethetné,remélem bevezetik.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:28
Előzmény: #89  pampa
#98
És azt végiggondoltad pampa, hogy milyen hatékony ez a módszer? Mondjuk lehet vele nagy nehezen szerezni +10, 20, 50, 100 szavazatot?
A listás szavazatoknál nem 100 szavazat döntött, a 176 egyéniben meg kb. 6-8-nál volt ilyen szoros a végeredmény. De az országos lista miatt (vagy más néven kompenzációs lista) ahol ilyen kicsi a szavazatkülönbség, ott a nagy számú elveszített töredékszavazat miatt a 2. helyezettek jó része (harmada, fele) is bekerül, tehát ez a módszer jól hangzik, jól lehet vele rémisztgetni, de nincs szignifikáns eredménye (egyébként ha már jobbról jött az ötlet, az hogyhogy nem merül fel bennetek, hogy akár ők is alkalmazhatták?:))
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:28
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#97
A KKP jó helyen és időben, mégis sikeres tudott lenni :)
Ez lényegében marketing. Kis pénzzel is lehetsz eredményes, de nehezebb. Nagy pénzzel könnyebb.
De a nagy pénz viszont nem garancia a sikerre.

Szóval lehet bármi :)

Persze, hogy igazán komoly eredményt egy új párt csak pénzzel tud elérni. De új arcok, egy új pártban számíthatnak a kiábrándultak szavazataira is, lényeges erőfeszítés nélkül is. Ez 1990-ben még nem volt így.
Én elemeztem amúgy? Hol?
tokos. 2007. 08. 07. 14:27
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#96
Ezt én mondtam, nem nyuszi bácsi de mindegy, nem haragszom érte.
tokos. 2007. 08. 07. 14:26
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
A kérdés tulajdonképpen az, hogy volt-e üres boríték, ha volt, akkor nagy valószínűséggel lehetett csalás is. ezek után a pontos számot megmondani lehetetlen.

Most nem mondom, hogy biztosan a szocik, mert ahogy a Fidesznek eszébe jutott, akár ők is csinálhatták.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:26
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Hallgass a szívedre,
szavazz a Fideszre.

Mondta a választó: "de aranyos" és az SZDSZ-re szavazot.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:25
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
t-nyúl

Akkor tapintottál a lényegre, amikor a Fidesz 1990-es választási eredményét "elemezve" rávilágítottál, hogy bármennyire is jópofák voltak, nem mentek vele semmire. Nem volt ugyanis lé. Én már csak tudom: éjszakákat plakátoltam a semmiért
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:23
Előzmény: #89  pampa
#92
Borítékot nem tud kivinni, mert azt a bizottság előtt be kel dobnia az urnába. Úgy nem mehet ki, hogy nem dob be semmit. Azt teheti meg, hogy üres borítékot dob be, és kiviszi a szavazólapot. Ezért számolódik meg boríték és szavazólap is, előtte és utána is.
tokos. 2007. 08. 07. 14:22
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#91
És hogy figyeltetek? Megmotoztátok? Engem pl. senki sem motozott meg, azt vittem volna ki-be, amit akarok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:21
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#90
Ez az un. láncszavazás, amit valaki a jobboldalon a választások után kitalált, hogy biztos így lehetett, hogy a baloldal győzött. Azok, akik meg még ma sem értik, miért nem a Fidsez győzött továbbra is csak erre az egy lehetséges variációra esküsznek.
pampa 2007. 08. 07. 14:21
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#89
tozsdenyul

Nincs eltérés hiszen kiviszi a borítékot és a lapot is.
Egy ember bonyolítja nincsen tanu. Szinte lehetetlen lebuktatni őket.
Ismerik azt a réteget ahol vásárolnak.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:21
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Conquistator, a KKP mindenféle pénz nélkül, néhány szórólap és plakát saját kezű kiragasztásával bekerült minden médiumba, és országos ismertségre tett szert. A pénz persze segít, de a szellemesség még jobb is lehet.
tokos. 2007. 08. 07. 14:20
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#87
A Fidesz is ígért szépet és jót, mégis kevés volt.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:19
Előzmény: #82  pampa
#86
Arra is figyeltünk, próbál-e valaki kivinni szavazólapot, vagy borítékot. A csirke és bor akkor működik, ha valóban arra szavaznak, amiért a csirkét, bort adod. Mivel a szavazás titkos, ebben nem lehetsz biztos, illetve ellenőrizni sem tudod. Éppen ezért titkos a szavazás, amit csak a Fidesz vakondos akciója mutatott legjobban. A fidesz már bizonyítottan csalt ilyen módon. Országgyűlési választásokon még nem sikerült a szavazás intézményének titkosságát megsérteni, ezért is bízhatunk abban, hogy eredménytelen a csirke, bor akció. Ami minden oldal számára "igénybevehető", mellékesen.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:16
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#85
Ami a KKP-t illeti:
Pártalapításhoz nem, de választásokon való eredményes részvételhez rengeteg pénz kell. Ha ez megvan, akkor egy jó program (ígérgetős, mert ma azt szeretik) és kész az új kormányzópárt.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:15
Előzmény: #82  pampa
#84
Pampa, 2002-ben működhetett, esetleg. A 2006-os választásoknál erre már figyeltek (figyeltünk), és megszámolták előre a rendelkezésre álló (üres) szavazólapokat és borítékokat! is, és a szavazás lezárultával is. Az általad említett csalás ezekben a számokban a végén eltérést okozott volna. Nem kis munka (lényegében 2x annyi mint korábban) de ezzel kizárható az, hogy legalábbis nagy számban ne történhessen ilyen.
tokos. 2007. 08. 07. 14:10
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#83
Mondjuk nem tudom, ha kormányozniuk kellett volna, akkor is elviccelődtek volna???

Ennek ellenére nem hiszek az 5%-ban a 20%-ban meg végképp.

A szavazók kb. fele azért szavaz, mert valamelyik mellett kiáll, (ez szerintem elsősorban a kis pártokra jellemző) de nyilván vannak hívei a nagyoknak is, a másik fele meg azért szavaz (elsősorban a nagyokra) mert nem akarja, hogy a másik diktátora ugasson.

Ahol ez a kétfarkú dolog bejöhetett volna esetleg, az valóban azok, akik kiábrándultak, de azok közül is leginkább azok, akik annyira, hogy valszeg el se mentek szavazni. Ezek viszont nem biztos, hogy elmentek volna azért, hogy egyet poénkodjanak. Ráadásul ez alighanem a politikailag meglehetősen inaktív réteg, mert akik minimális szinten is aktívak, azért tudtak választani egyet a sok közül.
pampa 2007. 08. 07. 14:08
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Sajnos működik,meg a pár csirke és üveg bor minden szavazatért az is. Meg is buktak vele csak időn túl jött az óvás.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:05
Előzmény: #80  pampa
#81
pampa

Ez azért nem működik, mert túl sok embernek kell bene leni és azáltal a konspiráció lehetősége a 0-ra csökken

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek