Topiknyitó: Frololo 2022. 04. 23. 16:01

OTP BBQ  

OTP: Országos Takarék Pénztár.
Barbecue: füstön sütés lassú tűzön. (Definíció a nyárspolgár weboldalról.)
E fórum arra hivatott, hogy az OTP részvénnyel rendelkező, keményfejű, árfolyam-emelkedésre spekuláló befektetők (szuperlongosok, szuperlongerek) otthonául szolgáljon.
Az Anyafórum ("OTP részvényesek ide!") szinte olvashatatlan a rengeteg hozzászólás miatt, melyek nagyrésze pillanatnyi észrevétel közlése az árfolyamról.
Az OTP BBQ pont az ellenkezője az Anyafórumnak.
E fórumba év/hónap/hét szerinti bontásban értékelők kerülnek, valamint év/hónap/hét szerinti bontásban spekulációk.
BBQ, mert a részvények lassan készülnek el, a füst pedig a bizonytalan gazdasági környezetre utal.
Szabad sajtóból tájékozódunk, nem ijedünk meg a saját árnyékunktól, húszezer forintos célárig meg nem állunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rencsi 2022. 05. 24. 04:46
Előzmény: #578  dniel
#580
zsuzsa37 2022. 05. 23. 23:21
Előzmény: #574  Törölt felhasználó
#579
nekem is tetszett :-)
dniel
dniel 2022. 05. 23. 20:59
Előzmény: #576  Rencsi
#578
Egy linket tudsz?
Rencsi 2022. 05. 23. 20:20
#577
Frololo hol vagy?
Rencsi 2022. 05. 23. 20:04
#576
Olvastam egy bölcs ember írásait. Nagy Attilának hívják az illetőt. Nem guru. Statisztikát néz, viselkedésmódot, számos mutatót. a tőzsdei anomáliákról írt.Ajánlom annak akit érdekel. Tisztelettel. Ezt is csak úgy. (Ezeket a gyertyákat hosszú távra értelmezni nehéz egyébként számomra.) Arra a következtetésre jutottam, hogy hagyom az egészet a fenébe. Okos úgy sem leszek egyenlőre tőlük. Sok sikert mindenkinek.
Rencsi 2022. 05. 23. 19:56
#575
Ezt is csak úgy.Minél többször állsz talpra a kudarcok után, annál valószínűbb, hogy a hatalmas siker küszöbén vagy. Brian Tracy
Törölt felhasználó 2022. 05. 23. 19:10
Előzmény: #540  zsuzsa37
#574
eddig jo :-) 
Rencsi 2022. 05. 23. 17:50
#573
Hát ez hihetetlen, mármint a mai nap. Mire fel lett ez ennyi. Most nézem. A tőzsde  pszichoterápiára szorul. (Vicc volt, nem kell sok mínusz azért.) Hétvégén olvastam macibear bejegyzését  a robotoktól. Hát elkezdtem figyelni. Majd meglátom . Ha emelkedik az árfolyam, pszichikailag jó (nekem).  Ha csökken szintén jó mert tudok venni. Skizofrén állapot. Szép estét mindenkinek.
Rencsi 2022. 05. 21. 21:31
Előzmény: #571  Rencsi
#572
Mondjuk erre tényleg kíváncsi vagyok. Hiába volt vagy sem az oktatás.
Rencsi 2022. 05. 21. 17:22
Előzmény: #570  Frololo
#571
Sokkal okosabbak írnak. Tapasztaltabbak. Gazdaságilag a tengely elméletem áll. Meglátjuk, hogy igazam lesz-e.
Frololo
Frololo 2022. 05. 21. 17:09
#570
Írjál bátran Rencsi. :) Idegeskedni szokás szerint kár, mert szokás szerint nem old meg semmit. Beszélek néha egy személlyel. Kérdeztem tőle múltkoriban 12 ezer körül, azt mondta, hogy vétel, 15 ezer lesz jövőre. (Már kiderült, hogy itt sem vállalt akkorát, mert jövő év az január 1.-december 31. között bárhol lehet.) Kérdeztem 10 ezer körül, hogy van-e valami változás a fejében, azt mondta, hogy nincs, csak a nemzetközi mutatók rosszabbak a vártnál. Úgyhogy mehetünk felfelé...vagy nem. Egyrészt, láttam, hogy nem túl ideges, sőt gyakorlatilag a kávé édesítése jobban leköti, másfelől, ott ülnek ezer meg ezer forgatókönyvön az otp-nél, jpmorgan-nél, bárhol. Nagyjából leszűrik, hogy mi a valószínű. Mi ebből mit sem tudunk, az ő reakcióikból próbálhatunk csemegézni. Az OTP számodra mit mutat? Elmondták, hogy mennyi lesz az osztalék, közgyűlésen megszavazták, elmondták, hogy lesz bankadó, nyilván, egyébként nem nyilatkozik Csányi Zelenszkij módjára naponta, hogy égne a ház, nem is vett egy ideje semmit. Ebből eddig arra lehet következtetni, hogy nagyon nincsenek meglepve a helyzet alakulásán. De ez csak spekuláció. Azt viszont meg kell belőle fogadni, hogy ne idegeskedj, mert felesleges. Ha túl sok, akkor vonulj el, állíts be nullszaldóra egy autoeladást, nehogy abban a két hétben törjön fel épp az árfolyam, amíg böjtölsz. Ha eleged van és csinálnád, akkor először is kérlek ne, másodszor, el tudsz adni bukóval és próbálkozhatsz mással. De türelem, rózsa terem. :)
Rencsi 2022. 05. 21. 16:43
Előzmény: #568  Rencsi
#569
Ja, azt elfeledtem mondani igen jó mentorokra tettem szert amiért hálás vagyok.
Rencsi 2022. 05. 21. 16:38
Előzmény: #567  Frololo
#568
Tisztelettel. Én nem aggódóm . Kicsit..( Mondjuk tegnap kicsit fájt a záró) Szomorú, hogy ez az árfolyam. Részemről pedig igazán, mert 15 e. feletti vételeim is mind megvannak. Most, hogy ennyi az árfolyam azt a befektetők világpiaci hangulata határozza meg  (ami valljuk be pesszimista). A bankszektor megítélése is, a fejlődő piacok valamint M.O. megítélése is az. Az csak sokadagos dolog, hogy az OTP hogyan teljesít és állja az ütéseket. Meg , hogy épp mennyit ér. Egyébként véleményem szerint jól ( pénzügyileg, számvitelileg, stratégiailag). A jelen helyzetből  a cég próbál mindent kihozni és kommunikálni. Ez nem egy bóvli részvény. Ha nem ebben a régióban lenne a Bank részvényeinek az ára valószínűleg  kb. 40 % -al feljebb lenne amúgy is.Befektetésre alkalmas.Ez mindenki tudja.A makrogazdasági mutatók amiket én speciel figyelek.  Margóra: Amikor erre a tőzsde nevű terepre tévedtem, nem gondoltam hogy pszichikailag ennyire megviselő. És még az is lesz valószínűleg számomra.. Én nem kereskedem. ( Most tanulom ezeket).Csak befektetek hónapról- hónapra minden  hónap azonos napjain. Meghatározott %   alapján bizonyos cégekbe. Én cégeket nézek, nem csak az Otp-t. Bár a kedvencem. Igen lehet sokkal rosszabb is az árfolyama, de ettől még jó. Köszönöm, hogy elmondhattam. Csak egy vélemény.
Frololo
Frololo 2022. 05. 21. 10:11
#567
Tanakszom, valószínűleg engem is merengőssé tesz ez az idő. Nem szeretnék daytradezni, frusztrálnak a bukók, nem is tudnám őket figyelemmel kísérni. A long esetében pedig sajnálom azokat a jó OTP ezres, Richter 500-as, MOL 300-as fel és leköröket, amikből kimaradok. Valószínűleg csak az első pofonig csábítana a daytrade, főleg, hogy a tőzsde előbb-utóbb mindenkit meglep, utólag könnyű lehet azt is kiokoskodni, hogy a Richter a koronavírus újbóli terjedésével is emelkedni kezdett, a MOL pedig a szankciók kereszttüzében persze, hogy esett. De ezek ugyanannyira nem voltak egyértelműek, mint a mostani OTP árfolyam, ahol egy 13 ezernél kapott békére már lehet, hogy a 15 ezret is megjártuk volna és onnan csordogálnánk vissza 13 felé az inflációs adatok és a szelvényvágás miatt. Lényeg, hogy én is szeretném jól művelni a tőzsdézést, de szerencsére nem kell kórosan a pénz, másfelől kizárólag mellékesként tekintek rá, így a magamnak adható legjobb tanács (és persze annak, aki hasonló cipőben jár, mint én), hogy az OTP a legjobb long papír, mert magyarként a legerősebb, és megfontolt, eddig mindig új csúcsokat döntött, szemben mondjuk egy mtelekom vagy mol részvényekkel, amik évtizedek óta nem tudják utolérni magukat, pedig azóta mennyit inflálódtunk már! Marad a tanulás, megfigyelés, alázat, az öröm minden egyes plusz forintnak,  aztán, ha akarunk a változást, változtatunk. Most egyelőre azt gondolom, hogy aki nem valamennyire biztos kezű (tőzsdén nem lehet biztos keze senkinek szerintem), az, ha már elkövetett egy olyan "hibát", hogy nem 9900-en vette az összes otp részvényt, hanem 12-13 körül, annak az egyik nagy hibája után az lenne a második, ha majd emelkedő trendben eladna félelemből. Most ez megint egy nyomorúságos hét volt, emberileg, gazdaságilag egyaránt, de ha bejönne 1-2 jobb hír, és nyilván nem az, hogy elszámoltuk, nincs is infláció, hanem egy olyan sehogyan se kalkulálható történés a frontról, ami békét hozHAT, OTP így osztaléktól megszabadulva csinálhat egy ezres rallit 11 ezerig (ahogyan a háború kitörése óta már vagy 3szor rallizott ezres körüli értéket napon belül), rögtön el fognak tűnni a negatív kommentek, legalábbis masszív negatív hullám és leorrolás vár rájuk és újra 13-15 ezrezni fog mindenki, merészebbek majd jövő ilyenkorra egy 19 ezerre is fel fogják jósolni, az persze megint a ló túloldala. :) Gondoljunk azokra, akiknek a házát porig rombolták idén. Ahhoz képest nem különösebben szörnyű egy 40% értékét vesztett legnagyobb hazai blue-ban ücsörögni osztalék mellett arra várva, hogy ahogy eddig mindig a története során, emelkedjen.
Dectum 2022. 05. 21. 00:04
Előzmény: #564  zsuzsa37
#566
Ne feledd: Everybody wants to go to haven, but nobody wants to die! :)
Sajnos lélekölő ez az állapot, de ezért kereskedünk is, hogy a kisebb mozgásokkal optimalizáljuk a nagyobb befektetéseket. Richter fenti pozijaim már plusszosak. Nehéz szülés volt, de ott már pluszban vagyok.
Itt Otinál nagyon jól kezdtem de utána volt 2 nagy hibám, amiért a piac könyörtelenül megbüntetett... Ez van, elestem a bicóval... kicsit hüppögök, feltápászkodok, leporolom a nacim, megigazítom a kormányt, megnézem a láncot és ülök vissza... :-)
Ez most nagyon nem 2020, akkor ott V kilábalás volt, ez most L lesz sajna... viszont ha jól dobáljuk jó helyre a zsetont pár év múlva úgy emlékszünk ezekre az időkre, mint a remek lehetőségek időszakára...
Jó hétvégét.
Törölt felhasználó 2022. 05. 20. 22:46
Előzmény: #564  zsuzsa37
#565
a pozitiv eletszemlelet átka 😀 
de egyetertek
zsuzsa37 2022. 05. 20. 22:44
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#564
Én benne vagyok.Bővíteni már nem igazán szeretnék a jelenlegi portfoliomon,maradna a napizás.Most ahogy így belegondoltam,rájöttem,hogy nem szeretem a macit :-)
Törölt felhasználó 2022. 05. 20. 22:16
Előzmény: #561  zsuzsa37
#563
majd meglatjuk 
tamasz zonabol fordult adjunk neki egy eselyt
dniel
dniel 2022. 05. 20. 22:14
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#562
Nekem latomasaim vannak... 
zsuzsa37 2022. 05. 20. 22:13
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#561
zárás után rögtön megjelentek az eladók a határidős kereskedésben.

Topik gazda

Frololo
Frololo
3 1 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek