Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 03. 08. 10:00

Olaj és Gáz  

Lehet én vagyok béna, sőt biztos, de én nem találtam itthoni pörgő olaj topicot. gázt igen, de nem nagy forgalommal.



Ugyanakkor elég jó kis forgalom megy bennük, certiben is és forexen is és jók a lehetőségek is benne (nyerni is és veszteni is.) :)

Lehet a kutya sem jön be, meg látjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pt81 2016. 01. 25. 09:48
Előzmény: #4712  pt81
#4720
Na vajon megáll 30.75 körül, vagy lemegy 30.15-ig?
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 09:39
Előzmény: #4715  Tazsomaru
#4719
:))

15 év "professzionális" kereskedés után addig jutott el, hogy Bugacon ajánlgatja Darvast meg Livermore-t a "hétvégi szamurájok"-nak.

Módfelett szórakoztató figura.

:ÐÐ
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 09:36
Törölt hozzászólás
#4718
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 09:33
Előzmény: #4714  Törölt felhasználó
#4717
csak halkan jelezném, hogy már sokadszor írod azt a marhaságot, hogy "tale risk" :))

a fogalom helyes angolsággal természetesen "tail risk" volna... :ÐÐ

Tőled, mint notórius "tale-teller"-től mi mást is várhatnánk?

re: "aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul"

)))
-bubu-
-bubu- 2016. 01. 25. 09:32
Előzmény: #4712  pt81
#4716
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 25. 09:26
Előzmény: #4714  Törölt felhasználó
#4715
nem értelek. teljesen normál kérdéseket tettem fel. semmi személyes nincs benne. egy kivételével semmire nem válaszoltál. csupa értéktelen zagyvaság. nem akarsz segíteni?
miért olyan titkos egy belépési szignál? egy SL szint?
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 09:09
Előzmény: #4705  Tazsomaru
#4714
setup: az egyik kereskedesi rendszerem eladasi jelzest adott...
mi alapjan dontottem el, hogy piramist akarok benne epiteni:
"hosszu" evek tapasztalata....
ha kereskedek 1 reszvenyt, indexet, fx-t vagy nyersanyagot akkor folyamatosan epitem benne a poziciomat...
Emlekszel a teknosokre,de emlithetnek mas trend kereskedesi strategiakat is....
Leegyszerusitve:
(a legtobben arrol almodoznak, hogy megvesznek 1 reszvenyt majd a reszveny ara meg sem all 200,300,400%-os profitig)
ahoz hogy 1 rv 100,200,300 esetleg 400%-ot emelkedjen eloszor emelkednie kell 10,20,30,50%-ot....(eleg egyszeru ezt belatni....
ha veszel 1 rv-t, mert ugy gondolod hogy emelkedni fog esetleg van 1 kereskedesi rendszered belepest ad ra...akkor ha tevedtel (minimalis kockazatot, veszteseget kell elviselned).Ha viszont az elkepzeles ill. megfelelo rv-t valasztottal akkor elobb-utobb a pozicio nyereseget fog mutatni, magyarul a kockazatod csokken, mert elvesziteni 1 olyan penzt profitot ami soha sem volt a tied nem igazan faj ill. nem bantja a kereskedesi szamladat....
Nyilvan nem irom le a sajat rendszerem, egyebkent ez szemelyiseg fuggo, szoval nem biztos hogy mas szeretne hasonlo modon kereskedni...

tegyuk fel belepsz 1 kereskedesbe (turtle rendszer) 20 napos max-on..., majd belephetsz ha akarsz 50 napos maxon is...bovitheted a poziciodat akar 100 napos maxon is, vagy eves max-on is...

Szoval nem azert nyulok bele en szinte minden evbe 1-2 olyan rv-be amik mennek 100,200,300 vagy meg tobb %-ot mert olyan okos vagyok, hanem mert a kereskedesi rendszereim belepesi szignaljait kovetem...
ill. azokat a pozikat bovitem amelyeken a kockazatom megszunt ill. csokkent....

Miert vallalnek tobb kockazatot ill. bovitenek 1 olyan poziciot ahol a kockazatom majdnem elerte a maximumot amit arra a kereskedesre szantam.....

Olyat csak akademikusok tesznek lasd LTCM vagy nehany opcios strategiat, ahol is a veszteseges reszt atalakitjak (ezt pedig kockazat kezelesnek nevezik)...
;)
"nem sokban kulonbozik a martingle jatek rendszerektol, csak kicsit at van gyurva, meg vannak fuszerezve, kulonbozo keppen vannak sutve-fozve majd talalva..."----a tale risket nagyon sokan ala becsulik, nem szabad balek jatekba belemenni miert kockaztatna az ember egyre nagyobb osszeget, egyre kisebb nyeresegert....

ha nem bannod a stopjaim szintjeit nem szeretnem megosztani veled se se massal...
de mivel elore meghatarozott kockazatot kereskedek igy a poziciokat folyamatosan kell zarnom ha ellenem kezdene menni...
celarat eves minimum kornyekere illne tenni 300$ korulre,de nagy valoszinuseggel dinamikus strategiaval lesznek a pozik zarva....
azt pedig ne feledd, hogy ilyen strategiaknal a talalati arany 30-35% alatt van ha pedig sikerul jo nehany labat epiteni benne akkor ez az ertek 25-29% koze esik...
(ezt a kereskedok tobbsege nem kepes elviselni)

postan ill. csomagkuldo cegeknel mar jo nehany eve, evtizede automatizalva van 1 csomo folyamat....

Soha nem allitottam hogy az amazon nem 1 remek ceg, sot minden evben ott hagyok nehany szaz $-t naluk...(konyvek, audiobook-ok es mas egyeb termekekre)...
a piaci erteke es mas penzugyi mutatoi alapjan a ceg az egyik legjobban tulertekelt ceg jelenleg, mint irtam korabban 50$ korul erdemes lenne nezegetni longra...
nem allitom hogy valaha is, esetleg a kozeljovoben leesik a rv ara az 50$-os szintre,de 1 komolyabb gazdasagi visszaesesben konyeden eshet 40-80%-ot a csucsrol...

az elmult hetekben pedig 24B$-t vontak ki a befektetesi alapokbol, legtobb alapnal pedig AMZN,Netflix, APPLE (kotelezo tagok volyak)
kb. mint magyar piacon befekteto rv alapoknal az OTP,MOL Richter az hogy ki milyen aranyban tartotta a pf-en belul persze 1 masik kerdes...

Szerencsere lesz ido boven zarni a pozikat mert az atlag kisbefekteto imad az esesben venni, mert ugye lemaradt tavaly es tavaly elott is a kisebb visszesesekbol, na de majd most jol bevasarol es ha esnek az arfolyamok nem kell vele foglalkozni mert meg tobb rv-t tud venni....

eppen csak azt felejti el hogy a cost avareging down, csak akkor mukodik ha olyan ceget valaszt ami a visszaeses utan uj csucsra megy...

Ha Japan-t nezed ott nem annyira mukodott 26 evvel kesobb meg mindig kozel 60%-al lejjebb van az index erteke, bar az igaz hogy kaptak osztalekot a befektetok, ja meg a Yen elvesztette az ertekenek 1 eleg jelentos reszet,de ilyen aprosagokkal ne foglalkozzunk

u.i.:
szoval lehet hogy nem veletlen,de nem is annak koszonhetem az ugynevezett szerencsemet az rv piacon hogy milyen okos vagyok, hanem hogy kepes vagyok a tapasztalataim alapjan kereskedni es kovetni nehany mechanikus strategiat ill. felismerni az elentmondasokat a piacon...

Olvasgads Nicolas Darvast, Livermore-t esetleg:

"Lesson from the greatest stock traders of all the time"
link

Esetleg az amazonon meg tudod vasarolni:
link
10$-t talan meger...
;)
Bandi_ujonc 2016. 01. 25. 08:52
Előzmény: #4712  pt81
#4713
majd a szakik megmondják, de most jött le 32.5-ig.
pt81 2016. 01. 25. 08:48
Előzmény: #4711  Bandi_ujonc
#4712
Mármint melyik irányban? :)

Nálam most az új esés jönne, így értettem :)
Bandi_ujonc 2016. 01. 25. 08:46
Előzmény: #4710  pt81
#4711
nem, lassan most záródik:)
pt81 2016. 01. 25. 08:41
#4710
Olajban ideje lenne a korrekciónak. Lehet, hogy most indult el?
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 08:38
Előzmény: #4708  Tazsomaru
#4709
Ki bizony! És nagyon hasznos. Keep up the good work. Thx.

)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 25. 08:28
Előzmény: #4707  Tazsomaru
#4708
upsz! picit össze-vissza lett, de azért ki lehet hámozni. :DDD
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 25. 08:26
Előzmény: #3732  Tazsomaru
#4707
Gáz opciók holnap kifutnak. Nem kellett sokat foglalkozni velük. Szinte a sáv közepén maradt az árfolyam. link

Következő lejáratban (Feb.24.) 1-4$ sáv van egyelőre kiírva. Gáz opciók holnap kifutnak. Nem kellett sokat foglalkozni velük. Szinte a sáv közepén maradt az árfolyam. link

Következő lejáratban (Feb.24.) 1-4$ sáv van egyelőre kiírva. link Ezen szűkíteni kellene, de most olajban sokkal jobb lehetőségek vannak.
Megvárom, hogy túlhúzzák valamelyik irányban és csak akkor fogok kiírni gázban. Addig olajra koncentrálok.
;)
Bandi_ujonc 2016. 01. 25. 08:19
#4706
alakul
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 25. 07:53
Előzmény: #4695  Törölt felhasználó
#4705
622 jó szintnek néz ki. mi volt a setup, amire beléptél? mi alapján döntöd el, hogy piramist fogsz építeni? mi alapján nyitottad a további 4 részt? mi most az átlagár? egy stopot használsz, vagy minden pozinak külön stopja van? hol van(nak) stop? mi a célárad?
bocs, ha sokat kérdeztem, de ez érdekes lehet másoknak is.
egy bónuszvideó: link
goapsy1
goapsy1 2016. 01. 25. 04:35
Előzmény: #4703  Törölt felhasználó
#4704
Hát, ami azt illeti, per pillanat 2 brókercégem is van már, lassan belefulladok a chartokba :DDD

Az xm mellé most nyitják meg az fxcm számlámat is (mint kiderült, a külföldi fxcm-nél van mini számla is, ott nem kell 2000 font, a miniumdíj 50.) Úgyhogy nyitottam ott is :))
Az xm-mel semmi bajom, de megemelték az asx spreadjét, és az rövid körökre kereskedhetetlen lett. :S

FTSE-t rendszeresen nézem, csak eddig nem tudtam lekereskedni, mert az xm-nél nem volt mikrolot, és az 1 font/1 pip mozgás túl nagy az én számlámhoz. Az fxcm-nél van mikrolot, úgyhogy most már 1-2 napon belül daxot, és ftse-t is tudok kereskedni.

Amúgy én nem trendet kereskedek asx-nél, hanem résbetöltést. Gyönyörűen és kiszámíthatóan működik, szinte minden nap hozza a profitot. Kinyit magasan, ma pl 1.5% pluszban, ráadásul a 4990 ellenállás alatt, 2 kontival shortoltam le az 5 perces charton látható 4960-65-ös támaszzónáig :)
Imádom ezt az indexet, csak nem 4 pontos spreaddel.

Én minden stratégiára nyitott vagyok, ami profitot hoz... :)

goapsy2@gmail.com
Törölt felhasználó 2016. 01. 25. 01:37
Előzmény: #4701  goapsy1
#4703
nezz ra az ig.com esetleg (igmarkets.com)-ra...
van demojuk es es a demon ha minden igaz eleg jo chartrajzolo program fut, bar ha jol emlekszem talan csak 1-2 hetig fut a demo...
(max regisztralsz minden 2 hetben 1 ujat, hetvegen az idodbe belefer).
Ne kereskedj naluk, nem azert irtam csak mint eszkozt tudnad hasznalni....

asx-n kivul nezegesd a FTSE100-at vagy az NDX-et Nasdaq100 indiket azokban is lehet szep trendekket kereskedned....

Ha el fogadsz 1 szemelyes jo tanacsot:
ha nem trendet kereskedsz hanem swing tradelsz probalj valami szabalyrendszer alapjan kereskedni, kulonben elobb-utobb csunya vege lesz...
lasd 3-5 napos high-low kereskedesi rendszereket (szerintem neked az fekudne a szemelyisegedhez)...
ha megdobsz 1 emailel kuldok 1 alapstrategiat, csak annyit kerek cserebe ne osszd meg barkivel...
;)

Sok sikert!
Hmmz
Hmmz 2016. 01. 25. 01:10
Előzmény: #4701  goapsy1
#4702
hát kb...

link
goapsy1
goapsy1 2016. 01. 25. 00:56
#4701
srácok...

komolyan nem unjátok még?

mint az oviban :)

Topik gazda

Denes2
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek