Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
GERI-inv
GERI-inv csütörtök, 23:26
Előzmény: #1278255  Greenbull
#1278256
Mindig azt kell nézni kik veszik és miért, ipar vagy a jegybankok vagy egy új gipsy divat…
Greenbull
Greenbull csütörtök, 23:16
#1278255

GERI, mikrobi! Vegyétek már észre, hogy az előző két hozzászólásom irónia volt. Eszem ágába nincs bocsánatot kérni pakktól, csak arra próbálnám őt rávezetni, hogy a magas aranyár nem feltétlenül egyenlő egy kibontakozó globális gazdasági válsággal. Van amikor előre jelzi, van amikor nem, mert totál más tényező hajtja fel.
GERI-inv
GERI-inv csütörtök, 23:07
Előzmény: #1278252  Greenbull
#1278254
Kis kínai lakosok vették tonna számra a befektetési aranyat :)https://www.conclude.hu/aranypiaci-elemzesek/138-aranykereslet-2008-2009.html
mmmikrobi csütörtök, 23:06
Előzmény: #1278252  Greenbull
#1278253
Na látod, ha kivesszük az elejéről a sallang beszólogatást, akkor ebből még egy normális eszmecsere is tudna lenni. 
Egyébként annyira vagyok csak szakértő, hogy itt kérdezem meg a hozzáértőktől, mert itt sok okos ember van. Én meg nem vagyok az. :)
Nekem volt egy józanparaszti elméletem, ami most a példáddal részben meg is lett cáfolva. Úgyhogy ennyi. :) Tali a pipacsmezőn. :)
Greenbull
Greenbull csütörtök, 22:56
Előzmény: #1278250  pakk
#1278252
Igazad van, bocsánatot kérek. Úgy látom te igazi szakértő vagy, úgyhogy biztos el tudod magyarázni nekem, hogy 2012 körül miért ment az arany ára akkori ATH-ra, amikor már 4 évvel túl voltunk a 2008-as válságon, a COVID-nak meg még híre-hamva nem volt.
GERI-inv
GERI-inv csütörtök, 22:56
Előzmény: #1278237  pakk
#1278251
Ha már USA és FED:
Szeptember 4.-én jelenik meg a beige book. Hátha többet tudunk majd belőle mit is gondolnak a piaci szereplők.https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/publications/beige-book-default.htm
Kamatcsökkentést már kimondták előre, de a biztos akkor lesz, ha meg is történik.Bár nagy következtetés nem vonható le egy kamatcsökkentésből, kb 6-10 hónap alatt látszik a hatása a számokban.Igazából, ami jobban érdekel, hogy mennyiségi lazítás üteme, hogy fog haladni.
https://fred.stlouisfed.org/series/WALCL
Látszik, hogy rengeteg pénz van a gazdaságban így is… 
Véleményem szerint egy pre-recesszív állapot kezd kibontakozni, mert próbálják gyorsítani a gazdaságot a kamatcsökkentéssel.
Makró, infla adatok eddig jók voltak USA-ban.
Magyarországon:
Mint hallhattuk ma a csodacsapatot… mindenre van magyarázat XD nem költjük el a nagy PMÁP hozamokat… spórolunk! Azért rosszak a kisker adatok… továbbá azért  van recessziós állapot, mert Brüsszel úgy akarja, meg az ukrán háború - ezeket a kókler dumákat ismerjük a plakátokról Szlovákia meg Ausztria felé úton, mikor vásárolni megyünk. XD
Pakknak igazat kell adnom, hogy félő földbe döngölik a BÉT-et bármikor… elég sok most a felhő. Kormányunk megszólal az EU-ban, akkor pofon, ha csak itthon szólalnak meg fix esés… jön egy negatív EU adat puff, ha USA-ban baj van, akkor mindenütt is baj van.
pakk
pakk csütörtök, 22:39
Előzmény: #1278249  Greenbull
#1278250
Na akkor újra mert úgy látszik nem figyeltél.
A beszélgetés tárgya az volt, hogy mi lehet az oka annak, hogy idén az arany ekkorát emelkedett? Miért fut ath-n? Miért növelik a jegybankok az aranytartalékaik arányát? Az előbbi lista azt hivatott bemutatni, hogy idén egyébként az arany és az ezüst többet emelkedett mint az usa indexek, tehát eléggé veszik.
Nem az volt a lényeg, hogy ki miben hisz, ki mit akar venni, melyik a jobb befektetés rv vs arany vagy usa index, de figyeljünk már ha tehetjük.
Greenbull
Greenbull csütörtök, 22:25
Előzmény: #1278237  pakk
#1278249
Az arany bizony egy nagyon jó befektetés, az OTP labdába sem rúghat mellette. Mielőtt azonban önkívületi állapotba kerülnél az új ATH-ra száguldó aranytól, javaslom, hogy nézz meg olyan chartokat is, amik 50-100 éves távlatban mutatják az arany árfolyamának alakulását. Különös tekintettel ajánlom figyelmedbe a korrekciós szakaszok időtartamát, ami időnként évekig, évtizedekig is eltartott. Vegyed csak az új ATH-s aranyat, jó lesz az.   
Macus
Macus csütörtök, 22:24
#1278248
Azert tisztazzuk tobbet er a bank , ergo diszkont aron veheti magat. Legjobb befektetes. 
Valiz
Valiz csütörtök, 22:07
#1278247
Bocsánat az ismétlésért, nem tudom mi történt.
Valiz
Valiz csütörtök, 22:06
#1278246
A  sajátrészvény-visszavásárlásokról egy megfontolandó idézet:                                                                                "Az éppen kiszálló vagy kiszállni készülő részvényesek szempontjából az srv mindig pluszt jelent, bár itt megjegyzendő, hogy az srv máról-holnapra észlelhető hatása rendszerint elhanyagolható. Annyit mégis kijelenthetünk, hogy az eladó szempontjából mindig előnyösebb, ha vannak pótlólagos vevők a piacon. A bentmaradó részvényesek számára az srv-nek azonban csak akkor van értelme, ha az a belső érték* alatti árfolyamon történik. Ha betartják ezt a szabályt, akkor a megmaradó részvényállomány belső értéke azonnal növekedni fog. Fontolja meg a következő egyszerű analógiát: Ha pld. egy 3000 dollárt érő üzleten hárman osztoznak egyenlő arányban, akkor ha az egyik felet kivásárolja a másik kettő 900 dollárért, akkor a bentmaradók azonnal 50-50 dollár hasznot realizálnak fejenként. Ha viszont 1.100 dollárt fizetnek a távozó partnerüknek, akkor 50-50 dollárnyi veszteséget könyvelhetnek el. Ugyanez a matek áll fenn a vállalatok ill. azok részvényesei között is. Ergo az, hogy egy srv-akció értékromboló vagy értéknövelő hatású-e a bentmaradó részvényesek számára, teljességgel a visszavásárlás mindenkori árfolyamától függ."
Valiz
Valiz csütörtök, 22:06
#1278245
A  sajátrészvény-visszavásárlásokról egy megfontolandó idézet:                                                                                "Az éppen kiszálló vagy kiszállni készülő részvényesek szempontjából az srv mindig pluszt jelent, bár itt megjegyzendő, hogy az srv máról-holnapra észlelhető hatása rendszerint elhanyagolható. Annyit mégis kijelenthetünk, hogy az eladó szempontjából mindig előnyösebb, ha vannak pótlólagos vevők a piacon. A bentmaradó részvényesek számára az srv-nek azonban csak akkor van értelme, ha az a belső érték* alatti árfolyamon történik. Ha betartják ezt a szabályt, akkor a megmaradó részvényállomány belső értéke azonnal növekedni fog. Fontolja meg a következő egyszerű analógiát: Ha pld. egy 3000 dollárt érő üzleten hárman osztoznak egyenlő arányban, akkor ha az egyik felet kivásárolja a másik kettő 900 dollárért, akkor a bentmaradók azonnal 50-50 dollár hasznot realizálnak fejenként. Ha viszont 1.100 dollárt fizetnek a távozó partnerüknek, akkor 50-50 dollárnyi veszteséget könyvelhetnek el. Ugyanez a matek áll fenn a vállalatok ill. azok részvényesei között is. Ergo az, hogy egy srv-akció értékromboló vagy értéknövelő hatású-e a bentmaradó részvényesek számára, teljességgel a visszavásárlás mindenkori árfolyamától függ."
Valiz
Valiz csütörtök, 22:06
#1278244
A  sajátrészvény-visszavásárlásokról egy megfontolandó idézet:                                                                                "Az éppen kiszálló vagy kiszállni készülő részvényesek szempontjából az srv mindig pluszt jelent, bár itt megjegyzendő, hogy az srv máról-holnapra észlelhető hatása rendszerint elhanyagolható. Annyit mégis kijelenthetünk, hogy az eladó szempontjából mindig előnyösebb, ha vannak pótlólagos vevők a piacon. A bentmaradó részvényesek számára az srv-nek azonban csak akkor van értelme, ha az a belső érték* alatti árfolyamon történik. Ha betartják ezt a szabályt, akkor a megmaradó részvényállomány belső értéke azonnal növekedni fog. Fontolja meg a következő egyszerű analógiát: Ha pld. egy 3000 dollárt érő üzleten hárman osztoznak egyenlő arányban, akkor ha az egyik felet kivásárolja a másik kettő 900 dollárért, akkor a bentmaradók azonnal 50-50 dollár hasznot realizálnak fejenként. Ha viszont 1.100 dollárt fizetnek a távozó partnerüknek, akkor 50-50 dollárnyi veszteséget könyvelhetnek el. Ugyanez a matek áll fenn a vállalatok ill. azok részvényesei között is. Ergo az, hogy egy srv-akció értékromboló vagy értéknövelő hatású-e a bentmaradó részvényesek számára, teljességgel a visszavásárlás mindenkori árfolyamától függ."
pakk
pakk csütörtök, 21:59
#1278243
De ha már így szóba került akkor legyenek meg a pontos számok :)
ytd: 
arany: 20%
ezüst: 21%
sp: 17%
nasi: 17%
dow: 8%
dax: 10% 
Macus
Macus csütörtök, 21:58
Előzmény: #1278241  pakk
#1278242
A fair ertek negyedevente nő . Ev vegere 20-21 et mondanek , jovore 23-24 . Haboru nelkul hatar a csillagos eg. 8-9 p/e vel 30k folotti ertek jon ki. 
pakk
pakk csütörtök, 21:49
Előzmény: #1278239  Chrisi23
#1278241
Számítanak azok is, miért ne számítana? :) mondjuk investing szerint 22.7 a fair érték (ezt nem tudom, majd berlini vagy macus beírja a matekot) szóval eléggé alá lőttek a 21.000-el, nem? :) amúgy meg éves célár, nem jan1-dec31, szóval az lehet akár jövő nyár is :) 
pakk
pakk csütörtök, 21:42
Előzmény: #1278238  Chrisi23
#1278240
ma esik, igen, idén meg +20%, tényleg érdekel hogy szerinted miért veszik? megrángatják a spekák vagy mi? Alulértékelt az is? 
Chrisi23
Chrisi23 csütörtök, 21:36
Előzmény: #1278237  pakk
#1278239
Elemzői konszenzus hogy 21000 lesz az otp de gondolom ezek az elemzők nem számítanak csak a másikak akik világvégét kiabálnak :)
Chrisi23
Chrisi23 csütörtök, 21:35
Előzmény: #1278237  pakk
#1278238
Arany epp nagyobbat esik mint dow vagy sp, erdekes mikor múltkor mondtam hogy usa zöld mi is megyünk utana akkor aztmondtad hogy nem követjük le, de akkor gondolom most esesbe lekövetjük :) teljesen szem ellenzővel nézed, remélem mashogy kereskeded mint ahogy írod és ezzel csak magadat szórakoztatod különben baj lesz
pakk
pakk csütörtök, 21:29
Előzmény: #1278235  Greenbull
#1278237
A bux úgy földbe lesz döngölve, hogy alig bír majd felkelni. Olvasd el az arany fizetős cikket, elemzők 5 éven belül 16-20% közötti jegybanki aranytartalék arányra számítanak a 13-ról, na vajon miért? Eleve, miért megy az arany ath-ra? 
pakk
pakk csütörtök, 21:21
Előzmény: #1278231  Macus
#1278236
nem néztétek a mai adatot? usa amúgy piros. 
Greenbull
Greenbull csütörtök, 21:20
Előzmény: #1278231  Macus
#1278235

A vágyálmaiban. XD
.
Szegény pakk, talán még a majomhimlőben reménykedhet. XD
Bpali csütörtök, 21:20
Előzmény: #1278232  Bpali
#1278234
Hol nem ??
Bpali csütörtök, 21:20
Előzmény: #1278232  Bpali
#1278233
Hol nem ??
Bpali csütörtök, 21:19
Előzmény: #1278231  Macus
#1278232
😂👍
Macus
Macus csütörtök, 21:15
Előzmény: #1278229  pakk
#1278231
Marmint hol latod ezt az usa recessziot? Komolyan kerdezem
Macus
Macus csütörtök, 21:15
Előzmény: #1278228  Greenbull
#1278230
Az is jonni fog szeptember usa kamatcsokkentes es luminor hir
pakk
pakk csütörtök, 21:00
#1278229
usa épp recesszióba fordul, mindenki árgus szemmel figyeli powell szájának legapróbb rezzenését is, eu-ban már itt-ott rossz adatok vannak, de a bux élen az otp-vel vígan ugrabugrál majd a pipacsmezőn kergetve az ath pillangókat... hát ok :)
Greenbull
Greenbull csütörtök, 20:58
Előzmény: #1278218  aetzw4zer
#1278228
Ez szuper hír! Ugyanakkor ennek fényében teljesen újra kell kalkulálni azt a korrekciót, amit sokan őszre várunk. A 17K alatti VIP beszállót mindenki elfelejtheti. (A 3. világháború kitörését leszámítva). Még a 17.400 - 17.500 is nagyon kérdéses. Ahhoz viszont meg kevés lesz, hogy önmagában új ATH-ra vigye az Otit, oda kellene valami fundás hír is.
Macus
Macus csütörtök, 20:37
Előzmény: #1278218  aetzw4zer
#1278227
Na akkor sracok , a 14 k meg az alatti szintek elnapolva? :) amugy ezt mar jeleztem korabban johet uj srv (eleve mondtak amikor az elso is jott , hogy szukseg eseten johet) szerintem ezzel a cel mar egyertelmuen az ath lesz es nem szintentartas. Maci erdekelne a velemenyed
maxhell csütörtök, 20:10
Előzmény: #1278218  aetzw4zer
#1278226
Ha vicceskedni akarnék, azt mondanám, hogy olvasták a minapi hozzászólásomat, melyben említettem, hogy bármikor indíthat a cég újabb srv programokat, lévén, hogy pénz dögivel van, és jelen értékeltségen a cég, ha magába fektet az hosszú távon nagyon nagy részvényesi értéket teremthet. De nem vicceskedek. :D Ez magától értetődő a központban is. Ellenben nem lenne baj, ha ez már az árfolyamban is meg tudna jobban jelenni, felfelé természetesen, nem kell rohanni, de azért szignifikánsan jó lenne már emelkedő napokat látni. :)
Lizi
Lizi csütörtök, 19:54
Előzmény: #1278192  Zozo12
#1278225
Nemcsoda hogy csökkent. Ki az a hülye aki itt akarna beruházni ebben a korrupt tolvaj országban? Ez nem is ország hanem mészaros kft.
Colombo
Colombo csütörtök, 19:52
Előzmény: #1278218  aetzw4zer
#1278224
Végre egy jó hír.
Lou70 csütörtök, 19:09
Előzmény: #1278217  berlini
#1278223
Ha beidézed nekem, hogy hol mosdattam putyint, vagy orbánt abban posztban, akkor fényes nappal kinyalom a segged egy általad választott helyen...
Lou70 csütörtök, 19:06
Előzmény: #1278219  rookie654
#1278222
Igazad van, ez OTP topic, de marhára nem szeretném, ha ez a hülyeség (putyin mosdatás) rajtam ragadna, ezért nem hagyhatom szó nélkül. Amit írtam, az arra volt válasz, hogy "milliárdokban mérhető a segélyek értéke, amit az USA Ukrajnának nyújtott, amit lehet az életben nem lát viszont" Egy szót nem írtam putyinról, vagy nem mosdattam az oroszokat, de úgy látszik, akinek az USA SEM szent, az orosz és putyin párti. 
csdobos csütörtök, 18:59
Előzmény: #1278194  csendben
#1278221
Csak hogy tudd..
Majdnem minden egyéb meg USA kezében van..
De ez nem politikai fórum,úgy gondolom..

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók