Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Csak még nem indult el vele a kereskedés. Sőt, már egy sikertelen IPO-n is túl vannak.
De ez is azt mutatja, hogy egy más tőzsdén lévő cégbe való belépés egyszerűbb, mint újonnan megjelenni. Még akár milliárdos nagyságrend is szóba jöhet, ha elég nagy a tőzsdére vágyó cég mérete.
A Plotinus kb. részvényenként 6.000 Ft kp-t fog tartalmazni, erre jöhet rá a "felár", amit az újonnan belépő fizetni ki. Kérdés, hogy lesz-e érdeklődő, és mennyit hajlandó beáldozni ezért. Ez alapvetően a jelenlegi cégértékétől függ, ha egy 100 milliárdos nagyságrendű cég lenne a belépő, akkor 1-2 milliárd a jelenlegi részvényesekhez is lecsoroghat. :-)
Érdekes, de valószínűleg itt, a Plotinusban fog eldőlni az Est Média sorsa.
A Plotinus is befektetőt keres, de itt, jelenlegi állapot szerint a részvények tőzsdei ára mögött ugyanannyi készpénz is van/lesz a társaságban. Látható lesz, hogy piaci alapon mekkora áldozatot hajlandó bevállalni egy újonnan tőzsdére lépő cég, azaz a belépő cég mennyit hajlandó beáldozni a jelenlegi tulajdonosoknak. Amikor ez láthatóvá válik, úgy fog az Est Média átárazódni!
Befektető szerintem lesz, mert van olyan cég, aki nem akar és nem fog az MNB tőzsdefelkészítőn végigmenni, ami akár 2-3 év is lehet. Az is szinte biztos, hogy a Plotinusos vezetők nem fogják valami útszéli "tőzsdére jövök befektetőket fosztogatni" típusú belépőnek odaadni a céget.
"Mégis maradna a tőzsdén a Plotinus? A Plotinus közgyűlésével kapcsolatban megkérdeztük a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetségének (Tebész) elnökét, Dióslaki Gábort, aki részvényesként vett részt a társaság mai közgyűlésén. Dióslaki Gábort kiemelte, hogy a Plotinus eredeti szándéka az lehetett, hogy a társaságot a tevékenységének befejezését követően kivezették volna a tőzsdéről. Azonban a társaság nagytulajdonosai mindezek előtt vélhetően megkísérelnek olyan vevőt találni a cégre, aki értékelné a tőzsdei jelenlét nyújtotta előnyöket és bevásárolná magát a tevékenységet nem végző vállalatba. Dióslaki Gábor mindemellett hozzátette, hogy a Plotinus Invest Zrt. eladásából befolyó összeg november 30-ig érkezhet be majd a céghez, ezért a társaság sorsa valószínűsíthetően a következő néhány hónap folyamán dőlhet majd el, a nagy kérdés, hogy sikerül-e vevőt találnia a cégnek, aki lát fantáziát az üres, illetve valójában tevékenységet nem végző vállalatban, és mindezért hajlandó-e a cég eszközértékén felül a tőzsdei jelenlétért prémiumot is kifizetni."
Természetesen egy új belépő tulajdonosnak sokkal jobban megéri egy 10 milliárdra értékelt, de amúgy csont üres cégbe beapportálni valamit, mint a Plotinusba :-)
Iróniának szántam.
Itt a belépő új tulaj csak ugyan lemond a tulajdona egy részéről (feltételezve, hogy a BVPS felett lép majd be a Plotinusba), mert nem kapja meg 100%-ban a céget, de mégse arról van szó, hogy ajándékba odaadja a cégét pár ezer spekulánsnak, akik felhajtották a semmit 10 milliárdra.
IV. Célok és stratégia
A féléves mérlegzárás utáni időszakban a Társaság reálgazdasági eszközeire vételi ajánlat
érkezett, amelyet az igazgatótanács elfogadásra javasol, és a közgyűlés elé bocsát
megvitatásra. Amennyiben ez a tranzakció megvalósul, akkor a Plotinus Holding Nyrt.
lényegileg üres társaságként fog funkcionálni, de az elmúlt időszak piaci tranzakciói alapján
valószínűsíthető, hogy tőzsdei cégként így is jelentős maradványértékkel bír, így a korábbi
koncepcióval, a kivezetéssel szemben értéknövekedést teremthet a tulajdonosok számára, ha a
cég részvényei a Budapesti Értéktőzsdén maradnak.
Erőforrások és kockázatok
A Társaság erősen emberierőforrás-orientált, sikere az igazgatótanács helyes döntésein múlik. A
kockázatok ugyanebben keresendők. Mivel a Társaság befektetései során jelentősebb mértékben
hajlandó külső forrásokra támaszkodni (hitel, lízing, kötvénykibocsátáson keresztül), így a beszerzett
eszközök árfolyamában történő kisebb elmozdulás is jelentősen módosíthatja a cég értékét és ezen
keresztül a részvények árfolyamát. A Társaság vagyonának alakulása – és ebből következően a
részvényárfolyam is – igen jelentős kilengéseket mutathat, és bármikor fennáll a tőkeveszteség
lehetősége is. Kilátások
A Társaság életében jelentős változást hoz a 2018-es üzleti év, mivel a tőkepiaci tevékenységeket
felszámoltuk.
Részvényekkel kapcsolatos tervek
A Társaság a jelenlegi szabályozási-adózási környezetben továbbiakban nem szándékozik
szavazatelsőbbségi és törzsrészvényeire osztalékot fizetni. Az értéknövekedést ezen részvények
esetén az árfolyam emelkedés teremtheti meg. Amennyiben a Társaság részvényeinek árfolyama
jelentősen alacsonyabb a Társaság vezetésének értékítélete alapján reális árfolyamtól, akkor
likviditásunk függvényében saját részvényeket vásárlunk vissza.
PLOTINUS
Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)