Te is tudod jól,hogy ázsia már régóta nem követi amcsikat.Sőt,dax sem ment azóta egyszer sem új csúcsra.Mostantól a napi kilengéseken túl,amit usa okoz,lehet,nagyobb szerepet kapnak a helyi hírek.
Hello! Reggel sok dolgom volt, de csináltam egy gyors shortot. Betettem nyitó előtt eladásra 380-on (ez teljesült is 420-on) és reménykedtem. Be is jött és zártam 352-ön, sajna nincs realem (holnaptól lehet megint előfizetek rá), pedig lement 325-ig is.. Na mindegy.. Ma már asszem csak fél szemmel figyelem..
A piac soha nem arra megy amerre várják, ezért kell szembe menni vele... PORTI is mindig lefelé várja, holott emelkedik :)
Csak akkor fog a piac nagyot esni amikor már mindenki elhiszi, hogy csak emelkedni tud :)
Főként közvetve kiszámíthatatlan hatással lehet az amerikai bankokra a dubai krízis.
Bookmark and Share
Hirdetés
Rovat cikkei
Lebecsülték Indiát az elemzőkKevesebb gázt vesz Európa az oroszoktólKiskapun át jönnek Európába a kínaiakLépett a jegybank a Dubai-pánik miattSzimatolnak a dolgozók után - jöhet a törvényes védelem
Komoly veszélyt jelent az amerikai bankokra a Dubai World befektetési alap adósságtörlesztés-halasztási kérelme nyomán kialakult kisebb pénzügyi válság. Az állami tulajdonú alap közel 60 milliárd dollárral tartozik hitelezőinek, amelynek 35,82 százalékát képtelen lehet visszafizetni - idézi a CNN Money a CMA DataVision piacelemző adatát.
A J.P. Morgan becslése szerint a Citigroupnak 1,9 milliárd dollárja ragadhat bent a Dubai Worldben, a többi amerikai pénzintézet közvetlen kitettsége ennél kisebb. A Citi nem kommentálta az adatot.
Nagyobb gond ennél, hogy a közvetett érintettség mértéke lényegében felmérhetetlen - egyik pénzintézet sem ad információt arról, hogy például más bankok dubai adósságaival garantált eszközök vagy azokhoz kapcsolódó származékos üzletek formájában mi van a portfóliójában.
A brit nagybankok - HSBC, RBS, Barclays - 30 milliárd dolláros kitettsége közismert, ám ezeknek kiterjedt kapcsolataik vannak amerikai szektortársaikkal. Utóbbi magában foglalja hiteleszközök adásvételét, hitelgaranciákat stb., amelyeken keresztül esetleges dubai veszteségeik áttranszformálódhatnak az USA-ba.
Hasonló a helyzet az amerikai és a német bankok viszonyában, miután a közép-európai pénzügyi szféra is szoros kapcsolatokat ápol az Öböl menti országokkal.
Végül miután a Dubai World finanszírozta az elmúlt évek óriási ingatlanberuházásait a miniállamban, az alap gondjai közvetve megremegtethetik a világ ingatlanpiacait is. Ha az alap kénytelen lesz piacra dobni tulajdonai egy részét, azok teljes súlyukkal rá fognak nehezedni az amúgy sem magas ingatlanárakra, amitől megint csak fájhat az amerikai bankok feje is.
Van olyan elemző, aki arra hívja fel a figyelmet, hogy a piac jelenleg csak egy jelre vár, ami megindíthatja a korrekciót. A dubai krízis betöltheti ezt szerepet, ami megmozgathatja a bankpapírok amúgy is volatilis piacát.
Hetes csártról írtam vasárnap. Meg kell nézni, fordulós jel. Több hetes, de akár több hónapos esést jelez. Persze mehet föl ma is holnap is, de esni fog....nagyon.
Fundamentumok nem igazolják ezen szinteket, és a piac nem hülye...korrekciónak kell lennie, otp-ben már TA alapon is. Rövid és középtávon is! Persze szvsz!
Hetes csártról írtam vasárnap. Meg kell nézni, fordulós jel. Több hetes, de akár több hónapos esést jelez. Persze mehet föl ma is holnap is, de esni fog....nagyon.
Fundamentumok nem igazolják ezen szinteket, és a piac nem hülye...korrekciónak kell lennie, otp-ben már TA alapon is. Rövid és középtávon is! Persze szvsz!
Hello! Na miközben a barátnőmmel a dolgunkat intéztük reggel csináltam egy gyors shortot.. Betettem nyitó előtt 380-on eladást (ez 420-on teljesült is) és reménykedtem. Jó is lett 352-ön zártam... Sajna nincs realem (asszem holnaptól előfizetek újra), pedig lement 325-re is.. Na mindegy..
A piac soha nem arra megy amerre várják :) Ezért kell szembenni vele..
OTP részvényesek ide!