Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 11:08
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#60
ibiza

igazad van, egy dologban vitatkoznék. Írod, "a közvagyonra pedig sajátjakánt tekintenek." nem. inkább olyan vagyonra, amely ugyan nem sajátjuk (így pl. nem is gondozzák, gyarapítják), hanem másé és nem őrzik.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 09:55
Előzmény: #58  tokos.
#59
azt kell nézni ki mit mond és mi az amit csinál, a többi az süket duma,parasztvakítás.
tokos. 2007. 08. 07. 09:46
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
"Pl Verest kérdezték hogyan lett milliárdos modnta "nála többet még ember nem kapált" " :-).

Mégse kapált eleget, az országnak csak jobb lenne, ha még most is kapálna, ahogy a múltkor is írtam.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 09:42
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
szurkoltok mint a focicsapatnak...
egyszerü nem...
Ami vacak az vacak aki ,lop,csal, hazája ellen tesz szándékosan vagy eszetlenül gazdálkodik az egy hitvány senkiházi.
föggetlenül attól milyen színü zászló alatt teszi.
Aki meg egyik oldalról mindent elfogad a másikról semmit, az egy lúzer birka,rájuk is nagy szükség van egy társadalomban ök veszik az okos mosóport.
A gond az a közfeladatot vállalóknak elörébb való a saját vagy mókusörsének az érdeke mint a közé. A közvagyonra pedig sajátjakánt tekintenek.
Ugrasztanak benneteket és röhögnek a markukba.
Rendszerváltáskor az ortodox komiknak szúrta a szemét a sok elvtárs kezébe került közvagyon, mondták nekik "csak azért nehogy a fasiszták kezébe kerüljön" megnyugodtak aszerencsétlenek és lassan kihalnak.
Hülyére vesznek benneteket okosok.
Pl Verest kérdezték hogyan lett milliárdos modnta "nála többet még ember nem kapált"
Gyf az expresszböl nézte hirdetést melyik ingatlantt érdemes megvenni a visszaváltott takarékbélyegéböl.. ugyan máá
ha valaki 1ft-ért vesz a vip listárol olyat ami már akkor 100at ér ahhoz nem kell nagy ész.
Ébresztö, lényeglátók legyetek mint a sas ne mint a mezeiegér a füben.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 09:12
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
conqui! jó elmélet az és igaz, bár csak kérdések formájában bontakozik ki.

sajna nem fizet érte senki, így csak meggyőződésből teszem. viszont az ellenkezőjét pénzért se mondanám (írnám)!
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 23:27
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Bocs cetas
Ez ma-ga-nak szólt.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 23:03
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
cetas

Téged a Lovas fizet, hogy propagáld itt az elméleteit?
Menyi az annyi? Meg lehet élni belőle?
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 20:41
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Egyetértek Lovassal.
Az ellenzék legyen demokratikus egy antidemokratikus hatalom ellen. Ezt szajkózzák bértolnokaik és csűrik csavarják a szót.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 20:23
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Lovas István az emberi tisztesség oldaláról írt az eseményekről.
Sajnos a magyar újságírók zöme gazember, bértollnok, megalkuvó és opportunista.
Ezért tud hatalmon maradni a gazember.
Ha minden újságíró úgy írna, mint Lovas, akkor a gazember kénytelen lenne lemondani.
A sajtó hatalom....
Ha a gazemberek kezébe kerül a sajtó, akkor egy hazug rendszer életképessé válik... ideig-óráig. Remélem.
Törölt felhasználó 2007. 08. 06. 09:39
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Lovas: Helyén való-e a demokrácia valamennyi játékszabályának betartása a Gyurcsány-kormánnyal szemben?
2007-08-06. 05:46:29

A TÖRVÉNYESSÉG VÉDELMEZŐINEK
Magyarország

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Én egyáltalában nem fejezem ki véleményemet e levélben, csupán kételyeimet.

Kételyeim elsősorban arra irányulnak, hogy önök következetesek-e.

Vajon ha Magyarországon a Gyurcsány-kormány alatti berendezkedés már nem demokratikus, mint állítják, akkor az ellenzéknek kell-e ragaszkodnia a demokratikus játékszabályokhoz? A választ nem tudom, csupán felteszem a kérdést.

Az ifjabb Martin Luther King 1963-ban a birminghami börtönből kicsempészett levelében azt írta: „Nem szabad elfelednünk azt, hogy minden, amit Adolf Hitler tett Németországban, ’törvényes’ volt, és minden, amit a magyar szabadságharcosok tettek Magyarországon, ’törvénytelen’”.

Vajon lett-e volna szabadságharc Magyarországon, ha a magyar felkelők, mint olyanok, akik demokratikus rendet szerettek volna, magukra nézve betartják a demokrácia játékszabályait olyanokkal szemben, akik minden eszközzel saját zsarnoki hatalmukat kívánták az örökkévalóságig meghosszabbítani?

Amikor a rendőrség, a Gyurcsány-kormány erőszakszervezete megszünteti a nyomozást a tavaly október 23-án gumilövedékkel megvakított férfi feljelentéseinek ügyében, akkor ezzel a kormánnyal szemben helyén való-e a demokrácia valamennyi játékszabályának betartása? Amikor a kormány alá gyűrt ügyészség a fél szemére megvakult férfi esetének kivizsgálása érdekében nem volt hajlandó beszerezni a térfigyelő kamerák vagy a tévétársaságok felvételeit és nem hallgatta meg azokat sem, akik az eszméletlen férfit a mentőhöz vitték, akkor e kormánnyal szemben helyén való-e a demokrácia valamennyi játékszabályának betartása? Egy olyan ügyészségről van szó, amelyről tudható, hogy nincs az a súlyos bűncselekmény, amely ügyében ne a bűnelkövetők érdekében járna el, ha azok a kormány vezető tagjai. És egy olyan igazságszolgáltatási rendszerről, amely lehetővé teszi, hogy jogerősen börtönre ítéltek szabadon sétálgathassanak, mert őket kormánybeli patrónusaik a törvények fölé emelik.

Vajon nem kellene-e teljes mértékben átgondolniuk eddigi stratégiájukat, mert ahogyan egy sötét, elhagyatott utcában hasfelmetsző Jack-kel szemben nem sok esélye van a Harvard Egyetem oktatói klubjában szokásos szabályokat betartóknak, önök végzetesen elveszíthetik azt az esélyüket, hogy helyreállítsák az ennek az országnak az üdvét szolgáló rend helyreállításának akár a látszatát is?

Lovas István - Demokrata, 2007. 08. 02.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 21:32
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#50
"ha állítasz valamit, amit valaki adatokkal és hivatkozásokkal megcáfol, akkor az várható el, hogy a másik beismeri: "igen, tévedtem", s nem pedig az, hogy mindenféle alátámasztás és bizonyíték nélkül tovább szajkózza a másokat megtévesztő hülyeségeit."

Érdekes, ezt szoktam én is várni tőled, de mindig hiába :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 21:03
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
- Miért akar az egér belépni a Fideszbe?
- Hogy patkány lehessen!

- Mit köszönhetünk a Gyurcsány kormánynak?
- Azt, hogy tavaly a szakadék szélén álltunk, most egy jelentős lépést tettünk előre!
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 20:57
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
yesterday! nyugodj meg. nem tévedtem, de engem egy szikrát nem érdekel a te állítólagos műveltséged. könyveld a vélt vagy valós tényeket a szürkeállományodban, ahogy akarod. az általános műveltséghez sokminden tartozik, azt mind számonkérheted rajtam, nagy nyilvánosság előtt. de! hogy mások hülyeségét ki szajkózza, arról magad szóltál előbb, említve a nagy tudós könyvet, mely szerint csak az zsidó, aki abban szerepel - vagy nem? tőlem munkácsy lehet nemzsidó is, akkor is ugyanolyan festő. ha az esztétikai értékről akarsz beszélgetni, nem jó arányérzékre vall a támadás - de állok elébe. műtörténész vagy? esztéta? filozófus? kultúrtörténész? vagy csak olvastál munkácsyról (nem a zsidós könyvben)? beszélj róla, figyelek.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 20:45
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
Nem, fretek, ez nem erre vonatkozott, hanem arra, ha állítasz valamit, amit valaki adatokkal és hivatkozásokkal megcáfol, akkor az várható el, hogy a másik beismeri: "igen, tévedtem", s nem pedig az, hogy mindenféle alátámasztás és bizonyíték nélkül tovább szajkózza a másokat megtévesztő hülyeségeit.

Kérdésedre válaszolva úgy vélem, igenis része a műveltségnek az, hogy valaki ismerje az életrajzát a magyar kultúrában vagy tudományban fontos szerepet betöltő személyeknek. A magyar kultúrának, a kiegyezés utáni magyar társadalomnak és történelemnek szerves része a zsidóság, tehát bizonyos ismeretekkel szerintem illik rendelkezni, különösen, ha valaki nagy biztonsággal állít valamit a nyilvánosság előtt.

Egyébként pedig ti kezdtetek beszélni arról, hogy Munkácsy (vélt) zsidósága és tehetsége között milyen összefüggés van, miközben maga a kiindulópont (vagyis hogy M.M. zsidó) volt teljesen téves.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 20:30
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46

félve szólok a témához, de muszáj megtennem. valóban része a műveltségnek, hogy tudjam ki zsidó és ki nem?
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 20:11
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#45
Ma-ga,

nem elég, hogy műveletlen vagy, még kérkedsz is vele. Ez azért sok.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 20:01
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
yesterday! te csak a könyvszerinti zsidókat ismered? könyvelő lehetsz, ezt veszem le az adatolásból is...
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 19:59
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
yesterday! nem ciki, ne tiltakozz. (y-nal írta, talán, hogy méltó legyen a bárónéhoz)
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 19:43
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#42
Ma-ga!

Még mielőtt túl sok marhaságot hordanál itt össze, tájékoztatlak, hogy Munkácsy Mihály NEM volt zsidó származású. (Lásd: Reményi Gyenes Istán: Ismerjük őket? Zsidó származású nevezetes magyarok arcképcsarnoka)

"Munkácsy Mihály, 1868-ig Lieb, 1880-ig Munkácsi (Munkács, 1844. febr. 20. – Endenich, Németo., 1900. máj. 1.): festő. Apja, a bajor eredetű Lieb Leó sótiszt volt Munkácson, anyja Reök Cecília. 1848-ban a család Miskolcra költözött." link

Különben szerintem gyenge festő volt, de ez más tészta.
Törölt felhasználó 2007. 08. 03. 17:57
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
figyelgetem amerikát és olvasgatok. az ég kicsit beborult itt a balcsifelvidéken.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek