Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2022. 10. 29. 18:22
Előzmény: #5778  LBalaton
#5780
Érdekes ez a mai Szevasztopoli támadás, én semmilyen logikus érvet nem tudok felhozni rá, hogy mi szükség volt rá. A fekete tenger a megállapodás óta nyugodt volt, ment a gabonaexport, most az ukránok csak azt érték el, hogy ez borult, de ennek már a támadás előtt is világosnak kellett lennie, hogy mit kockáztatnak vele. Azt látom és értem, hogy az ukránok tudatosan dolgoznak rajta, hogy időről időre felmutassanak valami nagy presztízsértékű harci cselekményt, mint a moszkva cirkáló elsüllyesztése, krími repülőtér, robbantás a hídon stb. de ez most öngólnak tűnik (ráadásul úgy néz kis sikertelen)
euler 2022. 10. 29. 18:11
Előzmény: #5769  LVN
#5779
Az Orosz Föderáció védelmi minisztériuma szerint kilenc UAV és hét autonóm tengeri drón vett részt a Szevasztopol elleni támadásában. A károk "természetesen" jelentéktelenek és az összes drónt ártalmatlanították.
Andrej Csapljenko ukrán újságíró forrásaira hivatkozva arról számol be, hogy a szevasztopoli éjszakai robbanások következtében legalább három orosz szállítóhajó megsérült, köztük az Admiral Makarov fregatt. Nagy a valószínűsége annak, hogy több hajó nem csak megsérül, hanem elsüllyedt – jegyezte meg az újságíró.
https://t.me/Tsaplienko/19205
 
totoro
totoro 2022. 10. 29. 17:31
#5777
Fejből írtam a számokat, valóban túlzóak lehetnek, benne van, hogy rosszul emlékszem, ha így van elnézést kérek. A lényegen amúgy nem sokat változtat érzésem szerint.
totoro 2022. 10. 29. 17:31
Törölt hozzászólás
#5776
totoro 2022. 10. 29. 17:31
Törölt hozzászólás
#5775
totoro 2022. 10. 29. 17:31
Törölt hozzászólás
#5774
Peterbond 2022. 10. 29. 17:26
Előzmény: #5772  euler
#5773
Gyakorlatilag ugyanarról beszélünk. A mondandó szempontjából nem volt túlzó a dolog szerintem de érzésekről vitatkozhatunk nap végéig is. Akkor lenne túlzó ha 50-60% lett volna és már csak 40% alá esett.
.
De gyakorlatilag Oroszország még MOST is elsöprő többségében támogatja a háborút ezért nem lehet felmenteni az "átlag" oroszt hogy ez csak Putyin háborúja. Én se vagyok a kollektív bűnösség híve de ahogy nem lehet felmenteni az átlag németet a nácik tettei alól a 30-as 40-es években úgy nem lehet a mostani átlag oroszt se felmenteni.
.
Viszont azt se mondhatjuk hogy minden orosz felelős ezért, hisz biztos vannak akik harcolnak ellene ilyen olyan módon de sikertelenül. De az orosz "nép" mint "tömeg" igenis felelős azért ami folyik Ukrajnában. Ez számomra is amúgy sajnálatos mert azért azt hittem az átlag orosz sokkal inkább értelmes és csak a hangos ostoba kissebbség erőlteti a háborút. De úgy látszik egyáltalán nem ez az igaz. Mostmár nem lehet annyira a félretájékoztatásra fogni, hisz azért a többséghez ha lassan is de azért már eljutottak az információk a frontokról.
euler 2022. 10. 29. 16:58
Előzmény: #5771  Peterbond
#5772
Tehát ha a bemondásos "bőven 90 % felett"-re hozok egy felmérést, hogy csak 80,
az "alig csökkent" pedig a felmérés szerint 72, akkor erre az én matematikai érzékem azt mondja, hogy ez bőven túl van a hibahatáron.
De megítélés dolga, (esetleg prekoncepció :), nem lőnek vele nyulat, a többi megállapítását pedig nem vitattam.
Peterbond 2022. 10. 29. 16:00
Előzmény: #5767  euler
#5771
Bocs de a te linked alapján is egyáltalán nem túlzóak a számai. ott is 80%-ról indítanak és 72 %-ra eset a támogatottság. A cikkből inkább annyi jön le amit ő is mondott. Az orszoknak azzal van bajuk hogy nem megy jól a háború, nem magával a háborúval.
kkpp 2022. 10. 29. 14:52
Előzmény: #5764  Törölt felhasználó
#5770
Vágyvezérelt a gondolkodásod. Az oroszok nem nyugatiak vagy európaiak csak azért, mert fehér a bőrük. Ugyanezt a hibát követte el eddig az egész nyugati politika. Ha egy normális kelet-európai, balti vagy skandináv kutatótól/szakértőtől elolvasod az állásfoglalásukat, mindegyikük azzal fogja kezdeni, hogy alapvetően félreértjük az orosz gondolkodást. Nem szabad európai szemmel közelíteni és "tárgyalgatni" velük. Az orosz társadalom alapvetően imperialista és nacionalista gondolkodású. A társadalmat átszövi az agresszió és az erőszak. Az erősebb kutya b*szik elv érvényesül a hétköznapokban. Ilyen premisszákból már nem túl meglepő a Kreml viselkedése. Ez a társadalom termeli ki a saját elitjét. Ugyanúgy, mint nálunk az orbánista rezsimet, Venezuelában meg a csavezistákat. Úgyhogy itt ne mentegesd az orosz kisembert, megnyalja ő a szája szélét az ukránok kiirtására. Én is ismerek rendes oroszokat, de ahogy szokták ismerősök fogalmazni. "Az oroszok egyesével kedves-aranyos emberek, de falkában már nem azok." Egyszer olvastam egy magyar újságíró utazásáról egy beszámolót. Egy vidéki vasútvonalon beszédbe elegyedett egy helyi idős emberrel a vonaton, azt hiszem Krím elcsatolása után. A fickó világlátása tükrözi az egyszeri orosz kisemberét: "Szegényesen élünk, de legalább félnek tőlünk."
LVN 2022. 10. 29. 14:25
#5769
Nem nagyon lehet tudni még a pontos részleteket, de úgy néz ki felszíni dróntámadás érte a szevasztopoli hadikikötőt. Úgy tudni, több hadihajó, többek között a Makarov is megsérült, ami a flotta zászlóshajója lett a Moszkva tengeralattjáróvá való átigazolása után.
Törölt felhasználó 2022. 10. 29. 13:45
Előzmény: #5751  pomperj
#5768
A szegény háborúba kényszerített kiskatonák elvitték a huszonéves civil dédnagyapámat egy orosz munkatáborba ahonnan nem tért vissza soha. Hogy a nőkkel mit tettek azt nem is ecsetelném. Amíg nagymamám élt, sokat mesélt a német katonákról, nagyon szerették őket a faluban, amikor viszont a ruszkik jöttek megkezdődött a horror...
euler 2022. 10. 29. 13:11
Előzmény: #5765  totoro
#5767
totoro
totoro 2022. 10. 29. 11:07
Előzmény: #5764  Törölt felhasználó
#5765
Túlságosan leegyszerűsítő az a vélekedés, hogy a Kreml, és nem az orosz nép háborúzik Ukrajnában. Voltak független közvélemény kutatások, bőven 90% felett volt a támogatásuk a háború elején, és most, hogy már a bőrükön érzik, most is alig csökkent. Nem azért háborog most sem az egyszeri orosz, és nem azért csökken Putyin népszerűsége, mert elítélik a háborút, az a bajuk, hogy az nem sikeres. Putyin egész uralkodása alatt jellemző volt, hogy agresszorként hazug ürügyekkel háborút indítva szerzett plusz népszerűséget, azaz a mai orosz népnek is kedvére van az agresszió, ha az sikeres. Amíg az orosz néplélekben nem lesz változás, addig ez mindig így is marad, és mindig kitermeli, felemeli maga fölé a következő vezetőt aki továbbviszi ezt a mintát az aktuális államberendezkedéstől függetlenül. Magyarul nem az orosz vezetés ellen kell harcolni, hanem az orosz nép világnézetét kell megváltoztatni ahhoz, hogy az oroszok ne legyenek állandó fenyegetés a körülöttük élőkre. Egyébként ez a minta amit most látunk már 800 éve zajlik, Moszkva azóta nyeli el hasonló módon a körülötte élő népeket, és nő szakadatlanul. Ez a természete. Ezen a videón érdemes megnézni a térképen a folyamatot, beszédes: https://www.youtube.com/watch?v=0lHLwP6RUug
sztanil 2022. 10. 29. 09:56
Előzmény: #5762  kkpp
#5763
Szűzlányok helyett egy bantu törzs várja őket odaát :D
kkpp 2022. 10. 29. 08:56
Előzmény: #5761  berlini
#5762
S*ggbe is rakja őket Allah, ahogy kell. ☺️
berlini
berlini 2022. 10. 29. 00:16
Előzmény: #5760  kkpp
#5761
A legundoritóbbak ezek a csecsenek.
A saját hazájukat elárulva álltak be a diktátor zsoldosának.

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek