Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:19
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#120
az itt folyó vitából az körvanalazódik, hogy választást lehet nyerni csak elég ügyesnek (hitelesnek?) kell lenni hozzá.

szerintem ez demagógia és mert a demagógia az ördög világossága: tök sötétség!

sem a fideszesek (vagy a volt kiszesek, mint pl, gyucsi), sem a szadeszesek (hálózat) alapítói nem voltak sem hitelesek, sem elég műveltek, sem intelligenciájuk nem képesítette őket semmire (jól ismerem szinte valamennyit, személyesen, némelyeket már a '60-as évek vége óta!), hanem jó információik voltak, amikkel tárgyalóképesek lettek a komcsiknál. az infó pedig ugyanonnan jött, ahol ma is őrzik. és infó nélkül semmit sem lehet kezdeni (nem hogy nyerni). és a pénz! szóval olyan ez, mintha a király pályázatot írna ki, hogy ki legyen a király(?), azután mindenféle okosok jönnének és benyújtanák a pályamunkáikat, de mert a király bírálja el, így a nyertes kihírdetése után is ő marad a király (esetleg más néven).

kérlek benneteket - téged külön is fretek - ne ajánlgassatok pártot és választást, mert ezzel lenéztek minket (engem legalábbis). kösz.
tokos. 2007. 08. 07. 15:15
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Ne haragudj fretek, de ekkora bugyutaságot hogy lehet írni?

Ha az ember csal, mert azért ez mindenkivel előfordulhat, megpróbálja úgy, hogy minél kevésbé tűnjön fel. A legfeltűnőbb az, ha úgy csinálja ahogy írtad, ehhez azért elég jelentős tehetség kell, ezt ne tagadjuk...

Ennél azért jobb az, ha a lánc úgy alakul, hogy egy üres boríték, a többiben meg egy-egy szavazólap, és ekkor természetesen egy, az utolsó szavazólap elveszik.

A nyuszi bácsi által leírt számlálásnál ilyenkor az vagyon, hogy megszámlálnak mindent, és kiderül, hogy egy szavazólap elkallódott, és van egy üres borítékod.

Persze, mint utaltam rá, nem is biztos, hogy kiderül, mert könnyen el lehet ezt számolni, ahogy kétszer egymás után még nem sikerült nekik ugyanazt a számot kihozni egy átlagos számlálásnál.

Na mindegy, legrosszabb esetben az van, hogy van egy üres borítékod, és hiányzik egy szavazócédulád. A választásokat ezért nem fogják megismételni, viszont az az egy üres boríték akár több tucat vett szavazatot is jelenthet.

És még csakj meg sem lehet becsülni a csalásokszámát. Lehet 1, de lehet száz is, számomra az üres boríték nagyon gyanús lenne.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:03
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118

nem is értem, hogy a jobbosok miért nem képesek olyan rafinált gyerekeket küldeni ellenőrnek, mint Ti vagytok. kár elpocsékolni a tehetséget.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:02
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#117
Na itt van, hogy kire lehet szavazni a fülke magányában...

link
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 15:01
Előzmény: #111  tokos.
#116
szavazatszámláláskor az mindenképpen gyanús (lenne nekem, ha bent ülök), hogy van "N" db üres boríték és van olyan "M" számú boríték, amelyekben összesen nem "M", hanem "M+N" szavazólap van.

a szavazás megkezdése előtt pedig nem árt megnézni, hogy a borítékok és a szavazólapok száma megegyezik vagy sem.

még egyszerűbben: az üres borítékok nem érdekesek, de a jobboldali bizottsági tagok helyébe renoncot kiáltanék, ha egy borítékból 2 db, ne adj Isten 2 millió db szavazólap esne ki a kibontásakor.
tokos. 2007. 08. 07. 14:51
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#115
És ezek mindenhol darabra megegyeztek?

Másik kérdés, hányszor számoltátok újra? És melyiket fogadtátok el? Merthogy átlagos számlálásnál minden újraszámolás újabb és újabb eredményt szül.
tokos. 2007. 08. 07. 14:49
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#114
Jajj conqui,

mint írtam, szavazóhelyiségenként öt ember elég volt 2002-ben, ezeknek nem kell sorban állniuk, egyik elintézte a dolgát, és mehetett, a másikat meg hívták telefonon.

Szóval nem olyan bonyolult ez, ennél sokkal bonyolultabb dolgokat is elintéznek a pártok, pl. kihozzák, hogy egy jelölt kampánya 1 Mft volt. Ahhoz azért kell sikálás egy ilyen láncszavazáshoz képest.
pampa 2007. 08. 07. 14:48
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#113
tozsdenyul

A kijáratnál az urna és boríték nélküli szavazólap átadva a bedobó embernek.
Csak úgy viheti ki ha pecsét nélküli lapot ad át és ez kerül az urnába.És a számoláskor ez már kiderül.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:45
Előzmény: #111  tokos.
#112
A szavazás kezdete előtt az összes mennyiséget, és a szavazás után az összes mennyiséget (szavazott, üres, rontott, érvénytelen, kimaradt darabszám). Borítékot és szavazólapot is.
tokos. 2007. 08. 07. 14:43
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
Mi előtt, és mi után?
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:41
Előzmény: #107  pampa
#110
Én kíváncsi vagyok a többi lehetséges módra is. Javaslom próbáld meg legközelebb kivinni "simán" a fülkéből. Ha sikerül úgy, hogy nem veszik észre, hozd el nekem :)
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:39
Előzmény: #108  tokos.
#109
Ezért kellett külön megszámolni borítékot és szavazólapot is. Előtte is és utána is.
tokos. 2007. 08. 07. 14:37
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
"És ugye az sem bizonyítja a láncszavazást. "

Kérdés, előkerült a szavazóhelyiségben a szavazólap? Ha nem, akkor kivitték. És engem nem fogsz meggyőzni, hogy a gyűjtőknek kellett...
pampa 2007. 08. 07. 14:37
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
Nálunk fülke volt és simán ki lehetett vinni. Én nem mondtan hogy jobb vagy bal oldal csak fevetődött a csalás kérdése mármint hogy nem lehetséges.
Ezen kívül is van más mód de abba már nem folyok bele. Több is,sajnos.
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:36
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Kicsit feltűnő lett volna...
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:35
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
...és egyébként hogy is csinálhatták? Kint állt vagy 10 hirtelensült honfitársunk és várta a kijövőket?:))
Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:33
Előzmény: #95  tokos.
#104
Számolni kellett az üres borítékot is, és ha volt ilyen, azt külön jelezni kellett a választási bizottságnak. Nálunk nem volt. 1-2 bizottságnál előfordult, de a többségnél nem. És ugye az sem bizonyítja a láncszavazást. Én nem hiszem, hogy választást befolyásoló számban fordulhatott volna elő. Amúgy a bizottság elég jól át tudja tekinteni a választás menetét, még a fülkékben is lehet látni, hogy X-elés, vagy boríték cserélgetés, elrejtegetés történik.

Törölt felhasználó 2007. 08. 07. 14:32
Előzmény: #101  pampa
#103
Ez az átlagolás most nem hiszem, hogy a lényeget megvilágítaná...
tokos. 2007. 08. 07. 14:32
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#102
Úgy kb 11000 szavazóhelyiség van az országban, ezeknél ha csak 5-5 sikerült, már nyert ügy lehetett 2002-ben. 2006-ban már nem.

"(egyébként ha már jobbról jött az ötlet, az hogyhogy nem merül fel bennetek, hogy akár ők is alkalmazhatták?:)) "

Épp 5 perce pötyögtem be.
pampa 2007. 08. 07. 14:31
Előzmény: #99  pampa
#101
penznyelo

A 2006-os választáskor urnánként 1,8 szavazattal kapott többet az MSZP mint a FIDESZ.

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek