Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 08. 05. 09:48

PLOTINUS  

Nem találtam így újat nyitottam.

Elég rossz passzban van Viktor(vagy inkább a piac??:) ).De ettől függetlenül bízom benne.Lehet,hogy a kereskedés jelenlegi stílusa nem fekszik neki.Túl nagyok a fel és le ugrálások.. gondolom kiüti a stopokat.Nehéz lehet lekereskedni.Lesz majd olyan időszak ami fekszik neki és magára fog találni.Olvasgattam a vele készült interjúkat,jó gondolkodású..visszatalál a megfelelő útra.Kitartás a Plotinus részvényeseinek..;)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 04. 12:09
Előzmény: #4217  BobyPf
#4220
Eurusd alja,valahol 0,85-0,88 körül volt régen.Az még innen 20-25%-os gyengülésnyire van.Amennyiben ismét meglátogatnánk ezen szinteket és a forint nem erősödne közben az euróhoz,az bizony 360 vagy feletti dollár árakat is hozhatna.
pomperj
pomperj 2016. 12. 04. 12:07
Előzmény: #4215  Tibi0002
#4219
Tibi, nem lesz jo hatassal a HUFban tartott poziciokra.
A HUF nem JPY. Egyltalan nem. Emlekszel 1997-98 ev esesre Azsiaban? Na, az a parallel eset hozza.
pomperj
pomperj 2016. 12. 04. 12:01
Előzmény: #4191  lukskypoker
#4218
A forumok mindig a long allaspontuak szinte kizarolagos terepe. Minden beiras (keves kivetellel) erzelmileg vadul long, es keves kivetellel sajnos szakmailag (emiatt is) nulla.

Es minden ellenvelemenyt nagyon utalnak, sot duhodten harcolnak ellene...mintha az okozna azt, hogy nem jott be neki.

Pedig: a jozan donteshozatali processzusban meg szokas hallgatni ellenerveket is. Sot, barkinek szabad mas gondolni, sot tevedni is lehet a projekciokban.
Dehat a tobbseg (nehanyan kulonosen) keptelen erzelmeit kordaban tartani, es "leh@lyezve" sertegeti a "keves mast gondolokat". Azt hiszi, abszolut igazsag birtokaban van, hiszen itt "MI LONGok" vagyunk a nagy tobbsegben. Es attol meg nepszeru is lesz a legenyke; nem igaz?


Rogzitsuk a junius ota eltelt allapotot.

1)A PlOTINUSBAN mostanaban ez a chart mondja el a lenyeget.

link

Az akkori bull allaspontuak tevedtek:junius ota, 5 honapja nem ment fel tovabb.
Valojaban oldalazott. A bull megtort, kiesett a csatornajabol, es ettol meg idegesebb..hatha megis... ?

Eddig a charton tenylegesen megcsinalni kezdett egy a-b-c korrekcios format azota; es abbol tan kesz van az elso a-b szakasz, kovetkezik (C) lefele. Az "alpfa-decay" sejtes mukodni latszik.

(A rengeteg brokerbotrany ugybol meg semmit nem tanulunk, dehat ez is termesztes)

A PL a kovetkezo masfel evben eleg sokat kepes esni; annyi idot emelkedett az ED formaban is.
Az allaspontom tovabbra is az, hogy (c) meglepoen undok lesz. Sokszor megesik, hogy visszateszteli az emelkedo ek aljaig az akkori arat. Ott vannak a support zonak a charton.

Meglatjuk.

BobyPf
BobyPf 2016. 12. 04. 11:48
Előzmény: #4215  Tibi0002
#4217
Kicsit túlzásnak tartanám,de nem lehetetlen nek.Ha jól emléxem,anno 325 körül volt a tető.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 04. 11:44
Előzmény: #4209  mage
#4216
Kicsi és belterjes,nem a bp.-i,de valszeg az egész hazai piac!Egyetlen szereplőnek sem lehet érdeke,hogy hátrányba hozza magát, egy későbbi üzlet során azzal,hogy nyitott könyvvé teszi az üzleti adatait,a versenytársak számára.
Tibi0002 2016. 12. 04. 11:33
Előzmény: #4214  pomperj
#4215
Ha 2 év múlva az usdhuf 400 lesz, akkor én meghívom a topic szerzőit egy forralt borra. Az ugyanis meglehetősen jó hatással lesz a forintban mért portfóliómra. :)
pomperj
pomperj 2016. 12. 04. 11:18
Előzmény: #4207  mage
#4214
Ok.
Es ha 2 ev mulva a HUF 350-400 tajan lesz? Akkor is ilyen @@@@ maradsz?
maveryck 2016. 12. 04. 09:41
Előzmény: #4202  maveryck
#4213
Már csak azért is jó oka lehetett a vételnek, mivel elég régóta ír az ingatlanokról, de nem volt érdemi vétele a cégnek. Jöhetett egy jó lehetőség (ár, potenciális bérlő, szakértő befektetőtárs), aminek az okát nem tudjuk, csak spekulálunk.
borso74 2016. 12. 04. 09:18
Előzmény: #4211  pickpepe
#4212
Igen, de itt úgy lehet többsége egy nagy projektben, hogy 20% saját tőkét sem kell befektetnie. Ez nyilván csak fantáziálás részemről, de a befektetés minőségére jó fényt vetne.
pickpepe
pickpepe 2016. 12. 04. 00:23
Előzmény: #4210  borso74
#4211
Lakóingatlanban én nagyobb fantáziát látok de nem értek hozzá.
Valami hasonló ugrott be nekem is félig iroda félig lakó.

Viszont a TSZ mint üzlettárs sztem kizárt.

Amit Viktor meg akart venni azt már megvette.
borso74 2016. 12. 03. 22:39
Előzmény: #4209  mage
#4210
A Röppentyű u. 65. számú irodaházat konkrétan tudom hogy most alakítják át lakóépületté. Azt nem tudom hogy új építésűnek minősül-e, de szerintem igen, mert eddig nem léteztek azok a lakások amik megépülnek. link
A megvett irodaház a két metrómegálló közti senkiföldjén egyéb tömegközlekedési kapcsölat nélkül nem egy álom a dolgozóknak. Viszont ha a Duna felé lehetne bővíteni, jó kis lakóingatlan projekt lehetne belőle. A Váci úti frontrészt meghagyhatnák 1-2 üzletnek meg a gerincklinikának.
És nem lennék meglepve ha az egyik üzlettárs a Tündérszikla lenne.
mage 2016. 12. 03. 20:14
Előzmény: #4184  pickpepe
#4209
Lakóingatlant nem hiszem, mert abból most újat éri meg építeni az áfa és csok miatt. Úgy gondolom átalakításra ezek nem vehetők igénybe, mintha új lakásokat építenének.

Viszont elég érdekes a tranzakció mértékének megadása. Kicsit tágra sikerült a határ, nem lettünk sokkal okosabbak, mintha csak annyit írtak volna, hogy hitel nélkül valósult meg a tranzakció. 1.8 milliárdnál nem hiszem, hogy sokkal nagyobb lehet a likviditás, ha levonjuk a befektetési alapot és a részvény kitettséget(ha ez nem változott jelentősen).
mage 2016. 12. 03. 20:03
Előzmény: #4191  lukskypoker
#4208
Még van időd, messze egyenlőre a 3000 :).
mage 2016. 12. 03. 20:01
Előzmény: #4203  pomperj
#4207
Na már jön a sumákolás. Minek számoljuk $-ban (kiskutya fülében)? Abban rajzoltad fel a kis ábráidat, abból számoltad ki a 2800-as céláradat? NEM. Akkor minek számoljunk másba, hátha egyikből bejön a hülyeséged?

Már látom, hogy 2 év múlva mikor itt is égsz mint a rongy, majd megmagyarázod a hülyeséged valami kitalált devizával, vagy árupiaci termék segítségével. Ha bitcoin-ban kevesebbet fog érni a Plotinus 2 év múlva majd hirdetted, hogy lássátok az elliot hullámok sose tévednek...
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 03. 15:44
Előzmény: #4200  maveryck
#4206
Szerintem nem értetted amit írtam,különben nem a reménykedni szót használtad volna.Reménykedni a tehetetlen emberek szoktak a rossz helyzetükben,hogy egyszer majd talán jobb lesz.Itt szó sincs rossz helyzetről.Bp.-en egy ingatlanpiaci story zajlik,amiből -nem all in-t mondva -okos pozíció méretezéssel,a kockázatot csökkentve és másokkal megosztva,Viktor megpróbál hasznot szerezni.
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 03. 15:28
Előzmény: #4203  pomperj
#4205
Elliott görbéket rajzolgatni,abban hinni,szintén a sarlatánság kategóriája.Amúgy meg Viktor igazolt track recordja sokkal hosszabb és eredményesebb,mint bármely színescerkával rajzolgató "elemzőé".
BobyPf
BobyPf 2016. 12. 03. 15:19
Előzmény: #4201  pomperj
#4204
"Erdemes tudni, hogy Brexit ota Londonban nagyon esnek az iroda-berlet arak. A keszuletben levo projektek lealltak"

Azért a londoni és a budapesti ingatlanpiaci ciklusokat egy az egyben összehasonlítani,és abból sommás következtetéseket levonni,elég nagy sarlatanság.
pomperj
pomperj 2016. 12. 03. 14:24
Előzmény: #4198  xmann
#4203
Ha jol emlekszem, az valamikor Juniusban volt, ugy 5700 arnal.
A projekcio egyik fele, az "alfa-decay" ami a hozzaszolas lenyege volt, azota kezd teljesulni; az ar nagyjabol ugyanott van, mint 5 honappal ezelott volt. Harom evente triplazni, rendszeresen, az aligha sikerulhet barkinek. Egyszer megcsinalni, mar ahhoz is oriasi szerencse kell.

A masik felehez kell meg egy kis ido. Szamoljunk valami real-ertekben, mondjuk dollarban; es ha nem felejtjuk el, megnezzuk 1.5-2 ev mulva.

maveryck 2016. 12. 03. 13:06
Előzmény: #4201  pomperj
#4202
Nem vitatom a kockázatot, de az eddigiek alapján jó oka lehetett a vételnek. A Törpe utca is fejlesztésnek indult, aztán csak eladták. Jó haszonnal, mert jó áron vették.
pomperj
pomperj 2016. 12. 03. 11:31
Előzmény: #4200  maveryck
#4201
OK.
Erdemes tudni, hogy Brexit ota Londonban nagyon esnek az iroda-berlet arak. A keszuletben levo projektek lealltak.

Ja, mashol I Mindenhol. Ha ez a fertozo pupulista "ki az idegenekkel" gyoz mindenutt, felcsuton is, kinek kell a Vaci ut?

A Bloomberg azt irta a heten " the fall in real-estate prices may be much higher than official estimates...analysts are forecasting that prices will fall further over the coming years..."

Logikus is: Az alacsony kamatok mellett evek ota tul sok iroda-project keszult el; es a kamatok megindultak fel.

"Lehet remenykedni".

Topik gazda

Jhonny27
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek