2 hete eladtam a NAP részvényem 1175Ft/db áron, bár nem volt sürgős, nem kellett a pénz semmire. Szinte mindenki azt gondolta olcsón adtam, rosszul döntöttem. Ma 1080-1090.
Érthető. Aki normális, annak nem az a célja, hogy minél több pénze legyen, hanem az, hogy a céljai eléréséhez szükséges pénzt megteremtse. Lehet ez tetőfelújítás vagy bármi más.
Lapostetőre kell a pénz, értem a gondolatod, de ennyi. Még majd adok el bef jegyet is.2M kell ebből majdnem 1M megvan kpben, ami ácsoknál nem hátrány. Mondjuk ha elvinnék jövő péntekig (addig raktam be), akkor újragondolom.
Van akinek olcsó a Porsche meg a Ferrári. Nekem drága. Akinek olcsó a Panny 1525-ön az vehet. Bár nem gondolom, hogy esetleg valaki lebasz, de aki mégis, annak fogalma sincsen, hogy Te mennyiért vetted, mennyi a nyereséged. Lehet 1525-ön olcsón venni, aztán mégolcsóbban vagy csekély plusszal eladni. Pl. én nem foglalkozokTBSZ--szel. Aki igen, az másképpen tervezi a jövőt és más célok motiválják.
Berakok 500-at 1520-on. Ha elviszik, leb*sztok majd, hogy olcsón adtam, ha nem, akkor meg nekem nem fáj .Márciusban kell majd pici pénz lapostető felújításra.
Lehet az is, hogy a Panny óvatosságból döntött így. Nem kockáztat, tart a büntetéstől. Láttunk már olyat, hogy az MNB megbüntet egy kisbefektetőt tiltott árbefolyásolás miatt, a nagyobb spekik megtévesztő húzásai felett pedig szemet hunynak. Talán lehetne állásfoglalást kérni ez ügyben az MNB-től, a Richter talán megtette ezt, a Panny viszont jobbnak látja, ha felfüggeszti a részvény vásárlást a jelentés előtt 30 napra.
Ezután léptünk be az EU-ba, és harmonizáltuk a szabályokat. A Richter helyesen alkalmazza. Egyébként tényleg mindegy, ha a cég vezetése dönti el, hogy mikor vesz.
Szia! Egy 2002-es MNB körlevélből idéznék:"Emlékeztet az MNB arra is, hogy a vezetőkre vonatkozó, a pénzügyi jelentések közzétételét megelőző 30 napos ügyletkötési tilalom objektív tilalom, amely akkor is fennáll, ha a kibocsátó szerint a pénzügyi jelentésekhez nem kapcsolódik bennfentes információ. Ugyanakkor nem zárható ki az sem, hogy a jelentésekkel összefüggésben a kibocsátó bennfentes információt is azonosít, amelyre viszont a bennfentes kereskedelem általános tilalma vonatkozik, ami kiterjed minden olyan személyre, aki a bennfentes információhoz hozzájutott." Nos a kibocsocsátó az ugye esetünkben maga a cég vagyis a PannErgy - aki egyúttal jogi személy. A tilalom minden olyan személyre kiterjed aki ismeri a jelentés tartalmát. Nos a cég ismeri meg ezt legkorábban. Tehát a jelentés közzététele előtt 30 nappal nem köthet ügyletet. Egyébként kár rágódni ezen, ha a Panny úgy döntött, hogy nem vásárol a jelentést megelőző 30 napban, akkor azt el kell fogadnunk, ha van rá rendelet, ha nincs, ha vesz a Richter vagy más cég ebben az időszakban még annak ellenére is.
Így szól az ominózus bekezdés: "A 14. és 15. cikk sérelme nélkül a valamely kibocsátónál vezetői feladatokat ellátó személy közvetve vagy közvetlenül nem bonyolíthat ügyleteket saját javára vagy közvetve vagy közvetlenül harmadik fél javára a kibocsátó részvényei vagy hitelviszonyt megtestesítő eszközei, illetve az ezekhez kapcsolódó származtatott termékek vagy más pénzügyi eszközök kapcsán egy harmincnapos tilalmi időszak leteltéig azt megelőzően, hogy sor kerül az időközi pénzügyi jelentés vagy az év végi jelentés bejelentésére, amelyet az érintett kibocsátó köteles nyilvánosságra hozni a következők szerint:" Tehát ez a vezető személyek tranzakcióira vonatkozik. Általánosan pedig a társaságok a bennfentes személyekre szokták alkalmazni. Na most, a Pannergy maga nem vezető feladatokat ellátó személy és nem is bennfentes személy, amikor előre meghirdetett részvényvisszavásárlást hajt végre. A Richter pl. vígan veszi saját részvényeit a negyedéves riportokat megelőző 30 napban is. Tehát továbbra is azt állítom, hogy olyan jogszabályi hely, ami alapján fel kellene függeszteni az srv-t.
A Társaság a részvényvásárlást felfüggeszti a 596/2014/EU rendelet (MAR) 19. cikkének (11)
bekezdésében említett tilalmi időszak alatt (harmincnapos időszakok azt megelőzően, hogy sor
kerül a féléves jelentés és az év végi jelentés bejelentésére).
Ok. A másik az lett volna hogy addigra elfogy a keret. Nem követem, hogy állunk. Egyébként én nem ismerek olyan jogszabályhelyet, hogy saját részvényt ne lehetne kevesebb mint 30 nappal beszámoló közzététele előtt venni.
PANNERGY